با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

تجهیز کامل اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری تا ۳ سال آینده

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است طی ۳ سال آینده کل اراضی استان به سامانه نوین آبیاری مجهز شوند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی باقرزاده همایی در آیین بهره برداری از طرح تجهیز، نوسازی، یکپارچه سازی اراضی و توسعه سامانه های نوین آبیاری مزرعه سرخنگی ازتوابع شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه استان هرمزگان در اجرای سامانه های نوین آبیاری یک استان پیشرو می باشد، اظهار کرد: حدود ۷۲ درصد از اراضی این استان مجهز به سامانه های نوین آبیاری است و براساس نظر کارشناسان تنها حدود ۳۰ درصد دیگر از اراضی این استان بایستی تحت پوشش سامانه نوین آبیاری قرار گیرند.
به گفته وی، براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است طی ۳ سال آینده کل اراضی استان به سامانه نوین آبیاری مجهز شوند.
رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با اعلام اینکه سالانه ۱۰ هزار هکتار از اراضی استان به سامانه نوین آبیاری مجهز می شوند، خاطرنشان ساخت: در سال جاری ۵ هزار هکتار از اراضی استان به سامانه نوین آبیاری مجهز شده و مابقی نیز در حال انجام است.
باقرزاده در ادامه توسعه کشت های گلخانه ای در استان را در بهره وری آب بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: کشاورزان هرمزگانی از کشت های گلخانه ای بسیار استقبال کرده و توسعه کشت های گلخانه ای روند رو به رشدی را در هرمزگان سپری می کند.
وی با اشاره به اینکه توسعه کشت های گلخانه ای در این استان نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است،خاطرنشان ساخت: با سوق دادن تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سبزی و صیفی در محیط های گلخانه ای از اراضی آزاد شده در جهت توسعه کشت دانه ای روغنی براساس سیاست وزارت جهادکشاورزی استفاده خواهد شد.

اجتماعی

۲۹۳ تن انواع ماهی قاچاق در آب‌های هرمزگان کشف شد

فرمانده مرزبانی هرمزگان از توقیف ۲۹ فروند شناور متخلف صید ترال در آب‌های استان خبر داد و گفت: از این شناورها، ۲۹۳ تن انواع ماهی و ۵۹۰ کیلوگرم میگو به ارزش بیش از ۲۳۱ میلیارد ریال کشف شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار حسین دهکی، با بیان اینکه صید ترال کف دریا را جارو و نسل آبزیان را نابود می‌کند، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۹ فروند شناور متخلف صید ترال شامل ۱۵ لنج، ۱۰ کشتی و ۴ قایق در آب‌های هرمزگان توقیف و ۱۵۱ متهم نیز دستگیر شده اند.

وی ادامه داد: حضور کشتی‌ها و صیادان خارجی در آب‌های خلیج فارس چند سالی است که به دغدغه ساحل‌نشینان تبدیل شده و مطالبه‌گری‌های بسیاری برای ممانعت از فعالیت این کشتی‌ها و صید ترال صورت گرفته است.

دهکی به متخلفان و ناامن کنندگان فضای کسب و کار مردم در دریا هشدار داد و خاطرنشان کرد: مرزبانان هرمزگان همراه و همگام با سایر دستگاه‌های اجرایی با جدیت تمام با متخلفان حوزه دریا برخورد خواهند کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

رشد ۶۷درصدی صدور پروانه بهره‌برداری معدن در هرمزگان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در سال جاری تعداد ۱۵ پروانه بهره‌برداری معدن صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد رشد است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،  خلیل قاسمی ضمن اعلام این مطلب بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۳ معدن راکد با سرمایه گذاری بیش از ۱۸۲ میلیارد تومان در استان فعال شده است، این معادن برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.

وی اضافه کرد: در راستای تحقق جهش تولید و با تصمیم های اتخاذ شده در کارگروه شورای معادن هرمزگان و همچنین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان این تعداد معادن غیرفعال به چرخه فعالیت بازگشتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تصریح کرد: در تلاش هستیم که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته معادن غیر فعال، فعال شوند که در این زمینه مهلتی برای فعال شدن معادن غیرفعال داده شده در صورتی که فعال نشوند به بهره برداران جدید واگذار می‌شود.

قاسمی همچنین با اشاره به میزان تولید معادن و صدور پروانه‌های بهره برداری معدن در هرمزگان اظهارکرد: در هشت ماهه امسال تعداد ۱۵ پروانه بهره برداری معدن صادر شده که نسبت به مشابه سال گذشته ۶۷ درصد رشد است.

وی ادامه داد: با استخراج بیش از ۹ میلیون ۷۰۰ هزار تولید از این معادن نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش شاهد هستیم.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان اظهارکرد: پرونده ۱۵ معدن غیرفعال استان بررسی و طبق ماده ۲۰ قانون معادن، بهره برداران آن‌ها سلب صلاحیت شده و این معادن طبق قوانین ومقررات از طریق مزایده عمومی به متقاضیان واجد الشرایط واگذار خواهند شد.

قاسمی تاکید کرد: مطالعات پهنه فین تا باغات به مساحت شش هزار و ۸۴۴ کیلومتر انجام شده که در این پهنه ۱۶۵ کیلومتر محدوده امید بخش شناسایی و برای اخذ مجوز سرمایه گذاری به وزارت صمت ارسال شده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

کشف انبار احتکار کالا به ارزش ۲میلیارد ریال در بندرعباس

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان از کشف انبار احتکار شده نگهداری کالا به ارزش دو میلیارد ریال در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عبدالرضا پیروی منش اظهار کرد: بازرسان این سازمان در پی وصول گزارشی با موضوع احتکار کالا در انباری واقع در بندرعباس که در سامانه جامع انبارها ثبت نشده بود، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در بازرسی‌های صورت گرفته با همکاری کارشناسان مربوطه از انبار احتکار شده کالاها شامل جو، لوبیا قرمز، نخود، لپه و لوبیا چشم بلبلی، پرونده تخلف به ارزش ریالی بیش از دو میلیارد ریال تشکیل دادند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان تصریح کرد: کارشناسان پس از بررسی های به عمل آمده از احراز احتکار، پرونده احتکار تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

پیروی منش خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم‌فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و … واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستان‌ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و موارد تخلف را گزارش کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها