با ما ارتباط برقرار کن

دسته‌بندی نشده

سالانه ۲۰ هزار تن میگو در هرمزگان تولید می‌شود

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان با بیان اینکه سالانه ۲۰ هزار تن برداشت میگو در هرمزگان انجام می‌شود، گفت: سایز میگوهای تولیدی هرمزگان مطلوب دنیا است و حتی قادر به تولید انبوه در سایزهای مختلف هستیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

«بازرگان» بعد از ظهر امروز در اولین ویبنار بررسی روابط اقتصادی ایران ایتالیا که در هتل هما برگزار شد، اظهار کرد: در سنوات اخیر شیلات رشد بسیار خوبی داشته است. به گواهی خریداران در اروپا، میگوی پرورشی هرمزگان از نظر کیفیت رتبه اول دنیا را دارد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان با بیان اینکه سالانه ۲۰ هزار تن برداشت میگو در هرمزگان انجام می‌شود، عنوان کرد: سایز میگوهای تولیدی هرمزگان مطلوب دنیا است و حتی قادر به تولید انبوه در سایزهای مختلف هستیم.

وی ابراز داشت: در حال حاضر بهره‌برداری از هشت هزار هکتار اراضی پرورش میگو در دستور کار قرار دارد و دو سال آینده به تولید ۵۰ هزار تن میگو در سال خواهیم رسید.

این مقام مسئول تصریح کرد: هیچ نوع مواد شیمایی و دارویی در پرورش میگوی هرمزگانی استفاده نمی‌شود و این محصول کاملا ارگانیک به دست می‌آید که باعث شده است میگوی استان هرمزگان یک بازار خاص در کشور و جهان پیداکند.

بازرگان با ذکر این نکته که استعداد خاصی برای ورود به بازار بزرگ جهانی داریم، اظهار کرد: برای مشارکت با شرکت‌های بزرگ ایتالیایی در حوزه بازاریابی و مارکتینگ آمادگی کامل را داریم.

وی مطرح کرد: پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس شروع شده است و گونه‌ای محبوب در دنیا تولید می‌شود که داری قیمت مناسبی است. دانش فنی بومی آن نیز در استان هرمزگان استحصال شده است و می‌تواند در سایز بزرگ پرورش داده شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان با بیان اینکه شرکت‌های بزرگی به حوزه پرورش ماهی در قفس ورود کرده‌اند، بیان داشت: برای تولید ۵۰ هزار تن ماهی از طریق پرورش در قفس برنامه‌ریزی شده است و در حال حاضر توانایی تولید ۵ هزار تن را داریم.

بازرگان خاطرنشان کرد: هرمزگان به دلیل اینکه در دامنه کوه قرار دارد دارای کیفیت بالای تولید محصولات دریایی است؛ چراکه مقدار زیادی از مواد معدنی و املاح به همراه سیلاب وارد دریا می‌شود و باعث می‌شود که بهترین نقاط برای پرورش ماهی در دریا فراهم شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان عنوان کرد: در بحث پرورش خرچنگ و صدف فعالیت‌ها با همکاری یک گروه علمی شروع است و شرکتی برای اولین بار در این زمینه فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه خلیج‌فارس دارای تنوع محصولات دریایی بی‌نظیری است، ابراز داشت: فضای بسیار زیادی برای پرورش هرنوع گونه دریایی در استان هرمزگان وجود دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: فضای خوبی برای همکاری در بخش شیلات بین کشور ایتالیا و ایران وجود دارد که می‌توان با برقراری ارتباط‌های مستمر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.

ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

تخت های بیمارستانی هرمزگان در حال افزایش است

استاندار هرمزگان گفت: در بخش مهم بهداشت و درمان تا قبل از دولت‌ این دولت‌ها، هرمزگان جزو فقیرترین استان‌ها بود که با تلاش‌های صورت گرفته شمار تخت های بیمارستانی و همچنین تجهیزات پزشکی و درمانی در هرمزگان افزایش پیدا کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

 به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی روز یکشنبه اظهار کرد: درحال حاضریک هزارتخت دیگر هم برای تجهیز ۵بیمارستان جدید در دست اقدام است که بدست رییس جمهوری همراه طرحهای بزرگ بزودی در استان بهره برداری می شود.

وی ادامه داد: در بخش مهم بهداشت و درمان تا قبل از دولت‌ این دولت‌ها، هرمزگان جزو فقیرترین استان‌ها بود که با تلاش‌های صورت گرفته شمار تخت های بیمارستانی و همچنین تجهیزات پزشکی و درمانی در هرمزگان افزایش پیدا کرد.

استاندارهرمزگان با تشریح عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: همچنین در زمینه بهداشت و درمان استان ۶۰۲ خانه بهداشت در روستاها ساخته شده که تا پایان دولت تدبیر و امید به اتمام خواهد رسید.

همتی تصریح کرد: همچنین علاوه بر تجهیز بیمارستانها بواسطه نیاز شدید بخش های درمانی در دوران کرونا، یک هزار۱۶۷ طرح جامع سلامت در مراکز شبانه روزی دراین این دولت اجرا شده است.

وی بیان داشت: در هفته دولت سال جاری نیز ۵۷۶پروژه با اعتبار افزون‌بر ۵۰هزارمیلیاردریال به بهره‌برداری رسید که بخش بزرگی از آن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت‌های مردم در شرایط سخت تحریم است.

وی خاطر نشان کرد: در بخش مسکن و شهرسازی۲۵۱پروژه، صنعت و معدن۴۲، انرژی۲۰، کشاورزی و منابع طبیعی ۳۴، حمل و نقل۴۲، آموزش ۷۱، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات۱۴، آب۱۴، فرهنگ و هنر و رسانه‌های جمعی و گردشگری۱۹ و بهداشت و درمان۳۰طرح افتتاح و یا آماده بهره‌برداری است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: تعداد طرح‌های قابل افتتاح هفته دولت سال‌جاری در شهرستان‌ها شامل، بندرعباس۱۳۴، میناب۵۷، بشاگرد۳۲، بندرلنگه۵۷، بستک۴۶، جاسک۲۷، سیریک۴۳، حاجی‌آباد۱۵، رودان۳۹، قشم۴۱ و خمیر۳۳ طرح است.

همتی اضافه کرد:۹هزار پروژه بزرگ عمرانی حاصل دستاورد دولت‌های یازدهم و دروازدهم و نظام جمهوری اسلامی در استان به‌بهره‌برداری رسیده که این ابر پروژه‌ها در بخش‌های مهم استان شامل، بهداشت و درمان، کشاورزی و صنعت و با اعتبار ۳۰۰هزار میلیاردریال انجام شده است.

ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

۱۳ طرح عمرانی و ورزشی در بخش بندزرک میناب به بهره‌برداری رسید

سرپرست فرمانداری ویژه میناب گفت: در پنجمین روز از هفته دولت ۱۳ طرح عمرانی، ورزشی، اقتصادی و خدماتی به ارزش ۲۰۰میلیارد ریال در بخش بندزرک میناب به بهره‌برداری رسید .

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مجید سلحشور روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این طرح ها افزود: طرح‌های هفته دولت امسال رشد چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته‌ که بیشترین آن‌ها در حوزه آموزش، جوانان، ورزش، انرژی، حمل ونقل جاده‌ای، بهداشت و درمان، کشاورزی و شیلات است.

وی یادآور شد: عمده طرحهای این هفته درصنعت، راه و شهرسازی، گلخانه‌ای ،  ارتباطات، احداث خط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی، برق، منابع طبیعی و آبخیزداری، مسکن و شهرسازی، شهرداری و فضای سبز،  است.

وی، ایجاد شهرک‌های صنعتی ، ظرفیت‌های ایجاد شده در بحث آبزی‌پروری و شیلات، کشاورزی، دامداری، شهرک‌های صنعتی، ذخیره انرژی، احداث پروژه‌های عمرانی و خدماتی  و به‌وجود آمدن ظرفیت‌های جدید گردشگری را بخشی از خدمات یکسال گذشته نظام جمهوری اسلامی و دولت در شهرستان میناب  عنوان کرد .
مدیر عامل پست بانک هرمزگان درمراسم افتتاح باجه پست بانک بندر تیاب نیزبا اشاره به رسالت و اهداف بانک توسعه خدمات و گسترش شبکه بانکی در بخش های و روستاهای کشورگفت : در هفته دولت دو باجه پست بانک در میناب و بستک به بهره‌برداری رسید .

ادامه ی خواندن

پر بازدیدها