با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ایتالیا در بسیاری از شاخص‌های صنعتی ارتباط نزدیکی با ایران دارد

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شمال ایتالیا با اشاره به اینکه ایتالیا در بسیاری از شاخص‌های صنعتی ارتباط نزدیکی با ایران دارد، گفت: روابط اقتصادی ایران و ایتالیا در ۲۰ سال اخیر جزو رده‌های اول بوده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «داریوش صولت» بعد از ظهر امروز (۱۹ شهریور) در اولین ویبنار بررسی روابط اقتصادی ایران ایتالیا که در هتل هما برگزار شد اظهار کرد: امیدوارم این ویبنار دست‌مایه‌ای برای قدم‌های بعدی و ارتباط‌های گسترده در حوزه‌های مختلف آینده باشد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شمال ایتالیا عنوان کرد: ایتالیا در وهله اول به عنوان یکی از کشورهای گروه صنعتی هفت است. در معرفی ایتالیا باید گفت یکی از اعضای موثر اتحادیه اروپایی نیز محسوب می‌شود؛ در کنار آلمان و فرانسه به عنوان قطب سوم صنعت و اقتصاد اتحادیه اروپا نقش‌آفرینی می‌کند و بخش عمده‌ای از روابط اقتصادی و تجاری در حوزه اتحادیه اروپایی است.

وی بخش عمده‌ای از روابط تجاری ایتالیا را با کشورهای عضو اتحادیه اروپا محدود دانست و ابراز داشت: به دلیل توانمندی ایتالیا در حوزه تولید مواد غذایی و کشاورزی توسعه یافته استقرار سازمان «خواربار و کشاورزی ملل متحد» (فائو) در رم استقرار پیدا کرده است. نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور جهان در این سازمان وجود دارد که ظرفیت مناسبی برای استان هرمزگان محسوب می‌شود.

صولت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همکاری خوبی با بسیاری از نهادهای مستقر در ایتالیا دارد، اظهار کرد: مهم‌ترین شاخصی که در آشنایی با اقتصاد یک کشور معرفی می‌شود تولید ناخالص داخلی و ملی است. ناخالص داخلی ایتالیا، دو هزار میلیارد یورو است که رقم قابل توجهی محصوب می‌شود. در کنار آن ۱۵۰ میلیارد یورویی صادرات دارد که حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیارد بیشتر از واردات است.

وی با بیان اینکه ایتالیا دو هزار و ۴۰۰ میلیارد یورو معادل ۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی بدهی دارد، مطرح کرد: این کشور یکی از بدهکارترین کشورهای اتحادیه اروپایی و دنیا تلقی می‌شود. بخشی از آن مربوط به رکودهایی بود که اقتصاد این کشور را تهدید ‌کرد و بخشی دیگر مربوط به وام‌هایی بود که اخذ شده بود. دو هزار و ۴۰۰ میلیارد یورو و معادل ۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی بدهی داخلی و خاری دارد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شمال ایتالیا بیان داشت: به لحاظ شاخص‌های مالی و استانداردهای اتحادیه اروپا می‌توان گفت ایتالیا تا مرز بدهی قرار دارد چرا که بر  اساس قانون، بدهی تا ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی قابل قبول است و بیشتر از آن مشمول اخطار می‌شود.

صولت خاطرنشان کرد: حدود پنج درصد از مجموع تولید ناخالص داخلی از مواد کشاورزی و مواد غذایی،  ۳۰ درصد از صنعت و ۶۵ درصد از حوزه خدمات و گردشگری به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه در عمده شاخصه‌های صنعتی می‌توانیم از ظرفیت‌های ایتالیا استفاده کنیم، تشریح کرد: به خاطر ارتباط خوبی که ایتالیا با سایر کشورهای دنیا دارد به عنوان یک صادر کننده ثانویه در حوزه مواد غذایی شناخته می‌شود. کالاها وارد ایتالیا می‌شوند و بخش کوچکی در خود کشور مصرف و بخش عمده‌ای به تمام جهان صادر می‌شود بنابراین می‌توان گفت ظرفیت‌هایی بازرگانی خوبی دارد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شمال ایتالیا با اشاره به اینکه ایتالیا در بسیاری از شاخص‌های صنعتی ارتباط نزدیکی با ایران دارد، عنوان کرد: روابط اقتصادی ایران و ایتالیا در ۲۰ سال اخیر جزو رده‌های اول بوده؛ به گونه‌ای که ایتالیا همواره جزو سه کشور اولی بوده که در حوزه اقتصاد با ایران ارتباط داشته است.

وی ابراز داشت: ترکیبی که در روابط تجاری ایران و ایتالیا حاکم بوده به صورت خرید نفت از ایران توسط ایتالیا و خریدهای بخش خصوصی و دولتی ایران از ایتالیا بوده است.

اقتصادی

امضا تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس

تفاهمنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن هرمزگان و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس با حضور صفا ریاست اتاق، تهمتن رییس خانه صنعت و معدن استان هرمزگان، دکتر رضایی دبیر کل اتاق و کناری زاده رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس به امضا رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با انعقاد این تفاهمنامه رسیدگی تخصصی و دقیق و نظام مند اختلاف در حوزه صنایع و معادن استان هرمزگان انجام  و جایگاه داوری و میانجیگری در حل و فصل این قبیل اختلافات تقویت می شود.

این تفاهمنامه با هدف گسترش تقویت همکاری های مشترک و در راستای بهره مندی از ظرفیت موجود و توان علمی و اجرایی طرفین منعقد گردید.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

نخستین دفتر گواهی مبدا کشور در بندر شهید باهنر افتتاح شد

نخستین دفتر گواهی مبدا توسط اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر افتتاح و به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین دفتر گواهی مبدا کشور امروز در گمرک شهید باهنر با حضور ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس، دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی،  حسینی مدیر اداره بندر شهید باهنر و سعیدی ناظر گمرکات استان هرمزگان، عباس معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت صنعت و معدن استان و تنی چند از فعالان اقتصادی افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در حاشیه آیین افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ در بندر شهید باهنر با بیان اینکه تحقق این مهم با پیگیری های مکرر اتاق بازرگانی بندرعباس صورت گرفته است، اظهار کرد: با افتتاح این دفتر، علاوه بر تامین امنیت بالا و امکان استعلام الکترونیکی گواهی های مبدا صادره برای تمامی مخاطبان از اتلاف وقت، از توقف محموله های صادراتی در گمرکات مقصد و در نتیجه بروز ضرر و زیان احتمالی برای صادرکنندگان جلوگیری می شود.

وی در ادامه به دیگر مزایای افتتاح دفتر صدور گواهی مبدأ اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر شهید باهنر اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی بندرعباس با پیوستن به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدأ، به منظور یکپارچه سازی با اتاق های بین المللی، به خط مشی های بین المللی در زمینه صدور گواهی مبدا دست خواهد یافت.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به رضایت مندی و اقبال صادر گنندگان و فعالان اقتصادی از گشایش دفتر گواهی از مبدا در بندر شهید باهنر اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال این اقدام را به دیگر بنادر شرق تعمیم داده تا صادر کنندگان شرق استان نیز از ارائه خدمات در منطقه خود بهره مند شوند.

وی افزود: بعد مسافت از محل صدور گواهی مبدا واقع در اتاق بازرگانی بندرعباس تا محل بندر هموار مورد گلایه صادرگنندگان بود که امروز با مساعدت سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی بندرعباس و همچنین اداره کل گمرک بندر شهید  باهنر این مطالبه و خواست  بحق تجار محقق شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

مدیر دایره توسعه کسب و کار سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان گفت: ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز توسط بانک انصار هرمزگان نصب شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، «عقیل عمادی‌خراجی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای توسعه خدمات بانکی به مردم مناطق محروم و روستاها، ۳۹ دستگاه پیشخوان بانکی و خودپرداز در مناطق مختلف استان نصب شده است.

 مدیر دایره توسعه کسب و کار  سرپرستی بانک انصار استان هرمزگان عنوان کرد: توسعه خدمات بانکی در روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای استان و با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان و جاسک در حال انجام است.

وی افزود: این اقدام با بازخورد خوبی از سوی اهالی این مناطق مواجه شده و زمینه رضایتمندی و رفع مشکلات بانکی مردم را فراهم کرده است.

مدیر دایره توسعه کسب و کار بانک انصار استان هرمزگان در پایان گفت: بانک انصار با دارا بودن ۱۵ شعبه و ۲ باجه و در مجموع ۳۹ دستگاه پیشخوان نصب شده در روستاها، رتبه نخست خدمات الکترونیک بانکی ارائه شده در روستاها را در اختیار دارد و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به دیگر مناطق فاقد خدمات بانکی را بنا بر اولویت های موجود دارد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها