با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

حذف واسطه‌ها با راه‌اندازی دفتر انجمن خرمای هرمزگان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی بندرعباس گفت: در حال حاضر بازاریابی مناسبی در حوزه خرما وجود ندارد و واسطه‌های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند که با راه‌اندازی این دفتر برای حل این موضوعات تلاش خواهد شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «محمدرضا صفا» ظهر امروز (۱۶ شهریور) در حاشیه آئین افتتاح دفتر انجمن خرمای شهریور استان هرمزگان اظهار کرد: در یک سال گذشته به بخشی از قول‌هایی که به جامعه اقتصادی استان هرمزگان داده بودم از جمله ایجاد انجمن خرمای هرمزگان و دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در بندرلنگه جامه عمل پوشاندم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی بندرعباس عنوان کرد: دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در بندرلنگه خریداری، تجهیز و راه‌اندازی شد. امروز نیز دفتر انجمن خرمای استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید و دومین موضوع وعده داده شده تحقق یافت.

وی تشریح کرد: ایجاد دفتر گواهی مبدا در بندر باهنر بندرعباس برای تسهیل صادرات از دیگر اقداماتی بود که در بدو ورود بنده به اتاق بازرگانی در دستور کار قرار داشت و خوشبختانه این موضوع هم تحقق یافت.

صفا مطرح کرد: اتاق جدید بندرعباس دارای ۴۳ درصد رشد فیزیکی دارد و در تلاش هستیم که تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی بندرعباس ابراز داشت: ایجاد دفتر گواهی مبدا در شرق استان هرمزگان برای تسهیل تجارت به کشورهای عمان و پاکستان در دستور کار قرار دارد.

وی مطرح کرد: دعوت از سفرا و کنسول‌های کشورهایی که با ایران مبادلات تجاری دارند برای برقراری ارتباط بیشتر از جمله برنامه‌های اتاق بازرگانی است. پس از پایان کرونا شاهد برگزاری سمینارهای متعددی از جمله سمینار «اوراسی»، «تولید داخل» و «صادرات صیفی‌جات» خواهیم بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی بندرعباس ابراز داشت: در سال‌جاری با پیگیری‌های انجام شده توانستیم در خبرگان بانکی، جلسات استانداری و تشکل‌ها صاحب رای شویم.

صفا بیان داشت: در سال گذشته ۹ جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی برگزار شد که از زمان تاسیس اتاق بازگانی بی سابقه بوده است. در تمام این جلسات هم حدود ۳۰ اقدام کارشناسی انجام شد.

صفا بیان داشت: باید به دنبال شناسایی بازارهای هدف و توسعه زیرساخت‌های تولیدی خرما باشیم. در حال حاضر بازاریابی مناسبی در حوزه خرما وجود ندارد و واسطه‌های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند که با راه‌اندازی این دفتر برای حل این موضوعات تلاش خواهد شد.

وی اظهار کرد: هدف ما از افتتاح این دفتر شناخت محصولات خرمایی کشت در استان هرمزگان برای تمام کشور و جهانیان است تا بتوان صادرات را در دستور کار قرار داد.

اقتصادی

امضا تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس

تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق، تهمتن رییس خانه صنعت و معدن استان هرمزگان، دکتر رضایی دبیر کل اتاق و کناری زاده رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس به امضا رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با انعقاد این تفاهمنامه رسیدگی تخصصی و دقیق و نظام مند اختلاف در حوزه صنایع و معادن استان هرمزگان انجام  و جایگاه داوری و میانجیگری در حل و فصل این قبیل اختلافات تقویت می شود.

این تفاهمنامه با هدف گسترش تقویت همکاری های مشترک و در راستای بهره مندی از ظرفیت موجود و توان علمی و اجرایی طرفین منعقد گردید.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

نخستین دفتر گواهی مبدا کشور در بندر شهید باهنر افتتاح شد

نخستین دفتر گواهی مبدا توسط اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر افتتاح و به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین دفتر گواهی مبدا کشور امروز در گمرک شهید باهنر با حضور ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس، دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی،  حسینی مدیر اداره بندر شهید باهنر و سعیدی ناظر گمرکات استان هرمزگان، عباس معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت صنعت و معدن استان و تنی چند از فعالان اقتصادی افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در حاشیه آیین افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ در بندر شهید باهنر با بیان اینکه تحقق این مهم با پیگیری های مکرر اتاق بازرگانی بندرعباس صورت گرفته است، اظهار کرد: با افتتاح این دفتر، علاوه بر تامین امنیت بالا و امکان استعلام الکترونیکی گواهی های مبدا صادره برای تمامی مخاطبان از اتلاف وقت، از توقف محموله های صادراتی در گمرکات مقصد و در نتیجه بروز ضرر و زیان احتمالی برای صادرکنندگان جلوگیری می شود.

وی در ادامه به دیگر مزایای افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با پیوستن به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدأ، به منظور یکپارچه سازی با اتاق های بین المللی، به خط مشی های بین المللی در زمینه صدور گواهی مبدا دست خواهد یافت.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به رضایت مندی و اقبال صادر گنندگان و فعالان اقتصادی از گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال این اقدام را به دیگر بنادر شرق تعمیم داده تا صادر کنندگان شرق استان نیز از ارائه خدمات در منطقه خود بهره مند شوند.

وی افزود: بعد مسافت از محل صدور گواهی مبدا واقع در اتاق بازرگانی بندرعباس تا محل بندر هموار مورد گلایه صادرگنندگان بود که امروز با مساعدت سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی بندرعباس و همچنین اداره کل گمرک بندر شهید  باهنر این مطالبه و خواست  بحق تجار محقق شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

مدیر دایره توسعه کسب و کار سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان گفت: ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «عقیل عمادی‌خراجی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای توسعه خدمات بانکی به مردم مناطق محروم و روستاها، ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز در مناطق مختلف استان نصب شده است.

 مدیر دایره توسعه کسب و کار  سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان عنوان کرد: توسعه خدمات بانکی در روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای استان و با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان و جاسک در حال انجام است.

وی افزود: این اقدام با بازخورد خوبی از سوی اهالی این مناطق مواجه شده و زمینه رضایتمندی و رفع مشکلات بانکی مردم را فراهم کرده است.

مدیر دایره توسعه کسب و کار بانک انصار استان هرمزگان در پایان گفت: بانک انصار با دارا بودن ۱۵ شعبه و ۲ باجه و در مجموع ۳۹ دستگاه پیشخوان نصب شده در روستاها، رتبه نخست خدمات الکترونیک بانکی ارائه شده در روستاها را در اختیار دارد و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به دیگر مناطق فاقد خدمات بانکی را بنا بر اولویت های موجود دارد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها