با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تجلیل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نویسنده و پژوهشگر هرمزگانی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار « احمد سایبانی »، نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت استان هرمزگان رفت.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ،  « سید عباس صالحی » عصر روز یکشنبه ، با حضور در منزل این نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت، از زحمات و تلاش های او در عرصه فرهنگ تجلیل کرد.

علی غیاثی مدیرکل امور استان ها، همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان  صالحی را در این دیدار همراهی می کردند.

احمد سایبانی متولد ۱۳۱۲ بندرعباس نویسنده و پژوهشگر استان هرمزگان است و تالیف آثار مکتوبی همچون « فین بندرعباس، از بندر جرون تا بندرعباس، بندرعباس و هلال طلایی و جاسک در گذر زمان را در کارنامه دارد.

اجتماعی

جلوگیری از ورود ۱۲۳۲ خودرو به شهرستان رودان در طرح محدودیت کرونایی

فرماندار رودان گفت: در طرح محدودیت کرونایی از ورود ۱۲۳۲ خودرو به شهرستان رودان جلوگیری شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مصطفی غلامپور ضمن اعلام این مطلب افزود: مردم رودان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون همراهی خوبی با مسئولین در اجرای پروتکل ها و دستور العمل های بهداشتی داشته اند البته هماهنگی مطلوبی بین دستگاههای مربوطه نیز حاکم است. 
وی افزود: معتقدم اگر همراهی مردم نباشد به موفقیت امور امیدی نیست. لذا میزان رعایت دستورالعملها توسط مردم به ویژه اصناف ستودنی است و جا دارد از همراهی مردم و صاحبان صنوف صمیمانه تشکر نمایم .
فرماندار رودان برگزاری مراسم سرور یا عزا در این شهرستان را به عنوان یکی از عوامل شیوع کرونا معرفی کرد و افزود : متاسفانه در ماههای اخیر این مسئله دغدغه مهمی بود لذا با اقدام به موقع از برگزاری ۴۱مراسم عروسی جلوگیری شد و در این راستا تعداد ۲۸نفر احضار و ۲۲نفر هم بازداشتی داشتیم که طبیعتا شرایط کنترل شده و مردم هم همکاری لازم را دارند .
وی عنوان کرد: بهرحال برای ما سلامت عمومی جامعه بسیار مهم است و با خاطیان به جد برخورد خواهد شد .انتظار مردم هم همین است. با کسانی که کوتاهی می کنند باید برخورد شود .
غلامپور با بیان اینکه بازدیدهای سرزده از ادارات و دستگاههای اجرایی ،بانکها ،اصناف و بازار افزایش یافته است ،یاد آور شد :استفاده از ماسک هم توسط مدیر و کارکنان و هم مراجعان اجباری است و مسئولیت عدم اجرای این مصوبه برعهده مدیران دستگاههاست .واگر در این زمینه کوتاهی صورت گیرد قابل اغماض و چشم پوشی نیست
 . فرماندار رودان با اشاره به آمار خودروهای بازگردانده شده از ورودی رودان اظهارکرد  از ابتدای طرح با انسداد مسیرهای فرعی و ورودی های متعدد به شهر امکان کنترل تردد مهیا شده است . در دو روز اخیر ۱۰۸خودرو بازگردانده شده که از ابتدای این طرح مجموعا از ورود ۱۲۳۲خودرو به شهر رودان جلوگیری شده است . 
وی ادامه داد: ضمن اینکه به ۴۹۰خودرو اجازه ورود داده شده است تردد ۳۴۶۹خودرو در دورن شهرستان بلامانع بوده است . طبعا این خودروها می توانند فقط در محدوده شهرستان تردد می کنند و خروج آنها از محدوده شهرستان موجب اعمال جریمه های ۵۰۰هزار تا یک میلیون تومان می شود . 
غلامپور با اشاره به اینکه دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با همکاری پایگاههای بسیج می توانند در تامین سلامت عمومی نقش آفرینی کنند خاطرنشان کرد : دراین راستا بخشداران مسئولیت نظارت روند فعالیت دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی در اجرای صحیح طرح را برعهده دارند . 
او آمار جان باختگان کرونا در این شهرستان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد : متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۶نفر از همشهریان رودانی بر اساس آزمایشات قطعی به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته اند .جان همشهریان و سلامت عمومی بسیار مهم است لذا همه باید برای جلوگیری از این اتفاقات ناگوار دست به دست هم دهیم و در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس تلاش نماییم .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شاخص توسعه فضاهای آموزشی، فرهنگی و اجتماعی رشد خوبی داشته است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر سعید ناجی ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان که با حضور منصور آرامی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، مجموعه آموزش و پرورش را عامل اصلی و مهم دستیابی به توسعه برشمرد و گفت: اساس توسعه، پرورش نیروی انسانی ماهر است که با وجود انسان های های فرهیخته، کارآزموده، متخصص و علاقه مند به امر آموزش و پرورش، ظرفیت لازم در این زمینه فراهم است.

وی، اولویت بخشی و تقدمِ آموزش و تربیت بر یکدیگر را از آفات مسیر پرورش نیروی انسانی ماهر، متخصص و متعهد برشمرد و افزود: آنچه که یک جامعه مترقی و توسعه یافته را فارغ از صف بندی های معمول مذهبی و عقیدتی نسبت به دیگر جوامع متمایز می کند، ساختار تربیتی آن جامعه است که می تواند از موجودی که دارای ظرفیت فطری و الهی برای دستیابی به کمالات است،  انسانی بسازد که بتواند در خدمت بشریت، منادی صلح، آرامش، رفاه و نوع دوستی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به رسالت سنگین آموزش و پرورش در زمینه پرورش نیروی انسانی مترقی و دارای کمالات انسانی، تصریح کرد: هیچ نهاد و دستگاهی دارای جایگاه  و بضاعت آموزش و پرورش با این وسعت و گستردگی نیست و بنیان های فکری و آموزشی نهادی مانند دانشگاه نیز بر بنیان های آموزشی و تربیتی نهادینه شده مجموعه آموزش و پرورش شکل می گیرد که اگر آموزش و تربیت فرد طی این دوره  از مسیر درست منحرف شده باشد، توفیق لازم را در آینده نخواهیم داشت و قطار توسعه، پیشرفت و تعالی کشور، مسیر اصلی خود را در پیش نخواهد گرفت.

ناجی، بهره گیری از بنیه غنی فرهنگی، ملی و مذهبی کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: با ظرفیت خوبی که در مجموعه آموزش و پرورش کشور وجود دارد، امیدواریم بتوانیم از این مسیر به هدف متعالی پیش بینی شده دست پیدا کنیم اما نقش مدیران آموزش و پرورش و آشنایی کامل آنان با ظرفیت های این مجموعه و استفاده از ظرفیت بزرگ نیروی انسانی فرهیخته و کارآزموده در استان هرمزگان، برای طی هدفمند این مسیر بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: مسوولیت سنگین آموزش و پرورش باید به دست کسی سپرده شود که بتواند این مسیر سخت که گاهی اوقات با تقابلاتی نیز همراه است را به خوبی طی کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با اشاره به دوران مسوولیت دادی زاده ، مدیرکل پیشین آموزش و پرورش، گفت: وی از نیروهای فرهیخته استان است که به‌واسطه درک درستی که از شرایط حاکم بر مجموعه آموزش و پرورش دارند، از همان اوایل واگذاری مسوولیت، امیدوار بودیم که در فرآیند تصمیمی گیری و اهداف آموزشی و تربیتی استان به نقاط خوبی دست پیدا کنیم.

ناجی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شرایط فعلی آموزش و پرورش، ارتقاء چشم‌گیر توسعه فضاهای آموزشی و شاخص های فرهنگی و اجتماعی استان، نمایانگر دستاوردهای خوب در حوزه تصمیم گیری‌های کلان در سطح استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اضافه کرد: امیداوریم با تدوام نهضت مدرسه سازی و احداث بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ کلاس دیگر در استان، هرمزگان به‌عنوان یک استان برخوردار ازحیث بهره‌مندی از فضاهای آموزشی استاندارد در کشور مطرح شود.

در این نشست، با اهدا لوح سپاس، از زحمات موسی دادی زاده مدیرکل پیشین آموزش و پرورش هرمزگان تقدیر و حکم ایرج بیت الهی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش هرمزگان ، از سوی شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش به وی اعطا شد.

منصور آرامی نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی امروز به دلیل برگزاری نشست علنی مجلس و عدم امکان حضور دیگر نمایندگان استان، به نمایندگی از مجمع نمایندگان هرمزگان در این نشست حضور داشت.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تعطیلی ادارات هرمزگان فقط شامل مناطق قرمز است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان و سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از تعطیلی ادارات در مناطق قرمز استان خبر داد و گفت: حضور کارکنان در ادارات وابسته به تشخیص مدیران‌ دستگاه های اجرایی است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر سعید ناجی با اشاره به ضرورت خدمات رسانی به مردم گفت: استانداری، فرمانداری ها و دیگر ادارات خدمات رسان شامل این تعطیلی نمی شود.

جانشین ستاد استانی گفت: بانک ها با رعایت سقف حضور باید به مردم خدمات رسانی کنند و بخش خصوصی و واحدهای تولیدی هم مشمول این تعطیلی نمی شوند و واحد‌های تولیدی با رعایت پروتکل ها همچنان دایر و فعال خواهند بود.

جانشین ستاد استانی با بیان اینکه این طرح تنها مشمول مناطق قرمز می شود، تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان بندرعباس قرمز اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در واقع علاوه بر اجرای همان محدودیت هایی که از ابتدای آذرماه در حال انجام هست این تعطیلی ادارات غیر ضرور هم اضافه شده است اما کارکنان ضروری ادارات بنا به تشخیص مدیران دستگاه ها در محل کار حاضر می شوند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا در هرمزگان تاکید کرد: ادارات مشمول این طرح، باید حداکثر کارکنان به جز کارکنان ضروری ادارات را از حضور در محل کار معاف کنند.

ناجی با اشاره به ضرورت امر تولید تاکید کرد: بخش عمرانی و تولیدی باید با قوت بر فعالیتهای خود ادامه دهد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها