با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

شهر خلاق بندرعباس پلاک‌کوبی شد

شهر بندرعباس بر اساس الحاق به شبکه جهانی شهرهای خلاق از نظر یونسکو، در آیینی با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران پلاک‌کوبی شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حبیب‌الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران طی این مراسم که در محله برکه گرد بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ و تمدن خریدنی نیست و یک سرزمین، باید حاصل‌خیز باشد تا از دل آن فرهنگ و هنر و صنایع دستی و خلاقیت تراوش کند.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ، هنر و قدمت بندرعباس در یونسکو برای ثبت جهانی مد نظر قرار داشته است، افزود: شهرهای بزرگ دنیا زیبایی کنونی خود را خریده‌اند و از قبل چیزی نداشته‌اند.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اشاره به چگونگی ثبت جهانی بندرعباس در شبکه شهرهای خلاق، گفت: فکر نمی‌کردم بندرعباس که به عنوان آخرین شهر داوطلب برای این ثبت درخواست کرده بود و با وجود فعالیت‌های قدرتمند و طولانی مدت سایر شهرهای نامزد، به عنوان عضو جدید این شبکه مهم انتخاب شود.
ایوبی با تاکید نسبت به برتری بندرعباس در مقایسه با سایر شهرهای داوطلب عضویت شبکه جهانی شهرهای خلاق، تصریح کرد: شهرهای بزرگی در دنیا هزینه های زیادی می‌کنند که به این شبکه بپیوندند و پرونده پربار بندرعباس باعث شد داورها نتوانند از انتخاب این شهر خودداری کنند.
وی با بیان اینکه ما و همه اهل فرهنگ و هنر بندرعباس را ما می،شناسیم اما نیاز بود دنیا با آن آشنا شود، اظهار کرد: خلاق شدن یک شهر کمک می‌کند که تصویر شهر برجسته شده و در واقع کسانی که یونسکو را دنبال می‌کنند با نام شما آشنا می شوند.
ایوبی با تاکید بر اینکه خلاق شدن بندرعباس یک فرصت بزرگ است، گفت: مردم این شهر کسانی هستند که برای همه مسائل و حتی رفتن به دریا، سفر و غیره آیین دارند.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اظهار اینکه یکی از محورهای امروز یونسکو بازگشت به اخلاق است و سرزمین ما مهد همه اینها است، افزود: ما در سرزمینی هستیم که تمدن شهری را آغاز کردیم و منشاء تحولات اساسی در زندگی بشریت شدیم.
وی در انتها نیز عنوان کرد: برگزاری این مراسم در یک محله قابل تقدیر است، چرا که ما ایرانی ها خانواده محور هستیم.

اخبار شهرستانها

رویا به حقیقت پیوست

مطالبه و آرزوی دیرینه ساحل نشینان به عمل پیوست

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سال‌ها غبار معیشتی ساحل نشینان و لنج داران که با استرس و نگرانی در خصوص کالاهای ملوانی مواجه بودند، در زمانی که ویروس کرونا عرصه را بر معیشت مردم تنگ کرده بود و سفاران زحمتکش استان هرمزگان معیشت خود را از دست داده و با مشکلات شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کردند ، با همت و درایت استاندار سختکوش و مجمع نمایندگان استان هرمزگان بویژه وکلای مردم شریف شرق و غرب هرمزگان مطالبه و آرزوی دیرینه ساحل نشینان به عمل پیوست.

مردم ساحل نشین از اوایل انقلاب در دفاع مقدس و حماسه های ملی پیشتاز بوده ، اما سالها و بویژه در این ایام و در شرایط تورمی نفس‌گیر چشم انتظار حمایت دولتمردان و وکلای خود در خانه ملت بودند که این مطالبه با همت همتی سکان دار هرمزگان و مجمع نمایندگان هرمزگان بویژه رئیسی و جباری محقق شد.

لنج‌ها و لنجداران بنگاه‌های زودبازده و چرخ محرک بنادرند که بدون هیچ تسهیلاتی صد‌ها هزار شغل ایجاد کرده اند و قطعا این گام استوار به سود اقتصاد و معیشت ساحل نشینان خواهد بود.

یقیناً در این برهه از زمان که کشور درگیر مشکلات اقتصادی است، چنین دستوالعمل هایی می‌تواند در توسعه اقتصادی و معیشتی دولت و ملت نقش آفرین باشد، زیرا در این دوره کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمل و نقل دریاییست و باید موانع مربوط به این کار از طرف مقامات برداشته و فعالیت لنج‌ها از سر گرفته شود.

وظیفه خویش میدانم از نماینده عالی دولت در هرمزگان دکتر فریدون همتی و مجمع نمایندگان استان جهت احقاق حق و عملی نمودن مطالبه دیرینه ساحل نشینان و رفع مشکل توقف لنج‌ها با ذکر حديث شريف « من لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق » به پاسداشت همت چشمگیر و خدمت ارزنده اتان  که با اتکا به خداوند متعال، تعهد و اخلاص حاصل گردید تقدیر و تشکر کنم.

 از خداوند متعال توفیقات روزافزون توأم با سعادت و سلامتی و نیک فرجامی را برایتان مسئلت دارد.

باتقدیم احترام

کامران آتین

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

یک هرمزگانی رتبه دوم بورد تخصصی دندانپزشکی کشور را بدست آورد

یک دندانپزشک هرمزگانی رتبه دوم بورد تخصصی دندانپزشکی کشور را از آن خود کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از فارس، دکتر فرزانه جلالی دندانپزشک هرمزگانی در آزمون بورد تخصصی دندانپزشکی کشور موفق به کسب رتبه دوم این آزمون شد.

دکتر فرزانه جلالی اصالتا اهل رودخانه از توابع شهرستان رودان استان هرمزگان است که دوران تحصیل خود را در دانشگاه علوم پزشکی کرمان و در رشته دندانپزشکی گذرانده است.

سال گذشته نیز دکتر سیده الهه موسوی پور شهواری از دانش‌آموختگان پزشکی در هرمزگان نیز رتبه ممتاز بورد تخصصی اطفال را بدست آورده بود.

سیده الهه موسوی نیز اصالتا اهل میناب استان هرمزگان است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

نوبت دهی الکترونیکی تعویض پلاک

جهت انجام امور تعویض پلاک ابتدا باید فرایند نوبت دهی الکترونیکی انجام شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها