با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

نامه سازمان بازرسی در خصوص انتخابات به همه دستگاه‌ها ارسال می‌شود نه فقط شهرداری/ از حقوق کارگران استفاده سیاسی نکنید

شهردار بندرعباس گفت: وقتی ناظرین شهرداری خودشان کار سیاسی می‌کنند، چگونه می‌توان از کارکنان توقع داشت هیچ فعالیت‌ سیاسی نداشته باشند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،عباس امینی‌زاده با اشاره به اینکه وقتی ناظرین شهرداری خودشان کار سیاسی می‌کنند، چگونه می‌توان از کارکنان توقع داشت هیچ فعالیت‌ سیاسی نداشته باشند، تاکید کرد: نامه سازمان بازرسی استان به شهرداری، نامه‌ای است که پیش از برگزاری هر انتخابات به عنوان یادآوری و تذکر به همه دستگاه‌های اجرایی و به صورت محرمانه ارسال می‌شود و فقط مختص این شهرداری نیست.
عباس امینی‌زاده در جمع اعضای شورای اسلامی شهر اظهار کرد: نامه‌ای که از جانب اعضای شورا در قالب سوال به اینجانب ارسال شده بود، که بنا بر وظیفه پاسخ‌های لازم آن جمع‌آوری و ارایه شده است.
وی با تاکید بر اینکه پاسخ به سوال اعضای شورا به عنون ناظران اولیه و درجه یک شهرداری و نمایندگان شهروندان ضروری بوده و انجام وظیفه می‌دانیم، افزود: نامه‌ای که بازرس کل استان ارسال کرده، نگاه تیزبینانه‌ای به انتخابات دارد و این نامه به همه دستگا‌ه‌های اجرایی به صورت محرمانه به همه دستگاه‌ها ارسال می‌شود و فقط شهرداری مورد خطاب نیست.
شهردار بندرعباس ادامه داد: در این خصوص که کارکنان یک دستگاه در فعالیت‌های انتخاباتی شرکت داشته یا نداشته باشند، قانون مشخص کرده که هیچ کس نباید در ساعات اداری و از امکانات اداره مربوطه استفاده کند.
امینی‌زاده گفت: در خصوص شهرداری، وقتی ناظرین درجه یک شهرداری وابسته به فعالیت‌های سیاسی هستند، قطعا یک کارمند شهرداری نیز این حق را برای خود متصور بوده و این یک امر طبیعی است.
این مقام مسئول تاکید کرد: به عنوان شهردار، در همین چارچوب با افراد متخلف برخورد خواهم کرد، هرچند که تذکرات لازم در این زمینه نیز داده شده است.
وی با اشاره به عنوان شدن مسائلی مانند حقوق و مزایای کارگران، خاطرنشان کرد: این مسئله تنها مربوط به امسال نیست و با توجه به وضعیت اقتصادی، هر سال ممکن است مشکلاتی در این زمینه وجود داشته باشد که سعی در رفع آن داشته و داریم.
امینی‌زاده در ادامه نیز به برخی دیگر از انتقادها، اضافه کرد: در حوزه سیاسی، می‌توان از ابزار دیگر هم استفاده کرد و اخلاقی نیست که از حقوق کارگران به عنوان ابزار استفاده کرد.
شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه همواره تاکید داشته‌ایم که کارگران اولویت بوده و سابقه دستورات کتبی و شفاهی لازم در این زمینه، موجود است، گفت: کار سیاسی راه‌های دیگری هم دارد و از انتقاد و تخریب نباید استفاده کرد.
این مقام مسئول با اظهار اینکه هر کس در جایگاه خودش می‌توانواند کار سیاسی کند و اگر کار سیاسی نکند برای کشور کم کاری کرده است، افزود: باید در کار سیاسی و هر کار دیگری، شیوه درست را در پیش گرفت.
وی ادامه داد: کسانی که مدعی هستند از حق و حقوق کارگران دفاع می‌کنند، ببینند چه اندازه مطالبات شهرداری را پیگیری کرده و از این طریق حمایت‌گر کارگران بوده‌اند.
امینی‌زاده با اعلام اینکه کسی منکر نبود مشکل نیست و به طور کلی در همه دستگاه‌ها مشکل وجود دارد، گفت: اگر کسی قصد انجام کار سیاسی دارد، نباید صرفا شیوه انتقاد از یک مجموعه را در پیش گرفته و از آن سوءاستفاده کند.
شهردار بندرعباس با بیان اینکه همه کسانی که ادعاهای انتقادی دارند، وابسته سیاسی بوده و وجود حامیان افراد سیاسی در هر دستگاه اجرایی، امری اجتناب‌ناپذیر است، تصریح کرد: امروزه از هر ابزاری برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند، ولی نگاه منطقی به مسائل پاسخ این انتقادها را می‌دهد.
این مقام مسئول در ادامه نیز عنوان کرد: وقتی ناظرین شهرداری خودشان کار سیاسی می‌کنند، چگونه می‌توان از کارکنان توقع داشت هیچ فعالیت‌ سیاسی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: اطلاعاتی مبنی بر تحریک کارگران برای تجمع و اعتراض وجود دارد که نشان می‌دهد افراد درجه یک، بر آن دامن می‌زنند، در حالی که دستگاه‌های نظارتی در حال بررسی این تحریکات هستند.
امینی‌زاده در ادامه نیز به پرسش مطرح شده در خصوص مشکلات محله سراه برق اشاره و اظهار کرد: همه می دانند که ساکن محله سراه برق هستم، اما با این وجود نمی‌توانم همه خدمات شهرداری را به این بخش ثوق دهم، زیرا محلات دیگر هم مسائل مختلفی دارند.
شهردار بندرعباس افزود: شهرداری تلاش کرده پس از چندین سال، مشکل سند مالکیت اراضی این محله رفع شده و این یک خدمت بزرگ به مردم سراه برق بوده است.

اقتصادی

مرغ لاکچری شد؛ حکایت ادامه دار گرانی ها

گرانی و تورم حکایت تکراری چند سال اخیر مردم ایران شده که به دلایل مختلف از جمله عدم کنترل و نظارت مناسب، افسار گسیخته می تازد و سفره‌های خالی بر جا می گذارد که این روزها موجب پریدن مرغ از سفره‌های مردم شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چند روزی است که افزایش قیمت گوشت مرغ و عرضه آن با قیمت های مختلف در سراسر کشور و به تبع آن در هرمزگان موجب گله مندی مردم شده است.

موضوعی که به گفته کارشناسان از مهمترین دلایل آن مشکلات دان و غذای مرغ، افزایش چند صد درصدی دارو، واکسن، تجهیزات و چندین برابر شدن هزینه‌های مرغداران که در نهایت افزایش قیمت گوشت مرغ را در پی داشته که دود آن به بیشتر به چشم مردم رفته است.

البته در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر تزریق مرغ منجمد با نرخ تعاونی ۱۵ هزار تومان در بازار های کشور و هرمزگان منتشر شد که این امر نیز موجب ایجاد صف های نسبتا عرض و طویل برای خرید مرغ با نرخ تعاونی در دو هفته ای که دولت به دلیل شیوع بالای کرونا در کشور محدودیت های بیشتری را اعلام کرده، شده است.

علی رحیمی رئیس اتحادیه صنف مواد پروتئینی شهرستان بندرعباس در گفتگو با خبرنگار بازار در خصوص افزایش قیمت گوشت مرغ  گفت: گرانی قیمت گوشت مرغ در هرمزگان بر گرفته از افزایش قیمت این محصول در کل کشور است و تنها مختص به این استان نیست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مرغ منجمد با نرخ تعاونی ۱۵ هزار تومان در سراسر استان و در تمامی محلات بندرعباس در حال توزیع است و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

رحیمی خاطر نشان کرد: مرغ گرم در واحد صنفی در استان با قیمت هر کیلوگرم ۲۸ هزار و ۸۶۰ تومان تحویل داده می شود  و با اضافه شدن مبلغ یک هزار و ۲۰۰ تومان بر هر کیلو گرم  با مبلغ ۲۹ هزار و ۶۰ تومان عرضه می شود.

وی تصریح کرد: طرحی را به ستاد تنظیم بازار استان و شهرستان به منظور کاهش قیمت گوشت مرغ ارائه کردیم و منتظر دستورات و مصوبات از سوی این ستاد هستیم.

گوشت مرغ را می‌توان یکی از  پر مصرف‌ترین مواد غذایی سفره خانوارهای ایرانی دانست که این روزها تبدیل به یک غذای لاکچری و عیونی شده، هر چند مردم منتظر اقدام موثری از سوی دولت برای توقف و کاهش روند صعودی قیمت ها در بازار هستند، اما تا کنون فرجی حاصل نشده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

کتاب ابزار توانمندسازی و توسعه مدیران فعلی و آینده است

مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی و رئیس خانه فرهنگ کار و تلاش فولاد هرمزگان گفت: هفته کتاب و کتاب خوانی در شرکت فولاد هرمزگان با اهدا بسته های کتاب به سرپرستان، روسا، مدیران و‌ معاونین این شرکت، گرامی داشته شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، امین رنجبرفرد با تأکید بر این نکته که در تمامی اعصار، مهمترین و اثربخش ترین ابزار بشر برای حفظ، ترویج، نشر و یادگیری دانش، کتاب و کتاب خوانی بوده است، گفت: در کلیه شرکت های معتبر و‌ پیشرو، کتاب و‌کتاب خوانی یکی از ابزارهای مهم در حوزه توانمندسازی در سطوح مختلف به ویژه سطوح مدیریتی و رهبری محسوب می شود.

وی در ادامه ضمن تاکید بر تنوع بخشیدن به سبد فرصت های یادگیری در سطوح مختلف مدیرتی اظهار داشت: کتاب در افزایش اثر بخشی فرایند توسعه مدیران فعلی و آتی شرکت فولاد هرمزگان، مطمئنا نقش به سزایی دارد.

رنجبرفرد در ادامه از تهیه ۵۴۰ جلد کتاب با سه عنوان “قصه های شب برای مدیران”، “انگیزه” و “مدیر در نقش رهیار” با حمایت معاون محترم منابع انسانی و همکاری واحد خدمات عمومی و اهداء آن به ۱۸۰ نفر از مدیران ارشد و میانی شرکت خبر داد و اظهار امیدواری کرد؛ با تمرکز بیشتر بر روی این ابزار و فرصت ارزشمند یادگیری مدیران در سال جاری و سال آتی حول محور این سه عنوان کتاب، فرآیند توسعه و توانمندسازی سطوح مدیریتی با ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و ایجاد الگوی رفتاری یادگیری اجتماعی و هم آموزی، پر رنگ تر و موثر تر شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شناور صید غیر مجاز ترال در بندر جاسک توقیف شد/ کشف ۶۰۰ کیلوگرم انواع آبزیان

رییس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک فروند شناور صید غیر مجاز ترال در بندرجاسک خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی با اعلام این خبر، گفت: این شناور با شناسایی سربازان گمنام امام زمان(عج) و با همکاری نیروهای دریابانی شهرستان جاسک توقیف شد.

وی اضافه کرد: از این شناور بیش از ۶۰۰ کیلوگرم انواع آبزیان کشف شد.

صالحی با اشاره به تاکیدات رییس قوه قضائیه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار کرد: دادگستری کل استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی و با هدف پیگیری حقوق عامه، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم را به خطر می‌اندازند در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

وی بیان کرد: توقیف شناور به مدت طولانی، جزای نقدی و ضبط ادوات صیادی و آبزیان صید شده از جمله احکام مرتکبین صید غیر مجاز ترال است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها