با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

راه توسعه و پیشرفت رویدر از این بیراهه نمی گذرد

منتشر شده

روی

✍🏻 عبدالسلام جمالی

سخنی با دکتر همتی،

راه های ارتباطی مهمترین ابزار رسیدن به توسعه در هر منطقه ای به حساب می آیند به طوری که رشد صنعت و گردشگری یک منطفه با راه های ارتباطی مناسب و استاندارد چندین برابر شده و دروازه های پیشرفت به روی منطقه گشوده می شود.امر مهمی که به مثابه شریان حیاتی و نبض یک شهر و منطقه است نمی توان به راحتی از کنارش گذشت و نسبت به آن بی تفاوت بود.

انتصاب مدیر کل جدید راه و شهرسازی هرمزگان بهانه ای شد تا باز هم دست به قلم شوم  و از یک درد بگویم.دردی که به سوهان روح مردم رویدر مبدل شده.دردی که خیلی ها را به کام مرگ‌ کشانده و یا خسارتهای مالی زیادی به بار آورده است.دردی که گردشگران را فراری و موجب گلایه ی خیرین و حتی باعث تذکر نمایندگان هرمزگان به وزیر راه و شهرسازی شده است.

بخش رویدر با جمعیتی بالغ با ۱۷ هزار نفر که منطقه ای  فعال در زمینه ی فرهنگی،گردشگری و علمی در استان به شمار می آید به همان مقدار که در زمینه ی فرهنگ و ادب خوشنام و زبانزد می باشد در موضوع خرابی و نامناسب بودن راه ارتباطی نیز معروف است.راهی که بیش از سی سال پیش جهاد سازندگی برای روستای رویدر دهه شصت  کشیده،به سان مویرگی است که توان پمپاژ ارتباطات بسیار امروز را ندارد.چنین راه ضعیف و نحیفی زیبنده ی رویدر فربه و  بزرگ امروز  نیست.تلاش مسئولین محلی و شوراهای ادوار و مراجعه به وزارت راه و شهرسازی،مجلس شورای اسلامی و ادارات سطح استان و عملکرد دولت های مختلف تاکنون منجر به بهسازی ۸ کیلومتر از این مسیر ۳۰ کیلومتری و احداث دو دهنه پل بزرگ بر روی رودخانه ی فینی شده است.

در این‌مسیر ارتباطی رودخانه ی کروئیه قرار دارد که با اندک بارانی و طغیان این رودخانه،مردم ساعتها باید معطل و سرگردان بمانند.رودخانه ای که سیلابش بخشدار،عضو شورای اسلامی و مردم را در این محل با خود برده و فقط معجزه آنها را نجات داده است.این منطقه نیاز به احداث پل دارد.پلی که جمعیت این بخش را بهم وصل میکند و آنها را با تمام دنیا.اما هیچ مسئولی و نهادی حاضر نیست این وصل را ممکن سازد و یکی از مشکلات بزرگ و عدیده ی مردم خوب و قدر شناس رویدر را با سرانگشت تدبیر خود حل نماید.گویا همه راضی هستند که همچنان آمبولانس های حامل بیماران اورژانسی پشت آبهای خروشان رودخانه بمانند و پدران و مادران  همچنان شاهد پرپر شدن فرزندان مریضشان در مقابل چشمان خود شوند و صدها دانشجو از شهر نخل و قلم به موقع به کلاس درس و امتحانشان نرسند و نیز مانند گذشته مردم و حتی مسئولین برای ضروریات زندگی خود و دیگران مجبورند به آب بزنند و خود و سرمایه زندگیشان را به دست آب دهند.مردمی که جرمشان پایبندی به آرمانها و  اصول انقلاب است،شهید و اسیر و جانباز داده اند و در بزنگاه های سخت پای انقلاب خود ایستاده اند.گاه میزان شرکت در انتخاباتشان از ۹۰ درصد  هم بالاتر بوده  و موجب تعجب و تحسین دیگران قرار گرفته اند. انتخاب درست و هماهنگشان با رای  کشور نشان از شعور سیاسی شون بوده و بارها مسئولین زبان را به تمجید و تعریفشان باز کرده اند.امروز همین مردم با آن همه نجابت  و آزادگی، اسیر بی توجهی و بی تدبیری کسانی قرار گرفته اند که رای آنها پله ی ترقی آنها بوده است.این چه معمایی است که یک روستا با جمعیت چند صد نفری مورد لطف مسئولین راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار می گیرد و با هزینه ی میلیاردی پروژه ی ساخت پل برایشان تعریف می شود اما جای دیگر دهها  هزار جمعیت در یک شهر و ده ها روستا که تنها راه ورودی و خروجی آن همین‌ مسیر است از چنین ضرورتی محروم می شوند.مردم رویدر دیگر کلافه شده اند.

آیا مدیر کل جدید راه و شهرسازی هرمزگان با ترمیم و بهسازی راه رویدر راهی به قلب مردم آن باز خواهد کرد ‌و اقداماتش در این زمینه مرهمی بر زخم کهنه ی آنها خواهد بود؟باید چشم به راه جناب ایشان بود تا با سر انگشت تدبیرش گره کور راه رویدر را باز کند و مردم قدر شناس و صبور ما بیش از این در پیچ و خم های نامطمئن و نا امن  این بیراهه ای به نام راه نگران سلامتی خود و فرزندانشان نباشند و امید آنکه این معضل همیشگی مردم رویدر عین گوشت قربانی بین اداره ی کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای دست به دست نشود و یکبار برای همیشه حل شود.

 

و کلام آخر با جناب دکتر همتی مرد شماره یک استان که با همت،علم،تدبیر و درایتی که در ایشان سراغ داریم و دکترینشان نیز تعریفی نو از توسعه و رشد هرمزگان است،مسیر  توسعه و ترقی رویدر را مورد توجه قرار داده،راه را که بنیان و مادر همه ی پیشرفت هاست را به طریقی زیبا  تعریف نمایند و دستورات لازم را برای حل این‌ معضل اصلی مردم بخش رویدر صادر نمایند.

اقتصادی

شروع فاز دوم بریکت سازی و ورود به بورس هدفگذاری صبا فولاد است/ اعلام آمادگی مجموعه دولت برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد

نائب رئیس هیئت مدیره هلدینگ صبا انرژی ادامه داد: هدف گذاری های مختلفی را در این شرکت حداکثر تا مهرماه امسال بنا داریم اجرایی کنیم که از مهمترین آنها می توان به ظرفیت رسیدن کارخانه، شروع اجرایی فاز دوم بریکت سازی، ورود به بازار بورس و همچنین ساختارسازی اشاره کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فاضل در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل صبا فولاد هرمزگان که با حضور اعضای هییت مدیره هلدینگ صبا انرژی، هییت مدیره، مدیران و روسای واحدهای شرکت صبا فولاد خلیج فارس در محل کارخانه بندرعباس برگزار شد ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در این کارخانه و زحمات پنج ساله و شبانه روزی مهندس مرتضی یزدخواستی اظهار کرد: امیدوارم با حضور مهندس بزرگی برنامه های توسعه صبا فولاد خلیج فارس وارد فاز جدیدی خواهد شد.

وی افزود: مطابق برنامه ریزی های انجام شده تا شهریورماه امسال و در قالب طرح توسعه، واحد بریکت سازی دوم در صبا فولاد خلیج فارس کلنگ زنی خواهد شد.

نائب رئیس هیئت مدیره هلدینگ صبا انرژی ادامه داد: هدف گذاری های مختلفی را در این شرکت حداکثر تا مهرماه امسال بنا داریم اجرایی کنیم که از مهمترین آنها می توان به ظرفیت رسیدن کارخانه، شروع اجرایی فاز دوم بریکت سازی، ورود به بازار بورس و همچنین ساختارسازی اشاره کرد.

در دو ماه ابتدایی سال ۹۹ رکورد تولید صبا فولاد زده شد

مرتضی یزدخواستی مدیرعامل سابق نیز به تشریح اقدامات صورت گرفته در مدت حضور پنج ساله خود در این کارخانه پرداخت و گفت: در زمان ورود به مجموعه به عنوان مدیرعامل و در سال ۹۴ این کارخانه بصورت پروژه پیشرفتی در حدود ۴۹ درصد داشت که با یاری خداوند و همکاری و همراهی سرمایه گذار و مجموعه مدیران، همکاران و کارگران زحمتکش در اسفندماه سال ۹۵ اولین محصول بریکت گرم ایران در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس تولید شد که در نهایت در اسفندماه سال ۹۶ این کارخانه با حضور ریاست محترم جمهوری افتتاح رسمی شد.

وی همچنین افزود: در حال حاضر پس از ۱۰۰ روز تولید مستمر که رکوردی بی سابقه در تاریخ این کارخانه می باشد توقف چند روزه تعمیراتی داریم که می توان گفت در دو ماه ابتدایی سال ۹۹ رکورد تولید در این کارخانه زده شد.

تا پایان شهریورماه سالجاری به ۱۰۰ درصد ظرفیت واقعی خود خواهیم رسید

سعید بزرگی مدیرعامل جدید شرکت صبا فولاد خلیج فارس نیز ضمن تقدیر از اعتماد مجموعه صندوق بازنشستگی و هلدینگ صبا انرژی به ایشان و سپردن این مسئولیت گفت: باید تمام تلاش خود را بصورت شبانه روزی برای توسعه صبا فولاد خلیج فارس به کار گیریم تا این مجموعه را به یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های بازنشستگان کشوری تبدیل کنیم.

وی افزود: ما به عنوان سربازان خط اول نبرد اقتصادی، یک وظیفه داریم و آن عمل به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال جهش تولید است و تحقق این مهم بر عهده ماست تا با تلاش خود، جهش تولید را در این کارخانه محقق کنیم.

مهندس بزرگی ادامه داد: از همکاران خود در شرکت صبا فولاد خلیج فارس انتظار دارم این کارخانه را همچون امانت پدری خود بدانند و همان گونه که از امانتی که پدر به آنها سپرده محافظت می نمایند و همواره در فکر افزایش منافع آن هستند، در این مجموعه ارزشمند نیز عمل نمایند و تمام همت خود را در جهت توسعه و بهبود صبا فولاد خلیج فارس به کار گیرند.

وی خطاب به مدیران و مسئولین شرکت اظهار داشت: وقتی دست از کار بکشید که کار تمام شده است، نه زمانی که خسته شده اید، تا ان شاالله این کارخانه تا پایان شهریورماه جاری به ۱۰۰ درصد ظرفیت واقعی خود دست یابد و توان حقیقی تولید نیز استخراج شود.

ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و خلیل قاسمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اهدای لوح های جداگانه ای ضمن تقدیر از خدمات ۵ ساله مهندس مرتضی یزدخواستی مدیرعامل سابق، ایشان را منشا خیر برای این کارخانه و صنعت فولاد و همراه و همدل با مجموعه استان دانستند و با تبریک به مهندس بزرگی مدیرعامل جدید شرکت صبا فولاد خلیج فارس اعلام کردند که مجموعه دولت در استان و ادارات و سازمانها همچون گذشته آماده همکاری با شرکت صبا فولاد خلیج فارس در جهت تحقق اهداف سازمانی این شرکت و همچنین اجرای طرح ۱۰ میلیون تن فولاد و تکمیل زنجیره آن می باشند که سهم استان هرمزگان از مجموع ۵۵ میلیون تن برنامه تولید فولاد در کشور است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

فولاد هرمزگان خود را برای زندگی با کرونا آماده می کند

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست فولاد هرمزگان گفت: باید توانایی زندگی با کرونا را داشته باشیم و خود را برای این شرایط جدید آماده کنیم. فولاد هرمزگان خود را برای زندگی با کرونا آماده می کند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی اکبر محمود صالحي در سیزدهمین جلسه پيشگيري از كرونا با اشاره به اقدامات انجام شده در شركت فولاد هرمزگان اظهار کرد: بدون شك كاركنان در آغوش گرم خانواده خود حضور پيدا مي كنند و ما وقتي اقداماتي را براي پيشگيري كاركنان از بیماری کرونا انجام مي دهيم، در واقع يك جمعيت ١٢هزار نفري را در بر مي گيرد .

وی با بیان اینکه ما باید خانواده فولاد هرمزگان را در نظر داشته باشي،  افزود:  تمهيدات لازم براي جلوگيري از مبتلا شدن همكاران و خانواده هاي انها در نظر گرفته شده است.

صالحی تاکید کرد: كانون‌هاي شيوع بيماري در شهر با هماهنگي دستگاه‌هاي مربوطه شناسايي و به اطلاع كاركنان و خانواده هاي آن‌ها خواهد رسيد .

مدیر ایمنی، بهداشت و‌محیط زیست فولاد هرمزگان تصریح كرد: همكاران محترم از تردد در مكان هاي شلوغ پرهيز كنند و به اطلاعيه هاي بهداشتي كه صادر مي شود توجه کنند.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

صیانت از نیروی کار از ایجاد تنش‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد

معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان گفت: صیانت از نیروی کار از بسیاری تنش‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد و این اولویت فولاد هرمزگان است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، کیکاووس ندایی با اشاره به شیوع ویروس کورونا در کشور گفت: شیوع این بیماری یک اتفاق منحصر به فرد بود که سازمان ها را غافلگیر کرد و مشکلات عدیده ای را متوجه آن ها کرد.

وی افزود : سلامتی کارکنان و جلوگیری از مبتلا شدن همکاران و خانواده های محترمشان از این بیماری در دستور کار این شرکت قرار گرفت و از ابتدای شیوع بیماری در شرکت فولاد هرمزگان با برگزاری جلسات کمیته پیشگیری از کرونا به صورت هفتگی تصمیماتی را اتخاذ و با موافق مدیرعامل انجام دادیم.

ندایی خاطر نشان کرد : علیرغم مشکلات فراوان ، با همکاری و تلاش واحد خرید موفق به تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز همکاران شدیم و در اختیار همکاران واحدها قرار دادیم .

معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان با تاکید بر حفظ روحیه کارکنان و خانواده های آن ها گفت: کارکنان ستادی شرکت بیش از یک ماه در قرنطینه خانگی به سر بردند و و هم اکنون نیز به دو گروه A و Bتقسیم شده و به صورت یک روز در میان در شرکت حضور می یابند.

وی تاکید کرد : فولاد هرمزگان در این شرایط حقوق و مزایای کلیه پرسنل را به صورت کامل پرداخت کرده و خواهد کرد. همچنین روزهای قرنطینه و مرخصی اجباری را از مرخصی استحقاقی پرسنل کسر نخواهیم کرد.

ندایی با اشاره به اثر اشتغالزایی در کاهش تنشهای اجتماعی در جامعه گفت : صیانت از نیروی کار از بسیاری تنش های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد و این اولویت فولاد هرمزگان است .

وی با اشاره به تعداد افرادی که مستقیما در سایت فولاد هرمزگان مشغول به کار و تلاش هستند گفت: فولاد هرمزگان سهم بسزایی در اشتغال زایی استان هرمزگان و کشور ایفا می کند ؛ بطوری که قریب به ۴۰۰۰ نفر در این شرکت به صورت مستقیم فعالیت می کنند و هزاران نفر دیگر بصورت غیر مستقیم در صنایع بالا و پایین دستی صنعت فولاد با فولاد هرمزگان در ارتباط هستند.

ادامه ی خواندن
آگهی
اجتماعی4 ساعت پیش

کشف و انهدام دومین کارگاه تولید مشروبات الکلی در جزیره قشم توسط سپاه

اقتصادی4 ساعت پیش

شروع فاز دوم بریکت سازی و ورود به بورس هدفگذاری صبا فولاد است/ اعلام آمادگی مجموعه دولت برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد

اجتماعی3 روز پیش

بازگشایی خوابگاه دانشگاه هرمزگان از ۱۷ خرداد با اعمال محدودیت/ ثبت سه اختراع کرونایی در مرکز رشد

اجتماعی3 روز پیش

در مقابله با قاچاق کالا و صید ترال در خلیج فارس کوتاه نمی‌آییم

اقتصادی5 روز پیش

فولاد هرمزگان خود را برای زندگی با کرونا آماده می کند

بازار و اصناف2 هفته پیش

۱۴ واحد صنفی در هرمزگان پلمپ شد

اجتماعی2 هفته پیش

تأیید تخلف در روند احداث مجتمع تجاری تفریحی هرمزان بندرعباس/ رفع تصرف ۳۸ هزار متر مربع از اراضی دولتی و اعاده ۲۵۰ میلیارد تومان به بیت المال

اقتصادی2 هفته پیش

صیانت از نیروی کار از ایجاد تنش‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد

اجتماعی2 هفته پیش

اعلام جرم علیه ‌شهردار یکی از مناطق بندرعباس به اتهام اخذ رشوه و تخلفات انتخاباتی

اقتصادی2 هفته پیش

برگزاری دوازدهمین جلسه هفتگی کمیته کرونا در شرکت فولاد هرمزگان

اجتماعی4 ساعت پیش

کشف و انهدام دومین کارگاه تولید مشروبات الکلی در جزیره قشم توسط سپاه

اقتصادی4 ساعت پیش

شروع فاز دوم بریکت سازی و ورود به بورس هدفگذاری صبا فولاد است/ اعلام آمادگی مجموعه دولت برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد

اجتماعی3 روز پیش

بازگشایی خوابگاه دانشگاه هرمزگان از ۱۷ خرداد با اعمال محدودیت/ ثبت سه اختراع کرونایی در مرکز رشد

اجتماعی3 روز پیش

در مقابله با قاچاق کالا و صید ترال در خلیج فارس کوتاه نمی‌آییم

اقتصادی5 روز پیش

فولاد هرمزگان خود را برای زندگی با کرونا آماده می کند

بازار و اصناف2 هفته پیش

۱۴ واحد صنفی در هرمزگان پلمپ شد

اجتماعی2 هفته پیش

تأیید تخلف در روند احداث مجتمع تجاری تفریحی هرمزان بندرعباس/ رفع تصرف ۳۸ هزار متر مربع از اراضی دولتی و اعاده ۲۵۰ میلیارد تومان به بیت المال

اقتصادی2 هفته پیش

صیانت از نیروی کار از ایجاد تنش‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد

اجتماعی2 هفته پیش

اعلام جرم علیه ‌شهردار یکی از مناطق بندرعباس به اتهام اخذ رشوه و تخلفات انتخاباتی

اقتصادی2 هفته پیش

برگزاری دوازدهمین جلسه هفتگی کمیته کرونا در شرکت فولاد هرمزگان

آگهی

پر بازدیدها