با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

استفاده از کارشناسان ایتالیایی برای ساماندهی خورهای بندرعباس

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: مایل به انعقاد تفاهمنامه ای با اتاق بازرگانی میلان در رابطه با انجام فعالیت‌های اقتصادی و برگزاری نشست‌های مختلف هستیم. آمادگی این را داریم که از کارشناسان گردشگری ایتالیا به جهت ساماندهی کانال‌های آبی و خورهای بندرعباس استفاده کنیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «محمدرضا صفا» بعد از ظهر امروز در اولین ویبنار بررسی روابط اقتصادی ایران ایتالیا که در هتل هما برگزار شد اظهار کرد: هرمزگان در بحث تجارت و صادرات آبزیان و میوه تربار جایگاه و اهمیت ویژه‌ای در کشور دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس عنوان کرد: استان هرمزگان دارای چهار نوع شبکه حمل و نقل هوایی، ریلی، زمینی و دریایی و پنج فرودگاه مهم است.

وی با بیان اینکه هرمزگان دارای ۷۰ بندر و اسکله با کاربری تجاری است، ابراز داشت: بندر مسافری باهنر برای حمل صادرات کالا جایگاه اول در کشور را دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در بندرعباس معادن بسیار خوبی داریم که می‌توانند در بحث صادرات برای کشور ارز آوری خوبی داشته باشند.

صفابا اشاره به نمناطق ویژه صنعتی و اقتصادی استان هرمزگان اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در مناطق ویژه اقتصادی استان هرمزگان وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با بیان اینکه استان هرمزگان در حوزه ترانزیت کالا به آسیای میانه حرف اول را می‌زند، بیان داشت: شیلات هرمزگان در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد که در این زمینه ظرفیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

صفا با بیان اینکه هرمزگان در مجموع ۳۰ درصد از بنادر کشور را در خود جای داده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت صید ۲۰۰ هزار تن آبزیان معادل ۴۰ درصد کل صید کشور را داریم که هرمزگان از این نظر رتبه اول را دارد.

وی با بیان اینکه هرمزگان ۱۵۶ هزار هکتار اراضی تحت کشت دارد، تشریح کرد: ۴۹ درصد از اراضی به صورت باغ و ۳۱ درصد هم زراعی کشت می‌شوند. لیمو ترش، انبه و نارنگی مهم‌ترین محصولات کشاورزی هرمزگان را تشکیل می‌دهند که سالانه ۱۵۰ هزار تن از این محصولات در هرمزگان تولید می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با اشاره به اینکه هرمزگان رتبه اول تولید خرمای پیاروم در کشور را دارد، عنوان کرد: گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از گذشته دارای جایگاه خاصی بوده است و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری زیادی دارد.

وی ابراز داشت: استان هرمزگان پایلوت گردشگری کشور در تعطیلات عید محسوب می‌شود که هر ساله پذیرای بیش از سه میلیون مسافر است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس پیشنهاد داد: با توجه به قرار داد منعقد شده میان بندرشهید رجایی و بندری در ایتالیا، آماده هر نوع همکاری هستیم.

صفا ابراز داشت: حاضر به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اتاق بازرگانی میلان در رابطه با انجام فعالیت‌های اقتصادی و برگزاری نشست‌های مختلف در این زمینه هستیم. آمادگی این را داریم که از کارشناسان گردشگری ایتالیا به جهت ساماندهی کانال‌های آبی و خورهای بندرعباس استفاده کنیم.

اقتصادی

امضا تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس

تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق، تهمتن رییس خانه صنعت و معدن استان هرمزگان، دکتر رضایی دبیر کل اتاق و کناری زاده رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس به امضا رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با انعقاد این تفاهمنامه رسیدگی تخصصی و دقیق و نظام مند اختلاف در حوزه صنایع و معادن استان هرمزگان انجام  و جایگاه داوری و میانجیگری در حل و فصل این قبیل اختلافات تقویت می شود.

این تفاهمنامه با هدف گسترش تقویت همکاری های مشترک و در راستای بهره مندی از ظرفیت موجود و توان علمی و اجرایی طرفین منعقد گردید.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

نخستین دفتر گواهی مبدا کشور در بندر شهید باهنر افتتاح شد

نخستین دفتر گواهی مبدا توسط اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر افتتاح و به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین دفتر گواهی مبدا کشور امروز در گمرک شهید باهنر با حضور ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس، دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی،  حسینی مدیر اداره بندر شهید باهنر و سعیدی ناظر گمرکات استان هرمزگان، عباس معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت صنعت و معدن استان و تنی چند از فعالان اقتصادی افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در حاشیه آیین افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ در بندر شهید باهنر با بیان اینکه تحقق این مهم با پیگیری های مکرر اتاق بازرگانی بندرعباس صورت گرفته است، اظهار کرد: با افتتاح این دفتر، علاوه بر تامین امنیت بالا و امکان استعلام الکترونیکی گواهی های مبدا صادره برای تمامی مخاطبان از اتلاف وقت، از توقف محموله های صادراتی در گمرکات مقصد و در نتیجه بروز ضرر و زیان احتمالی برای صادرکنندگان جلوگیری می شود.

وی در ادامه به دیگر مزایای افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با پیوستن به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدأ، به منظور یکپارچه سازی با اتاق های بین المللی، به خط مشی های بین المللی در زمینه صدور گواهی مبدا دست خواهد یافت.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به رضایت مندی و اقبال صادر گنندگان و فعالان اقتصادی از گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال این اقدام را به دیگر بنادر شرق تعمیم داده تا صادر کنندگان شرق استان نیز از ارائه خدمات در منطقه خود بهره مند شوند.

وی افزود: بعد مسافت از محل صدور گواهی مبدا واقع در اتاق بازرگانی بندرعباس تا محل بندر هموار مورد گلایه صادرگنندگان بود که امروز با مساعدت سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی بندرعباس و همچنین اداره کل گمرک بندر شهید  باهنر این مطالبه و خواست  بحق تجار محقق شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

مدیر دایره توسعه کسب و کار سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان گفت: ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «عقیل عمادی‌خراجی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای توسعه خدمات بانکی به مردم مناطق محروم و روستاها، ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز در مناطق مختلف استان نصب شده است.

 مدیر دایره توسعه کسب و کار  سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان عنوان کرد: توسعه خدمات بانکی در روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای استان و با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان و جاسک در حال انجام است.

وی افزود: این اقدام با بازخورد خوبی از سوی اهالی این مناطق مواجه شده و زمینه رضایتمندی و رفع مشکلات بانکی مردم را فراهم کرده است.

مدیر دایره توسعه کسب و کار بانک انصار استان هرمزگان در پایان گفت: بانک انصار با دارا بودن ۱۵ شعبه و ۲ باجه و در مجموع ۳۹ دستگاه پیشخوان نصب شده در روستاها، رتبه نخست خدمات الکترونیک بانکی ارائه شده در روستاها را در اختیار دارد و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به دیگر مناطق فاقد خدمات بانکی را بنا بر اولویت های موجود دارد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها