با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

دولت حامی تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران است

منتشر شده

روی

استاندار هرمزگان گفت:واحدهای تولیدی داخل کشور اگر با سرمایه‌گذارهای خارجی مذاکره کنند راحت‌تر می‌توانند موفق به جذب سرمایه شوند و ما هم به عنوان دولت شرایط را در جهت تسهیل این امر فراهم خواهیم کرد.

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین فریدون همتی ظهر یکشنبه در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن‌کاران برتر استان هرمزگان که به مناسبت روز ملی صنعت و معدن در تالار شهید آوینی برگزار شد، بیان داشت: در فضای جنگ اقتصادی برکات فراوانی نیز وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه شود اتفاق‌های خوبی در کشور رخ خواهد داد.

وی با ذکر اینکه تحریم برای بخش تولید یک فرصت طلایی محسوب می‌شود، بیان داشت: تحریم‌ها از آن جهت فرصت محسوب می‌شوند که از تکیه دادن به درآمدهای نفتی رهایی می‌یابیم و به سمت آرزی دیرینه ملت ایران که حذف نفت در بودجه عمومی دولت است در حال حرکت هستیم.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: کشور باید در حوزه تولید قوی شود و بتواند از بخش مالیات بودجه عمومی خود را تامین کند. اگر این اتفاق رخ دهد یک تحول جدی در نظام اداری کشور نیز رخ خواهد داد چراکه دستگاه‌های دولتی دیگرمی‌دانند که حیاتشان در گرو پایداری واحدهای تولیدی و مالیات دهنده است.

وی ادامه داد: در این صورت مالیات دادن به عنوان فرهنگ و یک وظیفه ملی و اجتماعی برای همه افراد جا خواهد افتاد و همه به عنوان یک اعتقاد و باور این مالیات را پرداخت خواهند کرد.

همتی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان یک شخصی که بیش از ۳۰ سال توفیق خدمت در ایران را دارم از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها آگاه هستم اما به دلیل فروش آسان نفت به ظرفیت‌ها تکیه نکرده بودیم.

استاندار هرمزگان اذعان کرد: باید خود را برای رقابت در بازارهای جهانی آماده کنیم، باید کالایی تولید شود که به لحاظ قیمت و کیفیت با مشابه خارجی رقابت کند.

همتی ابراز کرد: اگر این دو مولفه بهبود پیدا کند میتوان ارق ملی را برای استفاده از کالای ایرانی نیز تقویت کرد و مردم برای حفظ تولید داخل از کالای داخلی استفاده خواهند کرد.
وی بیان داشت: بالغ بر هزار میلیارد دلا نیاز واردات کشورهای همسایه است که باید از این ظرفیت استفاده شود.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: سالانه ۵۰۰ میلیون دلار ظرفیت واردات کشاورزی در کشور عمان وجود دارد که در استان هرمزگان می‌توان این ظرفیت را پوشش داد.

همتی خاطرنشان کرد: در مواردی با کمبودهایی روبرو هستیم، وقت آن است که واحدهای صنعتی و معدنی ما برای کمبودهای خود به دانشگاه‌های داخلی رجوع کنند و از آن‌ها برای رفع مشکل، مدل و برنامه دریافت کنند.

وی ادامه داد: در مواردی که این ارتباط با دانشگاه برقرار شده است واحدهای تولیدی بسیار راضی هستند و رابطه خود با دانشگاه را قوی‌تر کرده‌اند.

استاندار هرمزگان اذعان کرد: سرمایه‌گذار داخلی تاثیرگذارترین شخص برای جذب سرمایه‌گذار خارجی است.

همتی ابراز کرد: واحدهای تولیدی داخل کشور اگر با سرمایه‌گذارهای خارجی مذاکره کنند راحت‌تر می‌توانند موفق به جذب سرمایه شوند و ما هم به عنوان دولت شرایط را در جهت تسهیل این امر فراهم خواهیم کرد.

وی بیان داشت: به دلیل گران شدن سفر خارجی برای ایرانیان، باعث شده که به سفر در داخل ایران بپردازند و از طرفی سفر به ایران برای گردشگر خارجی صرفه اقتصادی پیدا کرده است و باید برای این نکات وظرفیت‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: اگر در شرایطی بودیم که از صادرات غیر نفتی ارز مورد نیاز را تامین کنیم و بودجه عمومی ما وابسته به نفت نباشد دیگر کشوری نمی‌توانست به تحریم به ایران آسب بزند و ما حتی می‌توانستیم به بازار جهانی شوک وارد کنیم.

وی عنوان کرد: امروز در بخش دفاعی جزو کشورهای مقتدر و بی‌نیاز دنیا هستیم.

همتی خاطرنشان کرد: برای تولید ده میلیون تن فولاد با مجموعه‌های فولادی داخل استان هماهنگی خوبی داریم و تفاهمنامه‌ای منعقد کردیم تا زنجیره رسیدن به ۱۰ میلیون تن فولاد را تکمیل کنیم.

وی اذعان کرد: با پتروشیمی‌های که در پارسیان متقاضی هستند با مشکل تامین سرمایه روبرو هستیم نیز به همین مدل رفتار خواهیم کرد. این مجتمع‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند تا یک کنسرسیون را تشکیل می‌دهند. توان های کوچک باید در کنار هم قرار گیرند و توان قدرتمندی را برای عرضه ایجاد کنند.

اقتصادی

مرغ لاکچری شد؛ حکایت ادامه دار گرانی ها

گرانی و تورم حکایت تکراری چند سال اخیر مردم ایران شده که به دلایل مختلف از جمله عدم کنترل و نظارت مناسب، افسار گسیخته می تازد و سفره‌های خالی بر جا می گذارد که این روزها موجب پریدن مرغ از سفره‌های مردم شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چند روزی است که افزایش قیمت گوشت مرغ و عرضه آن با قیمت های مختلف در سراسر کشور و به تبع آن در هرمزگان موجب گله مندی مردم شده است.

موضوعی که به گفته کارشناسان از مهمترین دلایل آن مشکلات دان و غذای مرغ، افزایش چند صد درصدی دارو، واکسن، تجهیزات و چندین برابر شدن هزینه‌های مرغداران که در نهایت افزایش قیمت گوشت مرغ را در پی داشته که دود آن به بیشتر به چشم مردم رفته است.

البته در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر تزریق مرغ منجمد با نرخ تعاونی ۱۵ هزار تومان در بازار های کشور و هرمزگان منتشر شد که این امر نیز موجب ایجاد صف های نسبتا عرض و طویل برای خرید مرغ با نرخ تعاونی در دو هفته ای که دولت به دلیل شیوع بالای کرونا در کشور محدودیت های بیشتری را اعلام کرده، شده است.

علی رحیمی رئیس اتحادیه صنف مواد پروتئینی شهرستان بندرعباس در گفتگو با خبرنگار بازار در خصوص افزایش قیمت گوشت مرغ  گفت: گرانی قیمت گوشت مرغ در هرمزگان بر گرفته از افزایش قیمت این محصول در کل کشور است و تنها مختص به این استان نیست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مرغ منجمد با نرخ تعاونی ۱۵ هزار تومان در سراسر استان و در تمامی محلات بندرعباس در حال توزیع است و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

رحیمی خاطر نشان کرد: مرغ گرم در واحد صنفی در استان با قیمت هر کیلوگرم ۲۸ هزار و ۸۶۰ تومان تحویل داده می شود  و با اضافه شدن مبلغ یک هزار و ۲۰۰ تومان بر هر کیلو گرم  با مبلغ ۲۹ هزار و ۶۰ تومان عرضه می شود.

وی تصریح کرد: طرحی را به ستاد تنظیم بازار استان و شهرستان به منظور کاهش قیمت گوشت مرغ ارائه کردیم و منتظر دستورات و مصوبات از سوی این ستاد هستیم.

گوشت مرغ را می‌توان یکی از  پر مصرف‌ترین مواد غذایی سفره خانوارهای ایرانی دانست که این روزها تبدیل به یک غذای لاکچری و عیونی شده، هر چند مردم منتظر اقدام موثری از سوی دولت برای توقف و کاهش روند صعودی قیمت ها در بازار هستند، اما تا کنون فرجی حاصل نشده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

کتاب ابزار توانمندسازی و توسعه مدیران فعلی و آینده است

مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی و رئیس خانه فرهنگ کار و تلاش فولاد هرمزگان گفت: هفته کتاب و کتاب خوانی در شرکت فولاد هرمزگان با اهدا بسته های کتاب به سرپرستان، روسا، مدیران و‌ معاونین این شرکت، گرامی داشته شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، امین رنجبرفرد با تأکید بر این نکته که در تمامی اعصار، مهمترین و اثربخش ترین ابزار بشر برای حفظ، ترویج، نشر و یادگیری دانش، کتاب و کتاب خوانی بوده است، گفت: در کلیه شرکت های معتبر و‌ پیشرو، کتاب و‌کتاب خوانی یکی از ابزارهای مهم در حوزه توانمندسازی در سطوح مختلف به ویژه سطوح مدیریتی و رهبری محسوب می شود.

وی در ادامه ضمن تاکید بر تنوع بخشیدن به سبد فرصت های یادگیری در سطوح مختلف مدیرتی اظهار داشت: کتاب در افزایش اثر بخشی فرایند توسعه مدیران فعلی و آتی شرکت فولاد هرمزگان، مطمئنا نقش به سزایی دارد.

رنجبرفرد در ادامه از تهیه ۵۴۰ جلد کتاب با سه عنوان “قصه های شب برای مدیران”، “انگیزه” و “مدیر در نقش رهیار” با حمایت معاون محترم منابع انسانی و همکاری واحد خدمات عمومی و اهداء آن به ۱۸۰ نفر از مدیران ارشد و میانی شرکت خبر داد و اظهار امیدواری کرد؛ با تمرکز بیشتر بر روی این ابزار و فرصت ارزشمند یادگیری مدیران در سال جاری و سال آتی حول محور این سه عنوان کتاب، فرآیند توسعه و توانمندسازی سطوح مدیریتی با ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و ایجاد الگوی رفتاری یادگیری اجتماعی و هم آموزی، پر رنگ تر و موثر تر شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شناور صید غیر مجاز ترال در بندر جاسک توقیف شد/ کشف ۶۰۰ کیلوگرم انواع آبزیان

رییس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک فروند شناور صید غیر مجاز ترال در بندرجاسک خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی با اعلام این خبر، گفت: این شناور با شناسایی سربازان گمنام امام زمان(عج) و با همکاری نیروهای دریابانی شهرستان جاسک توقیف شد.

وی اضافه کرد: از این شناور بیش از ۶۰۰ کیلوگرم انواع آبزیان کشف شد.

صالحی با اشاره به تاکیدات رییس قوه قضائیه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار کرد: دادگستری کل استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی و با هدف پیگیری حقوق عامه، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم را به خطر می‌اندازند در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

وی بیان کرد: توقیف شناور به مدت طولانی، جزای نقدی و ضبط ادوات صیادی و آبزیان صید شده از جمله احکام مرتکبین صید غیر مجاز ترال است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها