با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

شوراها مشورت دهنده دلسوزی برای دستگاه های اجرایی باشند/ شورای شهر دستگاهی اجرایی نیست

فرماندار بندرعباس گفت: شوراها باید مشاوران دلسوزی برای دستگاه‌های اجرایی باشند و نقاط ضعف و قوت جامعه را شناسایی کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عزیزاله کناری ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای شهر بندرعاس که به مناسبت سالروز تاسیس شوراهای شهر و روستا برگزار شد، ضمن تبریک روز شورا اظهار کرد: در شهرستان بندرعباس، در مجموع ۲۰۱ شورای روستایی، چهار شورای بخش، شش شورای شهر و یک شورای شهرستان وجود دارد. 

وی با ذکر این نکته که حدود ۷۰۰ نفر نیز عضو این شوراها هستند، عنوان کرد: در مجموع ۲۱۱ شورا در سطح استان وجود دارد که زحمت‌های لازم برای ارائه خدمات را انجام می دهند.

فرماندار بندرعباس شوراها را افرادی داوطلب خواند و تصریح کرد: اعضای شورا احساس مسئولیت کردند که می توانند مشکلات مردم را حل کنند و مردم از میان تمام افراد مطرح شده عده ای را انتخاب کردند. لذا لازم است در طول چهار سال هدف خود و برنامه خود را فراموش نکنند و رابطی میان مردم و مسئولین برای ارتقا خدمات باشند.

کناری شوراها را هماهنگ کننده میان دستگاه‌های اجرایی و مردم دانست و تشریح کرد: شوراها دستگاه اجرایی نیستند بلکه کمک کننده هستند تا نیارها شناسایی شوند و خدمات حداکثری با کمترین امکانات موجود ارائه شود.

وی ابراز داشت: باید پشتکار خوبی در پیگیری مواردی که نیاز تشخیص داده شده است در اعضای شورای شهر وجود باشد و از مبادی درست و صحیح پیگیری شود.

فرماندار اذعان کرد: نیاز به ایجاد یک همدلی و روحیه وجود دارد، باید انرژی‌های پراکنده جمع آوری شود و متمرکز شد به همین جهت لازم است که برنامه محور حرکت کنیم.

کناری ابراز داشت: هر گونه حواشی در طول مسیر می تواند ما را در طول مسیر از رسیدن به اهداف بازدار.. اما در غیر اینصورت از ظرفیت های بالقوه استفاده حداکثری خواهد شد.

وی با ذکر این نکته که شورای شهر باید به عنوان یک بازوی قوی شهرداری باشد و از شناسایی منابع درآمدی لازم پشتیبانی کند، اظهار کرد: اگر نکته‌ای وجود دارد که از چشم شهرداران به دور مانده است باید در فضای تعامل مطرح شود تا به نتیجه برسد.

فرماندار بندرعباس مطرح کرد: شوراها باید مشاوران دلسوزی برای دستگاه‌های اجرایی باشند و نقاط ضعف و قوت جامعه را شناسایی کنند.

شوراها در زمینه مقابله با کرونا منتظر تصمیمات دولتی نبودند

جراره، رئیس شورا اسلامی شهر بندرعباس نیز با ذکر این نکته که مسئولین دولتی باید شوراها را مشاور امین خود بدانند تا اقدمات پیش رود، اظهار کرد: نمایندگان مردم در شورا در زمینه مقابله با کرونا منتظر تصمیمات دولتی نبودند چراکه از دل مردم بودند و جا دارد از همه بزرگواران قدردانی کنم.

وی عنوان کرد: از فرماندار بندرعباس  به خاطر اینکه همواره کمک و همراه شوراه بوده است قدردانی می‌کنم. در برخی از موارد شهرداری به تنهایی قادر به ارائه خدمات نبود اما فرماندار پای کار بود از جمله بازار ماهی فروشان و جمع آوری دست فروشان که باعث شد شهرداری وظایف خود را به خوبی ایفا کند.

عدم آشنایی اعضای شورا با قوانین یکی از دلایل بروز تخلفات است

صادقی، مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان اظهار کرد: عضویت شورا یک مسئولیت سنگین اجتماعی است و تصمیماتی را می‌گیرد که تاثیرات طولانی مدت دارد.

صادقی با بیان اینکه شورا وظایف و اختیارات گسترده‌ای در قوانین مختلف استان دارد، ابراز داشت: در سال گذشته از ۳۵ شورا بازدید بعمل آمد و آسیب شناسی‌های لازم صورت گرفت.

وی تصریح کرد: بحث آموزش در شوراها در سنوات گذشته دیده نشده است. یعنی برخی از اعضا با وظایف خود اشنا نیستند به همین دلیل تخلفاتی در حوزه شوراها شناسایی شده است.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان ابراز داشت: دو دوره اموزشی با حضور اساتید دانشگاه تهران و استانداری در سطح شوراهای شهرها انجام شد تا دانش و اطلاعات اعضای شوراها بالا برود.

صادقی خاطرنشان کرد: در سال گذشته مجموعا هزار و ۶۳۸ جلسه تشکیل شده است که حدود دو هزار و ۷۰۰ مصوبه به همراه داشته‌اند و از این تعداد دو هزار و ۲۰۰ مصوبه تائید شد.

وی اذعان کرد: تعداد مصوباتی که به هر دلیلی تائید نشد، حدود ۳۰۰ مصوبه بود که برای اصلاح به انها ابلاغ شده است و ۱۳۴ مصوبه نیز به دلیل مغایرت با قوانین کشور معدوم شناخته شده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان با ذکر این نکته که ضعف درآمدی پایدار در سطح شهرها یکی از مشکلاتی است که در زمینه شوراها و شهرداری وجود دارد،؟اظهار کرد: منابع درامدی دولتی که در بحث شهرداری ها تامین میشود ناچیز است و باید خودشان منابع درامدی را تامین کنند. با توجه به کاهش ساخت و سازها در سطح شهرها، بودجه شهرداری‌ها نیز با کاهش هایی مواجه شود.

وی با بیان این نکته که فعالیت در حوزه فرهنگی و اجتماعی می‌تواند نمود بیشتری در شهرداری‌ها داشته باشد، گفت: بسیاری از قوانین و مقررات شهرداری ها قدیمی است که با ساختار جامعه همخوانی ندارد به همین دلیل برسی و اصلاح این قوانین در سطح کشور بروز شود و می‌تواند برخی از مشکلات موجود را بر طرف کند.

مصوبات شورا برای هر منصوب دولتی الزام آور است/ دولت و مجلس در تهدید و محدود کردن شورا با یکدیگر همکاری کردند

کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز اظهار کرد: ارزیابی عملکرد شوراها بدون توجه به محیط حقوقی، سیاسی و اجتماعی جامعه میسر نیست، زمانی میتوان ارزیابی مناسبی داشت که به این محیط‌ها توجه کرد.

جهانبخش تصریح کرد: باید دید که جایگاه شوراها در قانون اساسی چه بود و در قانون عادی چیست، یک فاصله معنی دار وجود دارد.

وی بیان داشت: مصوبات شورا الزام آور برای هر منصوب دولتی در هر جایگاهی است اما عملا یک نظارت معکوسی از سوی دولت‌ها اعمال می شود و اختیارات شوراها را در سطح پایین تر آورده است.

وی تشریح کرد: یکی از روش های ارزیابی عملکرد بررسی تعداد جلسات و مصوبات است اما این نوع ارزیابی اثر بخش نیست، باید به محتوای مصوبات و میزان اثرگذاری در حوزه های مختلف توجه کرد.

عضو شورای هر بندرعباس با بیان اینکه آمار دستگیر شده‌ها در شوراها را باید با افرادی که در جامعه روحانیون خلع لباس می‌شوند یا افسرانی که خلع درجه می‌شوند مقایسه شود، ابراز داشت: دولت و مجلس در تهدید شورا و در حوزه محدود کردن قوانین بسیار هماهنگ بودند. هیات نظارتی که اعضای شورا را باید تائید کنند نمایندگان مجلس هستند که باعث می‌شود نتوان با نمایندگان زاویه گرفت.

جهانبخش مطرح کرد: اگر انتخابات شوراها را از ریاست جمهوری جدا کنند امار مشارکت بسیار پایین خواهد آمد، شوراها بزرگترین نهاد دموکراتیک جهان هستند که اگر آن را زیر سوال ببریم نظام زیر سوال برده می‌شود.

اجتماعی

کشف و انهدام دومین کارگاه تولید مشروبات الکلی در جزیره قشم توسط سپاه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم گفت : امشب یک کارگاه تولید و ساخت مشروبات الکلی دست ساز غیر بهداشتی، به میزان تقریبی ۱۵۰۰ لیتر همراه با وسایل و ابزالات در جزیره قشم کشف و ضبط و یک نفر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در راستای برنامه طرح تحول محلات و انجام گشت های رضویون بسیج و با هماهنگی دادستان محترم شهرستان،یک کارگاه تولید و ساخت مشروبات الکلی دست  ساز، توسط معاونت اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم کشف و منهدم شد.

سرهنگ پاسدار محمد سالاری ضمن هشدار به هنجارشکنان  و قاچاقچیان مواد مخدر و مشروبات الکلی بیان نمود: سردار فرمانده محترم سپاه امام سجاد(ع)استان هرمزگان طی دستوری ، موضوع مبارزه با جرائم سازمان یافته بخصوص تهیه و توزیع مشروبات الکلی و مواد مخدر را در دستور کار ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم قرار داده و از عموم مردم خواست در صورت اطلاع از حمل و خرید و فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی، موضوع را با اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم به شماره ۱۱۴ درمیان بگذارند تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

لازم به توضیح است،مشروبات الکلی کشف شده،غیر بهداشتی بوده و در صورت توزیع در سطح شهرستان قشم احتمال مسمومیت و کوری افراد را بدنبال خواهد داشت.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

کلنگ اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای جغین به زمین زده شد

بخشدار جغین گفت: کلنگ اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای جغین با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد ریال در مساحتی به وسعت ۴۰۰ متر مربع به زمین زده شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فرهادزاده اظهار کرد: کلنگ اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای جغین با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد ریال در مساحتی به وسعت ۴۰۰ متر مربع به همت خیر شادروان اسماعیلی با حضور فرماندار رودان و رئیس شبکه بهداشت و اورژانس رودان به زمین زده شد.

وی با بیان اینکه این پروژه در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید، عنوان کرد: این پروژه دارای ۹۰ متر ساختمان اورژانس و پارکینگ آمبولانس است.

بخشدار جغین با ذکر این نکته که با افتتاح این مرکز زمینه اشتغال شش نفر فراهم خواهد شد، تصریح کرد: اتاق خواب کارکنان و اتاق بستری از دیگر مواردی است که برای این مرکز در نظر گرفته شده است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

حذف یارانه کود و سم یکی از دلایل افزایش قیمت لیمو است /نظارت بر هزینه کرد کشاورز در حوزه‌های مختلف باعث کاهش قیمت تمام شده لیمو می‌شود

یک باغدار رودانی گفت: حذف یارانه دولتی از کود و سم‌های مورد نیاز و افزایش بیش از دو برابری قیمت و کاهش کیفیت آن‌ها یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت لیمو است که باعث افزایش قیمت تمام شده لیمو می‌‌شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مدتی است که لیمو ترش در سطح استان هرمزگان بین ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد در حالی که قیمت مصوب لیمو ترش توسط ستاد تنظیم بازار، ۱۸ هزار تومان اعلام شده است. به همین جهت با یکی از باغداران شهرستان رودان قطب تولید لیموترش در خصوص این افزایش قیمت گفتگو کردیم.

این باغدار رودانی که سه دوره به عنوان کشاورز نمونه استان و یک دوره کشاورز نمونه کشوری انتخاب شده است یکی از دلایل این افزایش قیمت را حذف یارانه‌های دولت از کودها و سم‌ها در نتیجه جهش بیش از دو برابری قیمت و پایین آمدن کیفیت کود و سم‌ها دانست.

وی با اشاره به مواردی نظیر نوبرانه بودن لیمو در مقطع کنونی و متفاوت بودن کرایه دریافتی شرکت‌های حمل و نقل و باربری با تعرفه‌ها را یکی دیگر از دلایل منطبق نبودن قیمت لیمو در بازار با نرخ مصوب دانست چراکه باعث افزایش قیمت تمام شده خواهد شد.

این باغدار اعتقاد دارد که لازمه یکسان سازی قیمت لیمو با نرخ مصوب ستاد تنطیم بازار نظارت بر حوزه‌های هزینه کرد کشاورز و باغدار است و دولت نباید برای کاهش قیمت تنها به کشاورزی که در هزینه‌هایی نظیر کود و کرایه افزایش قیمت را تجربه کرده است فشار وارد کند.

افشین واحدی در گفتگو با خبرنگار تجارت جنوب آنلاین با اشاره به فواید و خاصیت‌های فراوان لیمو اظهار کرد: یکی از مباحثی که امروزه در سطح استان هرمزگان مطرح شده است افزایش قیمت لیمو است که باید علل و دلایل آن را بررسی کرد.

وی با بیان اینکه ادوات کشاورزی و حق‌الازحمه کارگران افزایش پیدا کرده است که در قیمت نهایی نیز تاثیرگذار است، ادامه داد: حذف یارانه دولتی از کود و سم‌های مورد نیاز و افزایش بیش از دو برابری قیمت و کاهش کیفیت آن‌ها یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت لیمو است که به دلیل کاهش کیفیت، میزان مصرف کود و سم نیز افزایش پیدا کرده است. به عنوان مثال یک کود آهن ۱۲۰ هزار تومانی به بیش از ۲۶۰ هزار تومان رسیده است که قطعا در قیمت تمام شده میوه تاثیرگذار خواهد بود.

قیمت کنونی لیمو، قیمت لیمو نوبرانه است

کشاورز نمونه رودانی با بیان اینکه قیمت محصولات نوبرانه همیشه گران بوده است، ابراز داشت: قیمت کنونی لیمو مربوط به لیمو نوبرانه است و هنگامیکه که باغات زیر بار میوه دهی برسند قیمت افت خواهد کرد.

واحدی تصریح کرد: قیمت میوه نوبرانه تنها مربوط به لیمو نیست و عده زیادی از مردم برای خرید نوبرانه میوه‌هایی نظیر گیلاس هزینه زیادی را پرداخت می‌کنند. یکی دیگر از بالابودن قیمت لیمو در زمان فعلی نیز همین موضوع است.

وی با بیان اینکه خواص میوه لیمو با بسیاری از میوه‌های گران قیمت دیگر قابل مقایسه نیست، بیان داشت: هر باغدار به صورت میانگین می‌تواند یک درصد از حجم باغ خود را محصول نوبرانه برداشت کند.

متفاوت بودن قیمت دریافتی شرکت‌های حمل و نقل نسبت به تعرفه‌ها

این کشاورز با بیان اینکه هیچگونه نظارتی روی کرایه‌های شرکت‌های حمل و نقل نیست، مطرح کرد: هزینه ارسال یک «خاور» به تهران سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و «تک» هشت میلیون تومان در نظر گرفته شده که بیش از تعرفه مجاز است.

واحدی اظهار کرد: شرکت‌های حمل و نقل و باربری هر کاری دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند و کاملا در دریافت هزینه سلیقه‌ای عمل می‌کنند چرامه هیچ نظارتی در این زمینه وجود ندارد.

وی گفت: اغلب کشاورزان لیمو به دلیل آفت‌های سالیان گذشته نوپا هستند چراکه به دلیل بیماری های گوناگون در گذشته همواره دچار ضرر کردن بوده اند و اغلب آن‌ها تازه به درآمد رسیدند.

ادامه ی خواندن
آگهی
اجتماعی3 ساعت پیش

کشف و انهدام دومین کارگاه تولید مشروبات الکلی در جزیره قشم توسط سپاه

اقتصادی3 ساعت پیش

شروع فاز دوم بریکت سازی و ورود به بورس هدفگذاری صبا فولاد است/ اعلام آمادگی مجموعه دولت برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد

اجتماعی3 روز پیش

بازگشایی خوابگاه دانشگاه هرمزگان از ۱۷ خرداد با اعمال محدودیت/ ثبت سه اختراع کرونایی در مرکز رشد

اجتماعی3 روز پیش

در مقابله با قاچاق کالا و صید ترال در خلیج فارس کوتاه نمی‌آییم

اقتصادی5 روز پیش

فولاد هرمزگان خود را برای زندگی با کرونا آماده می کند

بازار و اصناف2 هفته پیش

۱۴ واحد صنفی در هرمزگان پلمپ شد

اجتماعی2 هفته پیش

تأیید تخلف در روند احداث مجتمع تجاری تفریحی هرمزان بندرعباس/ رفع تصرف ۳۸ هزار متر مربع از اراضی دولتی و اعاده ۲۵۰ میلیارد تومان به بیت المال

اقتصادی2 هفته پیش

صیانت از نیروی کار از ایجاد تنش‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد

اجتماعی2 هفته پیش

اعلام جرم علیه ‌شهردار یکی از مناطق بندرعباس به اتهام اخذ رشوه و تخلفات انتخاباتی

اقتصادی2 هفته پیش

برگزاری دوازدهمین جلسه هفتگی کمیته کرونا در شرکت فولاد هرمزگان

اجتماعی3 ساعت پیش

کشف و انهدام دومین کارگاه تولید مشروبات الکلی در جزیره قشم توسط سپاه

اقتصادی3 ساعت پیش

شروع فاز دوم بریکت سازی و ورود به بورس هدفگذاری صبا فولاد است/ اعلام آمادگی مجموعه دولت برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد

اجتماعی3 روز پیش

بازگشایی خوابگاه دانشگاه هرمزگان از ۱۷ خرداد با اعمال محدودیت/ ثبت سه اختراع کرونایی در مرکز رشد

اجتماعی3 روز پیش

در مقابله با قاچاق کالا و صید ترال در خلیج فارس کوتاه نمی‌آییم

اقتصادی5 روز پیش

فولاد هرمزگان خود را برای زندگی با کرونا آماده می کند

بازار و اصناف2 هفته پیش

۱۴ واحد صنفی در هرمزگان پلمپ شد

اجتماعی2 هفته پیش

تأیید تخلف در روند احداث مجتمع تجاری تفریحی هرمزان بندرعباس/ رفع تصرف ۳۸ هزار متر مربع از اراضی دولتی و اعاده ۲۵۰ میلیارد تومان به بیت المال

اقتصادی2 هفته پیش

صیانت از نیروی کار از ایجاد تنش‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد

اجتماعی2 هفته پیش

اعلام جرم علیه ‌شهردار یکی از مناطق بندرعباس به اتهام اخذ رشوه و تخلفات انتخاباتی

اقتصادی2 هفته پیش

برگزاری دوازدهمین جلسه هفتگی کمیته کرونا در شرکت فولاد هرمزگان

آگهی

پر بازدیدها