با ما ارتباط برقرار کن

یادداشت و تحلیل

همایش فرصت های سرمایه گذاری حرکتی است جهت ارائه بهتر قابلیت های هرمزگان برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی

در شرایطی که کشور عزیزمان دچارتحریم های ظالمانه امریکاست که مشکلاتی را برای کشورمان ایجاد کرده برگزاری این همایش در بعد استانی برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی راهکار بسیار مناسبی خواهد بود.

منتشر شده

روی

ابراهیم امینی پوری، مشاور اقتصادی استاندار

هرمزگان به دلیل موقعیت استراتژیک منحصر به فردی که دارد سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند با اطمینان خاطر در همه در هر فعالیتی که توان و تمایل دارند سرمایه خود را به کار بگیرند، به دلیل اینکه زمینه های فعالیت در این استان در همه بخش ها اعم از صنعت و معدن با همه زیر بخش هایش تجارت و بازرگانی، صادرات و واردات، کشاورزی به خصوص کشت های گلخانه ای، شیلات و آبزیان شامل پرورش ماهی در دریا پرورش میگو و صنایع وابسته، پرورش شتر، حمل و نقل (دریای، هوایی، ریلی) حوزه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و زیر شاخه های آن، فولاد، آلومینیوم، کشتی سازی و صنایع وابسته و مهمتر از همه اینها حوزه گردشگری که به دلیل وجود پتانسیل های این بخش اعم از گردشگری دریایی بازی های آبی و غواصی وجود جنگل های حرا ی کم نظیر در دنیا، خورهای طبیعی با پوشش جنگلی، سواحل زیبا، طبیعت گردی ایجاد دهکدههای ساحلی و شهرکهای گردشگری.

۱۴ جزیره که هر یک قابلیت سرمایه گذاری به خصوصی در بخش گردشگری دارند میتوانند پذیرای سرمایه گذاران فراوانی باشند و از این موهبت الهی کسب ثروت نمایند.

وجود دو منطقه آزاد تجاری و چندین منطقه ویژه اقتصادی که به دلیل قوانین خاص و ویژه مقصد خوبی برای سرمایه گذاری میباشند. وجود بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز و ساحل دریا قابل دسترسی به آبهای آزاد و ۱۴ جزیره با سواحل مرجانی و ماسه ای از دیگر فرصتهای سرمایه گذاری در استان می باشد.

همایش فرصت های سرمایه گذاری مسئولیت مدیران دستگاههای اجرایی را در استان برای پذیرش، همراهی، همکاری و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را مضاعف می نماید تا به امید خدا و یاری همه دست اندرکاران از این فرصت برای شناساندن پتانسیل های استان بهره بگیریم.

این همایش فرصتی است برای رقابت بین مدیران برای جذب سرمایه گذاران،

این همایش از ماه ها قبل به دستور و تاکید استاندار محترم جناب آقای دکتر همتی در حال برنامه ریزی است.

دبیرخانه همایش به خوبی در تلاش هستند که با اجرای دقیق و منظم برنامه‌های تدوین شده بتواند نهایت بهره را از این فرصت برای توسعه و ایجاد فرصتهای جدید سرمایه گذاری و شغلی و جذب فرزندان این استان در طرحها و پروژهای جدید بهر ببریم.

به نوبه خودم از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و از هرمزگانی هایی که درسراسر دنیا بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس فعالیت اقتصادی دارند دعوت می نمایم که در این همایش شرکت و سرمایه خود را در هرمزگان سرفراز سرمایه گذار گذاری و مطمئن باشند که مسئولین استان پذیرای آن ها هستند تا در کمال آرامش فعالیت اقتصادی خود را اجرا نمایند .

از استاندار محترم که با جدیت و دلسوزانه همانند دیگر امورات استان این همایش را راهبری می نمایند تشکرمینمایم.
از معاونین، مشاورین استاندار ، مدیران کل استانداری، فرمانداران،دبیر و دبیرخانه همایش، دانشگاه ها، مدیران کل استان و همه عزیزان که به نحوی همراهی و همکاری می نمایند قدردانی و امیدوارم این همایش دستاوردهای مناسب داشته و باعث رونق اقتصادی استان عزیزمان گردد.

یادداشت و تحلیل

گذر از روزهای سخت با تحول در رویکردها/ شأنی بجز خدمت به مردم برای مدیران متصور نیستیم

منتشر شده

روی

به وسیله

غلامعباس شمس الدینی

چرخ تولید زمانی می چرخد، جهش تولید زمانی محقق می شود، اقتصاد مادامی پویا می شود که مدیران یک بازنگری در وظایف و سرعت عمل خود داشته باشند. برگزاری نشست ویژه و فوق العاده کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در بخش آبزی پروری در اوج بیماری کرونا نشان دهنده عزم جدی دولت در هرمزگان برای تحقق شعار سال است.

نیک میدانیم که گذر از روزهای سخت با تحول در رویکردها نسبت به تولید کننده و سرمایه گذار ممکن خواهد بود. ای کاش برخی مدیران ما از عالیترین مقام دولت در هرمزگان می آموختند که اصل پاسخگویی را منحصر به زمان خاص نمی‌کند، برای رونق و جهش تولید جهادگونه وارد میدان شده است. اما افسوس که با مدیران لاک پشت سوار امید به موفقیت کمتر شده است.

در روزهایی که خدمات دولت بر بستر  الکترونیک ارائه می شود، زمانی که امکان پیگیری حضوری امور کمتر وجود دارد، عدم پاسخگویی مدیران، دردسترس نبودن آن‌ها، استفاده از ادبیات غیر مدبرانه و دستوری فاقد منطق با سرمایه‌گذاران و مراجعان نشانه تبحر توانمندی مدیران نیست. ای کاش برای پویایی اقتصاد و تحقق شعار سال بعضی مدیران پاسخگویی را از استاندار هرمزگان بیاموزند، مگر برای مدیران شأنی بجز خدمت به مردم، جایگاهی بجز پاسخگویی، مرتبه ای بجز تسهیل روند امور می توان قائل شد؟ وقتی مقام عالی دولت در شرایطی که امکان پاسخگویی به تلفن را نداشته باشد، در زمان مناسب با تماس گیرنده ارتباط می‌گیرد یا پیامک‌ها را پاسخ می دهد، چرا برخی مدیران نسبت به مردم بی مسوولیتند.

در سال جهش تولید هر چند کرونا رونق و رمق را از ملت گرفته اما بالاخره این پدیده جهانی به مثابه یک جنگ بشمار می‌رود که هم باید جنگید و هم باید با آن زندگی کرد و برای جنگیدن نیازمند انرژی و مهماتیم و مهمات ما همان تقویت اقتصاد ماست، علاوه بر این همه می دانند چنانچه تولید و اقتصاد بخوابد مردم برای تامین مایحتاج زندگی روزمره با مشکل بر می خورند.

ادامه ی خواندن

یادداشت و تحلیل

از حق نگذریم همت، همتي ستودنيست/ آمار پایین هرمزگان در مبتلایان به کرونا تصادفی نیست

منتشر شده

روی

به وسیله

✍ محمد مسعودی – حاجي اباد        

استان هرمزگان با بیش از ۷۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و دارا بودن نزدیک به هزار و ۶۰۰ کیلومتر خط ساحلی و همجواری با استان‌های کرمان، فارس، بوشهر و سیستان و بلوچستان و حجم عظیم ترانزیت کالا و جزایر متعدد و فعال در امر ورود و خروج کالا و نزدیکی به کشورهای عرب حاشیه جنوبی خلیج فارس می توانست یکی از فاجعه بار ترین مناطق در بحران کرونا در کشور ایران باشد.

کرونا زمانی اوج گرفت که هرمزگان به دلایل اقلیمی یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایرانیان محسوب می‌شد. هجوم سیل گردشگران و مسافران می توانست امروز هرمزگان را به یکی از کانونهای جهانی کرونا تبدیل کرده باشد  اما امروز با گذشت حدود ۴۰ روز از شیوع این ویروس منحوس در کشور تعداد مبتلایان هرمزگانی به ۲۰۰ تن هم نرسیده است و این اتفاقی نیست. قطعا در این میان مدیریت هماهنگ و قاطعی وجود داشته که توانسته به عنوان الگویی موفق خود را در کشور نشان دهد.

همکاری خوب و قابل قبول مردم زمانی پاسخگو خواهد بود که عزم و اراده ملت و دولت یکی باشد و در بحران اخیر هرمزگان به این مهم دست یافته است.گرچه هنوز برای تبریک شاید زود باشد اما از حق نباید گذشت.‌قطعا در این مسیر تلاشها و مدیریت قابل قبول و ارزشمند شخص استاندار محترم هرمزگان جناب دکتر همتی ستودنی  و قابل تحسین بوده و بی انصافیست اگر به آن توجهی نشود. 

قطعا اگر نبود عزم و اراده ایشان در کنترل این بحران و اگر نبود جلسات متعدد و منظم و اگر نبود استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصان امر و اگر نبود قاطعیت و حمایت ایشان از ابلاغیه ها و دستورالعملهای کشوری و استانی ستاد مبارزه با کرونا، امروز شاید فاجعه ای گسترده در هرمزگان رخ داده بود.

با افتخار می توان گفت مدیریت موفق ایشان سبب شده است پس از حدود ۴۰ روز از آغاز بحران کرونا در کشور هنوز هرمزگان استانی تقریبا امن و شرایط عادی باشد. مردم تحقیر و ناراضی نشده و خدمات اداری و سیاسی قطع نگردیده و اکثر مردم این استان در کمال صحت و سلامت در انتظار عبور موفق از این بحران باشند.

باید به مردم فهیم هرمزگان احسنت و آفرین گفت و به استاندار و مجموعه مدیران و نهادهای درگیر در ستاد مبارزه با کرونا در استان خصوصا مدیران و فرمانداران مبادیهای ورودی استان که تا امروز با هماهنگی و قاطعیت  و دلسوزی ویژه و غیرقابل انکار؛ کارنامه  موفق و قابل قبولی داشتند خسته نباشید، خداقوت و دست مریزاد گفت.

مورخ: ۱۱فروردین ۱۳۹۹

ادامه ی خواندن

اجتماعی

سوءتغذیه بلای جان رسانه ها شده است

منتشر شده

روی

به وسیله

غلامعباس شمس الدینی صبح روز چهارشنبه در دیدار اهالی رسانه با «محمدرضا دربندی» مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد به بیان ایراداتی در خصوص انجمن صنفی روزنامه نگاران استان و مشکلات رسانه ‎ها پرداخت.

غلامعباس شمس الدینی در ابتدا با بیان ‌این که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان تقریبا از نیمه‌ی دوم سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را به عنوان اولین تشکل صنفی مستقل روزنامه‌نگاری در هرمزگان آغاز کرد گفت:ابتدای فعالیت با بیش از ۵۰نفر از روزنامه‌نگاران،نویسندگان رسانه،عکاسان،خبرنگاران،گرافیست‌ها کلید خور امروز افتخار دارم که عرض کنم بیش از یکصد نفر از فعالان رسانه از ۷۰روزنامه،خبرگزاری،پایگاه خبری-مجلات و نشریات به عضویت این تشکل درآمده‌اند و فراخوان عضوگیری جدید نیز منتشر شده که از همکاران بزرگواری که تمایل به عضویت دارند دعوت به ثبت نام می کنیم .

وی ادامه داد:طبیعتا وجود این تشکل رسانه‌ای یک ضرورت بود که در همین مدت کوتاه فعالیت اقدامات خوبی را در زمینه‌های آموزشی،نکوداشت فعالان،تورهای خبری،تفاهم نامه های همکاری،نشست ‌های متعدد رسانه‌ای،دیدار و ملاقات با مدیران مسئولان عالی کشوری،استانی،شهرستانی،ائمه جمعه و اقشار و اصناف به انجام رسانده است

عضو هیا مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان تصریح کرد:با همراهی اداره کل تعاون و اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در خرداد ماه امسال این موسسه به شماره ۱۸۱۴ به ثبت رسید.قطعا انتظار ما حمایت از این تشکل که در واقع نماینده حقیقی و واقعی صنف روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه است.

وی در در بخش دوم سخنانش به مسائل و مشکلات روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه استان هرمزگان در پنج سال اخیر اشاره کرد و گفت: اتفاقات اخیر موجب تضعیف توان،بیکاری خبرنگاران،عدم انتشار منظم،کاهش اثرگذاری در فضای جامعه شد.

سردبیر هفته‌نامه سفیر جنوب اظهار داشت:سیاست‌های محدودکننده و دخالت‌گونه در فعالیت رسانه‌ها حتی در کسب درآمد،دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های عجیب و غریب که نتیجه‌ی آن شکسته شدن کمر مطبوعات محلی بود،سامانه توزیع آگهی ها که عملا منجر به ایجاد امضای طلایی و رانت غیر قابل تصور بجای شفاف‌سازی شده،باز شدن در دیگ اعطای مجوز و رشد قارچ‌گونه رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌ها،طرح‌های عجیب اشتراک نیم‌بها،نشریات مرجوعی عملا رسانه‌های محلی خاصه مطبوعات را دچار سکته کرد.

شمس الدینی افزود:نوع حمایت‌های وزارت ارشاد هم تنها منافع خواص و صاحبان قدرت رسانه‌ای تامین کرد.نتیجه این سیاست‌ها بیکار شدن دو سوم خبرنگاران رسانه‌های محلی بود.تحریم‌ها و افزایش قیمت ادوات چاپ نفس مطبوعات کشور خاصه استان‌هایی مثل هرمزگان که از چاپخانه محرومند را به شماره انداخت.

سردبیر هفته‌نامه نگین بندر اظهار داشت:توزیع نامناسب کاغذ،فیلم و زینک هم نتیجه‌اش ظهور سلطان کاغذ در مرکز و ملیجک‌ها در استان‌ها بود.درصورتی‌که می‌شدفقط با حذف دخالت بسیاری از این مشکلات را نداشت. در دولت اصلاحات مگر چه اتفاقی افتاد.؟

وی ادامه داد:اگر به نشریات آزادی عمل مثل بخش خصوصی داده می‌شد با این بحران روبرو نمی‌شدیم.جاهایی که باید برای نشریات و رسانه کمک می‌شدهم نشد.بطور مثال اخذ شناسه ملی همزمان با اعطای مجوز یکی از این اتفاقات بود که انجام نشد و حساب‌های رسانه‌ها مسدود گردید.

شمس الدینی با اشاره به این‌که سهمیه کاغذ چرا به صورت استانی توزیع نشد گفت:نشریه‌ای که توان پرداخت هزینه‌های جاری را ندارد ،چگونه می‌توانست سهمیه کاغذ خود را نقد دریافت کند چه کسانی دریافت کردند؟ کسانی که وابسته به قدرت بودند یا صاحب ثروت بودند عملا عمده نشریات چاپی از این خیر دولت بهره نبردند.یا کاغذی که از طریق هرمزگان و استان‌های مرزی وارد می‌شود چرا باید به مرکز برود و دوباره با قیمتی گراف و هزینه‌ای سنگین به استان برگردد؟.

وی با اشاره به این‎که در ابتدای ورود دربندی به این مسئولیت صبورانه و بزرگوارانه نقطه نظرات اهالی رسانه دریافت کرده است افزود: اقدامات شما جای سپاس دارد اما ریشه این همه مشکلات خود محوری و عدم تبادل نظر با اهالی رسانه بود و گشایشی که در واگذاری آگهی به پایگاه‌های خبری و خبرگزاری پدید آمد جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم به هفته‌نامه‌ها و دوهفته‌نامه‌ها،مجلات و … تعمیم پیدا کند . هرچند ابهاماتی،مانند بحث پایگاه‌های خبری فاقد مجوز و نحوه توزیع آگهی ها وجود دارد و امیدواریم از رویه سامانه پیروی نشود.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان بیان کرد:حتی وقتی طفلی را از شیر مادر می‌گیرند متخصصان توصیه می‌کنند که از ماه‌ها قبل غذای کمکی برایش در نظر گرفته شود.اما طفل رسانه را به یکباره از شیر حمایتی دولت گرفتند و سوءتغذیه بلای جان رسانه ها شده است.

وی گفت: محرومیت هفته نامه و نشریات غیر از روزنامه ها از اعطای آگهی به بهانه ماده ۱۳قانون مناقصات ، دستورالعمل جدید و عجیب و غریب محرومیت از گزارش،فراخوان و … واقعا وضعیت نشریات چاپی را اسفبار کرده است.انتظار اهالی رسانه این است اگر اقدامی برای رسانه ها انجام می‌شود حتما نظر اهالی را جویا شوید.

ادامه ی خواندن
آگهی
اجتماعی3 ساعت پیش

کشف و انهدام دومین کارگاه تولید مشروبات الکلی در جزیره قشم توسط سپاه

اقتصادی4 ساعت پیش

شروع فاز دوم بریکت سازی و ورود به بورس هدفگذاری صبا فولاد است/ اعلام آمادگی مجموعه دولت برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد

اجتماعی3 روز پیش

بازگشایی خوابگاه دانشگاه هرمزگان از ۱۷ خرداد با اعمال محدودیت/ ثبت سه اختراع کرونایی در مرکز رشد

اجتماعی3 روز پیش

در مقابله با قاچاق کالا و صید ترال در خلیج فارس کوتاه نمی‌آییم

اقتصادی5 روز پیش

فولاد هرمزگان خود را برای زندگی با کرونا آماده می کند

بازار و اصناف2 هفته پیش

۱۴ واحد صنفی در هرمزگان پلمپ شد

اجتماعی2 هفته پیش

تأیید تخلف در روند احداث مجتمع تجاری تفریحی هرمزان بندرعباس/ رفع تصرف ۳۸ هزار متر مربع از اراضی دولتی و اعاده ۲۵۰ میلیارد تومان به بیت المال

اقتصادی2 هفته پیش

صیانت از نیروی کار از ایجاد تنش‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد

اجتماعی2 هفته پیش

اعلام جرم علیه ‌شهردار یکی از مناطق بندرعباس به اتهام اخذ رشوه و تخلفات انتخاباتی

اقتصادی2 هفته پیش

برگزاری دوازدهمین جلسه هفتگی کمیته کرونا در شرکت فولاد هرمزگان

اجتماعی3 ساعت پیش

کشف و انهدام دومین کارگاه تولید مشروبات الکلی در جزیره قشم توسط سپاه

اقتصادی4 ساعت پیش

شروع فاز دوم بریکت سازی و ورود به بورس هدفگذاری صبا فولاد است/ اعلام آمادگی مجموعه دولت برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد

اجتماعی3 روز پیش

بازگشایی خوابگاه دانشگاه هرمزگان از ۱۷ خرداد با اعمال محدودیت/ ثبت سه اختراع کرونایی در مرکز رشد

اجتماعی3 روز پیش

در مقابله با قاچاق کالا و صید ترال در خلیج فارس کوتاه نمی‌آییم

اقتصادی5 روز پیش

فولاد هرمزگان خود را برای زندگی با کرونا آماده می کند

بازار و اصناف2 هفته پیش

۱۴ واحد صنفی در هرمزگان پلمپ شد

اجتماعی2 هفته پیش

تأیید تخلف در روند احداث مجتمع تجاری تفریحی هرمزان بندرعباس/ رفع تصرف ۳۸ هزار متر مربع از اراضی دولتی و اعاده ۲۵۰ میلیارد تومان به بیت المال

اقتصادی2 هفته پیش

صیانت از نیروی کار از ایجاد تنش‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد

اجتماعی2 هفته پیش

اعلام جرم علیه ‌شهردار یکی از مناطق بندرعباس به اتهام اخذ رشوه و تخلفات انتخاباتی

اقتصادی2 هفته پیش

برگزاری دوازدهمین جلسه هفتگی کمیته کرونا در شرکت فولاد هرمزگان

آگهی

پر بازدیدها