با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

آنچه در مراسم تودیع و معارفه‌ی مدیرکل راه و شهرسازی گذشت

منتشر شده

روی

آئین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی استان هرمزگان در ظهر سه‌شنبه ۲۰اسفندماه با حضور مسئولان استانی و معاون حقوقی،امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

با نوسازی یک هزار کیلومتر نخست راه‌روستایی رکوردی تاریخی در کشور رقم خورد

به گزارش تجارت جنوب در ابتدای مراسم مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان هرمزگان با بیان اینکه امروز چهارصد روستا را از محرومیت نجات دادیم اما هیچ‌وقت به دنبال تبلیغات نبوده‌ام گفت: پنج هزار واحد مسکونی به کارمندانی که بین پنج سال تا ۱۴ سال در حال فعالیت بوده و فاقد مسکن بوده، واگذار خواهد شد.

غلامحسین شیری با بیان اینکه تعامل مناسبی با نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، استاندار هرمزگان و مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس داشتم، تصریح کرد: با تمامی شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها تعامل در سطح عالی برقرار بود و به‌خوبی برنامه‌ها پیش رفت.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی استان نیاز به برنامه برای نوسازی تا آسفالت داشت که با برنامه‌های گذشته نیاز به ۵۴ سال کار داشت، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی و کار جهادی کارها را در سه برنامه یک هزار کیلومتر اول و دوم و هفت‌صد کیلومتری پیش بردیم.

شیری با اشاره به اینکه در شرایط بد اقتصادی پیمانکاران به‌واقع سنگ تمامی گذاشته و یک هزار کیلومتر نخست را انجام و رکوردی تاریخی در کشور رقم بزنند، اظهار کرد: یک هزار کیلومتر دوم در زمان استانداری آقای همتی آغاز و بیش از ۴۰۷ کیلومتر در حال حاضر به مرحله آسفالت رسیده و مابقی آن‌هم با تأمین قیر در پایان شهریورماه به پایان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه هفت‌صد کیلومتر باقیمانده تا پایان دولت دوازدهم نیز به پایان خواهد رسید، اظهار کرد: در بحث مسکن استان هرمزگان نامتقارن رشد کرده بود که نیاز به یک برنامه عملیاتی مناسب بود که در یازده شهر این موضوع محقق و پیمانکاران در حال آماده‌سازی زمین‌های مشخص شده هستند.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به اینکه تا افق ۱۴۲۰ وضعیت مسکن بندرعباس برنامه‌ریزی و از آن تاریخ دیگر نباید مشکلی در بحث مسکن در شهر بندرعباس وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار واحد مسکونی به کارمندانی که بین پنج سال تا ۱۴ سال در حال فعالیت بوده و فاقد مسکن بوده، واگذار خواهد شد، اضافه کرد: در بحث بازآفرینی حرکتی مناسب از سوی راه و شهرسازی با فرماندهی استاندار هرمزگان انجام و شهرداری نیز به مدد آمد.

شیری با بیان اینکه پیشرفت محله چاهستانی ها مطلوب بوده و تا سال آینده این منطقه از محرومیت خارج می‌شود، تصریح کرد: از شهرداری بندرعباس و شرکت‌های آب و برق منطقه‌ای به‌واسطه همکاری‌هایشان تقدیر می‌کنم.

وی در پایان با اشاره به اینکه امروز چهارصد روستا را از محرومیت نجات دادیم اما هیچ‌وقت به دنبال تبلیغات نبوده‌ام، افزود: یکی از شاخص‌های موفقیت در راه و شهرسازی هرمزگان وحدت و همدلی برای رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده بود.

باید از ظرفیت جزایر و سواحل تحت عناوینی همچون دهکده‌های توریستی بهره ببریم

در ادامه استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید از ظرفیت جزایر و سواحل تحت عناوینی همچون دهکده‌های توریستی بهره ببریم، گفت: از گذشته شناخت مناسبی از سوی مهندس شیری داشتم و علی‌رغم علاقه بنده به ماندن خودش نخواست بماند و در استانداری آماده سپردن مسئولیت به وی هستیم.

فریدون همتی افزود: پاسداران و سپاه پاسداران پاره تن ملت ایران هستند و دشمنان قسم کرده که به شکست انقلاب اسلامی طمع کرده‌اند با توطئه‌ها و خلق گروه‌های تروریستی،  هرگز نمی‌توانند پیوند بین سپاه پاسداران و ملت ایران اسلامی را از بین ببرند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه علی‌رغم تمامی مشکلات اقتصادی دولت با تدبیرهای مدیریتی و هماهنگی و کارآمدی برنامه‌ها می‌توان کارهای بزرگی انجام داد، خاطرنشان کرد: تعهد سالانه راه روستایی کل کشور یک هزار کیلومتر است درحالی‌که با تدبیرهای مناسب و برنامه‌ریزی اصولی بین بخش‌های دولتی و پیمانکاران، توانستیم رکوردی تاریخی در سطح کشور رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: با تمامی مشکلات و همدلی موجود توانستیم به‌سرعت کریدور از پارسیان تا بندرعباس و بزرگراه چهارباند را انجام دهیم و ۸۵۰ کیلومتر را به اتمام برسانیم.

همتی با بیان اینکه امیدوارم مدیرکل جدید با وجود تجربه فراوان بتواند به‌عنوان مدیر ارشد وزارت راه و شهرسازی در استان شورای مدیران وزارت ذی‌ربط را در استان به‌صورت هفتگی برگزار کند، اظهار کرد: استان هرمزگان کارکرد ملی و بعضاً بین‌المللی است پس باید نگاه ویژه‌ای به آن شود.

عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان با اشاره به اینکه در محله چاهستانی ها سه خیابان مورد هدف قرار گرفته است، اضافه کرد: شهرداری بندرعباس تعامل بسیار مناسبی در کنار راه و شهرسازی هرمزگان داشت و توانستند یک اقدام بسیار مناسب در بازآفرینی بافت فرسوده محله چاهستانی ها از خود به نمایش بگذارند و با وجود انتقادهایی که در برخی موارد به این مجموعه وارد است اما در این بخش باید تقدیر ویژه کرد.

همتی ادامه داد: یک مشکل کوچک در بخشی از بیمارستان شهید محمدی به دلیل خرابی یک قطعه و کمی زمان بردن جایگزینی به دلیل تعطیلات گذشته بازتاب فراوانی داشت اما کارهای بزرگ را کمتر گفته و قدردانی می‌کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان باید خود را آماده پذیرش ده میلیون نفر گردشگر کند، اظهار کرد: ظرفیت‌های گردشگری هرمزگان بی‌پایان و تنها نیاز به کمی توجه و همت دارد.

وی با بیان اینکه از گذشته شناخت مناسبی از سوی مهندس شیری داشتم و علی‌رغم علاقه بنده به ماندن خودش نخواست بماند و در استانداری آماده سپردن مسئولیت به وی هستیم، تصریح کرد: مهندس رضایی از چهره‌های شناخته‌شده و باتجربه بوده و با شناخت کافی وی را جایگزین کردم.

مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان هرمزگان با بیان اینکه مدیریت یکپارچه سواحل استان هرمزگان از دیگر برنامه های مهم است، اظهار کرد: برای آینده استان هرمزگان با مطالعه عمیق تر و همکاری تمامی دست اندرکاران، برنامه های عملیاتی مناسبی به پیش خواهیم برد.

باید هرمزگان را به پایتخت گردشگری کشور تبدیل کنیم

در همین مراسم  آرش رضایی با بیان اینکه از وزیر راه و شهرسازی و استاندار هرمزگان به واسطه این اعتماد تشکر می کنم، تصریح کرد: خدمات و زحمات مهندس شیری بر هیچکس پوشیده نیست و افتخار می کنم در کنار وی بخشی از برنامه هایی را که دنبال می کرد، انجلم دهم.

مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان هرمزگان با اشاره به اینکه امیدوارم مهندس شیری خصاصتی در انتقال تجارب ارزنده اش به بنده نداشته باشد، خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت سکونتگاه ها در شهرهای استان هرمزگان از مهمترین اولویت ها در برنامه هایم است.

وی اضافه کرد: برخی ناهماهنگی های ساخت و سازی در استان هرمزگان همچون شهر بندرعباس و قرارگیری ناهماهنگ برخی کاربری های سبب یک بی نظمی شده است.

رضایی با بیان اینکه مدیریت یکپارچه سواحل استان هرمزگان از دیگر برنامه های مهم است، اظهار کرد: برای آینده استان هرمزگان با مطالعه عمیق تر و همکاری تمامی دست اندرکاران، برنامه های عملیاتی مناسبی به پیش خواهیم برد.

مدیرکل جدید راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به اینکه باید هرمزگان را به پایتخت گردشگری کشور تبدیل کنیم، خاطرنشان کرد: باید برای تحقق این موضوع بیش از پیش تلاش کرد و با روند افزایشی حضور گردشگران در هرمزگان به طور حتم این موضوع محقق خواهد شد.

وی در پایان گفت: بازسازی و ساماندهی بافت های ناکارآمد با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد تا به نقطه مطلوب برسیم.

پیشبرد اهداف در استان‌ها نیاز به همدلی و هماهنگی تمامی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی دارد

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: با مصوبه مناسب مجلس هرچه زودتر زیرساخت‌های آسیب‌دیده استان‌های سیل‌زده را برطرف خواهیم کرد.

مهران کفاش صبح امروز در آئین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی هرمزگان، افزود: این اقبال عمومی در آئین تودیع و معارفه نشان‌دهنده خدمات مناسب مهندس شیری است که تمامی حاضرین قدردان آن هستند.

وی با بیان اینکه کارکرد هرمزگان ملی است و خدمت کردن به مردم هرمزگان لذت‌بخش و ارزشمند است، تصریح کرد: در پی بارش‌های فراوان در تعطیلات نوروزی، خطاهای انسانی از گذشته خسارت‌هایی را به مردم و کشور وارد کرده است.

کفاش با اشاره به اینکه اتفاقات اخیر نشان داد که نقش مشاوره‌ای مجموعه وزارت راه و شهرسازی غیرقابل‌انکار است، اظهار کرد: اگر در برخی جاها به مطالعات راه و شهرسازی و مشاوره‌های صورت گرفته، توجه می‌شد اکنون خسارت‌ها بسیار کمتر بود.

وی با بیان اینکه شخص وزیر در مناطق سیل‌زده حضور داشته و از نزدیک در حال بررسی است، خاطرنشان کرد: اتفاقات صورت گرفته باید درس‌های زیادی برای ما داشته باشد که نقش مشاورین پروژه غیرقابل‌انکار است.

این مقام مسئول ادامه داد: مدیران باید تنها به فکر خدمت به مردم باشند و بتوانند از تجارب و توانمندی‌هایشان در جهت ارائه خدمت صادقانه و توسعه کشور بهره ببرند.

کفاش با بیان اینکه پیشبرد اهداف در استان‌ها نیاز به همدلی و هماهنگی تمامی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی دارد، عنوان کرد: هماهنگی می‌تواند کارها را بهتر انجام دهد و برای شخص وزیر قابل‌قبول نیست که هماهنگی و تعامل حداکثری نباشد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بحث تغییرات مدیران کل استان‌ها امری طبیعی است و زمان مثل برق و باد می‌گذرد، افزود: از مهندس شیری خواستیم در استان بماند و ادامه کار دهد اما خود درخواست جابه‌جایی داد و امیدوارم در پایتخت بتوانیم از این مدیر موفق بهره ببریم.

وی با بیان اینکه مهندس رضایی با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته و تجارب و کارنامه موفق شخصی توانمند است، تصریح کرد: امیدوارم با سیاست تعامل و هم‌افزایی با دستگاه‌های اجرایی و مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس مشکلات را با جدیت برطرف کند.

کفاش با اشاره به اینکه در زمان کنونی با کمبود منابع مالی رو.به رو هستیم، اضافه کرد: گرچه اعتبارات خوبی در سال جاری دز بخش راه و شهرسازی دیده شده و باید به دنبال مدل اثربخش باشیم.

این مقام مسئول در پایان گفت: با مصوبه مناسب مجلس هرچه زودتر زیرساخت‌های آسیب‌دیده استان‌های سیل‌زده را برطرف خواهیم کرد.

 

اجتماعی

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی از گردش حساب بانکی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی هرمزگان

استاندار هرمزگان با اشاره به ایده جدید، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی در استان، گفت: بر اساس این طرح هرکدام از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی فعال در هرمزگان، حساب‌های بانکی خود را در برخی بانک‌ها تجمیع خواهند کرد و از محل گردش حساب بانکی آن‌ها، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در نشست مشترک ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، با اشاره به اقدامات دستگاه های اجرایی استان و بنیاد مستضعفان در راستای رفع محرومیت در منطقه «کوشا احمدی» شهرستان حاجی آباد، بیان داشت: در این منطقه با مشارکت استان و بنیاد مستضعفان، ۲۲ مدرسه در حال احداث است که تا پایان سال جاری تکمیل خواهند شد.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۲ سد و سازه آبخیزداری در منطقه کوشا احمدی ساخته می‌شود و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز به صورت مشارکت استان و بنیاد مستضعفان جهت احداث جاده های روستایی در این منطقه اختصاص یافته تا به سرعت این طرح ها تکمیل شوند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: ترویج مهارت آموزی و آموزش های فنی حرفه ای، آبرسانی به ۱۲ روستا، تجهیز مدارس، احداث مساجد، اماکن فرهنگی و ورزشی و اجرای طرح هادی در پنج روستا، از جمله دیگر اقداماتی هستند که با جدیت، تلاش و کوشش شبانه روزی در روستاهای منطقه کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد در حال اجرا می باشند.

همتی در ادامه با اشاره به ایده جدید در راستای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی در هرمزگان، تصریح کرد: بر اساس این طرح هرکدام از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی فعال در هرمزگان، حساب‌های بانکی خود را در برخی بانک ها تجمیع خواهند کرد و از محل گردش حساب بانکی آنها، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی از طریق کارگروه اشتغال استان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی گفت: در قالب این طرح هر کدام از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به عنوان معین یکی از شهرستان‌های استان انتخاب می شوند تا از طریق فعالیت و گردش حساب بانکی آنها، تسهیلات قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال خرد و خانگی در هر شهرستان پرداخت شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به انجام کار کارشناسی جهت عملیاتی شدن این طرح، خاطرنشان کرد: بنگاه‌های اقتصادی علاوه بر مشارکت در ایجاد زیرساخت ها، ظرفیت مناسبی جهت کمک به سایر حوزه ها از جمله اشتغال در استان هستند که می توان از این طریق با توجه به وجود متقاضیان اشتغال و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف، نهضت اشتغالزایی را در استان ایجاد کرد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاح ۸ مدرسه جدید درمناطق کم‌برخوردار هرمزگان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: با افتتاح این هشت مدرسه تعداد مدارس ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام درمناطق محروم هرمزگان به ۵۷ مدرسه از ۶۷ مدرسه مصوب رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، منوچهر دانشمند بیان داشت: در سال جاری بر حسب دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و همکاری بنیاد برکت اقدام به ساخت ۱۵۰ مدرسه در سراسر کشور کرد که سهم هرمزگان ۸ مدرسه شد که امروز به بهره برداری رسیدند.

وی اضافه کرد: این مدارس در شهرهای بندرعباس، قشم، خمیر، پارسیان، بندرلنگه و بشاگرد با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال احداث و افتتاح شدند.

دانشمند تصریح کرد: امروز مدرسه شش کلاسه شهید عباس زاده برکت در بشاگرد با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به نیابت از هشت مدرسه در سطح استان به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به مدرسه شهید عباس زاده برکت در بشاگرد گفت: این مدرسه شش کلاسه در مساحتی به وسعت ۲هزار متر و ۴۳۰ متر زیر بنا به اهالی روستای ‌‌چوخون اهدا شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بیش از ۶۰۰ عنوان برنامه هفته بسیج در هرمزگان اجرا می شود

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع)گفت: به مناسبت هفته بسیج، بیش از ۶۰۰ عنوان برنامه در استان هرمزگان اجرا می شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، « هدایت الله امیری » در نشست خبری هفته بسیج با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: بسیج همان گونه که در گام نخست انقلاب توانست بسیاری از مشکلات را رفع کند، در گام دوم نیز می تواند بیش از پیش نقش آفرین باشد.
 
وی با بیان اینکه بسیج در گام اول با ورود هدفمند خود توانست مخاطرات را از انقلاب اسلامی دور سازد و روحیه فداکاری و ایثار را در همه عالم منتشر کند، افزود: بسیج پس از دوران دفاع مقدس در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصاد مقاومتی و … نقش پررنگی داشت و در گام دوم در جهت دستیابی انقلاب اسلامی به اهداف متعالی آن می تواند نقش موثری را ایفا کند.
 
جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) با اشاره به اینکه تشکیل تمدن نوین اسلامی مستلزم پیش نیازهایی است، عنوان کرد: برای تحقق تمدن نوین اسلامی ابتدا باید به سمت ایجاد محله اسلامی حرکت کنیم که توجه به خانواده به عنوان کوچکترین نهاد اجتماعی نقش بسزایی در این مهم دارد.
 
وی ادامه داد: بسیج با بهره گیری از ظرفیت مساجد، قرارگاه های تحول را در سطح محلات راه اندازی کرد تا بتواند همه موضوعات محله را بر اساس شاخص های اسلامی تبیین و اجرا کند..
 
امیری با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ قرارگاه تحول محلات در استان هرمزگان تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: این قرارگاه ها با تشکیل کارگروه های تخصصی در حوزه های مختلف در حال خدمات رسانی به مردم هستند.
 
وی در ادامه به عملکرد بسیج استان در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: بسیج در این ایام در سه حوزه ضدعفونی کردن محلات، تولید ماسک و کمک های مومنانه فعالیت داشت و بیش از ۸۰ کارگاه تولید ماسک در استان راه اندازی کرده است که از ابتدای امسال تاکنون ۲ میلیون ماسک و بالغ بر ۲۴۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرده است.
 
امیری افزود: بسیج طلاب نیز در امر تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی مشارکت داشته است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت و بیان کرد: بیش از ۶۰۰ عنوان برنامه شامل نمایشگاه بزرگ دستاوردهای فعالیت قرارگاه های تحول محلات که هر روز از ساعت ۱۹ به مدت ۴۵ دقیقه از طریق شبکه استانی پخش می شود و به علت شرایط کنونی بازدید حضوری وجود ندارد.
 
جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع)، تقدیر از مدافعان سلامت و همچنین خانواده های شهدای مدافعان سلامت، برپایی جشنواره های فرهنگی هنری، پویش نذر خون پیشکسوتان جهاد و شهادت و اهدا خون، جشنواره مجازی جهادگران علم و فناوری، رزمایش فرهنگی اجتماعی خدمت مومنانه در قالب خدمات معیشی، مشاوره ای، مددکاری، بصیرت افزایی و …، اجرای طرح ازدواج آسان و اهدا جهیزیه به زوج های جوان را بخش دیگری از برنامه های هفته بسیج امسال در هرمزگان ذکر کرد.
 
امیری افزود: اجرای طرح جهادی کلاس مهربانی(توزیع لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند)، اهدا ۲۰۰ تبلت به دانش آموزان خانواده های نیازمند، آغاز پویش سلیمانی ها، شب شعر انقلاب و بسیج، برپایی میزهای خدمت در محلات و رسیدگی و رفع مشکلات مردم، افتتاح پروژه های محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه هاست.
 
وی اضافه کرد: بیش از ۵۰ هزار بسته معیشتی نیز آماده شده است که در هفته بسیج بین نیازمندان استان هرمزگان توزیع خواهد شد.
 

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها