با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

سید علی اصغر علامه مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان شد

با حکم غریب‌پور معاون وزیر صمت و مدیرعامل ایمیدرو، سید علی‌اصغر علامه به عنوان مدیرعامل جدید منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان منصوب شد.

منتشر شده

روی

با حکم غریب‌پور معاون وزیر صمت و مدیرعامل ایمیدرو، سید علی‌اصغر علامه به عنوان مدیرعامل جدید منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان منصوب شد.

به گزارش تجارت جنوب، با حکم غریب‌پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل ایمیدرو، سید علی اصغر علامه به عنوان مدیرعامل جدید منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان منصوب شد.

علامه از کارکنان رسمی ایمیدرو است و سابقه کار در امور مناطق ویژه ایمیدرو، مدیریت حمل و نقل گروه توسعه ملی، مدیریت روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی ایران و عضویت در هیأت مدیره شرکت شیمی فرآورده‌های قشم را در کارنامه دارد. وی چند سالی نیز شهردار مهر در استان فارس بوده است.
با عضویت علی اصغر علامه در ترکیب هیأت مدیره منطقه ویژه پارسیان، مسعود پاکزاد نیز از عضویت در هیأت مدیره منطقه ویژه پارسیان به عضویت در هیأت مدیره منطقه ویژه خلیج فارس در مجاورت بندرعباس منصوب شد.

به این ترتیب، بابایی، اسفندیاری و علامه اعضای هیأت مدیره منطقه ویژه پارسیان خواهند بود و با انتصاب پاکزاد در منطقه ویژه خلیج فارس، آقایان شجاعی، نجیبی، کرمی، خلج و پاکزاد نیز ترکیب هیأت مدیره منطقه ویژه اقتصادی و صنایع فلزی خلیج فارس را تشکیل می‌دهند.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شناور صید غیر مجاز ترال در بندر جاسک توقیف شد/ کشف ۶۰۰ کیلوگرم انواع آبزیان

رییس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک فروند شناور صید غیر مجاز ترال در بندرجاسک خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی با اعلام این خبر، گفت: این شناور با شناسایی سربازان گمنام امام زمان(عج) و با همکاری نیروهای دریابانی شهرستان جاسک توقیف شد.

وی اضافه کرد: از این شناور بیش از ۶۰۰ کیلوگرم انواع آبزیان کشف شد.

صالحی با اشاره به تاکیدات رییس قوه قضائیه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار کرد: دادگستری کل استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی و با هدف پیگیری حقوق عامه، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم را به خطر می‌اندازند در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

وی بیان کرد: توقیف شناور به مدت طولانی، جزای نقدی و ضبط ادوات صیادی و آبزیان صید شده از جمله احکام مرتکبین صید غیر مجاز ترال است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

تعطیلی دفاتر مشاور املاک اجحاف در حق مستاجران است

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک شهرستان بندرعباس گفت: تعطیلی دو هفته ای دفاتر مشاور املاک نه تنها کمکی به پیشگیری بیماری کرونا نمی کند بلکه موجب سردرگمی مردم و احجاف در حق مستاجران خواهد شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، امید رنجبر، اضافه کرد: مشاورین املاک بیشتر از هر صنف دیگری می تواند پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و خدمات مورد نیاز مردم در این روزها را ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه می گویم تعطیلی مشاوران املاک اجحاف در حق مستاجران می باشد به این دلیل است که در برخی قرارداد های اجاره مسکن عنوان شده در صورت عدم تخلیه به موقع ملک، مستاجر بابت هر روز بیشتر ماندن باید جریمه پرداخت کند.

رنجبر تصریح کرد: تعطیلی دو هفته ای مشاورین املاک می تواند موجب متضرر شدن مستاجرین و مالکین شود زیرا برای تمدید قرار داد و یا پیدا کردن واحد مناسب طی این مدت آنها با مشکل مواجه خواهند شد.

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک شهرستان بندرعباس اضافه کرد: ضمن اینکه بسیاری از معاملات املاک نیم کاره مانده و طی این دو هفته هیچ اقدامی در خصوص آنها نمی توان انجام داد و این در حالی است که دفاتر اسناد رسمی مشمول تعطیلی نیستند و همین موجب سردرگمی بیشتر مردم خواهد شد.

وی ادامه داد: برای مثال فردی که برای فروش ملک خود اقدام کرد و خریدار نیز چک مورد نظر را به مشاور املاک تحویل داد و اقدامات برای تغییر سند انجام شده اما به دلیل تعطیلی فروشند نمی تواند چک خود را دریافت کند که این امر موجب می شود معامله آنها دچار مشکل شود.

وی با اشاره به هزینه های بالای دیگر رسته های تحت پوشش این اتحادیه گفت: اعضای تحت پوشش این اتحادیه شامل رسته املاک و نمایشگاه های اتومبیل و پارکینگ بوده که مکان صنفی آنها دارای هزینه های بالایی است هزینه هایی همچون آب ، برق ، دستمزد کارگر، اجاره بهای سنگین ملک و هزینه هایی که باید در حق اداراتی همچون شهرداری و دارایی پرداخت کنند که علی رغم این تعطیلی ها باید تمام این هزینه ها پرداخت شود.

رنجبر اظهار امیدواری کرد؛ که مسئولین ادارات مذکور در خصوص نحوه محاسبه مالیات و عوارض ها عدم درآمد در موقعیت کرونایی را برای اعضای این صنف لحاظ کنند.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

مانورتعمیرات شبکه برق هرمزگان همزمان با سراسر کشور انجام شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: مانور تعمیرات شبکه فرسوده در شهرستانهای بندرعباس و جاسک همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هاجر عبدی افزود: در این مانور ۸۶ نیروی فنی در قالب ۲۲ گروه عملیاتی با ۵۰ خودروی سبک و سنگین شبکه های فرسوده ۲۰ کیلوولت در بندرعباس و جاسک را بهینه سازی کردند.

وی اجرای این مانور را اقدامی کم نظیر همزمان با برگزاری گسترده‌ترين برنامه تعميرات شبكه‌هاي توزيع برق در كشور دانست و با اشاره به عزم جدی مسئولان و فعالان صنعت برق برای ارائه شایسته ترین خدمات گفت: در زمان اجرای این مانور، نیروهای فنی این شرکت در قالب ۲۲ تیم عملیاتی اقدام به اصلاح شبکه فشار متوسط برق در بندرعباس و جاسک کرده و با انجام تعمیرات و اصلاحات فنی مورد نیاز، پایداری شبکه برق این مناطق را تامین کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از اصلاح ۲۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط و سرویس  20  دستگاه پست زمینی به روش خط گرم به منظور تامین برق مورد نیاز مشترکان و جلوگیری از بروز اختلال در فرایند برق رسانی به عنوان یکی دیگر از طرح های اجرا شده در این مانور نام برد.

عبدی با بیان این که با اجرای این مانور، قابلیت اجرایی نیروهای فنی در شرایط بحران افزایش خواهد یافت گفت: استانداردسازی شبکه توزیع برق،کاهش تعداد و زمان خاموشی و کاهش تلفات شبکه مناطق شرق جاسک و روستاهای بندرعباس از مهمترین دستاوردهای این مانور بود.

مانور تعمیرات شبکه های فرسوده به مدت دو روز همزمان با سراسر کشور در بندرعباس و جاسک برگزار شد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها