با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

شباهت دردسرساز

مجيد و مختار سلحشور برادران دو قلوي همسان متولد سال ۱۳۶۱ در شهر بندرعباس هستند از برادران سلحشور خواستيم تا کمي برايمان از خاطرات شيريني که برايشان پيش‌ آمده بگویند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، مجيد و مختار سلحشور برادران دو قلوي همسان متولد سال ۱۳۶۱ در شهر بندرعباس هستند. هر دو برادر ليسانس عمران دارند و متأهل هستند. مختار در سال ۱۳۹۰ با همسرش كه در آن مقطع در سازمان هلال احمرمشغول به كار بود آشنا شد و ازدواج كرد و مجيد نيز در سال ۱۳۹۳ با همکار خود در استانداري هرمزگان ازدواج کرد. برادران سلحشور هرکدام يک پسر دارند. مجيد  مدتي است مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري هرمزگان منصوب شده . يكي از مهم‌ترين و جذاب‌ترين بعد زندگي دو قلوهاي همسان اشتباه گرفتن قل‌ها با يكديگر در محافل و اماكن عمومي و مقاطع تحصيلي به شمار مي‌رود كه اين امر شامل زندگي اجتماعي اين دو برادر نيز شده است و باعث به وجود آمدن خاطرات شيرين در طول زندگي آن ها مي شود. يازدهم شهريور سالروز تولد اين دو قل و روز کارمند بهانه اي شد تا در ادامه خاطرات جذاب اما دردسرساز اين دو برادر را جويا شويم. مجيد مي‌گويد ما به اتفاق پدرم و برادرم مختار به فرودگاه رفته بوديم و براي ورود به سالن فرودگاه وارد گيت بازرسي شديم كه اول برادرم مورد بازرسي قرار گرفت و سپس پدرم رفت وبه اين ترتيب نفر سوم من بودم كه پليس بازرسي گيت به دليل شباهت چهره من و مختار دچار سوء‌تفاهم شد و با لحني متعجب و كمي عصباني گفت: من كه يك بار تو را بازرسي كردم و تو وارد سالن شدي دوباره چرا برگشتي؟كه اين سوء تفاهم پيش آمده با كنار هم قرار دادن من و مختار برطرف شد.

نمره پردردسر

مجيد سلحشور ادامه داد:از اين دست داستان‌ها در دانشگاه‌ها هم برايمان بسيار پيش مي‌آمد،ما در دوران دانشگاه لباس هاي يك دست و يك رنگ مي پوشيديم و اين نوع پوشش شناخت ما را از يكديگر براي ديگران و اساتيد سخت تر كرده بود به صورتي كه ترم اول درسي به نام رسم فني داشتيم كه استاد اين  كلاس به دليل  تعداد زياد دانشجو كلاس را به دو گروه تقسيم کرد. وي ادامه داد: من در گروه اول يعني ساعت ۸ تا ۱۰ صبح به كلاس مي رفتم و مختار نيز در گروه دوم ساعت ۱۰ تا ۱۲ به كلاس مي رفت، و هردو به موقع در گروه خود سر كلاس حضور داشتيم و درس را به خوبي ياد گرفته بوديم و زمان تحويل پروژه به استاد  با اطمينان كامل از نمره قبولي پروژه را به استاد تحويل داديم ولي متاسفانه استاد نمره قبولي را به ما نداده بود در صورتي كه تمام دانشجو هاي كلاس قبول شده بودن و اين مسئله باعث شد ما به اعلام نمرات خود توسط استاد  اعتراض داشته باشيم.

مجيد سلحشور مي‌گويد: بعد از اعلام نمرات اين درس استاد را در اتاق اساتيد ديديم و آنجا متوجه شديم به دليل شيطنت بعضي از دانشجويان به خاطر شباهت چهره‌ي ما  استاد را دچار سوء تفاهم  كرده بود و به اين نتيجه رسيده بود كه ما به جاي يكديگر سر كلاس حاضر مي‌شديم و به نوعي سر او راكلاه گذاشته بوديم اين مسئله تا جايي طول كشيد كه نمره قبولي ما با شهادت جمعي از همكلاسي هايمان رقم خورد و در نهايت بحث سوء استفاده از چهره ما براي استاد برطرف شد  و ما نمره قبولي خود را دريافت كرديم .

شهرت در دانشگاه

از مختار سلحشور خواستيم تا کمي برايمان از خاطرات شيريني که برايشان پيش‌آمده حرف بزند وي گفت:شباهت ما در دانشگاه به شكلي براي ديگران جالب بود كه باعث شد يك صفحه در يكي از نسخه‌هاي مجله منتشر شده دانشگاه به ما اختصاص يابد و نقاشي كاريكاتور چهره ما در در اين نشريه باعث معروف شدن بيشتر ما را در دانشگاه شد. همچنين در جشن فارغ التحصيلي دانشگاه من و مجيد قرآن ابتدا مراسم را با همخواني هم شروع کرديم و علاوه بر هديه فارغ‌التحصيلي کادو ويژه اي هم دريافت کرديم. شباهت اين دو برادر دوقلو در دوره خدمت سربازي هم باعث سوء تفاهم شده است،مجيد مي گويد:

معلم اشتباهي

من خدمت سربازي را در استانداري مي‌گذراندم و مختار به صورت سرباز معلم درس رياضي را در مدارس تدريس مي‌کرد که شبا هت ما باعث شده بود در بعضي از اماکن عمومي شاگردان مختار غيبت خود را به من توضيح بدهند و نمره قبولي خود را از من به عنوان معلم خود مي خواستند.

شباهت چهره و حاشيه در محل کار

مجيد سلحشور مي‌گويد:مختار کارمند هلال احمر و من کارمند استانداري بودم ؛صبح براي خوردن صبحانه به طبقه بالا در دفتر معاون رفته بودم همان موقع  مختار  هم با من تماس گرفته بود و من گفته بودم  که طبقه بالا هستم در همين حين با  يکي از همکاران مشغول صحبت شديم اما حرف هاي ما نيمه تمام ماند و من به محل کار خود برگشتم. برادرم نيز به فرض اينکه من هنوزطبقه بالا هستم به آن‌جا آمد و با همکارم که صبح با او مشغول صحبت بودم روبرو شد و در ادامه حرف ما با مختار هم کلام شده که برادرم در جواب او گفته بود من شما رو نمي‌شناسم و همکارم از من دلخور شده بود البه و بقيه همکاران که قصد شوخي داشتن و با مدير کل هماهنگ کرده بودند و به همکارم گفته بودند مگر مي‌شود دو برادر تا اين حد شبيه باشند حتما دستت انداخته!

مجيد ادامه‌ مي‌دهد:خلاصه همکارم در خصوص اين مسئله با مدير کل تماس گرفت و من به دفتر مدير احضار شدم اتفاقا من وبرادرم لباس‌هاي شبيه به هم پوشيده بوديم و در همين حال که همکارم نيز مشغول غر زدن بود وقتي من و مختار را با هم ديدشوکه بود و فکر مي‌کرد چشمانش دچار مشکل شده تا ده دقيقه اصلا نمي فهميد چه شده است.  البته اين خاطرات به اينجا هم ختم نشد و در هفته دولت امسال مدير کل  روابط عمومي استانداري نيز در افتتاح پروژه هلال احمر شهرخمير با نگاه و زمزمه هاي معنادار به مختار که لباس هلال احمر را به تن کرده وي را با مجيد اشتباه مي گيرد و  جرقه اي براي سفارش اين گفتگو  به همکارانش در تجارت جنوب مي شود.  جالب اينجا ست که تنها کساني که هيچ موقع اين دو برادر را از يکديگر بدون اشتباه شناسايي کرده اند پسران آن ها بوده اند حتي بجه‌هاي اين دو برادر از روي عکس هم به خوبي قادر به تشخيص آن‌ها هستند.

این مطلب در شماره ۴۸ مجله تجارت جنوب منتشر شده است.

اجتماعی

مدیریت کرونا در هرمزگان حاصل تلاش جمعی همه دستگاه‌ها و نهادها بود

استاندار هرمزگان گفت: مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان حاصل تلاش جمعی همه دستگاه‌ها و نهادها بود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، استاندار هرمزگان طی نامه جداگانه ای از تلاش های نیروی انتظامی، دستگاه قضا، هلال احمر و نیروهای امنیتی و بسیجیان در مدیریت بیماری کرونا قدردانی کرد.

وی در این تقدیرنامه با بیان اینکه مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان حاصل تلاش جمعی همه دستگاه ها و نهادها بود از طرف خود و مردم از تلاش های نیروی انتظامی، دستگاه قضا، سپاه، هلال احمر، بسیجیان، شهرداران، بخشداران، دهیاران و همه مسوولان قدردانی ویژه کرد.

فریدون همتی خاطر نشان کرد: از اوایل اسفند همزمان با شیوع بیماری کرونا در هرمزگان تمامی دستگاه ها در استان اعم از نیروهای مردمی، دولتی و بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی و خیرین پای کار آمدند و با تشکیل جلسات و برنامه ریزی برای مدیریت این بیماری منحوس تلاش و همکاری  کردند.

رییس ستاد استانی مدیریت کرونا در هرمزگان ابراز امیدواری کرد تا پایان دادن و از بین بردن این بیماری با همکاری و همت همه دستگاه ها تلاش شود و با عزمی راسختر از قبل این بیماری را شکست دهیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مردم هرمزگان اطلاعات اماکن اقامتی غیر مجاز را به ۱۱۰ اطلاع دهند/ پلمپ ۳۵۶ باب سوئيت و منزل مبله

فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان گفت: ضروری است شهروندان و مردم فهیم و قدرشناس هرمزگان هرگونه اخبار و اطلاعات مرتبط با فعالیت‌های غیرمجاز اماکن اقامتی را ازطریق تلفن ۱۱۰ مرکز فوریت های پلیسی و در مرکز استان به شماره تماس ۰۷۶۲۱۸۲۱۵۲۷ اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار “غلامرضا جعفری” اظهار کرد: با توجه به انتشار سریع و گسترش ویروس کرونا در کشور و به منظور جلوگیری از شیوع آن در سطح استان طرح تشدید مقابله با اجاره منازل مبله غیر مجاز با جدیت در دستور کارمأموران پلیس امنیت عمومی استان قرارگرفت.

وي افزود: علی رغم ابلاغ عدم پذیرش میهمان به کليه مراکز اقامتي جهت پيشگيري از شيوع ويروس کرونا متاسفانه تعدادي افراد سود جو با تبليغ وسيع در سطح فضاي مجازي و حقيقي اقدام به اجاره خانه هاي مبله به مسافران کرده‌اند.

این مقام انتظامی استان اظهار داشت: مأموران در اجراي مصوبات قرار گاه استاني مقابله با ویروس کرونا و هماهنگي قضائی با اجراي طرح نظارتی و ارتقاء امنیت اجتماعی تعداد ۳۵۶ باب سوئيت و منزل مبله شبانه غیر مجاز در شهرستان بندر عباس و قشم را شناسايي و پلمب کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطر نشان کرد: با توجه به روند افزایشی شیوع ویروس کرونا در سطح استان، نیروی انتظامی با جدیت و اقتدار به صورت مستمر با اقدامات مجرمانه این افراد سودجو و فرصت طلب قاطعانه برخورد و آنها را به دستگاه قضائی معرفی می کند، ضروری است شهروندان و مردم فهیم و قدرشناس استان هرگونه اخبار واطلاعات مرتبط با فعالیت های غیر مجاز اماکن اقامتی را ازطریق تلفن ۱۱۰ مرکز فوریت های پلیسی ودر مرکز استان به شماره تماس ۰۷۶۲۱۸۲۱۵۲۷ اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول و توزیع اقلام اعطایی بازرگانان هرمزگان در راستای کمک به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان محقق شد

دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس از وصول و توزیع اقلام بهداشتی و کمکی در مبحث مقابله با بیماری کرونا برای مراکز درمانی و بیمارستانی با کمک فعالان اقتصادی و پیگیری این اتاق خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر پیام رضایی با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور که پروازها و امور پستی با محدودیت روبرو شده است سرانجام موفق شدیم اقلام درخواستی بازرگانان،  توليدكنندگان و واحدهاي اقتصادي استان را  از تهران با پیگیری های مستمر جناب آقاي محمدرضا صفا؛ریاست محترم اتاق بازرگانی بندرعباس وصول کنیم، افزود: تمام این اقلام آماده توزیع به مراکز درمانی استان هستند.


وی ادامه داد: این اقلام که به درخواست ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس و تلاش شبانه روزی ایشان تامین شده شامل شیلد محافظ صورت، دستکش، عینک یک بار مصرف، کلاه یک بار مصرف، لباس یک بار مصرف و ماسک می باشد.

این در حالی است که اتاق بازرگانی بندرعباس از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون در چندین مرحله اقلام مورد نیاز به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان را با کمک های نقدی فعالان اقتصادی اعطا کرده است که علاوه بر آن بازرگانان در قشم و لنگه و سایر شهرستان ها نیز اقلام مورد نیاز کادر  درمان را تامین و اهدا کرده اند.


رضايي افزود: با توجه به اينكه اتاق بازرگاني بندرعباس به عنوان معين تجار  و استان در جمع آوري كمك جهت حمايت از مبارزه با ويروس كرونا انتخاب شده است،  تجار و خیرین مي توانيد حمايت های خود را به شماره حساب ذيل واريز نماييد. 

شماره حساب: ٠١٠٤٩٣٠٣٣١٠٠٤

شماره شبا: IR٢٩٠١٧٠٠٠٠٠٠٠١٠٤٩٣٠٣٣١٠٠٤

بانك ملي شعبه پاسداران بنام اتاق بازرگاني صنايع معادن و كشاورزي بندرعباس


در انتها جا دارد از همراهي ها و حمايت جناب آقاي دكتر همتي؛ استاندار محترم، تيم ستادي مبارزه با ويروس كرونا و نيز آقاي قاسمي رياست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قدردان و سپاسگزار باشيم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آلبوم تصاویر3 روز پیش

کارخانه تولید الکل در حاجی آباد افتتاح شد

یادداشت و تحلیل3 روز پیش

گذر از روزهای سخت با تحول در رویکردها/ شأنی بجز خدمت به مردم برای مدیران متصور نیستیم

اخبار شهرستانها4 روز پیش

هرمزگان در زمینه تولید الکل خودکفا شد/ واحد‌های سلامت محور به صورت ویژه حمایت می شوند

اقتصادی7 روز پیش

تا مهار کامل این بیماری در کنار مردم، مسوولان و کادر بهداشتی استان خواهیم ماند

اجتماعی7 روز پیش

مدیریت کرونا در هرمزگان حاصل تلاش جمعی همه دستگاه‌ها و نهادها بود

سلامت7 روز پیش

قدردانی وزیر کشور از اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی در هرمزگان

یادداشت و تحلیل1 هفته پیش

از حق نگذریم همت، همتي ستودنيست/ آمار پایین هرمزگان در مبتلایان به کرونا تصادفی نیست

اجتماعی1 هفته پیش

مردم هرمزگان اطلاعات اماکن اقامتی غیر مجاز را به ۱۱۰ اطلاع دهند/ پلمپ ۳۵۶ باب سوئيت و منزل مبله

اجتماعی2 هفته پیش

وصول و توزیع اقلام اعطایی بازرگانان هرمزگان در راستای کمک به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان محقق شد

سلامت2 هفته پیش

۷۰ درصد مردم روستاها و ۴۰ درصد جمعیت شهری در طرح بسیج ملی غربال شدند

آلبوم تصاویر3 روز پیش

کارخانه تولید الکل در حاجی آباد افتتاح شد

یادداشت و تحلیل3 روز پیش

گذر از روزهای سخت با تحول در رویکردها/ شأنی بجز خدمت به مردم برای مدیران متصور نیستیم

اخبار شهرستانها4 روز پیش

هرمزگان در زمینه تولید الکل خودکفا شد/ واحد‌های سلامت محور به صورت ویژه حمایت می شوند

اقتصادی7 روز پیش

تا مهار کامل این بیماری در کنار مردم، مسوولان و کادر بهداشتی استان خواهیم ماند

اجتماعی7 روز پیش

مدیریت کرونا در هرمزگان حاصل تلاش جمعی همه دستگاه‌ها و نهادها بود

سلامت7 روز پیش

قدردانی وزیر کشور از اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی در هرمزگان

یادداشت و تحلیل1 هفته پیش

از حق نگذریم همت، همتي ستودنيست/ آمار پایین هرمزگان در مبتلایان به کرونا تصادفی نیست

اجتماعی1 هفته پیش

مردم هرمزگان اطلاعات اماکن اقامتی غیر مجاز را به ۱۱۰ اطلاع دهند/ پلمپ ۳۵۶ باب سوئيت و منزل مبله

اجتماعی2 هفته پیش

وصول و توزیع اقلام اعطایی بازرگانان هرمزگان در راستای کمک به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان محقق شد

سلامت2 هفته پیش

۷۰ درصد مردم روستاها و ۴۰ درصد جمعیت شهری در طرح بسیج ملی غربال شدند

آگهی

پر بازدیدها