با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ارتقا کیفیت و کاهش هزینه‌ها با دستیابی به فناوری جدید امکان پذیر است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان این‌که رویکرد ما در راستای کاهش هزینه و ارتقا کیفیت است گفت:دستیابی به فناوری‌های روز دنیا نیازمند زمان و پژوهش است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، فرزاد ارزانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان در اولین کنفرانس ملی ریخته گری مداوم فولاد گفت:در فولاد هرمزگان سعی کرده ایم رویکردی در راستای کاهش هزینه ها ، ارتقاء کیفیت ویک رویکرد علمی داشته باشیم.

وی افزود: هدف دستیابی به فناوری است که در این راستا نظام نوآوری بر پایه (DUI) مدنظر است و به نظر من باید اول صنعت ایجاد شود و سپس دانش به دست آید.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه بیان کرد: چرخه ارتقاء فناوری در صنعت فولاد در ژاپن، آمریکا، کره جنوبی بوده و ما نیز باید به سمت ارتقا تکنولوژی فولاد پیش برویم .

ارزانی خاطر نشان کرد: بومی سازی در دل فناوری و دانش ساخت تجهیزات است ایران هم باید در مسیر توسعه تکنولوژی و دانش فنی پیش برود درغیر این صورت شاهد هزینه های بالایی خواهیم بود .

وی اظهار داشت: امکان توسعه محصولات و رقابت بدون تسلط بر فناوری تولید به سختی و پرهزینه خواهد بود و بهبود و ارتقاء تکنولوژی های موجود را باید مدنظر قرار داد.

ارزانی گفت:ما به فناوری ماشین ریخته گری مداوم نیاز داریم چراکه صددرصد تولید فولاد خام صنعتی کشور از روش ریخته گری مداوم انجام می شود.

وی بیان کرد: اقدامات خوبی در زمینه همکاری شرکتهای ساخت داخل با طراحان خارجی انجام شده است.

ارزانی خاطر نشان کرد: توسعه فناوری یک حلقه مفقوده در کشور است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت :افراد این شرکت در بهبود کیفیت محصولات و بهره وری تاثیرگذارند ومسیر دستیابی به فناوری در کشورهای در حال توسعه از طریق یادگیری، تعامل و اشتراک گذاری و اجرایی است.

وی در ادامه بیان کرد: در ابتدا باید صنعت ایجاد شود و در صنعت به دانش دست یابیم.

او اظهار داشت: امکان صادرات فناوری به بازارهای منطقه در صورت دستیابی به فناوری را خواهیم داشت.

وی افزود:در زمینه ریخته گری مداوم اقدامات خوبی در حال انجام است اما یکپارچه نیست و این فرآیند میانی است.

وی در خصوص تولید ۵۵ میلیون تن فولاد بیان کرد: باید از ریخته گری مداوم استفاده کنیم و اگر به فناوری دست پیدا نکنیم در حال تکرار خودمان خواهیم بود.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت:ما برای تدوین نقشه راه در این زمینه باید ساختار داشته باشیم تا دانش به فناوری و فناوری به صنعت را تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: تبدیل دانش به فناوری وفناوری به صنعت نیازمند ساختار است. در بومی سازی تجهیزات و قطعات نباید از دستیابی به دانش فناوری غافل شویم.

وی افزود: در دو یا سه دهه آینده اگر نتوانیم هم گام با جهان پیش رویم دوام نخواهیم آورد.

ارزانی در پایان افزود: توسعه فناوریک حلقه مفقوده در صنعت فولاد کشور است و باید توجه داشت که دستیابی به فناوری نیازمند زمان و پژوهش خواهد بود.
اقتصادی

عدم نیاز به اخذ گواهی پرداخت بدهی مالیاتی برای صدور یا تجدید پروانه کسب در هرمزگان

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: صدور یا تجدید پروانه کسب در استان طبق مصوبه کشوری تا پایان سالجاری نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی ندارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، شاکر رضا مریدی، بیان داشت: با توجه به اعمال محدودیت های شدید و تعطیلی الزامی طی دو هفته اخیر در شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز، بسته جدید مالیاتی به منظور حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا تصویب و اجرای شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا و طبق تشخیص کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در شهرهای که در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، از حمایت‌های دولت بهره‌مند می‌شوند.

مریدی خاطرنشان کرد: موارد مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه سالجاری باشد به مدت ۴۵ روز تمدید خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین احکام اجرای ماده ۲۳۸ قانون مالیاتهای مستقیم و ماده ۲۹ قانون ارزش افزوده که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه سالجاری باش به مدت یک و نیم ماه تمدید می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان به تمدید یکماهه مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم وچهارم سالجاری اشاره کرد و گفت: بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا پایان سال جاری تمدید می شود.

وی ادامه داد: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی که در بازه زمانی یکم آذرماه لغایت یکم بهمن ماه جاری باشد تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه تمدید خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین تمامی عملیات اجرایی فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم تا ۱۰ بهمن ماه سالجاری برای اشخاص حقیقی متوقف می‌شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

انعقاد تفاهمنامه مشترک میان اتاق بازرگانی بندرعباس و تعاون روستایی استان هرمزگان

تفاهمنامه همکاری مشترک میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق و دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس، اسد پور مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان و فرحناز علوی نائب رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بندرعباس منعقد شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمدرضا صفا ساعتی پیش (۹ آذرماه) در حاشیه امضا این تفاهمنامه بیان داشت: کاشت، برداشت و فروش محصولات کشاورزی در استان باید بر اساس الگو تعیین شده و اصولی صورت پذیرد ولی متاسفانه در حال حاضر کشاورزان با مشکلات عدیده ای برای فروش محصولات خود روبرو هستند.

وی ا فزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با تشکیل کمیسیون های مختلف در اتاق و بررسی مشکلات و موانع سعی دارد بازارهای خارجی را برای فروش محصولات چهار فصل استان هرمزگان تقویت نماید.

صفا با بیان اینکه تمام تلاش ما برای دستیابی به بازارهای هدف است، افزود: کشاورز امید می خواهد و قطعا برای ادامه کار به الگوی کاشت نیاز دارد و باید محصولاتی که در استان کاشته می شود بازار آن از قبل مهیا باشد.

وی بیان داشت: بر اساس این تفاهمنامه اتاق بازرگانی بندرعباس آمادگی خود را به منظور ارتقا سطح علمی و مهارتی ارکان و اعضا تعاونی های روستایی و تولید و کشاورزی در زمینه فعالیت های عمل آوری و ببسته بندی محصولات کشاورزی، بازار رسانی محصولات کشاورزی و سایر موارد حسب درخواست سازمان تعاون روستایی اعلام می دارد.

صفا بیان داشت: همینطور اتاق بازرگانی همکاری لازم جهت دریافت کارت بازرگانی ویژه شرکت های تعاونی روستایی و اتحادیه های معرفی شده از سوی سازمان را به عمل خواهد آورد.

سازمان تعاونی روستایی نیز در این تفاهمنامه آمادگی خود را برای تشکیل کمیته مشترک تجاری و اقتصادی اعلام نمود.

همچنین این سازمان آمادگی خود را به منظور تامین محصولات کشاورزی باکیفیت و بدون واسطه و قابل عرضه در بازارهای خارجی از ظظریق شبکه تعاون روستایی را اعلام کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

انبار احتکار شیرخشک صنعتی توسط اطلاعات سپاه کشف و پلمب شد

با رصد پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد استان هرمزگان یک انبار احتکار شیرخشک در شهرستان میناب کشف و پلمب شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، روابط‌عمومی سپاه استان هرمزگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با رصد پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان یک انبار احتکار شیرخشک کشف و پلمب شد.

در این انبار که اقدام به احتکار شیرخشک کرده بود بیش از ۴۷ تن و ۲۲۵ کیلوگرم شیر خشک کشف شد.
این انبار در شهرستان میناب بود و در آن شیرخشک صنعتی (مواد اولیه تولید ماست، پنیر و…) احتکار شده بود که با رصد دقیق و اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد علیه السلام استان کشف و نهایتاً با هماهنگی قضایی پلمب شد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها