با ما ارتباط برقرار کن
ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

میزان ورود مسافر به هرمزگان کاهش چشمگیری یافته است

استاندار هرمزگان گفت: تمامی ورودی های جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی استان هرمزگان برای پیشگیری از بیماری کرونا تحت کنترل و مراقبت شدید هستند و میزان ورود مسافر به هرمزگان کاهش چشمگیری یافته است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجات جنوب آنلاین، فریدون همتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمامی ورودی های جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی استان هرمزگان برای پیشگیری از بیماری کرونا تحت کنترل و مراقبت شدید هستند، عنوان کرد: تیم های کنترل و غربالگری در تمامی ورودی ها در همه شهرستان‌های استان حضور دارند و به شدت مراقبت و ارزیابی و محدودیت ورود مسافر را اعمال می کنند و از ورود افراد مشکوک به بیماری به استان جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام عدم پذیرش گردشگر در هرمزگان، میزان ورود مسافر به این استان کاهش چشمگیری یافته است.

استاندار هرمزگان افزود: جهت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، هیچ‌گونه خدماتی به گردشگران در هرمزگان ارائه نمی شود و در حال حاضر نیز هتل ها و مهمانپذیرهای استان مسافر و گردشگر ندارند و حجم جابجایی مسافر توسط شناورها نیز بسیار کاهش یافته است.

همتی تصریح کرد: تصمیمات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، جامع و با دقت مناسب جهت پیشگیری لازم از این بیماری است.

وی خاطرنشان کرد: اماکن عمومی در سطح شهر های استان نیز به صورت منظم ضدعفونی می شوند و اقدامات گسترده ای جهت تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز انجام شده است.

 همتی بیان داشت: از مردم می خواهیم تا همچنان و به طور جدی اصول و نکات بهداشتی را برای پیشگیری از بیماری کرونا رعایت‌ کنند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: از خدمات پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در استان هرمزگان که در مدت شیوع بیماری کرونا تلاش های بسیاری را انجام داده و با ازخودگذشتگی بار دیگر خدمتگزاری بی‌منت خود را به رخ کشیدند، تشکر و قدردانی می نمایم.

وی گفت: ساعت کاری ادارات نیز به روال عادی بازگشته اما انعطاف مناسبی را در ادارات استان ایجاد می‌کنیم و در برخی ادارات که فضا کم است برای کارمندان حاضر در آن ادارات حضور را شیفتی و مراجعات را کاهش خواهیم داد.

ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

ساعت کاری دستگاه‌های اجر ایی استان هرمزگان طبق روال هفته اخیر تمدید شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: براساس تصمیم استاندارهرمزگان و به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی، ساعت کاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهادهای دولتی، عمومی و بانک‌ها به غیر از واحدهای عملیاتی دستگاه‌های خدمات‌رسان استان هرمزگان در راستای پیشگیری از بیماری کرونا تا پایان هفته آینده تمدید شد .

منتشر شده

روی

به وسیلهبه گزارش تجارت جنوب آنلاین، نازنین شیبانی تزرجی ساعت کاری دستگاههای اجرایی را از روز شنبه ۱۷ تا پنج شنبه ۲۲  اسفند از ساعت ۸ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر اعلام کرد.

 وی درادامه اضافه کرد: تعدادی از کارکنان مانند مادران دارای فرزند زیر ۶ سال و افراد با سابقه بیماری های قلبی، تنفسی و موارد خطرآفرین بیماری می توانند به صورت دورکاری نسبت به ارائه خدمات به مردم با تشخیص مدیر ادارات اقدام کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تاکید کرد: ارائه خدمات به مردم توسط دستگاه‌ها و پیش‌بینی تمهیدات لازم در جهت بهداشت محیط اداری با توجه به تراکم حضور ارباب رجوع باید با حساسیت بیشتری در این روزها انجام شود.
وی افزود: تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی در حالت آماده‌باش خواهند بود و مردم با رعایت نکات بهداشت فردی و همکاری با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جهت کاهش و شکست این بیماری برای پیشگیری از شیوع بیشتر آن تلاش کنند.
نازنین شیبانی از مردم استان خواست که همچنان ضمن رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی و توجه به اطلاعیه‌های دانشگاه علوم‌پزشکی برای پیشگیری از بیماری کرونا، از ترددهای غیرضروی در سطح شهر و مکان های پرازدحام خودداری کنند.
وی درپایان اظهار کرد:کلیه سازمان ها وادارات نسبت به ضدعفونی کردن مستمرمحیط اداری وتامین اقلام بهداشتی اقدام کنند.

ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

پذیرش مهمان نوروزی در مدارس هرمزگان لغو شد

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان گفت: ثبت نام و پذیرش مهمانان نوروزی برای اسکان در مدارس استان لغو شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،سعید ناجی با اعلام این خبر افزود: این اقدام طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش ومصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است.
وی بیان داشت: همچنین نصب چادر در سواحل و پارک های سراسر استان هرمزگان با پشتیبانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ممنوع است و در موارد ضروری محل مخصوصی پیش بینی شده است.
رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان اظهارداشت: زیرساخت بیمارستان صحرایی در بندرعباس با تلاش این ستاد آماده است و به محض اعلام نیاز برپا می شود.
ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان سارس می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات%E2%80%8C+متحده+%E2%80%8Cعربی”>امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.
دوره نهفتگی نسبت طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، درحال حاضر ۳۵۶ مورد ناشی از بیماری حاد تنفسی از شروع خطر اپیدمی تاکنون در هرمزگان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۴ نفر به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری انجام شده ‌ واز  بستری ها تا کنون ۲۳۱ نفر ترخیص شده‌اند.
از ۱۳۴ نفر مشکوک، نمونه ۸۵ نفر از بیماران منفی و ۱۱ مورد تاکنون مثبت بوده است.

ادامه ی خواندن

پر بازدیدها