با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

برگزاری اولین کورس بهاره سال ۹۸ در بندرلنگه

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نایب رئیس و دبیرهیئت سوارکاری استان هرمزگان گفت: اولین دوره کورس بهاره در سال ۹۸ روزجمعه ۳۰ فروردین ۹۸ باشرکت ۲۳ راس اسب و چابکسوارانی ازشهرستانهای بندرلنگه، بندرعباس، بستک، میناب، قشم، لامرد، گراش درپیست سوارکاری روستای بندرمعلم برگزارشد.

حسین روحی ادامه داد: رقابتها در چهارگروه انجام شد (سه گروه شش رأس اسب ویک گروه پنج رأس اسب) باهم به رقابت پرداختند که درنهایت ۸ سواکار به مرحله فینال راه یافتند.

وی تصریح کرد: این دوره از مسابقات در دو رده اسبهای بومی و فلات ایران برگزار شد که استان هرمزگان تمام مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص داد.

نایب رئیس و دبیرهیئت سوارکاری استان هرمزگان در خصوص نفرات برتر این مسابقه گفت: اسب کولاک باچابکسواری حسن سرپرست از بندرکنگ اول، اسب هومن باچابکسواری دریابر از بستک در مقام دوم و اسب سالارخان باچابکسواری امیدیاری ازبندرلنگه در مقام سوم ایستاد.

درپایان توسط روحی نایب رئیس و دبیرهئیت، خادمی مسئول برگزارمسابقات هئیت سوارکاری هرمزگان، آقایان راشد رحمانی دهیار روستای بندرمعلم، حسن محمدپور ازمعتمدین وخیرین روستای بندرمعلم که تمامی هزینه های این مسابقه رابرعهده داشت؛ جوایز ارزنده ایی به سوارکاران اول تاسوم اهداء شد.

جوایز:

نفراول۱۵میلیون ریال

نفردوم ۱۰ میلیون ریال

نفرسوم ۵ میلیون ریال

جوایز تماشگران:

۱۰ جایزه یک میلیون ریالی که میان تماشاگران مسابقه به قید قرعه اهدا خواهد شد.

اخبار شهرستانها

رویا به حقیقت پیوست

مطالبه و آرزوی دیرینه ساحل نشینان به عمل پیوست

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سال‌ها غبار معیشتی ساحل نشینان و لنج داران که با استرس و نگرانی در خصوص کالاهای ملوانی مواجه بودند، در زمانی که ویروس کرونا عرصه را بر معیشت مردم تنگ کرده بود و سفاران زحمتکش استان هرمزگان معیشت خود را از دست داده و با مشکلات شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کردند ، با همت و درایت استاندار سختکوش و مجمع نمایندگان استان هرمزگان بویژه وکلای مردم شریف شرق و غرب هرمزگان مطالبه و آرزوی دیرینه ساحل نشینان به عمل پیوست.

مردم ساحل نشین از اوایل انقلاب در دفاع مقدس و حماسه های ملی پیشتاز بوده ، اما سالها و بویژه در این ایام و در شرایط تورمی نفس‌گیر چشم انتظار حمایت دولتمردان و وکلای خود در خانه ملت بودند که این مطالبه با همت همتی سکان دار هرمزگان و مجمع نمایندگان هرمزگان بویژه رئیسی و جباری محقق شد.

لنج‌ها و لنجداران بنگاه‌های زودبازده و چرخ محرک بنادرند که بدون هیچ تسهیلاتی صد‌ها هزار شغل ایجاد کرده اند و قطعا این گام استوار به سود اقتصاد و معیشت ساحل نشینان خواهد بود.

یقیناً در این برهه از زمان که کشور درگیر مشکلات اقتصادی است، چنین دستوالعمل هایی می‌تواند در توسعه اقتصادی و معیشتی دولت و ملت نقش آفرین باشد، زیرا در این دوره کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمل و نقل دریاییست و باید موانع مربوط به این کار از طرف مقامات برداشته و فعالیت لنج‌ها از سر گرفته شود.

وظیفه خویش میدانم از نماینده عالی دولت در هرمزگان دکتر فریدون همتی و مجمع نمایندگان استان جهت احقاق حق و عملی نمودن مطالبه دیرینه ساحل نشینان و رفع مشکل توقف لنج‌ها با ذکر حديث شريف « من لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق » به پاسداشت همت چشمگیر و خدمت ارزنده اتان  که با اتکا به خداوند متعال، تعهد و اخلاص حاصل گردید تقدیر و تشکر کنم.

 از خداوند متعال توفیقات روزافزون توأم با سعادت و سلامتی و نیک فرجامی را برایتان مسئلت دارد.

باتقدیم احترام

کامران آتین

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

یک هرمزگانی رتبه دوم بورد تخصصی دندانپزشکی کشور را بدست آورد

یک دندانپزشک هرمزگانی رتبه دوم بورد تخصصی دندانپزشکی کشور را از آن خود کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از فارس، دکتر فرزانه جلالی دندانپزشک هرمزگانی در آزمون بورد تخصصی دندانپزشکی کشور موفق به کسب رتبه دوم این آزمون شد.

دکتر فرزانه جلالی اصالتا اهل رودخانه از توابع شهرستان رودان استان هرمزگان است که دوران تحصیل خود را در دانشگاه علوم پزشکی کرمان و در رشته دندانپزشکی گذرانده است.

سال گذشته نیز دکتر سیده الهه موسوی پور شهواری از دانش‌آموختگان پزشکی در هرمزگان نیز رتبه ممتاز بورد تخصصی اطفال را بدست آورده بود.

سیده الهه موسوی نیز اصالتا اهل میناب استان هرمزگان است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

نوبت دهی الکترونیکی تعویض پلاک

جهت انجام امور تعویض پلاک ابتدا باید فرایند نوبت دهی الکترونیکی انجام شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها