با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

در زمان انتخابات هیات رییسه وضعیت اعتبارنامه دو تن از اعضا نامعلوم بود

منتشر شده

روی

مهدی رضایی سردره رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان در پاسخ به نامه عدم اعتبار انتخابات هیات رییسه واکنش نشان داد و با ارسال پاسخ ادعای مدیرکل راه و شهرسازی به خبرنگار تجارت جنوب آنلاین گفت: ترتیبات مربوط به دعوتنامه جلسه منبعث از ماده ۴ نظام نامه نحوه اداره جلسات هیات مدیره استان‌ها مصوب ۳۰/۸/۹۶ شورای مرکزی بوده و در خصوص جلسات عادی هیات مدیره است و برای جلسه اول قید قانونی ندارد.
وی افزود: در مورد اولین جلسه هیات مدیره مقررات مربوط در ماده ۲ همان نظام ماده تنها مهلت یک هفته‌ای پس از ابلاغ احکام را برای تشکیل جلسه قائل شده است.
رضایی سردره ادامه داد: موضوع مکاتباتی که به شماره آنها در متن نامه اشاره شده حسب تاکید مدیر کل راه و شهرسازی، تعیین تکلیف اعتبارنامه یک عضو اصلی و یک عضو علی البدل منتخبین اعلام شده که در زمان ارسال دعوتنامه جلسه، دعوت از ایشان تا قبل از تعیین تکلیف مورد اشاره وی مقدور نبوده است.

در زمان انتخابات هیات رییسه وضعیت اعتبارنامه دو تن از اعضا نامعلوم بود
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه تا این ساعت هنوز اعتبارنامه عضو مورد نظر به سازمان نرسیده و در سوابق سازمانی موجود نیست تصریح کرد: در مکاتبات متعدد از سوی این سازمان در مورد زمان برگزاری جلسه از آن اداره کل استعلام شد و پاسخ مهندس شیری صرفا اعلام عدم برگزاری جلسه بدون توجه به وظایف قانونی هیات مدیره و چگونگی اداره امور جاری سازمان با وجود اشکالات قانونی ادامه فعالیت هیات مدیره پیشین بوده و منوط به وصول پاسخ استعلام آن اداره کل از معاون وزیر راه و شهرسازی بوده است.

رضایی سردره اضافه کرد: مهندس شیری در نامه اخیر نیز به پاسخ استعلام اشاره‌ای نداشته‌ علی ای حال در صورت لزوم سوابق جهت استحضار قابل ارائه مجدد است.

 

به گفته وی نظر به موارد فوق و حسب نامه شماره ۴۳۰/۱۰۹۰۳۶ تاریخ ۱۵/۸/۹۷ معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم تسریع در آغاز فعالیت هیات مدیره منتخب، اکثریت اعضای هیات مدیره منتخب سازمان استان بنابه وظیفه قانونی خود ضمن تنظیم صورت جلسه‌ای که تصویر آن برای اداره کل راه و شهرسازی و سایر مراجع ارسال شد، تصمیم به تعیین زمان و برگزاری اولین جلسه اتخاذ کردند.

 

مدیر کل راه و شهرسازی با پرهیز از حاشیه سازمان را حمایت کند

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان بیان کرد: روند صورت پذیرفته کاملا منطبق بر قوانین و مقررات بوده و از مدیر کل راه و شهرسازی نیز انتظار داریم فارغ از حواشی غیر ضروری، هیات رئیسه سازمان و هیات مدیره منتخب را برای اداره هر چه بهتر سازمان استان در شرایط دشوار کنونی یاری و پشتیبانی کنند.

گفتنی است روز گذشته مدیرکل راه و شهرسازی در گفتگو با تجارت جنوب انتخابات هیئت رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان را که ۱۱ نفر هستند به دلیل عدم حضور یکی از اعضا فاقد اعتبار اعلام کرد. (تصویر نامه و پاسخ پیوست)

اقتصادی

عدم نیاز به اخذ گواهی پرداخت بدهی مالیاتی برای صدور یا تجدید پروانه کسب در هرمزگان

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: صدور یا تجدید پروانه کسب در استان طبق مصوبه کشوری تا پایان سالجاری نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی ندارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، شاکر رضا مریدی، بیان داشت: با توجه به اعمال محدودیت های شدید و تعطیلی الزامی طی دو هفته اخیر در شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز، بسته جدید مالیاتی به منظور حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا تصویب و اجرای شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا و طبق تشخیص کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در شهرهای که در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، از حمایت‌های دولت بهره‌مند می‌شوند.

مریدی خاطرنشان کرد: موارد مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه سالجاری باشد به مدت ۴۵ روز تمدید خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین احکام اجرای ماده ۲۳۸ قانون مالیاتهای مستقیم و ماده ۲۹ قانون ارزش افزوده که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه سالجاری باش به مدت یک و نیم ماه تمدید می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان به تمدید یکماهه مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم وچهارم سالجاری اشاره کرد و گفت: بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا پایان سال جاری تمدید می شود.

وی ادامه داد: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی که در بازه زمانی یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه جاری باشد تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه تمدید خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین تمامی عملیات اجرایی فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم تا ۱۰ بهمن ماه سالجاری برای اشخاص حقیقی متوقف می‌شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

انعقاد تفاهمنامه مشترک میان اتاق بازرگانی بندرعباس و تعاون روستایی استان هرمزگان

تفاهمنامه همکاری مشترک میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق و دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس، اسد پور مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان و فرحناز علوی نائب رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بندرعباس منعقد شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمدرضا صفا ساعتی پیش (۹ آذرماه) در حاشیه امضا این تفاهمنامه بیان داشت: کاشت، برداشت و فروش محصولات کشاورزی در استان باید بر اساس الگو تعیین شده و اصولی صورت پذیرد ولی متاسفانه در حال حاضر کشاورزان با مشکلات عدیده ای برای فروش محصولات خود روبرو هستند.

وی ا فزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با تشکیل کمیسیون های مختلف در اتاق و بررسی مشکلات و موانع سعی دارد بازارهای خارجی را برای فروش محصولات چهار فصل استان هرمزگان تقویت نماید.

صفا با بیان اینکه تمام تلاش ما برای دستیابی به بازارهای هدف است، افزود: کشاورز امید می خواهد و قطعا برای ادامه کار به الگوی کاشت نیاز دارد و باید محصولاتی که در استان کاشته می شود بازار آن از قبل مهیا باشد.

وی بیان داشت: بر اساس این تفاهمنامه اتاق بازرگانی بندرعباس آمادگی خود را به منظور ارتقا سطح علمی و مهارتی ارکان و اعضا تعاونی های روستایی و تولید و کشاورزی در زمینه فعالیت های عمل آوری و ببسته بندی محصولات کشاورزی، بازار رسانی محصولات کشاورزی و سایر موارد حسب درخواست سازمان تعاون روستایی اعلام می دارد.

صفا بیان داشت: همینطور اتاق بازرگانی همکاری لازم جهت دریافت کارت بازرگانی ویژه شرکت های تعاونی روستایی و اتحادیه های معرفی شده از سوی سازمان را به عمل خواهد آورد.

سازمان تعاونی روستایی نیز در این تفاهمنامه آمادگی خود را برای تشکیل کمیته مشترک تجاری و اقتصادی اعلام نمود.

همچنین این سازمان آمادگی خود را به منظور تامین محصولات کشاورزی باکیفیت و بدون واسطه و قابل عرضه در بازارهای خارجی از ظظریق شبکه تعاون روستایی را اعلام کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

انبار احتکار شیرخشک صنعتی توسط اطلاعات سپاه کشف و پلمب شد

با رصد پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد استان هرمزگان یک انبار احتکار شیرخشک در شهرستان میناب کشف و پلمب شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، روابط‌عمومی سپاه استان هرمزگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با رصد پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان یک انبار احتکار شیرخشک کشف و پلمب شد.

در این انبار که اقدام به احتکار شیرخشک کرده بود بیش از ۴۷ تن و ۲۲۵ کیلوگرم شیر خشک کشف شد.
این انبار در شهرستان میناب بود و در آن شیرخشک صنعتی (مواد اولیه تولید ماست، پنیر و…) احتکار شده بود که با رصد دقیق و اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد علیه السلام استان کشف و نهایتاً با هماهنگی قضایی پلمب شد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها