با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

شباهت دردسرساز

مجيد و مختار سلحشور برادران دو قلوي همسان متولد سال ۱۳۶۱ در شهر بندرعباس هستند از برادران سلحشور خواستيم تا کمي برايمان از خاطرات شيريني که برايشان پيش‌ آمده بگویند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، مجيد و مختار سلحشور برادران دو قلوي همسان متولد سال ۱۳۶۱ در شهر بندرعباس هستند. هر دو برادر ليسانس عمران دارند و متأهل هستند. مختار در سال ۱۳۹۰ با همسرش كه در آن مقطع در سازمان هلال احمرمشغول به كار بود آشنا شد و ازدواج كرد و مجيد نيز در سال ۱۳۹۳ با همکار خود در استانداري هرمزگان ازدواج کرد. برادران سلحشور هرکدام يک پسر دارند. مجيد  مدتي است مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري هرمزگان منصوب شده . يكي از مهم‌ترين و جذاب‌ترين بعد زندگي دو قلوهاي همسان اشتباه گرفتن قل‌ها با يكديگر در محافل و اماكن عمومي و مقاطع تحصيلي به شمار مي‌رود كه اين امر شامل زندگي اجتماعي اين دو برادر نيز شده است و باعث به وجود آمدن خاطرات شيرين در طول زندگي آن ها مي شود. يازدهم شهريور سالروز تولد اين دو قل و روز کارمند بهانه اي شد تا در ادامه خاطرات جذاب اما دردسرساز اين دو برادر را جويا شويم. مجيد مي‌گويد ما به اتفاق پدرم و برادرم مختار به فرودگاه رفته بوديم و براي ورود به سالن فرودگاه وارد گيت بازرسي شديم كه اول برادرم مورد بازرسي قرار گرفت و سپس پدرم رفت وبه اين ترتيب نفر سوم من بودم كه پليس بازرسي گيت به دليل شباهت چهره من و مختار دچار سوء‌تفاهم شد و با لحني متعجب و كمي عصباني گفت: من كه يك بار تو را بازرسي كردم و تو وارد سالن شدي دوباره چرا برگشتي؟كه اين سوء تفاهم پيش آمده با كنار هم قرار دادن من و مختار برطرف شد.

نمره پردردسر

مجيد سلحشور ادامه داد:از اين دست داستان‌ها در دانشگاه‌ها هم برايمان بسيار پيش مي‌آمد،ما در دوران دانشگاه لباس هاي يك دست و يك رنگ مي پوشيديم و اين نوع پوشش شناخت ما را از يكديگر براي ديگران و اساتيد سخت تر كرده بود به صورتي كه ترم اول درسي به نام رسم فني داشتيم كه استاد اين  كلاس به دليل  تعداد زياد دانشجو كلاس را به دو گروه تقسيم کرد. وي ادامه داد: من در گروه اول يعني ساعت ۸ تا ۱۰ صبح به كلاس مي رفتم و مختار نيز در گروه دوم ساعت ۱۰ تا ۱۲ به كلاس مي رفت، و هردو به موقع در گروه خود سر كلاس حضور داشتيم و درس را به خوبي ياد گرفته بوديم و زمان تحويل پروژه به استاد  با اطمينان كامل از نمره قبولي پروژه را به استاد تحويل داديم ولي متاسفانه استاد نمره قبولي را به ما نداده بود در صورتي كه تمام دانشجو هاي كلاس قبول شده بودن و اين مسئله باعث شد ما به اعلام نمرات خود توسط استاد  اعتراض داشته باشيم.

مجيد سلحشور مي‌گويد: بعد از اعلام نمرات اين درس استاد را در اتاق اساتيد ديديم و آنجا متوجه شديم به دليل شيطنت بعضي از دانشجويان به خاطر شباهت چهره‌ي ما  استاد را دچار سوء تفاهم  كرده بود و به اين نتيجه رسيده بود كه ما به جاي يكديگر سر كلاس حاضر مي‌شديم و به نوعي سر او راكلاه گذاشته بوديم اين مسئله تا جايي طول كشيد كه نمره قبولي ما با شهادت جمعي از همكلاسي هايمان رقم خورد و در نهايت بحث سوء استفاده از چهره ما براي استاد برطرف شد  و ما نمره قبولي خود را دريافت كرديم .

شهرت در دانشگاه

از مختار سلحشور خواستيم تا کمي برايمان از خاطرات شيريني که برايشان پيش‌آمده حرف بزند وي گفت:شباهت ما در دانشگاه به شكلي براي ديگران جالب بود كه باعث شد يك صفحه در يكي از نسخه‌هاي مجله منتشر شده دانشگاه به ما اختصاص يابد و نقاشي كاريكاتور چهره ما در در اين نشريه باعث معروف شدن بيشتر ما را در دانشگاه شد. همچنين در جشن فارغ التحصيلي دانشگاه من و مجيد قرآن ابتدا مراسم را با همخواني هم شروع کرديم و علاوه بر هديه فارغ‌التحصيلي کادو ويژه اي هم دريافت کرديم. شباهت اين دو برادر دوقلو در دوره خدمت سربازي هم باعث سوء تفاهم شده است،مجيد مي گويد:

معلم اشتباهي

من خدمت سربازي را در استانداري مي‌گذراندم و مختار به صورت سرباز معلم درس رياضي را در مدارس تدريس مي‌کرد که شبا هت ما باعث شده بود در بعضي از اماکن عمومي شاگردان مختار غيبت خود را به من توضيح بدهند و نمره قبولي خود را از من به عنوان معلم خود مي خواستند.

شباهت چهره و حاشيه در محل کار

مجيد سلحشور مي‌گويد:مختار کارمند هلال احمر و من کارمند استانداري بودم ؛صبح براي خوردن صبحانه به طبقه بالا در دفتر معاون رفته بودم همان موقع  مختار  هم با من تماس گرفته بود و من گفته بودم  که طبقه بالا هستم در همين حين با  يکي از همکاران مشغول صحبت شديم اما حرف هاي ما نيمه تمام ماند و من به محل کار خود برگشتم. برادرم نيز به فرض اينکه من هنوزطبقه بالا هستم به آن‌جا آمد و با همکارم که صبح با او مشغول صحبت بودم روبرو شد و در ادامه حرف ما با مختار هم کلام شده که برادرم در جواب او گفته بود من شما رو نمي‌شناسم و همکارم از من دلخور شده بود البه و بقيه همکاران که قصد شوخي داشتن و با مدير کل هماهنگ کرده بودند و به همکارم گفته بودند مگر مي‌شود دو برادر تا اين حد شبيه باشند حتما دستت انداخته!

مجيد ادامه‌ مي‌دهد:خلاصه همکارم در خصوص اين مسئله با مدير کل تماس گرفت و من به دفتر مدير احضار شدم اتفاقا من وبرادرم لباس‌هاي شبيه به هم پوشيده بوديم و در همين حال که همکارم نيز مشغول غر زدن بود وقتي من و مختار را با هم ديدشوکه بود و فکر مي‌کرد چشمانش دچار مشکل شده تا ده دقيقه اصلا نمي فهميد چه شده است.  البته اين خاطرات به اينجا هم ختم نشد و در هفته دولت امسال مدير کل  روابط عمومي استانداري نيز در افتتاح پروژه هلال احمر شهرخمير با نگاه و زمزمه هاي معنادار به مختار که لباس هلال احمر را به تن کرده وي را با مجيد اشتباه مي گيرد و  جرقه اي براي سفارش اين گفتگو  به همکارانش در تجارت جنوب مي شود.  جالب اينجا ست که تنها کساني که هيچ موقع اين دو برادر را از يکديگر بدون اشتباه شناسايي کرده اند پسران آن ها بوده اند حتي بجه‌هاي اين دو برادر از روي عکس هم به خوبي قادر به تشخيص آن‌ها هستند.

این مطلب در شماره ۴۸ مجله تجارت جنوب منتشر شده است.

اجتماعی

سفر به دبی به زودی عادی می‌شود/الزامات سفر به امارات

مدیرکل گردشگری دبی در مورد آمادگی دبی برای استقبال از مسافران جهانی گفت: الزامات خاصی وجود دارد که گردشگران باید از آن پیروی کنند

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از یک نشریه عربی این کشور، هلال المری گفت: تست کووید ۱۹تنها چیز نیست. گردشگرانی که به دبی می‌آیند باید یک فرم اظهارنامه سلامتی را امضا کنند که خطوط هوایی ارائه می‌دهند.

وی عنوان کرد:  آنها همچنین باید از تصویربرداری حرارتی (در فرودگاه) استفاده کنند و برای جلوگیری از قرنطینه باید تست منفی ابتلای به کرونا با حداکثر ۹۶ ساعت ارائه شود.

مدیرکل گردشگری دبی  با بیان اینکه وضعیت سفر به دبی تا زمستان به حالت عادی باز می‌گردد به همین شکل ادامه پیدا خواهد کرد، ابراز داشت: امروز کشورها، هرچند آرام، در حال باز کردن مرزهایشان هستند.

المری گفت: امارات متحده عربی از دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مورد تست‌های گسترده پیروی می‌کند و اطمینان داد که با بازگشت گردشگران به دبی، پروتکل‌های بین‌المللی ایمنی رعایت می‌شود

اولین گروه گردشگران روز سه شنبه در دبی فرود آمدند. فیلم  ارسالی توسط اداره کل اقامت و امور اتباع امارات (GDRFA) در اینستاگرام، مراحل مسافرت همراه با رعایت فاصله اجتماعی را نشان می‌دهد که در فرودگاه دبی رعایت می‌شود. این فیلم‌ها نشان می‌دهد که گردشگران با ماسک و دستکش و سایر تشریفات سفر، از تمام اقدامات احتیاطی پیروی می‌کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

معرفی دو تسهیلگر برای شناسایی ظرفیت‌های اشتغالزایی به فرمانداری بشاگرد

دو نفر تسهیلگر از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) جهت شناسایی ظرفیت‌های اشتغالزایی در شهرستان بشاگرد و توابع این شهرستان به فرمانداری معرفی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز با حضور محمودی فرماندار شهرستان بشاگرد، حجت الااسلام و المسلمین غلامی امام جمعه شهرستان بشاگرد، خانم محمودی تسهیلگربنیاد برکت در بمانی سیریک و دیگر دستگاه های اجرایی؛ آقایان علی غلامشاهی و ابراهیم توکلی به عنوان تسهیلگر از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) جهت شناسایی ظرفیت‌های اشتغالزایی در شهرستان بشاگرد و توابع این شهرستان به فرمانداری معرفی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آئین توزیع ۶۰ هزار بسته پروتئینی در هرمزگان برگزار شد

آئین توزیع ۶۰ هزار بسته پروتئینی در استان هرمزگان در راستای رزمایش احسان و همدلی برگزار شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رزمایش احسان و همدلی با حضور حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، معاون استاندار، فرمانده انتظامی بندرعباس، مدیرکل تعزیرات حکومتی، مدیرکل ثبت اسناد هرمزگان، طلاب، گروه های جهادی، مدیرکل اداره کار و رفاه اجتماعی و برخی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان بندرعباس در محل اداره کل بنیاد برکت امام خمینی (ره) هرمزگان برگزار شد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها