با ما ارتباط برقرار کن

یادداشت و تحلیل

همایش فرصت های سرمایه گذاری حرکتی است جهت ارائه بهتر قابلیت های هرمزگان برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی

در شرایطی که کشور عزیزمان دچارتحریم های ظالمانه امریکاست که مشکلاتی را برای کشورمان ایجاد کرده برگزاری این همایش در بعد استانی برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی راهکار بسیار مناسبی خواهد بود.

منتشر شده

روی

ابراهیم امینی پوری، مشاور اقتصادی استاندار

هرمزگان به دلیل موقعیت استراتژیک منحصر به فردی که دارد سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند با اطمینان خاطر در همه در هر فعالیتی که توان و تمایل دارند سرمایه خود را به کار بگیرند، به دلیل اینکه زمینه های فعالیت در این استان در همه بخش ها اعم از صنعت و معدن با همه زیر بخش هایش تجارت و بازرگانی، صادرات و واردات، کشاورزی به خصوص کشت های گلخانه ای، شیلات و آبزیان شامل پرورش ماهی در دریا پرورش میگو و صنایع وابسته، پرورش شتر، حمل و نقل (دریای، هوایی، ریلی) حوزه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و زیر شاخه های آن، فولاد، آلومینیوم، کشتی سازی و صنایع وابسته و مهمتر از همه اینها حوزه گردشگری که به دلیل وجود پتانسیل های این بخش اعم از گردشگری دریایی بازی های آبی و غواصی وجود جنگل های حرا ی کم نظیر در دنیا، خورهای طبیعی با پوشش جنگلی، سواحل زیبا، طبیعت گردی ایجاد دهکدههای ساحلی و شهرکهای گردشگری.

۱۴ جزیره که هر یک قابلیت سرمایه گذاری به خصوصی در بخش گردشگری دارند میتوانند پذیرای سرمایه گذاران فراوانی باشند و از این موهبت الهی کسب ثروت نمایند.

وجود دو منطقه آزاد تجاری و چندین منطقه ویژه اقتصادی که به دلیل قوانین خاص و ویژه مقصد خوبی برای سرمایه گذاری میباشند. وجود بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز و ساحل دریا قابل دسترسی به آبهای آزاد و ۱۴ جزیره با سواحل مرجانی و ماسه ای از دیگر فرصتهای سرمایه گذاری در استان می باشد.

همایش فرصت های سرمایه گذاری مسئولیت مدیران دستگاههای اجرایی را در استان برای پذیرش، همراهی، همکاری و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را مضاعف می نماید تا به امید خدا و یاری همه دست اندرکاران از این فرصت برای شناساندن پتانسیل های استان بهره بگیریم.

این همایش فرصتی است برای رقابت بین مدیران برای جذب سرمایه گذاران،

این همایش از ماه ها قبل به دستور و تاکید استاندار محترم جناب آقای دکتر همتی در حال برنامه ریزی است.

دبیرخانه همایش به خوبی در تلاش هستند که با اجرای دقیق و منظم برنامه‌های تدوین شده بتواند نهایت بهره را از این فرصت برای توسعه و ایجاد فرصتهای جدید سرمایه گذاری و شغلی و جذب فرزندان این استان در طرحها و پروژهای جدید بهر ببریم.

به نوبه خودم از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و از هرمزگانی هایی که درسراسر دنیا بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس فعالیت اقتصادی دارند دعوت می نمایم که در این همایش شرکت و سرمایه خود را در هرمزگان سرفراز سرمایه گذار گذاری و مطمئن باشند که مسئولین استان پذیرای آن ها هستند تا در کمال آرامش فعالیت اقتصادی خود را اجرا نمایند .

از استاندار محترم که با جدیت و دلسوزانه همانند دیگر امورات استان این همایش را راهبری می نمایند تشکرمینمایم.
از معاونین، مشاورین استاندار ، مدیران کل استانداری، فرمانداران،دبیر و دبیرخانه همایش، دانشگاه ها، مدیران کل استان و همه عزیزان که به نحوی همراهی و همکاری می نمایند قدردانی و امیدوارم این همایش دستاوردهای مناسب داشته و باعث رونق اقتصادی استان عزیزمان گردد.

یادداشت و تحلیل

به کجا چنین شتابان…..

منتشر شده

روی

به وسیله

✍ سرهنگ اسماعیل تنها، سرپرست اداره کنترل ونظارت بر عملیات جاده ای پلیس راه استان هرمزگان

واژگونی ۴۶درصد تصادفات درجاده های استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. تصادفات ازنوع واژگونی ، خروج ازجاده وقتی رخ می دهد که یک وسیله نقلیه در آن‌نقش دارد یا دراثرسایرعوامل ازجمله خرابی ونقص راه ، وجود مانع درسطح ومسرعبور، مانوردرجهت رد کردن موانع ، لغزندگی راه ویا نقص فنی حادث مثل ترکیدگی لاستیک نو ویا نقص مستمریابقولی نقص قدیمی وسابقه داردروخودرو مثل ترکیدگی لاستیک قدیمی وفرسوده ، نقص فنی مثل نقص سامانه روشنایی سوختن چراغ و…..وبا دراثرحرکات ورفتارهای سایررانندگان‌ویاکاربران جاده ای مثل تغییرمسیرناگهانی وسیله نقلیه ای که درلاین ومسیرعبورکنارما درحال حرکت است یا ورود ناگهانی وسیله نقلیه ای ازمسیرفرعی به اصلی ، ورود عابربصورت ناگهانی و….به سطح راه رخ می دهد. درهنگام رانندگی همیشه کسانی که برای ماعزیزهستند همسفرماهستندخانواده ، دوستان وآشنایان ، همکاران وکسانی که چشم وچراغ وعزیزدل ما وخانواده هاشون هستند. تصادفات برخلاف اسمش هرگزاتفاقی وتصادفی بوجودنمی آیدورخ نمی دهد. رانندگی برخلاف تصورما یک کارفردی نیست و اتفاقا یک کارجمعی است وبه رفتارهمه کاربران ترافیکی وابسته است. مواردذیل که دربرررسی تصادفات‌مشاهده شده ونتیجه آن ازدست رفتن‌جان‌عزیزترین وباارزش ترین  افراد جامعه وازبین رفتن فرصت یگانه زندگی است جهت دانستن و رعایت آن برای خودم وهمه مطالعه کنندگان آورده می شود می بینیم‌که خیلی ازنکات راهمه مامی دانیم وآن را تجربه کرده ایم چه درموقعی که خود راننده بوده ایم یا بعنوان سرنشین ومسافردرخوردو ….

۱_برای سفرخود برنامه ریزی کنیم .

۲_قبل ازسفرخواب واستراحت‌کافی داشته باشیم.

۳_وسیله نقلیه خودرا قبل ازسفربرای انجام سرویس ، بازدیدهای فنی ازلحاظ سلامت فنی خودرووتجهیزات لازم مثل آب وروغن ، لاستیک،سیستم روشنایی، ترمزو…. جهت مسافرت به تعمیرگاه های مجازبرده وازسلامت وسیله نقلیه اطمینان حاصل کنیم.

۴_اطلاعات لازم ازمسیرومقصدسفرشامل فاصله تامقصد، وضعیت راه ومسیر، استراحت گاه ها درطول مسیررا ازقبل بپرسیم و بدانیم .

۵_سرنشینان وسایل نقلیه مراقب هوشیاری راننده باشند. درصورت احساس خستگی وخواب آلودگی راننده حتما بارعایت احترام به راننده یادآوری وتذکرات لازم را بدهند. 

۶_درهوای گرم حتما ازسلامت کولرماشین اطمینان حاصل کنید. گرما برروی رفتارراننده واختلال درتمرکز وتصمیم‌گیری درست تاثیردارد وبرای خلاص شدن ازدست گرما سرعت غیرمجازورفتارهای خطرناک‌دررانندگی بیشترمی شود.

۷_دربیشترتصادفات ازنوع وازگونی یک موضوع متاسفانه مشترک هست وزیاددیده می شود وآن خوابیدن سرنشین‌جلو واصطلاحا کسی که کناردست راننده هست بوده که نقش مهمی در خواب الودگی راننده دارد.قبل ازسفرودرجمع خانواده به کسانی که جلو می نشینند این موضوع را بگویید که اگرقرارهست جلوبنشینیدحتما بایدبیداربمانید.  اگرحس کردید سرنشین جلو خواب آلوداست حتما برای استراحت به صندلی عقب برود.

یادمان‌باشد سهم مادر ایمنی وسلامت سفر این است که اول خودما بدانیم ورعایت کنیم ودیگرآن که درمقابل تخلفات ونقض قوانین حتی شده با روی برگرداندن ونشان دادن ناراحتی هم‌که شده عکس العمل نشان دهیم وبی تفاوت نباشیم. 

تصادف هرگزتصادفی نیست. 

ادامه ی خواندن

یادداشت و تحلیل

گذر از روزهای سخت با تحول در رویکردها/ شأنی بجز خدمت به مردم برای مدیران متصور نیستیم

منتشر شده

روی

به وسیله

غلامعباس شمس الدینی

چرخ تولید زمانی می چرخد، جهش تولید زمانی محقق می شود، اقتصاد مادامی پویا می شود که مدیران یک بازنگری در وظایف و سرعت عمل خود داشته باشند. برگزاری نشست ویژه و فوق العاده کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در بخش آبزی پروری در اوج بیماری کرونا نشان دهنده عزم جدی دولت در هرمزگان برای تحقق شعار سال است.

نیک میدانیم که گذر از روزهای سخت با تحول در رویکردها نسبت به تولید کننده و سرمایه گذار ممکن خواهد بود. ای کاش برخی مدیران ما از عالیترین مقام دولت در هرمزگان می آموختند که اصل پاسخگویی را منحصر به زمان خاص نمی‌کند، برای رونق و جهش تولید جهادگونه وارد میدان شده است. اما افسوس که با مدیران لاک پشت سوار امید به موفقیت کمتر شده است.

در روزهایی که خدمات دولت بر بستر  الکترونیک ارائه می شود، زمانی که امکان پیگیری حضوری امور کمتر وجود دارد، عدم پاسخگویی مدیران، دردسترس نبودن آن‌ها، استفاده از ادبیات غیر مدبرانه و دستوری فاقد منطق با سرمایه‌گذاران و مراجعان نشانه تبحر توانمندی مدیران نیست. ای کاش برای پویایی اقتصاد و تحقق شعار سال بعضی مدیران پاسخگویی را از استاندار هرمزگان بیاموزند، مگر برای مدیران شأنی بجز خدمت به مردم، جایگاهی بجز پاسخگویی، مرتبه ای بجز تسهیل روند امور می توان قائل شد؟ وقتی مقام عالی دولت در شرایطی که امکان پاسخگویی به تلفن را نداشته باشد، در زمان مناسب با تماس گیرنده ارتباط می‌گیرد یا پیامک‌ها را پاسخ می دهد، چرا برخی مدیران نسبت به مردم بی مسوولیتند.

در سال جهش تولید هر چند کرونا رونق و رمق را از ملت گرفته اما بالاخره این پدیده جهانی به مثابه یک جنگ بشمار می‌رود که هم باید جنگید و هم باید با آن زندگی کرد و برای جنگیدن نیازمند انرژی و مهماتیم و مهمات ما همان تقویت اقتصاد ماست، علاوه بر این همه می دانند چنانچه تولید و اقتصاد بخوابد مردم برای تامین مایحتاج زندگی روزمره با مشکل بر می خورند.

ادامه ی خواندن

یادداشت و تحلیل

از حق نگذریم همت، همتي ستودنيست/ آمار پایین هرمزگان در مبتلایان به کرونا تصادفی نیست

منتشر شده

روی

به وسیله

✍ محمد مسعودی – حاجي اباد        

استان هرمزگان با بیش از ۷۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و دارا بودن نزدیک به هزار و ۶۰۰ کیلومتر خط ساحلی و همجواری با استان‌های کرمان، فارس، بوشهر و سیستان و بلوچستان و حجم عظیم ترانزیت کالا و جزایر متعدد و فعال در امر ورود و خروج کالا و نزدیکی به کشورهای عرب حاشیه جنوبی خلیج فارس می توانست یکی از فاجعه بار ترین مناطق در بحران کرونا در کشور ایران باشد.

کرونا زمانی اوج گرفت که هرمزگان به دلایل اقلیمی یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایرانیان محسوب می‌شد. هجوم سیل گردشگران و مسافران می توانست امروز هرمزگان را به یکی از کانونهای جهانی کرونا تبدیل کرده باشد  اما امروز با گذشت حدود ۴۰ روز از شیوع این ویروس منحوس در کشور تعداد مبتلایان هرمزگانی به ۲۰۰ تن هم نرسیده است و این اتفاقی نیست. قطعا در این میان مدیریت هماهنگ و قاطعی وجود داشته که توانسته به عنوان الگویی موفق خود را در کشور نشان دهد.

همکاری خوب و قابل قبول مردم زمانی پاسخگو خواهد بود که عزم و اراده ملت و دولت یکی باشد و در بحران اخیر هرمزگان به این مهم دست یافته است.گرچه هنوز برای تبریک شاید زود باشد اما از حق نباید گذشت.‌قطعا در این مسیر تلاشها و مدیریت قابل قبول و ارزشمند شخص استاندار محترم هرمزگان جناب دکتر همتی ستودنی  و قابل تحسین بوده و بی انصافیست اگر به آن توجهی نشود. 

قطعا اگر نبود عزم و اراده ایشان در کنترل این بحران و اگر نبود جلسات متعدد و منظم و اگر نبود استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصان امر و اگر نبود قاطعیت و حمایت ایشان از ابلاغیه ها و دستورالعملهای کشوری و استانی ستاد مبارزه با کرونا، امروز شاید فاجعه ای گسترده در هرمزگان رخ داده بود.

با افتخار می توان گفت مدیریت موفق ایشان سبب شده است پس از حدود ۴۰ روز از آغاز بحران کرونا در کشور هنوز هرمزگان استانی تقریبا امن و شرایط عادی باشد. مردم تحقیر و ناراضی نشده و خدمات اداری و سیاسی قطع نگردیده و اکثر مردم این استان در کمال صحت و سلامت در انتظار عبور موفق از این بحران باشند.

باید به مردم فهیم هرمزگان احسنت و آفرین گفت و به استاندار و مجموعه مدیران و نهادهای درگیر در ستاد مبارزه با کرونا در استان خصوصا مدیران و فرمانداران مبادیهای ورودی استان که تا امروز با هماهنگی و قاطعیت  و دلسوزی ویژه و غیرقابل انکار؛ کارنامه  موفق و قابل قبولی داشتند خسته نباشید، خداقوت و دست مریزاد گفت.

مورخ: ۱۱فروردین ۱۳۹۹

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها