با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

طی یکسال گذشته ۵۲ درصد از پرونده‌های مانده هرمزگان کاهش داشته است

ئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: علاوه بر پرونده‌های وارده‌ای داشتیم، ۳۰ هزار و ۶۰۰ پرونده معادل ۵۲ درصد از میانگین مانده استان را کاهش دادیم که در کشور یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی صبح امروز در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار کرد: هفته قوه قضایه روز یکشنبه با عنوان مبارزه با فساد و احیای حقوق عامه آغاز خواهد شد. دوشنبه روز حمایت قضایی از تولید و کارآفرینی، سه شنبه روز کرامت مردم و حقوق بشر، چهارشنبه روز عدالت الکترونیک و فناوری‌های نوین، پنج‌شنبه روز نظارت پیشگری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی، جمعه روز ترویج کار جهادی و فرهنگ صلح و سازش، شنبه روز ارتقا سلامت قوه قضاییه عزت و کرامت قضات و کارکنان نامگذاری شده است.

وی عنوان کرد: هفته قوه قضاییه روز یکشنبه با عطرافشانی و غبارروبی شهدای گرانقدر بنندرعباس آغاز خواهد شد. سپس دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه را خواهیم داشت و پس از آن ساختمان مرکزی اداره کل پزشکی قانونی از طریق ویدیو کنفرانسی توسط ریاست قوه قضاییه افتتاح خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ابراز داشت: دوشنبه بازدید از زیرمجموعه تابعه دستاه قضایی در دستور کار قرار دارد. ملاقات و دیدار مردمی با سراسر استان از طریق ویدیو کنفرانس و بازدید از شوراهای حل اختلاف از دیگر برنامه‌های روز دوم هفته قوه قضاییه است.

صالحی تصریح کرد: سه شنبه بازدید از واحدهای تولیدی استان توسط شورای قضایی استان خواهیم داشت و چهارشنبه نیز سالن جلسات و دادرسی الکترونیک شهید قاسم سلیمانی را در دادسرای بندرعباس افتتاح خواهیم کرد.

وی بیان داشت: پنجشنبه غبارروبی و عطرافشانی در سایر شهرستان های استان خواهیم داشت و پس از آن دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در دستور کار قرار دارد. روز جمعه همسان با سایر کشور مقرر شده بود که میز خدمت در نماز جمعه برپا شود اما به علت شیوع بیماری منحوس کویید ۱۹ امکان اجرای این برنامه مقدور نیست.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اذعان کرد: در آخر همایش سراسری رئیس قوه قضایه با دادگستری های سراسر کشور و دیدار با مقام معظم رهبری به صورت ویدو کنفرانس برگزار خواهد شد.

صالحی در خصوص اقدامات دستگاه قضایی استان در یکسال گذشته، تشریح کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در دوره تحول حضرت آیت‌الله رئیسی، تححق تحول به صورت جدی در دستور کار استان هرمزگان قرار گرفت و همکاران ما در سراسر استان با یک عزم جدی و یک حرکت انقلابی و جهادی و یک تلاش شبانه روزی نسبت به گذشته در جهت تحقق تحول تلاش می‌کنند که جا  دارد از تمام عزیزان تقدیر کنم.

وی گفت: تمام کارکنان دادگستری استان هرمزگان با وجود کمبود شدید امکانات و مشکلات زیادی که وجود دارد به ندای رهبر معظم انقلاب لیبیک گفتند و سیاست‌های ابلاغی ریاست قوه را به صورت دقیق در استان اجرا کردند به نحوی که دستگاه قضایی هرمزگان با همکاری مردم عزیز در بسیار از موارد در قله پیشرفت و ارتقا حداکثری قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: علاوه بر پرونده‌های وارده‌ای داشتیم، ۳۰ هزار و ۶۰۰ پرونده معادل ۵۲ درصد از میانگین مانده استان را کاهش دادیم که در کشور یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود.

صالحی بیان داشت: ۱۵ هزار و ۶۱۹ فقره پرونده معادل ۳۴ درصد از تمام پرونده‌ها صلح و سازش شده‌اند. پرونده های مهم سازش شده در استان ۱۷ پرونده بوده است که آشتی در طوایف بزرگ در میناب، جاسک و بشاگرد بوده است.

وی عنوان کرد: بازرسی‌های صورت گرفته بالغ بر ۲۵۲ مورد است که اعم از قضایی اداری و ستادی بوده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ابراز داشت: پیرامون اجرای دستورالعمل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شعبه ویژه مبارزه با قاجاق کالا و ارز در سراسر استان ایجاد شد و از دیگر موارد می‌توان به بازدید هدفمند و میدانی دادستان‌ها از اداره گمرکات و بنادر، رصد و پیگیری مستمر و مداوم پرونده‌های قاچاق در دبیر خانه مدیریت پرونده‌های مهم سراسر استان تا اجرای کامل حکم تحت نظارت مستقیم اینجانب با تشکیل دبیرخانه در مرکز استان و حمایت حقوقی و قضایی از ۱۰۴ پرونده فعالین اقتصادی اشاره کرد.

صالحی با ذکر این نکته که در سال گذشته ۱۳ درصد از جمعیت کیفری استان کاهش داشته است، تصریح کرد: ۳۳۷ مورد مکاتبه در راستای پیگیری حقوق عامه انجام شد است. پیگیری صیدترال یکی از مشکلاتی بود که در استان وجود داشت در دستور ویژه قرار گرفت و توفیقات مناسبی را نیز در این زمینه داشتیم.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اذعان کرد: بازدید محسوس از واحدهای تولیدی و تجاری، نظارت بر امر بهداشت محیط و مواد غذایی، نظارت بر بازار، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از دیگر اقدامات است.

صالحی با ذکر این نکته که چاه‌های زیاد غیر مجازی در سطح استان پلمپ شدند، تشریح کرد: در راستای حقوق شهروندی ۱۰۵ مورد بازرسی صورت گرفته است. در راستای حفاظت از اراضی ملی بالغ بر سه هزار و ۵۰ هکتار از ارزضی ملی به ارزش بیش از ۶۶۷ میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان رفع تصرف شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: ۹۷ درصد از ابلاغ‌های استان هرمزگان و بالغ بر ۹۹ درصد از ابلاغ‌های شوراهای حل اختلاف الکترونیکی است که رتبه اول کشوری را در این زمینه داریم.

صالحی بیان داشت: ۲۴ دفتر در استان به منظور خدمات رسانی قضایی افتتاح شد. ارائه عدم سوء پیشینه کیفیری به صورت الکترونیک در دستور کار استان هرمزگان قرار گرفت و این طرح به کشور نیز ارائه شد. طرح استان موجب شد که این امر در سراسر کشور اجرایی شود و رضایتمندی بسیار مناسبی در این حوزه ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: از نظر کاهش میانگین مانده در دادگاه تجدید نظر رتبه اول کشوری را داریم به نحوی که در هر شعبه از دادگاه انقلاب ۱۸ فقره وجود دارد. از نظر کاهش پرونده‌های دادگاه کیفری هم رتبه اول کشوری را داریم و تنها موجودی هر شعبه هشت فقره پرونده است.

صالحی تصریح کرد: در یکسال گذشته چهار هزار و ۱۵ ملاقات مردم توسط اینجانب برگزار شد که بازدیدهای موردی همکاران نیز به ۹ هزار و ۸۰۰ نفر می‌رسد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اذعان کرد: دادگستری بشاگرد سال ها در جاسک قرار داشت و مردم بشاگرد برای رسیدگی به امور قضایی خود باید مسافت ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتری را طی می کردند که بر اساس دستور رئیس قوه قضاییه به سرعت دادگستری در بشاگرد مستقر شد و دیگر نیازی به طی کردن این مقدار مسافت وجود ندارد.

اجتماعی

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی از گردش حساب بانکی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی هرمزگان

استاندار هرمزگان با اشاره به ایده جدید، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی در استان، گفت: بر اساس این طرح هرکدام از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی فعال در هرمزگان، حساب‌های بانکی خود را در برخی بانک‌ها تجمیع خواهند کرد و از محل گردش حساب بانکی آن‌ها، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در نشست مشترک ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، با اشاره به اقدامات دستگاه های اجرایی استان و بنیاد مستضعفان در راستای رفع محرومیت در منطقه «کوشا احمدی» شهرستان حاجی آباد، بیان داشت: در این منطقه با مشارکت استان و بنیاد مستضعفان، ۲۲ مدرسه در حال احداث است که تا پایان سال جاری تکمیل خواهند شد.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۲ سد و سازه آبخیزداری در منطقه کوشا احمدی ساخته می‌شود و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز به صورت مشارکت استان و بنیاد مستضعفان جهت احداث جاده های روستایی در این منطقه اختصاص یافته تا به سرعت این طرح ها تکمیل شوند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: ترویج مهارت آموزی و آموزش های فنی حرفه ای، آبرسانی به ۱۲ روستا، تجهیز مدارس، احداث مساجد، اماکن فرهنگی و ورزشی و اجرای طرح هادی در پنج روستا، از جمله دیگر اقداماتی هستند که با جدیت، تلاش و کوشش شبانه روزی در روستاهای منطقه کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد در حال اجرا می باشند.

همتی در ادامه با اشاره به ایده جدید در راستای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی در هرمزگان، تصریح کرد: بر اساس این طرح هرکدام از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی فعال در هرمزگان، حساب‌های بانکی خود را در برخی بانک ها تجمیع خواهند کرد و از محل گردش حساب بانکی آنها، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی از طریق کارگروه اشتغال استان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی گفت: در قالب این طرح هر کدام از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به عنوان معین یکی از شهرستان‌های استان انتخاب می شوند تا از طریق فعالیت و گردش حساب بانکی آنها، تسهیلات قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال خرد و خانگی در هر شهرستان پرداخت شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به انجام کار کارشناسی جهت عملیاتی شدن این طرح، خاطرنشان کرد: بنگاه‌های اقتصادی علاوه بر مشارکت در ایجاد زیرساخت ها، ظرفیت مناسبی جهت کمک به سایر حوزه ها از جمله اشتغال در استان هستند که می توان از این طریق با توجه به وجود متقاضیان اشتغال و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف، نهضت اشتغالزایی را در استان ایجاد کرد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاح ۸ مدرسه جدید درمناطق کم‌برخوردار هرمزگان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: با افتتاح این هشت مدرسه تعداد مدارس ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام درمناطق محروم هرمزگان به ۵۷ مدرسه از ۶۷ مدرسه مصوب رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، منوچهر دانشمند بیان داشت: در سال جاری بر حسب دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و همکاری بنیاد برکت اقدام به ساخت ۱۵۰ مدرسه در سراسر کشور کرد که سهم هرمزگان ۸ مدرسه شد که امروز به بهره برداری رسیدند.

وی اضافه کرد: این مدارس در شهرهای بندرعباس، قشم، خمیر، پارسیان، بندرلنگه و بشاگرد با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال احداث و افتتاح شدند.

دانشمند تصریح کرد: امروز مدرسه شش کلاسه شهید عباس زاده برکت در بشاگرد با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به نیابت از هشت مدرسه در سطح استان به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به مدرسه شهید عباس زاده برکت در بشاگرد گفت: این مدرسه شش کلاسه در مساحتی به وسعت ۲هزار متر و ۴۳۰ متر زیر بنا به اهالی روستای ‌‌چوخون اهدا شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بیش از ۶۰۰ عنوان برنامه هفته بسیج در هرمزگان اجرا می شود

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع)گفت: به مناسبت هفته بسیج، بیش از ۶۰۰ عنوان برنامه در استان هرمزگان اجرا می شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، « هدایت الله امیری » در نشست خبری هفته بسیج با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: بسیج همان گونه که در گام نخست انقلاب توانست بسیاری از مشکلات را رفع کند، در گام دوم نیز می تواند بیش از پیش نقش آفرین باشد.
 
وی با بیان اینکه بسیج در گام اول با ورود هدفمند خود توانست مخاطرات را از انقلاب اسلامی دور سازد و روحیه فداکاری و ایثار را در همه عالم منتشر کند، افزود: بسیج پس از دوران دفاع مقدس در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصاد مقاومتی و … نقش پررنگی داشت و در گام دوم در جهت دستیابی انقلاب اسلامی به اهداف متعالی آن می تواند نقش موثری را ایفا کند.
 
جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) با اشاره به اینکه تشکیل تمدن نوین اسلامی مستلزم پیش نیازهایی است، عنوان کرد: برای تحقق تمدن نوین اسلامی ابتدا باید به سمت ایجاد محله اسلامی حرکت کنیم که توجه به خانواده به عنوان کوچکترین نهاد اجتماعی نقش بسزایی در این مهم دارد.
 
وی ادامه داد: بسیج با بهره گیری از ظرفیت مساجد، قرارگاه های تحول را در سطح محلات راه اندازی کرد تا بتواند همه موضوعات محله را بر اساس شاخص های اسلامی تبیین و اجرا کند..
 
امیری با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ قرارگاه تحول محلات در استان هرمزگان تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: این قرارگاه ها با تشکیل کارگروه های تخصصی در حوزه های مختلف در حال خدمات رسانی به مردم هستند.
 
وی در ادامه به عملکرد بسیج استان در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: بسیج در این ایام در سه حوزه ضدعفونی کردن محلات، تولید ماسک و کمک های مومنانه فعالیت داشت و بیش از ۸۰ کارگاه تولید ماسک در استان راه اندازی کرده است که از ابتدای امسال تاکنون ۲ میلیون ماسک و بالغ بر ۲۴۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرده است.
 
امیری افزود: بسیج طلاب نیز در امر تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی مشارکت داشته است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت و بیان کرد: بیش از ۶۰۰ عنوان برنامه شامل نمایشگاه بزرگ دستاوردهای فعالیت قرارگاه های تحول محلات که هر روز از ساعت ۱۹ به مدت ۴۵ دقیقه از طریق شبکه استانی پخش می شود و به علت شرایط کنونی بازدید حضوری وجود ندارد.
 
جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع)، تقدیر از مدافعان سلامت و همچنین خانواده های شهدای مدافعان سلامت، برپایی جشنواره های فرهنگی هنری، پویش نذر خون پیشکسوتان جهاد و شهادت و اهدا خون، جشنواره مجازی جهادگران علم و فناوری، رزمایش فرهنگی اجتماعی خدمت مومنانه در قالب خدمات معیشی، مشاوره ای، مددکاری، بصیرت افزایی و …، اجرای طرح ازدواج آسان و اهدا جهیزیه به زوج های جوان را بخش دیگری از برنامه های هفته بسیج امسال در هرمزگان ذکر کرد.
 
امیری افزود: اجرای طرح جهادی کلاس مهربانی(توزیع لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند)، اهدا ۲۰۰ تبلت به دانش آموزان خانواده های نیازمند، آغاز پویش سلیمانی ها، شب شعر انقلاب و بسیج، برپایی میزهای خدمت در محلات و رسیدگی و رفع مشکلات مردم، افتتاح پروژه های محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه هاست.
 
وی اضافه کرد: بیش از ۵۰ هزار بسته معیشتی نیز آماده شده است که در هفته بسیج بین نیازمندان استان هرمزگان توزیع خواهد شد.
 

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها