با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

لزوم برگزاری منظم جلسات و کارگروه‌های ذیل شورای برنامه‌ریزی

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به اهمیت شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در مسائل مهم استان باید برگزاری منظم جلسات و کارگروه‌های ذیل آن در دستور کار قرار گیرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان عنوان کرد: به دلیل چابک کردن فرایندها، کارگروه‌های متعدی طبق آیین نامه شورای برنامه ریزی و توسعه در استان ادغام شدند.
وی تشریح کرد: تمام کارگروه‌ها در چهارگروه تجمیع شد و وظایف تمام گروه‌های کاری در این چهار کارگروه دیده شده است.
استاندار هرمزگان بیان داشت: اعضا در تمام کارگروه‌ها و شورای برنامه ریزی باید شخص مدیران باشد و اسامی غایبان نیز در پایان هر جلسه اعلام خواهد شد.
همتی اذعان کرد: اگر مدیری امکان حضور در جلسه را ندارد به صورت کتبی با ذکر دلیل با حوزه میر کل دفتر استانداری هرمزگان مکاتبه کند و معاون دستگاه در جلسه شرکت می‌کند اما حق رای ندارد.
وی اظهار داشت: آنچه که در کارگروه‌های پایه، به این چهارکارگروه خواهد آمد به عنوان پیشنهاد به شورای برنامه‌ریزی و توسعه ارجاء خواهد شد.
استاندار هرمزگان گفت: برای تسریع کار مردم هر هفته به صورت منظم در ایام شنبه، یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه کارگروه‌ها برگزار خواهد شد.
همتی خاطر نشان کرد: دبیران این کارگروه باید گروه‌های کاری خود را مشخص کنند و دستور کار را برای هر جلسه تبیین کنند.
وی با ذکر اینکه شورای برنامه‌ریزی و توسعه بدون تعطیلی پنج شنبه‌ها برگزار خواهد شد، ادامه داد: دستگاه‌ها نیازهای خود را به موقع در کارگروه‌ها و جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه عنوان کنند.
همتی اظهار داشت: هر ضرورت جدیدی که بوجود می‌آید به جای ارجاء آن به کارگروه‌های مختلف در صورت امکان آن‌را به شورای برنامه ریزی ارجا داده شود چرا که این شورای همپوشانی زیادی با موارد دیگر دارد و شاید نیازی به ایجاد کارگروه دیگری نباشد.
وی تشریح کرد: شورای برنامه‌ریزی باید محور ارتقاء مسائل فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در استان باشد که با پربار کردن جلسات از طریق دستور کار و منظم برگزار کردن جلسات فعال خواهد شد.
استاندار هرمزگان بیان داشت: در طول هفته از شنبه تا پنجشنبه هر موضوعی که نیازی به مصوبه شورای برنامه ریزی یا کارگروه ها داشته باشد بررسی و نهایتا تا یک هفته مشخص خواهد شد.
همتی اذعان کرد: در طول زمان اداری وقت مدیران برای جلسه عمومی گرفته نخواهد شد و این جلسات در بعد از ظهرها برگزار می‌شود تا مدیران به برنامه‌های درون سازمانی برسند و پاسخگوی مردم باشند.
وی اظهار داشت: سه شنبه برای مردم است و نباید هیچ جلسه‌ای در این روز در نظر گرفته شود؛ چراکه این روز برای مردم است و باید با مردم ارتباط برقرار شود.
استاندار هرمزگان گفت: توجه به میز خدمت نباید کم شود چراکه با تقویت آن سطح خدمات رسانی ارتقاء خواهد یافت.
همتی خاطر نشان کرد: هر چه مقدار فکر می‌کنید که کارها قابل واگذاری به بخش خصوصی است واگذار کنید و اگر تصور می‌کنید امکان اعمال سیستم الکترونیک وجود دارد آن را تقویت کنند؛ چراکه باعث بهبود خدمات رسانی و گستردگی آن می‌شود.
وی ادامه داد: مقرر شده است که دستگاه‌ها هر چه امکانات برای آبرسانی دارند را در اختیار آب فاضلاب قرار دهند.
استاندار هرمزگان ابراز داشت: روند خوبی برای تامین آب شرب پایدار در استان وجود دارد اما هنوز می‌توانیم این روند را با مدیریت مناسب تسریع کنیم.
همتی اظهار داشت: در برخی مواقع انتقادات مطرح شده در قبال دستگاه‌های اجرایی را در فضای مجازی را رصد می‌کنم و از آن دستگاه‌های در جهت پاسخگویی مطالبه کرده‌ام در صورتیس که رصد و پاسخگویی وظیفه خود آن دستگاه است.
وی تشریح کرد: با توجه به دوری شهرستان بشاگرد از مرکز استان، باید تمام دستگاه‌های اجرایی نمایندگی خود را در بشاگرد مستقل کنند.
استاندار هرمزگان بیان داشت: واگذاری زمین برای احداث مزارع پرورش میگو به صورت انفرادی و پراکنده قابل انجام نیست.
همتی اذعان کرد: در دو ساله گذشته اتفاقت خوبی در زمینه شیلات استان رخ داده است و امیدوارم تا پایان دولت به فضل خدا بتوانیم به هدف‌گذاری ۱۰۰ هزار تن تولید میگو برسیم.
وی ادامه داد: برای رسیدن به این مقدار باید سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی انجام گیرد چراکه هدف محور قرار دادن منابع و ظرفیت‌های بخش خصوصی است. با رسیدن به این هدف زنجیره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان ایجاد می‌شود.

اقتصادی

عدم نیاز به اخذ گواهی پرداخت بدهی مالیاتی برای صدور یا تجدید پروانه کسب در هرمزگان

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: صدور یا تجدید پروانه کسب در استان طبق مصوبه کشوری تا پایان سالجاری نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی ندارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، شاکر رضا مریدی، بیان داشت: با توجه به اعمال محدودیت های شدید و تعطیلی الزامی طی دو هفته اخیر در شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز، بسته جدید مالیاتی به منظور حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا تصویب و اجرای شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا و طبق تشخیص کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در شهرهای که در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، از حمایت‌های دولت بهره‌مند می‌شوند.

مریدی خاطرنشان کرد: موارد مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه سالجاری باشد به مدت ۴۵ روز تمدید خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین احکام اجرای ماده ۲۳۸ قانون مالیاتهای مستقیم و ماده ۲۹ قانون ارزش افزوده که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه سالجاری باش به مدت یک و نیم ماه تمدید می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان به تمدید یکماهه مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم وچهارم سالجاری اشاره کرد و گفت: بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا پایان سال جاری تمدید می شود.

وی ادامه داد: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی که در بازه زمانی یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه جاری باشد تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه تمدید خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین تمامی عملیات اجرایی فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم تا ۱۰ بهمن ماه سالجاری برای اشخاص حقیقی متوقف می‌شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

انعقاد تفاهمنامه مشترک میان اتاق بازرگانی بندرعباس و تعاون روستایی استان هرمزگان

تفاهمنامه همکاری مشترک میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق و دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس، اسد پور مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان و فرحناز علوی نائب رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بندرعباس منعقد شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمدرضا صفا ساعتی پیش (۹ آذرماه) در حاشیه امضا این تفاهمنامه بیان داشت: کاشت، برداشت و فروش محصولات کشاورزی در استان باید بر اساس الگو تعیین شده و اصولی صورت پذیرد ولی متاسفانه در حال حاضر کشاورزان با مشکلات عدیده ای برای فروش محصولات خود روبرو هستند.

وی ا فزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با تشکیل کمیسیون های مختلف در اتاق و بررسی مشکلات و موانع سعی دارد بازارهای خارجی را برای فروش محصولات چهار فصل استان هرمزگان تقویت نماید.

صفا با بیان اینکه تمام تلاش ما برای دستیابی به بازارهای هدف است، افزود: کشاورز امید می خواهد و قطعا برای ادامه کار به الگوی کاشت نیاز دارد و باید محصولاتی که در استان کاشته می شود بازار آن از قبل مهیا باشد.

وی بیان داشت: بر اساس این تفاهمنامه اتاق بازرگانی بندرعباس آمادگی خود را به منظور ارتقا سطح علمی و مهارتی ارکان و اعضا تعاونی های روستایی و تولید و کشاورزی در زمینه فعالیت های عمل آوری و ببسته بندی محصولات کشاورزی، بازار رسانی محصولات کشاورزی و سایر موارد حسب درخواست سازمان تعاون روستایی اعلام می دارد.

صفا بیان داشت: همینطور اتاق بازرگانی همکاری لازم جهت دریافت کارت بازرگانی ویژه شرکت های تعاونی روستایی و اتحادیه های معرفی شده از سوی سازمان را به عمل خواهد آورد.

سازمان تعاونی روستایی نیز در این تفاهمنامه آمادگی خود را برای تشکیل کمیته مشترک تجاری و اقتصادی اعلام نمود.

همچنین این سازمان آمادگی خود را به منظور تامین محصولات کشاورزی باکیفیت و بدون واسطه و قابل عرضه در بازارهای خارجی از ظظریق شبکه تعاون روستایی را اعلام کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

انبار احتکار شیرخشک صنعتی توسط اطلاعات سپاه کشف و پلمب شد

با رصد پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد استان هرمزگان یک انبار احتکار شیرخشک در شهرستان میناب کشف و پلمب شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، روابط‌عمومی سپاه استان هرمزگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با رصد پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان یک انبار احتکار شیرخشک کشف و پلمب شد.

در این انبار که اقدام به احتکار شیرخشک کرده بود بیش از ۴۷ تن و ۲۲۵ کیلوگرم شیر خشک کشف شد.
این انبار در شهرستان میناب بود و در آن شیرخشک صنعتی (مواد اولیه تولید ماست، پنیر و…) احتکار شده بود که با رصد دقیق و اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد علیه السلام استان کشف و نهایتاً با هماهنگی قضایی پلمب شد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها