با ما ارتباط برقرار کن

سایر اجتماعی

ارتقا درجه فرمانده جوان سپاه امام سجاد (ع)

با موافقت فرماندهی کل قوا، فرمانده جوان سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان، مفتخر به دریافت درجه سرداری شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مراسم اعطای درجه سرتیپ دومی « اباذر سالاری »، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان توسط سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه و با حضور جمعی از فرماندهان و مدیران سپاه امروز ظهر در محل دفتر فرماندهی کل سپاه  برگزار شد.

 

با تصویب و موافقت فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی)، درجه سرتیپ دومی به فرمانده سپاه امام سجاد(ع) اعطا شد.

اجتماعی

پروژه هایی در راستای تثبیت جمعیت در روستاها برگزار خواهد شد

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: پروژه‌هایی که به حوزه اشتغال در روستا کمک کند و به تثبیت جمعیت روستایی کمک کند در کنار کنگره ملی شهدای هرمزگان دستور کار قرار دارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار اباذر سالاری ظهر یکشنبه در نشست خبری و رسانه‌ای کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان اظهار کرد: از یکم تا پنجم دی ماه کنگره ملی ۱۵۰۰ شهیدت استان هرمزگان به همت تمام مسئولین و مردم هرمزگان برگزاری خواهد شد.

وی عنوان کرد: رویکرد این کنگره با نگاه خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در استان است که برنامه‌های بسیار خوب و اثرگذار کم‌نظیری را در دست اجرا داریم.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) اجرای کنگره ملی شهدا صرفا یک برنامه فرهنگی در استان هرمزگان محسوب نمی‌شود ابراز داشت: یکی از اقدامات ارزشمند اجرای ۱۵۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی، عمرانی در مناطق محروم است که عمدتا شامل پروژه های ساخت منازل برای مددجویان کمیته امداد، ساخت اماکن ورزشی در مناطق محروم، ساخت خانه عالم و مساجد از جمله این پروژه‌ها هستند.

سردار سالاری خاطرنشان کرد:پروژه‌هایی که به حوزه اشتغال در روستا کمک کند و به تثبیت جمعیت روستایی کمک کند در دستور کار قرار دارد.

وی تشریح کرد: به جهت مشکلاتی که در حوزه آب در استان وجود داشت ساخت سدهای آبی، مخازن ذخیره آب و انتقال آب به روستاها از جمله اقداماتی است که انجام شده است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) اذعان کرد: مراسم ازدواج سه هزار نفر از جوانان هرمزگان که نیاز به توجه بیشتری داشتند در تاریخ ۲۸ آذر ماه رد بندرعباس برگزار خواهد شد.

سردار سالاری گفت:تامین ۱۵۰۰ جهیزیه شامل اقلام اولیه ضروری شروع زندگی از دیگر اقداماتی است که در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا انجام خواهد شد.

وی بیان داشت:کاشت بیش از ۱۵ هزار اصله درخت در شهر بندرعباس و سایر شهرهای استان هرمزگان

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با ذکر این نکته که بخش عمده‌ای از یادواره‌های شهیدان در استان هرمزگان برگزار شده است، تصریح کرد: برگزاری یادوتاره‌های مختلف قشری و محله‌ای از برنامه‌های سپاه پاسداران است که با تنوع و سرعت بیشتری برگزار خواهد شد.

سردار سالاری اظهار کرد: برای ۱۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان جشن تکلیف گرفته خواهد شد و بسته فرهنگی نیز در این راستا تامین شده است.

وی عنوان کرد: اقدامات ارزشمندی در حوزه دانش‌اموزی تحت عنوان نامه‌ای به شهید در حال انجام است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) ابراز داشت: تدوین کتاب‌های ارزشمند دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های کنگره شهدای استان است. بیش از

سردار سالاری خاطرنشان کرد: ساخت مستند و برنامه‌های هنری، شب شعر، سرود و سایر جشنواره‌هایی که به شهیدان استان هرمزگان مرتبط باشد از دیگر برنامه‌‌های کنگره شهدای هرمزگان است.

وی تشریح کرد: افتتاح نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از دیگر برنامه‌هایی بود که در دست اقدام بود که افتتاح شد که بیش از ده هزار جلد کتاب منتشر شده است و در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) اذعان کرد: نمایشگاه فرهنگی، هنری و بصیرتی در جوار کنگره شهدای استان در نظر گرفته شده است.

سردار سالاری گفت: بازسازی عملیات رزمی با تمرکز بر جبهه مقاومت در ظلع شرقی کنگره شهدای استان دایر خواهد بود و رشادت‌های رزمندگان به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی بیان داشت:تئاترهای خیابانی با موضوع شهدای استان در سطح شهر و محلات بندرعباس برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان تصریح کرد: کنگره زنان شهید در روز یکم دی‌ماه با حضور خانواده این شهیدان برگزاری خواهد شد.

سردار سالاری اظهار کرد: روز دوم دی‌ماه کنگره شهیدان دانش‌اموز را خواهیم داشت که نقش بسیار مهمی در پیروی داشتند.

وی عنوان کرد: در روز سوم، کنگره شهدای روحانی و طلبه با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار خواهد شد. فرمانده سپاه امام سجاد(ع) ابراز داشت: روز پنجم اجلاسیه نهایی کنگره با حضور ۱۵۰۰ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران برگزار خواهد شد.

ادامه ی خواندن

سایر اجتماعی

تدوین پیش نویس اساسنامه کانون داوری هرمزگان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان از تدوین پیش نویس اساسنامه کانون داوری این استان خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان علیرضا احمدی منش در این باره گفت :  قصد داریم به منظور کاهش ورودی دعاوی به مراجع قضایی ضمن بسط و گسترش فرهنگ داوری، نسبت به راه اندازی کانون داوری استان هرمزگان اقدام کنیم.

وی افزود: با راه اندازی کانون داوری استان هرمزگان بسیاری از دعاوی با تراضی طرفین به این مرکز سوق داده می شود تا با استفاده از داوران آموزش دیده، تحت نظارت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری نسبت به حل و فصل خصومت و اصلاح ذات البین اقدام گردد .

این مقام قضایی تصریح کرد: به همین منظور اولین جلسه بررسی نحوه راه اندازی کانون داوری استان برگزار و طی جلسات کارشناسی متعدد، پیش نویس اساسنامه کانون داوری تدوین شد.

احمدی منش همچنین بیان داشت : این پیش نویس که قبلا با همکاری جمعی از کارشناسان مربوطه تهیه شده ، در این جلسه به شور گذارده شد و اعضای حاضر راجع به بندهای آن اظهارنظر نمودند .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان در پایان گفت: متن پیش نویس اساسنامه پس از رفع نقایص به صحن شورای قضایی استان ارسال و پس از تأیید مرجع، اقدامات لازم جهت تشکیل مجمع عمومی و تصویب آن و نیز ثبت مرکز انجام می گردد .


ادامه ی خواندن

اجتماعی

ساخت پهباد نارنجک انداز و پهباد شناسایی توسط یکی از مساجد میناب

مدیر کانون فرهنگی و هنری مسجد سیدالشهدا ساخت پهباد پرتاب کننده نارنجک و پهباد بررسی مختصات دشمن را از شاخص‌ترین اختراعات اعضای کانون برشمرد و گفت: سه اختراع دیگر نیز شامل دستگاه حضور و غیاب سیار ویژه همایش‌ها و رزمایش‌ها، مکبر هوشمند و تکیه گاه مستمعین ویژه مراسم های طولانی نیز به سرانجام رسیده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به منظور تربیت و رشد نیروهای متعهد و انقلابی در حوزه فرهنگ و هنر، توسعه فرهنگ اصیل اسلامی در شهرها و روستاهای کشور،  مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان و هدایت ظرفیت‌های موجود مردمی به سمت اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی تشکیل شده‌اند. کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را می‌توان حلقه وصل بین یکهزار مسجدی که دارای کانون فرهنگی و هنری در استان هرمزگان هستند دانست.

شورای عالی انقلاب فرهنگی به پیشناد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اساسنامه فرهنگی و هنری مساجد را در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رساند و کانون‌های مساجد بعد از ۲۵ سال در اردیبهشت ماه سال ۹۷ دارای اساسنامه شدند.

بسیاری از کارشناسان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را قدرت نرم‌‌افزاری نظام هستند که با وجود تهاجمات فرهنگی بسیار نیاز است که به این کانون‌ها توجه ویژه‌ای شود و خلاقیت گسترده این مراکز می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی را در سراسر کشور داشته باشد.

 

کانون مسجد سیدالشهدا الگوی بسیاری از مساجد کشور است

یاسر یحیی‌زاده مدیر کانون فرهنگی و هنری مسجد سیدالشهدای روستای بازیاری میناب اظهار داشت: تقریبا هشت سال پیش کانون فرهنگی و هنری اباعبدالله الحسین (ع) تاسیس شد که از همان زمان یکی از پژوهش، کارآفرینی و جذب جوانان به سمت مسجد بود از اهداف کانون بود و در این مدت تلاش کردیم که مسجد جاذبی را برای مردم ایجاد کنیم.

وی عنوان کرد: بعد از گذشت چند سال پس از احداث کانون فرهنگی و هنری مسجد سیدالشهدا به این نتیجه رسیدیم که یکی از راه‌هایی که می‌توان جوانان زیادی را جذب کرد این است که حیات مسجد را تبدیل به مکانی برای کارآفرینی کنیم.

مدیر کانون فرهنگی و هنری مسجد سیدالشهدای روستای بازیاری میناب ادامه داد: پس از مدتی حیاط مسجد را به یک کارگاه تولیدی و آموزش مهارت کار
آفرینی تبدیل کردیم و در کنار آن با استفاده از روش‌های خلاق اقدام به آموزش قرآن، احکام و حدیث کردیم.

یحیی‌زاده ابراز داشت: کانون فرهنگی و هنری اباعبدالله الحسین (ع) یکی از کانون‌های شاخص کشوری محسوب می‌شود و نماینده استان هرمزگان در ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور است.

وی تشریح کرد: سال گذشته با برنامه‌های ویژه‌ای که برگزار شد صاحب رتبه ویژه‌ای در کشور شدیم و بسیاری از کانون‌هایی که در ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مسجاد وجود دارند کانون مسجد سیدالشهدا را الگوی خود قرار داده‌اند و به بسیاری از کانون‌های مساجد کشور مشاوره می‌دهد.

یحیی‌زاده گفت: بیش از ۶۰ اختراع توسط کانون فرهنگی و هنری اباعبدالله الحسین ثبت شده است که اغلب این اختراعات در حوزه‌های صنعتی و سازه‌های خلاق بوده است.

وی ساخت پهباد پرتاب کننده نارنجک، پهباد بررسی مختصات دشمن، پهباد فلیم‌بردار، پهباد گلباران و پهباد گلاب پاش را از شاخص‌ترین اختراعات اعضای کانون برشمرد و افزود: سه اختراع نیز شامل دستگاه حضور و غیاب سیار ویژه همایش‌ها و رزمایش‌ها، مکبر هوشمند و تکیه گاه مستمعین ویژه مراسم های طولانی به سرانجام رسید.

یحیی زاده با اشاره به اجرای طرح های کارآفرینی و اشتغال زایی کانون، عنوان کرد: مجتمع اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری شامل میهمانسرا، رستوران، استخر، غرفه های فروش محصولات گلخانه و تجاری نیز با همکاری اعضای کانون راه اندازی شده است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری مسجد سیدالشهدای روستای بازیاری میناب گفت: طرح‌های تابستانه‌ای برای اوقات فراغت جوانان در نظر گرفته شده است که حدود ۶۰ درصد این طرح‌ها از جمله ایجاد مرکز خلاقیت‌های یادگیری و طرح مسجد جاذب ابداعی هستند و برای اولین بار در کشور اجرا خواهد شد.

یحیی‌زاده اظهار داشت: اغلب جشنواره‌های برگزار شده در کشور توسط حوزه کانون‌های مساجد به دور از بحث پژوهش بوده است و به دلیل اینکه رویکرد کانون فرهنگی و هنری اباعبدالله الحسین (ع) پژوهش محور بوده است سعی شده است که جشنواره‌ها و نمایشگاه‌هایی را در استان هرمزگان برگزار کنیم.

وی مطرح کرد: جشنواره‌هایی با محوریت ابداعات و اختراعات در استان هرمزگان را برگزار کردیم که هیچ رقیبی در سراسر کشور و استان وجود نداشت و رتبه‌های اول تا سوم تمام جشنواره‌های کشوری برگزار شده در حوزه پژوهش متعلق به کانون فرهنگی و هنری اباعبدالله الحسین بود.

مدیر کانون فرهنگی و هنری مسجد سیدالشهدای روستای بازیاری میناب ابراز داشت: نمایشگاه‌های خوشه‌های خلاقیت برای، روستاییان جنوب کشور و ابداعات و اختراعات استان هرمزگان از جمله این نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های برگزار شده است که به دلیل اینکه رویکرد پژوهش محور در کانون‌های کشور ایجاد نشده است امکان برگزاری جشنواره ابداعات و اختراعات کشوری نیست.

یحیی‌زاده اظهار داشت: تقاضا داریم که ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تاکید و حمایت بیشتری در حوزه پژوهش کانون‌ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ نفر از جوانان روستای بازیاری عضو ثابت کانون اباعبدالله الحسین(ع) هستند، گفت: کمبود تجهیزات برای انجام کارهای تحقیقاتی و کوچک بودن فضای کارگاه را ازجمله مشکلات فراروی مخترعین عضو کانون است.

 

ادامه ی خواندن
آگهی
آلبوم تصاویر3 روز پیش

کارخانه تولید الکل در حاجی آباد افتتاح شد

یادداشت و تحلیل3 روز پیش

گذر از روزهای سخت با تحول در رویکردها/ شأنی بجز خدمت به مردم برای مدیران متصور نیستیم

اخبار شهرستانها4 روز پیش

هرمزگان در زمینه تولید الکل خودکفا شد/ واحد‌های سلامت محور به صورت ویژه حمایت می شوند

اقتصادی7 روز پیش

تا مهار کامل این بیماری در کنار مردم، مسوولان و کادر بهداشتی استان خواهیم ماند

اجتماعی7 روز پیش

مدیریت کرونا در هرمزگان حاصل تلاش جمعی همه دستگاه‌ها و نهادها بود

سلامت7 روز پیش

قدردانی وزیر کشور از اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی در هرمزگان

یادداشت و تحلیل1 هفته پیش

از حق نگذریم همت، همتي ستودنيست/ آمار پایین هرمزگان در مبتلایان به کرونا تصادفی نیست

اجتماعی1 هفته پیش

مردم هرمزگان اطلاعات اماکن اقامتی غیر مجاز را به ۱۱۰ اطلاع دهند/ پلمپ ۳۵۶ باب سوئيت و منزل مبله

اجتماعی2 هفته پیش

وصول و توزیع اقلام اعطایی بازرگانان هرمزگان در راستای کمک به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان محقق شد

سلامت2 هفته پیش

۷۰ درصد مردم روستاها و ۴۰ درصد جمعیت شهری در طرح بسیج ملی غربال شدند

آلبوم تصاویر3 روز پیش

کارخانه تولید الکل در حاجی آباد افتتاح شد

یادداشت و تحلیل3 روز پیش

گذر از روزهای سخت با تحول در رویکردها/ شأنی بجز خدمت به مردم برای مدیران متصور نیستیم

اخبار شهرستانها4 روز پیش

هرمزگان در زمینه تولید الکل خودکفا شد/ واحد‌های سلامت محور به صورت ویژه حمایت می شوند

اقتصادی7 روز پیش

تا مهار کامل این بیماری در کنار مردم، مسوولان و کادر بهداشتی استان خواهیم ماند

اجتماعی7 روز پیش

مدیریت کرونا در هرمزگان حاصل تلاش جمعی همه دستگاه‌ها و نهادها بود

سلامت7 روز پیش

قدردانی وزیر کشور از اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی در هرمزگان

یادداشت و تحلیل1 هفته پیش

از حق نگذریم همت، همتي ستودنيست/ آمار پایین هرمزگان در مبتلایان به کرونا تصادفی نیست

اجتماعی1 هفته پیش

مردم هرمزگان اطلاعات اماکن اقامتی غیر مجاز را به ۱۱۰ اطلاع دهند/ پلمپ ۳۵۶ باب سوئيت و منزل مبله

اجتماعی2 هفته پیش

وصول و توزیع اقلام اعطایی بازرگانان هرمزگان در راستای کمک به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان محقق شد

سلامت2 هفته پیش

۷۰ درصد مردم روستاها و ۴۰ درصد جمعیت شهری در طرح بسیج ملی غربال شدند

آگهی

پر بازدیدها