با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

سوءتغذیه بلای جان رسانه ها شده است

منتشر شده

روی

غلامعباس شمس الدینی صبح روز چهارشنبه در دیدار اهالی رسانه با «محمدرضا دربندی» مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد به بیان ایراداتی در خصوص انجمن صنفی روزنامه نگاران استان و مشکلات رسانه ‎ها پرداخت.

غلامعباس شمس الدینی در ابتدا با بیان ‌این که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان تقریبا از نیمه‌ی دوم سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را به عنوان اولین تشکل صنفی مستقل روزنامه‌نگاری در هرمزگان آغاز کرد گفت:ابتدای فعالیت با بیش از ۵۰نفر از روزنامه‌نگاران،نویسندگان رسانه،عکاسان،خبرنگاران،گرافیست‌ها کلید خور امروز افتخار دارم که عرض کنم بیش از یکصد نفر از فعالان رسانه از ۷۰روزنامه،خبرگزاری،پایگاه خبری-مجلات و نشریات به عضویت این تشکل درآمده‌اند و فراخوان عضوگیری جدید نیز منتشر شده که از همکاران بزرگواری که تمایل به عضویت دارند دعوت به ثبت نام می کنیم .

وی ادامه داد:طبیعتا وجود این تشکل رسانه‌ای یک ضرورت بود که در همین مدت کوتاه فعالیت اقدامات خوبی را در زمینه‌های آموزشی،نکوداشت فعالان،تورهای خبری،تفاهم نامه های همکاری،نشست ‌های متعدد رسانه‌ای،دیدار و ملاقات با مدیران مسئولان عالی کشوری،استانی،شهرستانی،ائمه جمعه و اقشار و اصناف به انجام رسانده است

عضو هیا مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان تصریح کرد:با همراهی اداره کل تعاون و اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در خرداد ماه امسال این موسسه به شماره ۱۸۱۴ به ثبت رسید.قطعا انتظار ما حمایت از این تشکل که در واقع نماینده حقیقی و واقعی صنف روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه است.

وی در در بخش دوم سخنانش به مسائل و مشکلات روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه استان هرمزگان در پنج سال اخیر اشاره کرد و گفت: اتفاقات اخیر موجب تضعیف توان،بیکاری خبرنگاران،عدم انتشار منظم،کاهش اثرگذاری در فضای جامعه شد.

سردبیر هفته‌نامه سفیر جنوب اظهار داشت:سیاست‌های محدودکننده و دخالت‌گونه در فعالیت رسانه‌ها حتی در کسب درآمد،دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های عجیب و غریب که نتیجه‌ی آن شکسته شدن کمر مطبوعات محلی بود،سامانه توزیع آگهی ها که عملا منجر به ایجاد امضای طلایی و رانت غیر قابل تصور بجای شفاف‌سازی شده،باز شدن در دیگ اعطای مجوز و رشد قارچ‌گونه رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌ها،طرح‌های عجیب اشتراک نیم‌بها،نشریات مرجوعی عملا رسانه‌های محلی خاصه مطبوعات را دچار سکته کرد.

شمس الدینی افزود:نوع حمایت‌های وزارت ارشاد هم تنها منافع خواص و صاحبان قدرت رسانه‌ای تامین کرد.نتیجه این سیاست‌ها بیکار شدن دو سوم خبرنگاران رسانه‌های محلی بود.تحریم‌ها و افزایش قیمت ادوات چاپ نفس مطبوعات کشور خاصه استان‌هایی مثل هرمزگان که از چاپخانه محرومند را به شماره انداخت.

سردبیر هفته‌نامه نگین بندر اظهار داشت:توزیع نامناسب کاغذ،فیلم و زینک هم نتیجه‌اش ظهور سلطان کاغذ در مرکز و ملیجک‌ها در استان‌ها بود.درصورتی‌که می‌شدفقط با حذف دخالت بسیاری از این مشکلات را نداشت. در دولت اصلاحات مگر چه اتفاقی افتاد.؟

وی ادامه داد:اگر به نشریات آزادی عمل مثل بخش خصوصی داده می‌شد با این بحران روبرو نمی‌شدیم.جاهایی که باید برای نشریات و رسانه کمک می‌شدهم نشد.بطور مثال اخذ شناسه ملی همزمان با اعطای مجوز یکی از این اتفاقات بود که انجام نشد و حساب‌های رسانه‌ها مسدود گردید.

شمس الدینی با اشاره به این‌که سهمیه کاغذ چرا به صورت استانی توزیع نشد گفت:نشریه‌ای که توان پرداخت هزینه‌های جاری را ندارد ،چگونه می‌توانست سهمیه کاغذ خود را نقد دریافت کند چه کسانی دریافت کردند؟ کسانی که وابسته به قدرت بودند یا صاحب ثروت بودند عملا عمده نشریات چاپی از این خیر دولت بهره نبردند.یا کاغذی که از طریق هرمزگان و استان‌های مرزی وارد می‌شود چرا باید به مرکز برود و دوباره با قیمتی گراف و هزینه‌ای سنگین به استان برگردد؟.

وی با اشاره به این‎که در ابتدای ورود دربندی به این مسئولیت صبورانه و بزرگوارانه نقطه نظرات اهالی رسانه دریافت کرده است افزود: اقدامات شما جای سپاس دارد اما ریشه این همه مشکلات خود محوری و عدم تبادل نظر با اهالی رسانه بود و گشایشی که در واگذاری آگهی به پایگاه‌های خبری و خبرگزاری پدید آمد جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم به هفته‌نامه‌ها و دوهفته‌نامه‌ها،مجلات و … تعمیم پیدا کند . هرچند ابهاماتی،مانند بحث پایگاه‌های خبری فاقد مجوز و نحوه توزیع آگهی ها وجود دارد و امیدواریم از رویه سامانه پیروی نشود.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان بیان کرد:حتی وقتی طفلی را از شیر مادر می‌گیرند متخصصان توصیه می‌کنند که از ماه‌ها قبل غذای کمکی برایش در نظر گرفته شود.اما طفل رسانه را به یکباره از شیر حمایتی دولت گرفتند و سوءتغذیه بلای جان رسانه ها شده است.

وی گفت: محرومیت هفته نامه و نشریات غیر از روزنامه ها از اعطای آگهی به بهانه ماده ۱۳قانون مناقصات ، دستورالعمل جدید و عجیب و غریب محرومیت از گزارش،فراخوان و … واقعا وضعیت نشریات چاپی را اسفبار کرده است.انتظار اهالی رسانه این است اگر اقدامی برای رسانه ها انجام می‌شود حتما نظر اهالی را جویا شوید.

اجتماعی

هوای گرم احتمال بروز حادثه در رانندگی را افزایش می‌دهد

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان با بیان اینکه هوای گرم احتمال بروز حادثه در رانندگی را افزایش می‌دهد، گفت: هواي گرم بالاي ۲۷ درجه سانتی‌گراد عكس‌العمل راننده را ۰.۰۳ ثانيه كندتر مي‌كند و حوادث رانندگي در همين صدم ثانيه‌ها رخ مي‌دهد.

منتشر شده

روی

به وسیله


به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سرهنگ «اسماعیل تنها» ظهر امروز (۲۵ شهریورماه) با اشاره به تاثیر هوای گرم در رانندگی افراد، اظهار کرد: ابن خلدون و بزرگان علوم جامعه شناسی، رفتارشناسی و ناهنجاری های اجتماعی، درخصوص تاثیرات وارتباط آب و هوا بر جرائم و تخلفات توسط افراد تاکید کرده‌اند و رابطه مستقیمی میان ان دو متصور هستند.

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان دانستن تکنیک‌های رانندگی در فصل گرما را یکی از الزامات انجام سفری مطمعن و بدون حادثه دانست و عنوان کرد: لازم است که رانندگان در فصل تابستان نكات مرتبط با رانندگی را مدنظر قرار دهند.

 وی آگاهي از نوع راه و شرايط حاكم بر آن را يكي از فاكتورهاي مهم در هنگام سفر دانست و ادامه داد: يعني شكل مهندسي راه، وجود پل، تونل، پيچ‌هاي خطرناك و حادثه‌خيز و نيز مسافتي كه بايد طي شود و همچنين شرايط آب و هوايي را بايد دانست تا با آگاهي و آسودگي خاطر سفر كرد.

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان بیان داشت: موضوع مهم و شاخص در تابستان،‌ شرايط اقليمي گرم آن است كه بر آمادگي و واكنش راننده در هنگام مقابله با خطرات تاثير مي‌گذارد.

 سرهنگ تنها با بیان اینکه گرما، آرامش و خونسردي را در هنگام رانندگي سلب مي‌كند، تصریح کرد: هواي گرم بالاي ۲۷ درجه سانتی‌گراد عكس‌العمل راننده را ۰٫۰۳ ثانيه كندتر مي‌كند. در چنين شرايطي، راننده رفتاري متفاوت با ديگران خواهد داشت كه در نهايت خستگي، بي‌حوصلگي و عدم تمركز را در پي دارد و حوادث رانندگي در همين صدم ثانيه‌ها رخ مي‌دهد.

وی با بیان اینکه گرما بر قسمت‌هاي مختلف اتومبيل تاثيرگذار است، تشریح کرد: گرما بيشترين تاثير را بر لاستيك‌ها و موتور خودرو مي‌گذارد كه شرايط مشكلي را براي راننده به وجود خواهد آورد؛ بنابراين اگر مجبور به رانندگي نيستند، اتومبيل را متوقف كرده و پس از كمي استراحت و استفاده از نوشيدني‌هاي خنك، در شرايط بهتري رانندگي كنيد.

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان ابراز داشت: درهواي گرم، سطح جاده نرم است و به اصطلاح قيرزدگي به وجود مي‌آيد و بايد در هنگام پيچيدن به طرفين و ترمز كردن، بسيار مراقب باشيد.

سرهنگ تنها با بیان اینکه برای سفر در تابستان و هوای گرم از قبل برنامه‌ریزی داشته باشید، اظهار کرد: لازم است که بازدید وسیله نقلیه از لحاظ شرایط فنی، وسایل سرمایشی انجام شود.

وی با بیان اینکه اولویت عدم رانندگی در ساعات گرم به خصوص ظهرها است، خاطرنشان کرد: در هنگام توقف، خودرو را در زير نورآفتاب پارك نكرده و سيستم خنك‌كننده و سرمايشي خودرو را مورد بازديد قرار داده و از سالم بودن آن مطمئن باشيد. روغن ترمز خودرو را بازديد كنيد، جوش نيامده باشد چراکه در این صورت خاصيت خود را از دست مي‌دهد.

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان در پایان ضمن تاکید بر حفظ تمرکز توسط رانندگان گفت: سرنشينان و به خصوص بچه‌ها به مدت طولاني در يك اتومبيل پارك‌شده منتظر نباشند. بعد از ۲ ساعت رانندگي، به مدت ۱۰ دقيقه در يك محل مناسب استراحت كنيد و وسايل مصرفي خودرو مانند لامپ و تسمه پروانه را همراه داشته باشيد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

طالبان و داعش برای مقابله با ترویج اسلام عقلانی ایجاد شدند

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه طالبان و داعش برای مقابله با ترویج اسلام عقلانی ایجاد شدند، گفت: با توجه به اینکه در فصل جدیدی از مقاومت قرار داریم باید نگاه مقاومت کاملا توضیح داده شود تا مشخص شود که تکفیر ساخته شده غرب است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیت‌الله «رضا رمضانی» صبح امروز (۲۴ شهریورماه) در آئین اختتامیه کنگره امام سجاد (ع) که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: جامعه، امروز در ابعاد مختلف نیازمند مکتب اهل بیت و امام سجاد (ع) است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) عنوان کرد: اسلام به معنویت مسئولیت پذیر اشاره می‌کند که جمع بین دنیا و آخرت است. به گفته یکی از بزرگان اگر صحیفه نبود بشر نمی‌توانست با خداوند به درستی ارتباط برقرار کند.

وی مطرح کرد: یکی از اقداماتی که مجمع در حال انجام دادن آن است ایجاد دانش‌نامه مجازی با ۱۰ زبان ارائه شده است. در تلاش هستیم تعداد مقاله‌های این دانش‌نامه به ۴۰ هزار مقاله برسد و به چندین زبان منتشر شود.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اهمیت موضوع عقلانیت،  ابراز داشت:  اسلام برپایه رحمت استوار است و پیامبر نیز پیامبر رحمت محسوب می‌شود. البته شاخص‌ها و مولفه‌های نظیر عقلانیت، آزادی و عدالت را می‌توان با آیات قرآن نیز اثبات کرد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: حدود ۳۰۰ آیه در خصوص جهاد نازل شده است که نشان دهنده اهمیت این موضوع است و باید بدان توجه کرد.

وی ابراز داشت: زبان قرآن، زبان عقل و فطرت است و بر اساس خواسته‌های فطری نکاتی مورد تاکید قرار گرفته است که می‌تواند به عنوان یک قانون در جامعه پذیرفته شود.

آیت‌الله رمضانی تشریح کرد:  هر چه مقاومت در جامعه گسترش پیدا کند، خوی استکبار کاهش پیدا می‌کند ولی اگر چنین نباشد خوی استکبار در جامعه گسترده می‌شود.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان با بیان اینکه طالبان و داعش برای مقابله با ترویج اسلام عقلانی ایجاد شدند، گفت: با توجه به اینکه در فصل جدیدی از مقاومت قرار داریم باید نگاه مقاومت کاملا توضیح داده شود تا مشخص شود که تکفیر ساخته شده غرب است

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) به عنوان یک بنیاد معرفی شود

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) به عنوان یک بنیاد معرفی شود تا دارای ردیف بودجه و منابع مالی مناسب برای برگزاری هر چه بهتر باشد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «احمد مرادی» صبح امروز (۲۴ شهریورماه) در آئین اختتامیه کنگره امام سجاد (ع) که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: هرمزگان با هزار کیلومتر مرز ساحلی با چند کشور حاشیه خلیج‌فارس به صورت مستقیم ارتباط و مراوداتی دارد. مردم هرمزگان هم در جبهه فرهنگی و هم درحوزه فیزیکی در خلیج‌فارس و دریای عمان همواره مقاومت را پیشه کرده‌اند.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان عنوان کرد: علی‌رغم هجمه‌های دشمن به خصوص در حوزه‌های فرهنگی یکی از اقدامات مثبتی که به مدت ۱۰ سال است در استان هرمزگان انجام می‌شود همین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) است.

وی مطرح کرد: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست دارم که این کنگره به عنوان یک بنیاد تلقی شود و دارای ردیف بودجه شود.

مرادی در پایان گفت: امروز برای استان هرمزگان یک روز بیاد ماندنی خواهد بود و میزبانی کنگره امام سجاد (ع) افتخاری بزرگ برای هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها