با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

خواستار اجازه تهاتر در استان هستیم

استاندار هرمزگان گفت: خواستار اجازه تهاتر در استان هستیم چراکه اگر منابع به خزانه برود دیگر به استان بر نمی‌گردد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلای، فریدون همتی ظهر جمعه در نشست انجمن های سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی هرمزگان با وزیر اقتصاد و دارایی که در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد، با ذکر این نکته که یک دهم بودجه عمومی کشور از استان هرمزگان تامین شد، بیان داشت: نقش استان هرمزگان هم در اقتصاد ملی و تولید ناخالص داخلی نقش بی بدیلی است و استان هرمزگان سال گذشته تنها از سه محل، ۲۰ هزار میلیارد تومان پول نقد را وارد خزانه کرد.

وی تصریح کرد: نکته مهم دیگر رها کردن سرمایه‌های راکد دولتی و بانکی است که می‌توان به عنوان اهرم پیشرفت استان هرمزگان از سرمایه‌ها بهره برد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در استان هرمزگان کمبود تخت بیمارستانی به شدت احساس می‌شود، گفت: احداث ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان هرمزگان کلید خورده است که برای به سرانجام رسیدن این عمل نیاز به منابع گسترده‌ای است.

همتی ادامه داد: بنده منابع راکد دانشگاه‌ها را محاسبه کرده‌ام که تقریبا حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است و می‌توان از این منابع برای اجرای طرح‌ها استفاده کرد.

وی تشریح کرد: دو هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی به هر دلیل موجه و غیر وجه توسط بانک‌ها تملک شده‌اند که تملک این واحدها باعث از بین رفتن اشتغال در استان شده است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه واحدهای نفتی‌ در استان هرمزگان وجود دارند که ارزش افزوده خود را در تهران پرداخت می‌کنند، اظهار کرد: نمایندگان مجلس می‌توانند برای حل این مشکل کمک کنند تا همانند درآمد نفتی استان‌ها، درصدی از ارزش افزوده این واحدها به استان هرمزگان اختصاص داده شود.

همتی با اشاره به اینکه این‌ منابع می‌توانند محرک‌های خیلی قوی برای استان هرمزگان باشند، ادامه داد: با توجه به اینکه استان هرمزگان هیچ استفاده ای از این ارزش افزوده ندارد تقاضای ما این است که در قانون درصدی از این ارزش افزوده برای محل تولید و بخشی دیگر برای محل مصرف اختصاص داده شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

انعقاد تفاهمنامه مشترک میان اتاق بازرگانی بندرعباس و تعاون روستایی استان هرمزگان

تفاهمنامه همکاری مشترک میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق و دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس، اسد پور مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان و فرحناز علوی نائب رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بندرعباس منعقد شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمدرضا صفا ساعتی پیش (۹ آذرماه) در حاشیه امضا این تفاهمنامه بیان داشت: کاشت، برداشت و فروش محصولات کشاورزی در استان باید بر اساس الگو تعیین شده و اصولی صورت پذیرد ولی متاسفانه در حال حاضر کشاورزان با مشکلات عدیده ای برای فروش محصولات خود روبرو هستند.

وی ا فزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با تشکیل کمیسیون های مختلف در اتاق و بررسی مشکلات و موانع سعی دارد بازارهای خارجی را برای فروش محصولات چهار فصل استان هرمزگان تقویت نماید.

صفا با بیان اینکه تمام تلاش ما برای دستیابی به بازارهای هدف است، افزود: کشاورز امید می خواهد و قطعا برای ادامه کار به الگوی کاشت نیاز دارد و باید محصولاتی که در استان کاشته می شود بازار آن از قبل مهیا باشد.

وی بیان داشت: بر اساس این تفاهمنامه اتاق بازرگانی بندرعباس آمادگی خود را به منظور ارتقا سطح علمی و مهارتی ارکان و اعضا تعاونی های روستایی و تولید و کشاورزی در زمینه فعالیت های عمل آوری و ببسته بندی محصولات کشاورزی، بازار رسانی محصولات کشاورزی و سایر موارد حسب درخواست سازمان تعاون روستایی اعلام می دارد.

صفا بیان داشت: همینطور اتاق بازرگانی همکاری لازم جهت دریافت کارت بازرگانی ویژه شرکت های تعاونی روستایی و اتحادیه های معرفی شده از سوی سازمان را به عمل خواهد آورد.

سازمان تعاونی روستایی نیز در این تفاهمنامه آمادگی خود را برای تشکیل کمیته مشترک تجاری و اقتصادی اعلام نمود.

همچنین این سازمان آمادگی خود را به منظور تامین محصولات کشاورزی باکیفیت و بدون واسطه و قابل عرضه در بازارهای خارجی از ظظریق شبکه تعاون روستایی را اعلام کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

انبار احتکار شیرخشک صنعتی توسط اطلاعات سپاه کشف و پلمب شد

با رصد پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد استان هرمزگان یک انبار احتکار شیرخشک در شهرستان میناب کشف و پلمب شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، روابط‌عمومی سپاه استان هرمزگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با رصد پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان یک انبار احتکار شیرخشک کشف و پلمب شد.

در این انبار که اقدام به احتکار شیرخشک کرده بود بیش از ۴۷ تن و ۲۲۵ کیلوگرم شیر خشک کشف شد.
این انبار در شهرستان میناب بود و در آن شیرخشک صنعتی (مواد اولیه تولید ماست، پنیر و…) احتکار شده بود که با رصد دقیق و اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد علیه السلام استان کشف و نهایتاً با هماهنگی قضایی پلمب شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

۲۹۳ تن انواع ماهی قاچاق در آب‌های هرمزگان کشف شد

فرمانده مرزبانی هرمزگان از توقیف ۲۹ فروند شناور متخلف صید ترال در آب‌های استان خبر داد و گفت: از این شناورها، ۲۹۳ تن انواع ماهی و ۵۹۰ کیلوگرم میگو به ارزش بیش از ۲۳۱ میلیارد ریال کشف شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار حسین دهکی، با بیان اینکه صید ترال کف دریا را جارو و نسل آبزیان را نابود می‌کند، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۹ فروند شناور متخلف صید ترال شامل ۱۵ لنج، ۱۰ کشتی و ۴ قایق در آب‌های هرمزگان توقیف و ۱۵۱ متهم نیز دستگیر شده اند.

وی ادامه داد: حضور کشتی‌ها و صیادان خارجی در آب‌های خلیج فارس چند سالی است که به دغدغه ساحل‌نشینان تبدیل شده و مطالبه‌گری‌های بسیاری برای ممانعت از فعالیت این کشتی‌ها و صید ترال صورت گرفته است.

دهکی به متخلفان و ناامن کنندگان فضای کسب و کار مردم در دریا هشدار داد و خاطرنشان کرد: مرزبانان هرمزگان همراه و همگام با سایر دستگاه‌های اجرایی با جدیت تمام با متخلفان حوزه دریا برخورد خواهند کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها