با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

تشکل‌سازی و تقویت تشکل‌های خصوصی در دستور کار قرار دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: تشکل‌سازی یا تقویت تشکل‌های بخش خصوصی همواره در دستور کار قرار داشته چراکه خود بخش خصوصی در این حوزه‌ها می‌تواند به خوبی فعالیت کند و در کنار آن دولت به عنوان تسهیل‌گر و زمینه‌ساز اقداماتی انجام خواهد داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «خلیل قاسمی» ظهر امروز (۱۶ شهریور) در حاشیه آئین افتتاح دفتر انجمن خرمای شهریور استان هرمزگان اظهار کرد: یک غفلت تاریخی در استان هرمزگان در توسعه محصولات پتانسل‌دار آن مانند خرما انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عنوان کرد: برای توسعه اقتصاد مبتنی بر محصولات محلی در دو حوزه هدفگذاری شده است که یک بخش آن مربوط به سازمان صمت و بخش دیگر در حوزه تولید که به اصلاح باغات مربوط می‌شود است.

وی تشریح کرد: دو بازار داخلی و بین‌المللی برای فروش محصولات مورد نیاز است که برای رقابت در هر دوی این بازارها ضعیف عمل شده است و نیازمند وفاق در مجموعه دستگاه‌های اداری و فعالین اقتصادی است.

قاسمی مطرح کرد: تشکل‌سازی یا تقویت تشکل‌های بخش خصوصی همواره در دستور کار قرار داشته چراکه خود بخش خصوصی در این حوزه‌ها می‌تواند به خوبی فعالیت کند و در کنار آن دولت به عنوان تسهیل‌گر و زمینه‌ساز اقداماتی را انجام خواهد داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ابراز داشت: استان هرمزگان بخش اعظمی از خرمای کشور را تامین می‌کند و ظرفیت خوبی برای راهیابی با بازارهای بین‌المللی دارد. این موضوع نیازمند یک نگاه جدید در بخش صادرات مانند احداث پایانه است.

وی مطرح کرد: ایجاد فروشگاه‌ها و بازارهای داخلی برای ثبات در فروش خرما از دیگر اقداماتی است که باید در دستور کار قرار گیرد تا محصولات ما بتواند از تکانه‌های بین‌المللی هم در امان باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ابراز داشت: خرما در شش استان کشور تولید می‌شود اما علاوه بر بازار داخلی، بازار کشورهای همسایه و کشورهای مسلمان جهان برای فروش این محصول وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها بهره‌ برد.

قاسمی بیان داشت: برنامه‌ریزی شده است که با استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان، در حوزه تولید و صادرات محصولات خرمایی جهش داشته باشیم.

اقتصادی

امضا تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس

تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق، تهمتن رییس خانه صنعت و معدن استان هرمزگان، دکتر رضایی دبیر کل اتاق و کناری زاده رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس به امضا رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با انعقاد این تفاهمنامه رسیدگی تخصصی و دقیق و نظام مند اختلاف در حوزه صنایع و معادن استان هرمزگان انجام  و جایگاه داوری و میانجیگری در حل و فصل این قبیل اختلافات تقویت می شود.

این تفاهمنامه با هدف گسترش تقویت همکاری های مشترک و در راستای بهره مندی از ظرفیت موجود و توان علمی و اجرایی طرفین منعقد گردید.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

نخستین دفتر گواهی مبدا کشور در بندر شهید باهنر افتتاح شد

نخستین دفتر گواهی مبدا توسط اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر افتتاح و به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین دفتر گواهی مبدا کشور امروز در گمرک شهید باهنر با حضور ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس، دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی،  حسینی مدیر اداره بندر شهید باهنر و سعیدی ناظر گمرکات استان هرمزگان، عباس معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت صنعت و معدن استان و تنی چند از فعالان اقتصادی افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در حاشیه آیین افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ در بندر شهید باهنر با بیان اینکه تحقق این مهم با پیگیری های مکرر اتاق بازرگانی بندرعباس صورت گرفته است، اظهار کرد: با افتتاح این دفتر، علاوه بر تامین امنیت بالا و امکان استعلام الکترونیکی گواهی های مبدا صادره برای تمامی مخاطبان از اتلاف وقت، از توقف محموله های صادراتی در گمرکات مقصد و در نتیجه بروز ضرر و زیان احتمالی برای صادرکنندگان جلوگیری می شود.

وی در ادامه به دیگر مزایای افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با پیوستن به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدأ، به منظور یکپارچه سازی با اتاق های بین المللی، به خط مشی های بین المللی در زمینه صدور گواهی مبدا دست خواهد یافت.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به رضایت مندی و اقبال صادر گنندگان و فعالان اقتصادی از گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال این اقدام را به دیگر بنادر شرق تعمیم داده تا صادر کنندگان شرق استان نیز از ارائه خدمات در منطقه خود بهره مند شوند.

وی افزود: بعد مسافت از محل صدور گواهی مبدا واقع در اتاق بازرگانی بندرعباس تا محل بندر هموار مورد گلایه صادرگنندگان بود که امروز با مساعدت سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی بندرعباس و همچنین اداره کل گمرک بندر شهید  باهنر این مطالبه و خواست  بحق تجار محقق شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

مدیر دایره توسعه کسب و کار سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان گفت: ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «عقیل عمادی‌خراجی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای توسعه خدمات بانکی به مردم مناطق محروم و روستاها، ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز در مناطق مختلف استان نصب شده است.

 مدیر دایره توسعه کسب و کار  سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان عنوان کرد: توسعه خدمات بانکی در روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای استان و با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان و جاسک در حال انجام است.

وی افزود: این اقدام با بازخورد خوبی از سوی اهالی این مناطق مواجه شده و زمینه رضایتمندی و رفع مشکلات بانکی مردم را فراهم کرده است.

مدیر دایره توسعه کسب و کار بانک انصار استان هرمزگان در پایان گفت: بانک انصار با دارا بودن ۱۵ شعبه و ۲ باجه و در مجموع ۳۹ دستگاه پیشخوان نصب شده در روستاها، رتبه نخست خدمات الکترونیک بانکی ارائه شده در روستاها را در اختیار دارد و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به دیگر مناطق فاقد خدمات بانکی را بنا بر اولویت های موجود دارد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها