با ما ارتباط برقرار کن

سلامت

۷۰ درصد مردم روستاها و ۴۰ درصد جمعیت شهری در طرح بسیج ملی غربال شدند

استاندار هرمزگان گفت: در سطح روستاها از ۷۰ درصد غربالگری عبور کردیم و در سطح شهرها نبست به جمعیت شهری ۴۰ درصد در طرح بسیج ملی غربالگری شدند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در برنامه زنده شبکه خبر اظهار کرد: به موازات درمان افراد بیمار شده؛ تمام امکانات برای غربالگری بسیج شده‌اند.

وی عنوان کرد: در سطح روستاها از ۷۰ درصد غربالگری عبور کردیم و در سطح شهرها نبست به جمعیت شهری ۴۰ درصد در طرح بسیج ملی غربالگری شدند.

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که غربالگری به دو طریق انجام می شود ابراز داشت: همکاران در خانه بهداشت به افراد محله و روستا که در محدود خانه بهداشت آن‌ها قرار دارد و تلفن آنها را در سامانه وجود دارد تماس می‌گیرند و اطلاعات اعضای آن خانواده را جویا می شوند  و در سامانه ثبت می کنند و راهنمایی های لازم را به آنها ارائه می‌کنند.

همتی ادامه داد: روش دیگر اینگونه است که خود افراد و خانواده ها زنگ می زنند به سامانه ۴۰۳۰ و اطلاعات خود و خانواده اش را ارائه می‌کند .

وی مطرح کرد: در مجموع این دو روش غربالگری یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری هرمزگان غربالگری شدند و اطلاعات آنها ضبط و ثبت شد.

استاندار هرمزگان تشریح کرد: با توجه به اینکه استان هرمزگان در ایام عید یکی از مقاصد گردشگری است اطلاع رسانی مناسبی از سوی رسانه‌ها برای عدم مسافرت مردم صورت گرفت و مردم به توصیه‌ها و تاکیدات مسئولان کشور توجه کردند.

همتی با ذکر این نکته که مردم استان هرمزگان با پویش در خانه بمانید به مجموعه بهداشت و درمان کمک کردند، تشریح کرد: در هشت نقطه از مبادی ورودی استان و شهرهای دیگر داخل استان کنترل بیماری کرونا انجام می‌شود در برخی از موارد حتا مردم در روستاها خودشان نیروهای بسیجی را در ورودی ها برای کنترل و جلوگیری از ورود به روستاها، تشکیل داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد ساکن روستاها تماس می‌گیرند و اعتراض می کنند که جمعیت شهرهای داخل استان به روستاهای خود بر می گردند و امکان مبتلا شدن روستا نشینان وجود دارد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تا الان بیش ۸۹۰ هزار نفر غربالگری شدند، گفت: حدود ۴۰۰ نفر مشکوک به کرونا شناسایی شدند که آنها تب غیر متعارف داشته اند و عموما با توصیه ها و تذکرات یا برگشتند به شهر خود و یا به بیمارستان معرفی می‌شدند که بیماری را پیگیری کنند.

همتی اظهار کرد: خوشبختانه در این طرح ملی بیش از ۹۰ درصد ترددهای داخل استان کاهش یافت. سواحل استان از حضور مردم و گردشگر خلوت است هتل ها نیز به همین صورت.

وی ادامه داد: مکان‌های خرید در مناطق آزاد قشم و کیش و سایر شهرستان های استان همگی تعطیل شده‌اند و کسبه در پویش تعطیل کردن مکان های عمومی و پر ازدحام خیلی خوب همکاری کردند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در داخل شهرها اگر حتی به یک سوپر مارکت و یا یک نانوایی مراجعه کنید مشارکت بالای مردمی مشاهده می‌کنید و تصریح کرد:  برخی کسبه اگر متوجه بشوند گردشگر هستید خدمات ارائه نمی کنند. 

همتی بیان داشت: من از همه مردم عزیزمان خواهش می کنم همان طور که تا الان خوب همراهی کرده اند این ایام دو هفته را در خانه ها بمانند. انشالله در فرصت مناسب در هرمزگان تمامی امکانات برای گردشگران فراهم و جبران خواهد شد.

وی ادامه داد: در این ایام همه مردم هرمزگان از ملت عزیز درخواست دارند که به استان تردد و سفر نکند و سفر را بگذارند برای فرصتی که مردم عزیز از آنها پذیرایی کنند و نشاط و شادابی هر دو طرف را برای همگان ایجاد کند.

سلامت

کمبود نیروی انسانی در بیمارستان ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: مهم‌ترین کمبودی که در استان هرمزگان وجود دارد نیروی انسانی است و در تامین داروهایی که در دستورالعمل وزارت بهداشت وجود دارد هیچ مشکلی نداریم.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر حسین فرشیدی صبح امروز در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: ۳۵۰ پرستار، ۱۶۸ نفر اداری، ۱۳۵ نفر خذمات، ۳۳ نفر آزمایشگاه و ۲۲ نفر آزمایشگاه و ۵۶ نفر پزشک مبتلا به کرونا شده اند که دو نفر نیز در آی سیو های استان بستری هستند.

وی عنوان کرد: استفاده از ماسک در میان مردم پیشرفت خوبی داشته است اما فاصله‌گذاری فیزیکی به حد مطلوب نرسیده است و بر اساس برآورد ما این رقم زیر ۵۰ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز داشت: شهرستان سفید به این منزله نیست که استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی کمرنگ باشد بلکه باید توجه داشت که استفاده از ماسک تا زمان وجود این ویروس دائمی است.

فرشیدی تصریح کرد: آمار چند روز اخیر نشان می دهد که ورودی بیمارستان‌ها در حال کاهش است اما این به منزله کاهش پروتکل‌های بهداشتی نیست ولی نشان دهنده این سات که از اوج این بیماری فاصله می‌گیریم.

وی با ذکر این نکته که ۳۵ تخت ICU جدید افزوده شده است، اظهار کرد: کمبود تخت معمولی در استان هرمزگان نداریم اما کمبود امکانات و تخت ICU وجود دارد. در شهرستان‌ها تختی اضاف نشده است و همان تخت‌های گذشته کافی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مطرح کرد: هر محدودیتی که ایجاد شود تا فرهنگ شخصی و فردی خود را نشان ندهد هیچ ارزش و تاثیری ندارد. محمدودیت با فرهنگ بهداشتی باید همراه باشد اگر اینگونه نباشد تاثیر منفی بیشتری به همراه خواهد داشت.

فرشیدی تشریح کرد: مهم‌ترین کمبودی که در استان هرمزگان وجود دارد نیروی انسانی است و در تامین داروهایی که در دستورالعمل وزارت بهداشت وجود دارد هیچ مشکلی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیروهای پرستاری متناسب با کادر در استان وجود داشته باشد می‌توانیم قول استخدام به آن‌ها هم بدهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه باید فرمولی برای محدودیت ایجاد شود که تردد در جاکعه کاهش یابد، گفت: تعطیلی یک اداره اگر باعث کاهش تردد شود اثرگذار خواهد بود.

فرشیدی با بیان اینکه بیماری چاقی ماندگاری در ICU را افزایش داده است، تصریح کرد: هنوز به صورت قطعی نمی توان گفت که کدام بیماری زمینه‌ای در برابر این بیماری آسیب‌پذیر است ولی این موارد همواره در میان تمام بیمارستان‌ها در حال رصد است.

وی با بیان اینکه نباید آمار و ارقام ما را گول بزند و خیال کنیم دیگر کرونا رو به کاهش است، افزود: ۳۲۱ نفر فوتی قطعی بیماری کرونا و ۹۱ مورد هم مشکوک به کرونا نیز در استان هرمزگان ثبت‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه کسانی که به‌هیچ‌وجه علامت ندارند، انتقال ویروس پس از دو هفته کم است البته باید از ماسک استفاده کنند، اضافه کرد: گروه دوم علامت‌دارند و از زمان آغاز درمان باید دو هفته تحت درمان و قرنطینه باشند و پس‌ازاین مدت می‌توانند به جامعه بازگردند اما گروه سوم در بخش آی.سی.یو بستری هستند و تا سه هفته این افراد پس از بروز علامت و درمان انتقال ویروس کاسته می‌شود.

وی با بیان اینکه معتقدم باید ماسک در اماکن و فروشگاه‌های پرتردد رایگان توزیع شود، خاطرنشان کرد: نظارت بر خطوط هوایی دست ما نیست اما در سالن‌های انتظار فرودگاه‌ها، وسایل حمل‌ونقل عمومی و ادارات نیز استفاده از ماسک اجباری شده است.

فرشیدی با اشاره به اینکه باید در افتتاحیه‌ها و مراسم رسمی و غیررسمی از ویدئوکنفرانس استفاده شود، اظهار کرد: یک مدیر نباید با تعداد زیادی به بازدید یک پروژه یا شهرستان برود بلکه با حداقل نیرو سه تا چهار نفر به بازدید بروند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ در میناب راه‌اندازی و ۶۰ آزمایش نیز انجام‌شده است، عنوان کرد: هنوز در آزمایش‌های خود از کیت‌های داخلی بهره نبرده‌ایم اما در کیت‌ها سرولوژی از کیت‌های داخلی استفاده می‌کنیم.

ادامه ی خواندن

سلامت

تعداد مرخصی‌ها در حال پیشی گرفتن از تعداد بستری های است/ آمار فوتی ها رو به تک رقمی شدن است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با بیان اینکه تعداد کرونا مثبت در حال افزایش است، گفت: تعداد بستری‌های کرونایی ثابت است و تعداد مرخصی‌ها در حال پیشی گرفتن از بستری است که نشانه خوبی محسوب می شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر حسین فرشیدی صبح امروز در نشست خبری ویدئویی، اظهار کرد: بیمارستان شهید محمدی بندرعباس با عمر بیش از ۴۰ سال و تأسیسات فرسوده در حال کار است که قرار است با کمک بیش از ۵۰ میلیارد تومانی نیز از سوی دولت و دکتر نوبخت بتوانیم تجهیز و بهسازی بیمارستان شهید محمد بندرعباس را در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه بحث تجهیز بیمارستان شریعتی بندرعباس آغازشده و به‌صورت موقت و عملیاتی در این ماه امیدواریم این بیمارستان را تحویل بگیریم، خاطرنشان کرد: باید از استاندار، مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان در همراهی و پیگیری مشکلات دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تقدیر کنم.

فرشیدی با اشاره به بهبود روند آمار کرونا در استان هرمزگان، اظهار کرد: آمار فوتی‌های استان رو به تک‌رقمی شدن می‌رود و نشان از بهبود آمار فوتی‌هاست.

وی با بیان اینکه تعداد کرونا مثبت در هرمزگان رو به افزایش است، خاطرنشان کرد: اما تعداد بستری‌های کرونایی نیز ثابت است و تعداد مرخصی‌ها در حال پیشی گرفتن از بستری است و این نشانه خوبی برای ماست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اشاره به اینکه با ادامه این روند از پیک کرونا در هرمزگان در آینده‌ای نزدیک عبور می‌کنیم، اضافه کرد: اکنون ۳۰ نفر در بخش (آی.سی.یو) حضور دارند و متأسفانه در وضعیت مناسب جسمانی قرار ندارند.

وی با بیان اینکه برای شهرستان بشاگرد سه آمبولانس ویژه برای مناطق صعب‌العبور منطقه در نظر گرفته‌ایم، عنوان کرد: در حال حاضر در نقطه اوج پیک کرونا در استان هرمزگان قرار داریم به‌ویژه در شهر بندرعباس که این موضوع نیز قله قرار دارد.

فرشیدی با اشاره به اینکه هیچ‌گاه آمار را کتمان نمی‌کنم و نکرده‌ام، افزود: دو گروه بیمار وجود دارد گروهی که علامت ندارد و در حال فعالیت هستند و گروهی دیگر علامت‌دارند که از زمان شروع علامت تا دو هفته باید قرنطینه و در معرض دیگر نباشند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۵۰ کادر درمان و بهداشتی هرمزگان به کرونا مبتلا شده که ۴۰ درصد از آن‌ها پس از بهبود به سرکار بازگشته‌اند، خاطرنشان کرد: از ابتدای مردادماه یک تا دو هزار نفر را به‌صورت تصادفی تحت آزمایش سرلوژی قرار خواهند گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تصریح کرد: از کادر درمانی و دانش‌آموخته‌های هرمزگان و سایر استان‌ها نیز به کارخواهیم بست و اعلام کرده‌ایم حتی حاضریم قرارداد ۸۹ روزه هم ببندیم.

وی با بیان اینکه به دنبال به‌کارگیری جذب نیروی جدید هستیم، اظهار کرد: در برخی شهرستان‌ها نیز با کمبود متخصص روبه‌رو هستیم و تقاضای جذب نیرو کرده‌ایم.

فرشیدی با اشاره به اینکه تخت بستری بیمار و دارو به‌اندازه کافی در هرمزگان موجود است، اضافه کرد: تخت به‌اندازه کافی موجود و نیازی به اعزام بیماران به استان‌های معین نداریم و روزانه ۲۰ تخت به مجموعه مراکز درمانی استان هرمزگان اضافه می‌کنیم که از روز گذشته این نیاز احساس نشده است.

وی با بیان اینکه بحث دو هفته قرنطینه‌ای هرمزگان مطرح نیست بلکه محدودیت‌های دیگر نیز از سوی استاندار به‌صورت پیشنهادات به ستاد ملی کرونا ارائه‌شده است، افزود: تا زمانی که ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری نکند، نمی‌توانیم در این خصوص اظهارنظری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اشاره به اینکه حقوق کادر درمان امروز با افزایش‌ها و اعمال جدید صورت گرفت، عنوان کرد: معمولاً ۹۹ درصد جوان‌ها بدون علامت کرونا هستند و این درصد در سنین بالاتر به ۸۰ درصد می‌رسد.

وی ادامه داد: پلاسما درمانی را شروع کرده‌ایم و طرح کشوری است که بر روی بیش از ۱۰ نفر این امر رخ‌داده است و کمیته علمی دانشگاه علوم پزشکی مشخص می‌کند که بر روی چه کسی باید انجام شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دستاورد سفر استاندار هرمزگان به تهران

سفر استاندار هرمزگان به تهران همراه با دستاوردهای و مصوبات خوبی در حوزه‌های مسکن، زیرساخت آموزشی، راه و درمان همراه بود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی استاندار هرمزگان در سفر خود به تهران پیگیر تامین و رفع برخی از نیازهای استان در حوزه‌های مختلف بود که مصوبات و دستاوردهای مناسبی در این زمینه پس از برگزاری جلسات مکرر حاصل حاصل شد.

حوزه مسکن/ ساماندهی هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی اراضی دولتی محله گل‌کنی و اسلام آباد

در دیدار استاندار هرمزگان با وزیر راه و شهرسازی مصوب شد که اراضی دولتی محله گل کنی و اسلام آباد بندرعباس که در تصرف افراد بوده در اختیار شهرداری بندرعباس قرار گیرد تا  در راستای طرح مصوب شده در کارگروه بازآفرینی مسکن استان هرمزگان، شهرداری بندرعباس نسبت به ساماندهی هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی اقدام کند. این طرح به سرعت پس از انجام مکاتبات اداری اجرا خواهد شد.

اجرایی شدن مصوبه اقدام ملی احداث ۱۰هزار واحد مسکونی در اراضی ۳۵۰ هکتاری بندرعباس که بلاتکلیف مانده بود از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بود.

حوزه زیرساخت آموزشی/ انعقاد و مبادله تفاهم‌نامه احداث ۲۰۰ فضای آموزشی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان

طی جلسه فریدون همتی استاندار هرمزگان با رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تفاهم‌نامه احداث ۲۰۰ فضای آموزشی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در استان هرمزگان انعقاد و مبادله شد.

ساخت شهرک آموزشی و کلینیک درمانی ویژه آموزش و پرورش در هرمزگان و تامین اعتبار احداث هزار و ۶۰۰ کلاس درس تا مهر ماه سال ۱۴۰۰ نیز از دیگر مواردی بود که مورد توافق استاندار هرمزگان و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور قرار گرفت.

حوزه راه/ اختصاص ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت راه‌های بشاگرد

با پیگیری استاندار هرمزگان از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت راه‌های شهرستان بشاگرد به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان، اختصاص یافت.

در دیدار استاندار هرمزگان با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز مقرر شد که ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور در هرمزگان تخصیص یابد.

حوزه درمان/ تامین و تحویل ۹۵ قلم تجهیزات پزشکی درمان کرونا به دانشگاه علوم پزشکی

تامین و تحویل ۹۵ قلم انواع تجهیزات و دستگاه‌های جدید پزشکی و درمانی به دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان با پیگیری‌های فریدون همتی حاصل شد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها