با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

در روزهای آتی شاهد کاهش موارد ابتلا به کرونا در رودان خواهیم بود

فرماندار رودان گفت: در روزهای آتی شاهد کاهش موارد ابتلا به کرونا در رودان خواهیم بود.

منتشر شده

روی

مصطفی غلامپور فرماندار رودان در گفتگوی اختصاصی با تجارت جنوب آنلاین با اشاره به دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا گفت : روند صعودی موارد ابتلا به کرونا در این شهرستان محصول کم توجهی به پروتکل های بهداشتی در دوهفته گذشته بوده است.

متاسفانه مراسمات سرور یا عزا، اعیاد و مناسبت ها موجب ایجاد تجمعات و کم توجهی به پروتکل های بهداشتی را فراهم آورد که نتیجه آن افزایش آمار مبتلایان بود.

مصطفی غلامپور با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی خاطر نشان کرد : برداشتن برخی محدودیت‌ها به معنای پایان بحران نیست و مردم همچنان باید موازین بهداشتی را رعایت کنند و از تردد غیرضروری ،برگزاری مراسم و هرگونه تجمعات به جد پرهیزنمایند. لذا انتظار ما از مردم همکاری در راستای رعایت دستورالعملهای بهداشتی و تامین سلامت عمومی است.

وی از تلاش خستگی ناپذیر کادر بهداشت و درمان تشکر کرد و افزود : طبعا با اتخاذ تصمیمات مناسب ،همراهی خوب اصناف ، و اعمال شرایط جدید در روزهای آتی شاهد کاهش موارد ابتلا به کرونا در رودان خواهیم بود . که جا دارد از مردم ،اعضای شورای تامین، امام جمعه، بسیج، هلال احمر، بخشداران، شهرداران، شوراهای اسلامی شهر و روستا ،دهیاران و نیروهای نظامی و انتظامی در امر مبارزه با کرونا قدردانی شود .

اخبار شهرستانها

بندرعباس بزرگترین شهر ساحلی ایران اما محروم از امکانات شهری

از همه مهم‌تر این که ساحل بندرعباس که با کمی تدبیر و طراحی اصولی می توانست بعنوان مهم‌ترین تفرجگاه مردم و منبع عظیمی برای اشتغال جوانان و درآمدزایی برای شهرداری باشد، خشک و بی روح به پارکینگ تبدیل شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، بهنام کهوری از فعالان اجتماعی استان هرمزگان در یادداشتی آورده است:

به دلیل جایگاه و اهمیت شهر در زندگی اجتماعی بشر همواره شهر، شهرنشینی و مدیریت این واحد اجتماعی از مشغله‌های فکری حکومتگران و اندیشمندان در طول تاریخ بوده است و همواره متفکران بزرگ اجتماعی از افلاطون تا ابن خلدون و تا رابرت پارک، هاروی و … به مطالعه پیرامون مسائل شهری پرداخته‌اند.

امروزه در مناسبات جهانی، کلان شهرها به عنوان موتور محرک توسعه کشورها ایفای نقش کرده و پراکنش همین کلان شهرها در سراسر دنیا به عنوان قطبهای توسعه، شبکه‌های پیچیده‌ای از روابط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره به وجود می‌آورد که فضایی جهانی می‌سازد.

کم نیستند کلان شهرهایی که بیش از کشورهای‌شان نام آنها در اخبار و رسانه ها شنیده میشود و با جای دادن مهمترین مراکز و کانونهایی که برنامه‌ریزی‌های ملی و بعضاً فراملی در آنها صورت می‌گیرد؛ نقشی کلیدی در نظام برنام‌هریزی توسعه ملی ایفا می‌کنند.

در دهه های اخیر با توسعه و رشد فضایی و کالبدی کلان شهرها و همچنین افزایش جمعیت آنها به خصوص در کشورهای در حال توسعه، مشکلات و مسائل عدیده‌ای گریبانگیر شهروندان و مدیران شهری شده است.

شهر بندرعباس نیز به علت واقع بودن در ساحل خلیج فارس و دارابودن دو بندرگاه تجاری شهید باهنر و شهید رجایی، پالایشگاه های ستاره خلیج فارس و بندرعباس، صنایع آلومنیوم وفولاد و کشتی سازی از موقعیت خاصی در کشور برخوردار است و می‌توان گفت مهمترین و پرجمعیت‌ترین شهر ساحلی ایران می باشد و با توجه به موقعیت آن می‌بایست از استانداردهای شهری بالایی برخوردار باشد.

اما این شهر با چنین موقعیتی از مشکلات عدیده ای در خصوص سیستم مدیریت شهری رنج می‌برد که برخی از این مشکلات حتی جایگزین زیبایی‌ها و جذابیت‌های این شهر در افکار و اذهان مردم کشورمان شده است.

عدم زیباسازی ورودی‌های شهر بندرعباس

خرابی آسفالت خیابان‌های شهر

پایین بودن سرانه فضای سبز شهری

نبود سیستم حمل و نقل مطلوب که رضایت شهروندان را جلب کند

مشکل خورهای شهر و فاضلابی که به دریا می ریزد

 نامناسب بودن پیاده‌روها

نبود زیر ساخت‌های مناسب شهری در شهرک پیامبر اعظم
عدم شفافیت در بودجه سالیانه شهرداری که خود مایه بسیاری از این مشکلات است 

عدم نگهداری از پروژه‌های احداث شده توسط شهرداری از جمله تونل‌های گل که به صورت آهن پاره در سطح شهر رهاشده‌اند و پروژه باغ گل بندرعباس

 عدم زیباسازی میدان‌ها و خیابانهای شهر بندرعباس که می توان از میدان پارک شهر و میدان شهدا (یادبود سابق نام برد(

 عدم نظارت شهرداری بر روی پروژه های ساختمانی سطح شهر که باعث گردیده سازندگان کوچه ها را به کارگاه ساختمانی تبدیل کنند و گاه با پایان پروژه‌، انبوهی نخاله در کوچه رها و حتی باقیمانده بتون و آسیبی که جوی‌های کوچه و خیابان زده‌اند را به حال خود رها می‌کنند.

مشکل کمبود پارکینگ در سطح شهر بندرعباس که شهرداری تاکنون تدابیری برای آن نداشته است و عملا برخی زمین‌های خاکی با وضعیتی مناسب بدون نظارت شهرداری به پارکینگ تبدیل شده است.

از همه مهم‌تر این که ساحل بندرعباس که با کمی تدبیر و طراحی اصولی می توانست بعنوان مهم‌ترین تفرجگاه مردم و منبع عظیمی برای اشتغال جوانان و درآمدزایی برای شهرداری باشد، خشک و بی روح به پارکینگ تبدیل شده است.

مشکلات فوق تنها بخشی از مشکلات شهر بندرعباس است و شهرداری بندرعباس به عنوان متولی مدیریت شهری می بایست نسبت به رفع و یا کاهش مشکلات فوق اقدام کند. مشکلاتی که حل هر کدام از آنها می‌تواند در جلوه و زیبایی شهر اثر مثبت به جای نهد.

لذا قصد دارم در مجموعه‌ یادداشت‌هایی با ذکر جزئیات از مسائل و مشکلات شهرداری، راهکارهایی را نیز برای حل معضلات شهر بیان کنم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توزیع بیش از یک میلیارد تومان بسته غذایی در شهرستان رودان و بخش رودخانه

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: پس از شیوع ویروس کرونا از سه هزار و ۶۰۰ بسته غذایی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان در شهرستان رودان و بخش رودخانه توزیع شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، منوچهر دانشمند اظهار کرد: از شیوع ویروس کرونا تا کنون علاوه برتوزیع مواد غذایی در کل استان هرمزگان سه هزار و ۶۰۰ بسته غدایی به ارزش ۳۲۰ هزارتومان در شهرستان رودان و بخش رودخانه توزیع شد.

وی عنوان کرد: این بسته‌ها شامل برنج، مرغ، روغن، رب گوجه فرنگی، حبوبات و ماکارونی بود.

دانشمند ابراز داشت: دو هزار و ۵۰۰ بسته غذایی به امام جمعه محترم شهرستان رودان ۵۰۰ بسته دیگر به گروه جهادی رودخانه، ۴۰۰ بسته به گروهای جهادی رودان و ۲۰۰ بسته به مجموعه خیرین رودان تحویل و توزیع شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف و انهدام دومین کارگاه تولید مشروبات الکلی در جزیره قشم توسط سپاه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم گفت : امشب یک کارگاه تولید و ساخت مشروبات الکلی دست ساز غیر بهداشتی، به میزان تقریبی ۱۵۰۰ لیتر همراه با وسایل و ابزالات در جزیره قشم کشف و ضبط و یک نفر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در راستای برنامه طرح تحول محلات و انجام گشت های رضویون بسیج و با هماهنگی دادستان محترم شهرستان،یک کارگاه تولید و ساخت مشروبات الکلی دست  ساز، توسط معاونت اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم کشف و منهدم شد.

سرهنگ پاسدار محمد سالاری ضمن هشدار به هنجارشکنان  و قاچاقچیان مواد مخدر و مشروبات الکلی بیان نمود: سردار فرمانده محترم سپاه امام سجاد(ع)استان هرمزگان طی دستوری ، موضوع مبارزه با جرائم سازمان یافته بخصوص تهیه و توزیع مشروبات الکلی و مواد مخدر را در دستور کار ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم قرار داده و از عموم مردم خواست در صورت اطلاع از حمل و خرید و فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی، موضوع را با اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم به شماره ۱۱۴ درمیان بگذارند تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

لازم به توضیح است،مشروبات الکلی کشف شده،غیر بهداشتی بوده و در صورت توزیع در سطح شهرستان قشم احتمال مسمومیت و کوری افراد را بدنبال خواهد داشت.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها