با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

انعکاس فعالیت‌های دولت یکی از تکالیف مدیران دولتی در شرایط فعلی است

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: امروز تمام خط رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمنان به صورت هماهنگ در تلاش هستند که کارآمدی نظام را زیر سوال ببرند. بر تمام مدیران واجب است که انعکاس فعالیت‌های خود رد طول سال را در دستور کار قرار دهند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت‌الاسلام «محمد عبادی‌زاده» در دیدار با استاندار هرمزگان اظهار کرد: هفته دولت بخش کوچکی از تلاش‌های دستگاه اجرایی استان هرمزگان به نمایش گذاشته خواهد شد.

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان عنوان کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای بازنگری عملکرد است تا انچه در گذشته انجام شده است بررسیب شود و مسیر متناسب با شرایط گام دوم انقلاب بررسی شود و به آن سرعت و شدت بیشتری ببخشیم.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده تصریح کرد: هفته دولت فرصتی مغتنم است که دولت فعالیت‌های خود را به سمع و نظر مردم برسانند. فعالیت‌های دستگاه اجرایی را به اطلاع مردم برسانید چراکه ما در یک هجمه تبلیغاتی رسانه‌ای هماهنگ از سوی دشمنانمان قرار داریم تا نظام را ناکارآمد جلوه دهند.

وی ادامه داد: اگر فعالیت‌ها و تلاش‌هعا به مردم اطلاع‌رسانی نشود و مردم مطلع نباشند قطعا باعث نا امیدی خواهد شد. قطعا فعالیت‌های خوبی در حال انجام است اما اگر حس ناکار آمدی نظام در مردم ایجاد شود خطرات بسیار زیادی به وجود خواهد آمد.

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان تشریح کرد: امروز تمام خط رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمنان به صورت هماهنگ در تلاش هستند که کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرند. یکی از تکالیف و مسوولیت‌های که بر تک تک مدیران واجب است انعکاس گزارش فعالیت‌ها در طول سال به صورت مکرر است.

حجت‌الاسلام عبادی زاده خاطرنشان کرد: مجمموعه رسانه‌های استان نیز یک ماموریت مضاعفی در این رابطه دارند. همه باید پای کار باشند تا این تلاش‌ها و زحمات به اطلاع مردم رسانده شود تا بتوان جلوی دسیسه‌های افرادی که نمی‌خواهند موفقیت ایران را ببینند ایستاد.

وی اقدامات دولت در شرایط فعلی را مانند یک معجزه دانست و اذعان کرد: شرایط کرونا و تحریمهای ظالمانه که باعث ایجاد محدودیت مالی شد شرایط را تا حدودی برای دولت سخت کرد اما خوشبختانه چرخ فعالیت دولت و نظام جمهوری اسلامی متوقف نشده است.

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان اظهار کرد: استان هرمزگان استانی صنعتی است و در حوزه گردشگری نیز دارای پتانسیل‌های گردشگری زیادی است علاوه بر آن در حوزه‌های کشاورزی نیز ظرفیت‌های خوبی وجود دارد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده گفت: این ظرفیت‌های استان هرمزگان نوید یک آیندذه روشنی را برای استان می‌دهد. اگر روند فعالیت و تلاش‌های مدیران ادامه دار باشد و شتاب بیشتری هم پیدا کند در آینده شاهد خواهیم بود که یک تحول عظیم و جدی در استان رقم خواهد خورد.

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان عنوان کرد: اینکه امروز بشاگرد مورد توجه استاندار هرمزگان قرار دارد نشان می‌دهد توازن و توزیع فعالیت و تلاش در استان هرمزگان به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است که جای قدردانی دارد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده تصریح کرد: امیدوارم در آینده با توجه و تمرکز بیشتر به مکران شاهد یک تحولی در حوزه فعالیت‌های اقتصادی و چرخش صحیح زندگی مرزنشینان شرق استان هرمزگان شاهد باشیم.

وی ادامه داد: بخشی از نگاه قراردادهایی که با کشورهای دیگر مطرح است به استان هرمزگان است. توجه ویژه به بخش مکران و جزایر به عنوان ظرفیت بسیار بالا نوید یک آینده درخشان به هرمزگان می‌دهد

اجتماعی

هوای گرم احتمال بروز حادثه در رانندگی را افزایش می‌دهد

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان با بیان اینکه هوای گرم احتمال بروز حادثه در رانندگی را افزایش می‌دهد، گفت: هواي گرم بالاي ۲۷ درجه سانتی‌گراد عكس‌العمل راننده را ۰.۰۳ ثانيه كندتر مي‌كند و حوادث رانندگي در همين صدم ثانيه‌ها رخ مي‌دهد.

منتشر شده

روی

به وسیله


به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سرهنگ «اسماعیل تنها» ظهر امروز (۲۵ شهریورماه) با اشاره به تاثیر هوای گرم در رانندگی افراد، اظهار کرد: ابن خلدون و بزرگان علوم جامعه شناسی، رفتارشناسی و ناهنجاری های اجتماعی، درخصوص تاثیرات وارتباط آب و هوا بر جرائم و تخلفات توسط افراد تاکید کرده‌اند و رابطه مستقیمی میان ان دو متصور هستند.

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان دانستن تکنیک‌های رانندگی در فصل گرما را یکی از الزامات انجام سفری مطمعن و بدون حادثه دانست و عنوان کرد: لازم است که رانندگان در فصل تابستان نكات مرتبط با رانندگی را مدنظر قرار دهند.

 وی آگاهي از نوع راه و شرايط حاكم بر آن را يكي از فاكتورهاي مهم در هنگام سفر دانست و ادامه داد: يعني شكل مهندسي راه، وجود پل، تونل، پيچ‌هاي خطرناك و حادثه‌خيز و نيز مسافتي كه بايد طي شود و همچنين شرايط آب و هوايي را بايد دانست تا با آگاهي و آسودگي خاطر سفر كرد.

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان بیان داشت: موضوع مهم و شاخص در تابستان،‌ شرايط اقليمي گرم آن است كه بر آمادگي و واكنش راننده در هنگام مقابله با خطرات تاثير مي‌گذارد.

 سرهنگ تنها با بیان اینکه گرما، آرامش و خونسردي را در هنگام رانندگي سلب مي‌كند، تصریح کرد: هواي گرم بالاي ۲۷ درجه سانتی‌گراد عكس‌العمل راننده را ۰٫۰۳ ثانيه كندتر مي‌كند. در چنين شرايطي، راننده رفتاري متفاوت با ديگران خواهد داشت كه در نهايت خستگي، بي‌حوصلگي و عدم تمركز را در پي دارد و حوادث رانندگي در همين صدم ثانيه‌ها رخ مي‌دهد.

وی با بیان اینکه گرما بر قسمت‌هاي مختلف اتومبيل تاثيرگذار است، تشریح کرد: گرما بيشترين تاثير را بر لاستيك‌ها و موتور خودرو مي‌گذارد كه شرايط مشكلي را براي راننده به وجود خواهد آورد؛ بنابراين اگر مجبور به رانندگي نيستند، اتومبيل را متوقف كرده و پس از كمي استراحت و استفاده از نوشيدني‌هاي خنك، در شرايط بهتري رانندگي كنيد.

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان ابراز داشت: درهواي گرم، سطح جاده نرم است و به اصطلاح قيرزدگي به وجود مي‌آيد و بايد در هنگام پيچيدن به طرفين و ترمز كردن، بسيار مراقب باشيد.

سرهنگ تنها با بیان اینکه برای سفر در تابستان و هوای گرم از قبل برنامه‌ریزی داشته باشید، اظهار کرد: لازم است که بازدید وسیله نقلیه از لحاظ شرایط فنی، وسایل سرمایشی انجام شود.

وی با بیان اینکه اولویت عدم رانندگی در ساعات گرم به خصوص ظهرها است، خاطرنشان کرد: در هنگام توقف، خودرو را در زير نورآفتاب پارك نكرده و سيستم خنك‌كننده و سرمايشي خودرو را مورد بازديد قرار داده و از سالم بودن آن مطمئن باشيد. روغن ترمز خودرو را بازديد كنيد، جوش نيامده باشد چراکه در این صورت خاصيت خود را از دست مي‌دهد.

جانشین قرارگاه پلیس‌راه هرمزگان در پایان ضمن تاکید بر حفظ تمرکز توسط رانندگان گفت: سرنشينان و به خصوص بچه‌ها به مدت طولاني در يك اتومبيل پارك‌شده منتظر نباشند. بعد از ۲ ساعت رانندگي، به مدت ۱۰ دقيقه در يك محل مناسب استراحت كنيد و وسايل مصرفي خودرو مانند لامپ و تسمه پروانه را همراه داشته باشيد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

طالبان و داعش برای مقابله با ترویج اسلام عقلانی ایجاد شدند

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه طالبان و داعش برای مقابله با ترویج اسلام عقلانی ایجاد شدند، گفت: با توجه به اینکه در فصل جدیدی از مقاومت قرار داریم باید نگاه مقاومت کاملا توضیح داده شود تا مشخص شود که تکفیر ساخته شده غرب است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیت‌الله «رضا رمضانی» صبح امروز (۲۴ شهریورماه) در آئین اختتامیه کنگره امام سجاد (ع) که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: جامعه، امروز در ابعاد مختلف نیازمند مکتب اهل بیت و امام سجاد (ع) است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) عنوان کرد: اسلام به معنویت مسئولیت پذیر اشاره می‌کند که جمع بین دنیا و آخرت است. به گفته یکی از بزرگان اگر صحیفه نبود بشر نمی‌توانست با خداوند به درستی ارتباط برقرار کند.

وی مطرح کرد: یکی از اقداماتی که مجمع در حال انجام دادن آن است ایجاد دانش‌نامه مجازی با ۱۰ زبان ارائه شده است. در تلاش هستیم تعداد مقاله‌های این دانش‌نامه به ۴۰ هزار مقاله برسد و به چندین زبان منتشر شود.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اهمیت موضوع عقلانیت،  ابراز داشت:  اسلام برپایه رحمت استوار است و پیامبر نیز پیامبر رحمت محسوب می‌شود. البته شاخص‌ها و مولفه‌های نظیر عقلانیت، آزادی و عدالت را می‌توان با آیات قرآن نیز اثبات کرد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: حدود ۳۰۰ آیه در خصوص جهاد نازل شده است که نشان دهنده اهمیت این موضوع است و باید بدان توجه کرد.

وی ابراز داشت: زبان قرآن، زبان عقل و فطرت است و بر اساس خواسته‌های فطری نکاتی مورد تاکید قرار گرفته است که می‌تواند به عنوان یک قانون در جامعه پذیرفته شود.

آیت‌الله رمضانی تشریح کرد:  هر چه مقاومت در جامعه گسترش پیدا کند، خوی استکبار کاهش پیدا می‌کند ولی اگر چنین نباشد خوی استکبار در جامعه گسترده می‌شود.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان با بیان اینکه طالبان و داعش برای مقابله با ترویج اسلام عقلانی ایجاد شدند، گفت: با توجه به اینکه در فصل جدیدی از مقاومت قرار داریم باید نگاه مقاومت کاملا توضیح داده شود تا مشخص شود که تکفیر ساخته شده غرب است

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) به عنوان یک بنیاد معرفی شود

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) به عنوان یک بنیاد معرفی شود تا دارای ردیف بودجه و منابع مالی مناسب برای برگزاری هر چه بهتر باشد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «احمد مرادی» صبح امروز (۲۴ شهریورماه) در آئین اختتامیه کنگره امام سجاد (ع) که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: هرمزگان با هزار کیلومتر مرز ساحلی با چند کشور حاشیه خلیج‌فارس به صورت مستقیم ارتباط و مراوداتی دارد. مردم هرمزگان هم در جبهه فرهنگی و هم درحوزه فیزیکی در خلیج‌فارس و دریای عمان همواره مقاومت را پیشه کرده‌اند.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان عنوان کرد: علی‌رغم هجمه‌های دشمن به خصوص در حوزه‌های فرهنگی یکی از اقدامات مثبتی که به مدت ۱۰ سال است در استان هرمزگان انجام می‌شود همین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) است.

وی مطرح کرد: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست دارم که این کنگره به عنوان یک بنیاد تلقی شود و دارای ردیف بودجه شود.

مرادی در پایان گفت: امروز برای استان هرمزگان یک روز بیاد ماندنی خواهد بود و میزبانی کنگره امام سجاد (ع) افتخاری بزرگ برای هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها