با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ارتباط شرکت های خصوصی و کوچک هرمزگان با ایتالیا افزایش یابد

رایزن اقتصادی وزارت امور خارجه در میلان گفت: ارتباط شرکت های خصوصی و کوچک هرمزگان با ایتالیا افزایش یابد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سید عبالرضا موسوی بفروئی عصر چهارشنبه در اولین ویبنار بررسی روابط اقتصادی ایران ایتالیا بیان داشت: در حال حاضر تمرکز ما در روابط اقتصادی روی مباحث غیر نفتی است و خوشبختانه ایتالیا و ایران در حوزه صنایع کوچک و متوسط شباهت‌های زیادی به هم دارند که می‌توان از آن در روابط اقتصادی بهره برد و بخش‌های خصوصی دو کشور را در این زمینه فعال کرد.

رایزن اقتصادی وزارت امور خارجه در میلان عنوان کرد: بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط در ایتالیا هیچ ارتباطی با آمریکا ندارند به همین جهت می‌توانند با ایران ارتباط داشته باشند که فرصت خوبی برای جهانی شدن شرکت‌های هرمزگانی است.

وی با ذکر این نکته که وزارت خارجه برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در هرمزگان به شناسایی ظرفیت ها نیاز دارد، ابراز داشت: پیشنهاد می‌کنم یک پایگاه اطلاع‌رسانی به زبان انگلیسی و دیگر زبان‌ها طراحی شود و اطلاعات اقتصادی هرمزگان در این پایگاه قرار داده شود. کالاهای مرتبط با تمام حوزه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در این پایگاه اطلاع‌رسانی به نمایش گذاشته خواهد شد که در نهایت منجر به شناساندن این محصولات و فرصت‌ها به بخش خصوصی و دولتی کشور ایتالیا می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: یک کانال واحدی تعریف شود تا طرف‌های خارجی با شرکت‌های استانی ارتباط برقرار کنند. شرکت‌های استانی نیز برای راهیابی به بازارهای جهانی باید آموزش‌های لازم را ببینند.

موسوی‌بفروئی با بیان اینکه استان هرمزگان توانمندی بسیار خوبی در زمینه صنایع دستی دارد اظهار کرد: هر ساله نمایشگاه‌های بین‌المللی صنایع دستی متعددی در ایتالیا برگزار می‌شود که فرصت بسیار خوبی برای حضور و معرفی ظرفیت‌های استان هرمزگان محسوب می‌شود.

وی صادرات کالا از استان هرمزگان را نیازمند فراهم بودن یکسری زیرساخت‌های دانست و مطرح کرد در استان هرمزگان باید زیرساخت‌هایی در حوزه بسته‌بندی، برندسازی و یخچال‌های حمل محصولات کشاورزی فراهم شود و برای شروع کار باید از مباحث کلی عبور کنیم و ظرفیت‌ها را برای ارز آوری در کشور فراهم کنیم.

اقتصادی

امضا تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس

تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق، تهمتن رییس خانه صنعت و معدن استان هرمزگان، دکتر رضایی دبیر کل اتاق و کناری زاده رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس به امضا رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با انعقاد این تفاهمنامه رسیدگی تخصصی و دقیق و نظام مند اختلاف در حوزه صنایع و معادن استان هرمزگان انجام  و جایگاه داوری و میانجیگری در حل و فصل این قبیل اختلافات تقویت می شود.

این تفاهمنامه با هدف گسترش تقویت همکاری های مشترک و در راستای بهره مندی از ظرفیت موجود و توان علمی و اجرایی طرفین منعقد گردید.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

نخستین دفتر گواهی مبدا کشور در بندر شهید باهنر افتتاح شد

نخستین دفتر گواهی مبدا توسط اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر افتتاح و به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین دفتر گواهی مبدا کشور امروز در گمرک شهید باهنر با حضور ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس، دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی،  حسینی مدیر اداره بندر شهید باهنر و سعیدی ناظر گمرکات استان هرمزگان، عباس معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت صنعت و معدن استان و تنی چند از فعالان اقتصادی افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در حاشیه آیین افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ در بندر شهید باهنر با بیان اینکه تحقق این مهم با پیگیری های مکرر اتاق بازرگانی بندرعباس صورت گرفته است، اظهار کرد: با افتتاح این دفتر، علاوه بر تامین امنیت بالا و امکان استعلام الکترونیکی گواهی های مبدا صادره برای تمامی مخاطبان از اتلاف وقت، از توقف محموله های صادراتی در گمرکات مقصد و در نتیجه بروز ضرر و زیان احتمالی برای صادرکنندگان جلوگیری می شود.

وی در ادامه به دیگر مزایای افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با پیوستن به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدأ، به منظور یکپارچه سازی با اتاق های بین المللی، به خط مشی های بین المللی در زمینه صدور گواهی مبدا دست خواهد یافت.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به رضایت مندی و اقبال صادر گنندگان و فعالان اقتصادی از گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال این اقدام را به دیگر بنادر شرق تعمیم داده تا صادر کنندگان شرق استان نیز از ارائه خدمات در منطقه خود بهره مند شوند.

وی افزود: بعد مسافت از محل صدور گواهی مبدا واقع در اتاق بازرگانی بندرعباس تا محل بندر هموار مورد گلایه صادرگنندگان بود که امروز با مساعدت سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی بندرعباس و همچنین اداره کل گمرک بندر شهید  باهنر این مطالبه و خواست  بحق تجار محقق شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

مدیر دایره توسعه کسب و کار سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان گفت: ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «عقیل عمادی‌خراجی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای توسعه خدمات بانکی به مردم مناطق محروم و روستاها، ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز در مناطق مختلف استان نصب شده است.

 مدیر دایره توسعه کسب و کار  سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان عنوان کرد: توسعه خدمات بانکی در روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای استان و با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان و جاسک در حال انجام است.

وی افزود: این اقدام با بازخورد خوبی از سوی اهالی این مناطق مواجه شده و زمینه رضایتمندی و رفع مشکلات بانکی مردم را فراهم کرده است.

مدیر دایره توسعه کسب و کار بانک انصار استان هرمزگان در پایان گفت: بانک انصار با دارا بودن ۱۵ شعبه و ۲ باجه و در مجموع ۳۹ دستگاه پیشخوان نصب شده در روستاها، رتبه نخست خدمات الکترونیک بانکی ارائه شده در روستاها را در اختیار دارد و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به دیگر مناطق فاقد خدمات بانکی را بنا بر اولویت های موجود دارد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها