با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

عالی‌ترین سطح تعامل نمایندگان با استاندار در جریان است/ ضرورت چاره‌اندیشی در مورد معیشت ساحل‌نشینان

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: عالی‌ترین سطح تعامل نمایندگان با استاندار در جریان است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس احمد جباری اظهار کرد: امروز نشست ویژه‌ای میان نمایندگان استان در مجلس با استاندار هرمزگان در تهران برگزار شد که در این جلسه، مجموعه اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در هفته‌های اخیر به منظور پیگیری اعتبارات و امورات کلان استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این نشست همچنین مجموع نمایندگان استان در مجلس ضمن ابراز رضایت از همکاری و تعامل استاندار با مجمع نمایندگان و پیگیری همسوی مسائل استان در مرکز با استفاده از ظرفیت نمایندگان تقدیر کردند و تداوم این رویه را کمکی بزرگ به رشد و پیشرفت استان و رفع محرومیت‌های آن از طریق تقویت امکانات و اعتبارات استان برشمردند.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر این که عالی‌ترین سطح تعامل میان نمایندگان با استاندار هرمزگان در جریان است، خاطرنشان کرد: این سطح و نوع همکاری و انسجام بی‌نظیر است و ثمرات آن را می‌توانیم در پیگیری مطالبات مردم و رفع مشکلات استان و سرعت دادن به اجرای پروژه‌های حیاتی استان از جمله بیمارستان‌ها و توسعه راه‌ها و تقویت زیرساخت‌های استان، کسب سهمیه‌های جدید جذب نیرو در شبکه بهداشت و درمان، تجهیز مراکز درمانی و … نیز شاهد بود.

جباری بیان داشت: پیگیری‌های خوبی با احصای مشکلات استان در سطح وزارتخانه‌ها به طور مجزا نیز از سوی استاندار در جریان است و ما نیز در قالب مجمع نمایندگان هرجا که لازم باشد، آماده‌ایم تا با تعامل و پیگیری امور در سطح پارلمانی، این پیگیری‌ها را سرعت دهیم.

وی یکی از خواسته‌های نمایندگان استان از استاندار را ضرورت چاره‌اندیشی در مورد معیشت ساحل‌نشینان از طریق اتخاد تصمیماتی راهگشا در قالب شورای تأمین استان عنوان کرد و گفت: برخی محدودیت‌ها در ماه‌های اخیر در کنار بروز نوسانات اقتصادی سبب شده تا شرایط زندگی مردم سخت و گذران زندگی بر مردم سخت شود و ما در قالب ظرفیت‌های ساحلی استان خودمان در ارتباط با کشورهای همجوار و استفاده از ظرفیت تجار و بازرگانان استان می‌توانیم در سایه مجموعه تدابیر حمایتی، معیشت مردم را تقویت کنیم.

نماینده مردم غرب هرمزگان در خانه ملت اضافه کرد: به ثمر رساندن سرمایه‌ گذاری‌های موجود در استان در تقویت اشتغال و اقتصاد محلی نقش بسزایی دارد و باید همدلانه در این راستا در سایه قانون از فرار سرمایه‌ها خودداری و منافع عمومی را تقویت کنیم.

جباری همچنین اظهار داشت: یکی از نگرانی‌های نمایندگان استان در مجلس، رهاشدگی امور و بی‌انگیزگی مدیران در ماه‌های پایانی عملکرد دولت است که نمایندگان با جدیت بر تداوم حضور همتی به عنوان استاندار هرمزگان تأکید و حمایت کامل خود را در این زمینه اعلام کردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در آستانه تدوین بودجه سال آینده کشور نیز قرار داریم و همفکری‌‌های خوبی برای طرح برخی موضوعات توسعه‌ای استان در لایحه بودجه سال آینده کشور از طریق رایزنی با سازمان برنامه و بودجه و برخی وزارتخانه‌ها صورت گرفت و مقرر شد تا این اقدام به طور مستمر تا به نتیجه رساندن اهداف پیگیری شود.

اقتصادی

امضا تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس

تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق، تهمتن رییس خانه صنعت و معدن استان هرمزگان، دکتر رضایی دبیر کل اتاق و کناری زاده رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس به امضا رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با انعقاد این تفاهمنامه رسیدگی تخصصی و دقیق و نظام مند اختلاف در حوزه صنایع و معادن استان هرمزگان انجام  و جایگاه داوری و میانجیگری در حل و فصل این قبیل اختلافات تقویت می شود.

این تفاهمنامه با هدف گسترش تقویت همکاری های مشترک و در راستای بهره مندی از ظرفیت موجود و توان علمی و اجرایی طرفین منعقد گردید.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

نخستین دفتر گواهی مبدا کشور در بندر شهید باهنر افتتاح شد

نخستین دفتر گواهی مبدا توسط اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر افتتاح و به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین دفتر گواهی مبدا کشور امروز در گمرک شهید باهنر با حضور ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس، دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی،  حسینی مدیر اداره بندر شهید باهنر و سعیدی ناظر گمرکات استان هرمزگان، عباس معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت صنعت و معدن استان و تنی چند از فعالان اقتصادی افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در حاشیه آیین افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ در بندر شهید باهنر با بیان اینکه تحقق این مهم با پیگیری های مکرر اتاق بازرگانی بندرعباس صورت گرفته است، اظهار کرد: با افتتاح این دفتر، علاوه بر تامین امنیت بالا و امکان استعلام الکترونیکی گواهی های مبدا صادره برای تمامی مخاطبان از اتلاف وقت، از توقف محموله های صادراتی در گمرکات مقصد و در نتیجه بروز ضرر و زیان احتمالی برای صادرکنندگان جلوگیری می شود.

وی در ادامه به دیگر مزایای افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با پیوستن به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدأ، به منظور یکپارچه سازی با اتاق های بین المللی، به خط مشی های بین المللی در زمینه صدور گواهی مبدا دست خواهد یافت.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به رضایت مندی و اقبال صادر گنندگان و فعالان اقتصادی از گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال این اقدام را به دیگر بنادر شرق تعمیم داده تا صادر کنندگان شرق استان نیز از ارائه خدمات در منطقه خود بهره مند شوند.

وی افزود: بعد مسافت از محل صدور گواهی مبدا واقع در اتاق بازرگانی بندرعباس تا محل بندر هموار مورد گلایه صادرگنندگان بود که امروز با مساعدت سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی بندرعباس و همچنین اداره کل گمرک بندر شهید  باهنر این مطالبه و خواست  بحق تجار محقق شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

مدیر دایره توسعه کسب و کار سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان گفت: ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «عقیل عمادی‌خراجی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای توسعه خدمات بانکی به مردم مناطق محروم و روستاها، ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز در مناطق مختلف استان نصب شده است.

 مدیر دایره توسعه کسب و کار  سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان عنوان کرد: توسعه خدمات بانکی در روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای استان و با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان و جاسک در حال انجام است.

وی افزود: این اقدام با بازخورد خوبی از سوی اهالی این مناطق مواجه شده و زمینه رضایتمندی و رفع مشکلات بانکی مردم را فراهم کرده است.

مدیر دایره توسعه کسب و کار بانک انصار استان هرمزگان در پایان گفت: بانک انصار با دارا بودن ۱۵ شعبه و ۲ باجه و در مجموع ۳۹ دستگاه پیشخوان نصب شده در روستاها، رتبه نخست خدمات الکترونیک بانکی ارائه شده در روستاها را در اختیار دارد و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به دیگر مناطق فاقد خدمات بانکی را بنا بر اولویت های موجود دارد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها