با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

حکم قطعی سه فعال رسانه ای در استان هرمزگان صادر شد

یک فعال رسانه ای گفت: از دی ماه ۱۳۹۸ من و دو همکارم مصیب رجایی و صدیقه باوقار با شکایت دو نفر از افراد شاغل در یک روزنامه محلی، به انتشار اکاذیب متهم شده و در این راستا پرونده تشکیل شد که تقریبا نزدیک به دوسال به نتیجه قطعی رسید.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین به نقل از روزنامه ذریا، غلامعباس شمس الدینی اظهار کرد: بواسطه اعتراضات مکرر شکات نسبت به آرای صادره در شعب مختلف و البته اعتراض آنان به صلاحیت دادگاه تقریبا زمان طولانی سپری شد. در حالی که حکم دادگاه بدوی ۱۲دی ماه ۱۳۹۸صادر و ما تبرئه شدیم.

شمس الدینی با اشاره به موضوع شکایت افزود: بواسطه پاسخ به یک مطلب با رعایت ادب و احترام متاسفانه شاکیان برداشت دیگری از پاسخ داشتند. طبق اصل   ۳۴قانون اساسی دادخواهی حق مسلم هر فرد است و هر کس می تواند به منظور دادخواهی به دادگاه های صالح رجوع کند. این حق محترم شمرده اما گلایه اینست که بر اساس ماده ۶۹۷قانون مجازات اسلامی، هر کس به هر وسیله به کسی امری را‌صریحاً نسبت دهد یا آن‌ها را منتشر کند که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت کند جز در مواردی که‌ موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا (۷۴) ضربه شلاق و یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد. ما متهم به تهدید، توهین و افشاء اسرار و انتشار اکاذیب شده بودیم که شکات باید صحت آنرا اثبات کنند وحق شکایت برای ما محفوظ خواهد بود.

وی با اشاره به روند پرونده تصریح کرد: ابتدا پس از تحقیقات، شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس قرار منع تعقیب را در نیمه اول دی ماه ۱۳۹۸صادر کرد که با اعتراض شکات روبرو شد و این پرونده در شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری دو شهرستان بندرعباس در تاریخ ۸اردیبهشت ۱۳۹۹مجددا منجر به صدور دادنامه منع تعقیب شد. این بار شکات بحث صلاحیت دادگاه را مطرح و به صدور قرار منع تعقیب اعتراض کردند که در مهر ۱۴۰۰ شعبه پنجم دادگاه تجدید نظر استان با صدور دادنامه موضوع را در صلاحیت دادگاه کیفری دو دانست و مجددا  شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری دو شهرستان بندرعباس حکم قطعی را صادر کرد.

این فعال رسانه ای با گلایه از همکارانی که با طرح شکایت غیر مستدل موجبات  آزار و اذیت را فراهم می کنند، گفت: ما حتی المقدور تلاش کرده ایم پای بند با اخلاق باشیم. دوسال با شرایط کرونایی وقت وزندگی و هزینه صرف کردیم تا از حیثیت خود دفاع کنیم که ما آدمهای دروغگو و شایعه پراکن و تهدید کننده نیستیم. بارها در گروههای مجازی یکی از همین شاکیان گفتند که پرونده شما باز است. در حالی که ما مقید بودیم تا اتمام رسیدگی کوچکترین پاسخی ندهیم. بسیاری از همکاران از ما می پرسیدند چه پرونده ای دارید؟ آیا توهین از این بالاتر؟ آیا ما نمی توانستیم اعاده حیثیت کنیم؟ اما با سعه صدر برخورد کردیم. برای پیگیری همین پرونده حداقل ۶مرتبه مسیر رودان بندرعباس را با وجود کرونا و استرسی که مسافرت داشت طی کردم، شاید به ظاهر طرح شکایتی شده باشد اما تبعات دارد، همسران و فرزندان ما، همکاران، دوستان و آشنایان از ما سئوال می کنند که چه جرمی مرتکب شده اید. پسر کلاس اولی من تا می فهمید نوبت دادگاه دارم گریه می کرد که نرو زندانت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: انصاف نیست، اگر چه ما از سر حجب و حیا سکوت کرده ایم اما به نظر من عامل ترکیدن بغض کودکان شدن، عامل زیر سئوال رفتن شأن و حرمت یک انسان شدن، عامل تخریب شخصیت افراد شدن در هیچ دین، آیین، مذهب و مسلکی پسندیده نیست. ما مسلمانیم و دین ما دین رحمت و رأفت است پیامبر می فرماید: تعافوا یسقط الضّغائن بینکم‌از یکدیگر گذشت کنید، تا کینه‌ هاى میان شما از بین برود. این توصیه به خودم است که عامل به فرمایش مولا امیر المومنین باشیم که فرمود: شیئانِ لایوُزَنُ ثوابُهُما: العَفُو و العدلُ.دو چیز است که (عظمت) ثواب آن‌ها قابل ارزیابی نیست: یکی عفو و اغماض و دیگری عدل و انصاف.

شمس الدینی گفت: عفو کنیم تا خدا ما را عفو فرماید این توصیه بزرگان دین ماست بنابراین به احترام رسالتی که بر عهده داریم، به احترام قلمی که می زنیم، به احترام بزرگان و پیشکسوتان رسانه علیرغم اینکه ۲۳ ماه واقعا متحمل مشکلات و سختی شدیم اما با اجازه همکارانم آقای رجایی و خانم باوقار از طرح شکایت و اعاده حیثیت صرفنظر می کنیم تا نشان دهیم ما هرگزشایعه پراکن، دروغ گو، تهدید کننده علیه احدی نیستیم.

وی با اشاره به پرونده های مشابه نیز تصریح کرد: متاسفانه این بدعت خوبی نیست و مشابه همین شکایت ها نیز در مراجع قضایی از سوی همکاران ما طرح شده که عمدتا هم هم نتیجه ای در بر نداشته است. این رویه باید اصلاح شود و ما اهل رسانه هستیم وقتی خودمان همدیگر و نقد هم را تحمل نمی کنیم چگونه انتظار سعه صدر از صاحبان قدرت و ثروت داریم. امیدوارم روزی شاهد پایان  این اختلافات و رویه های ناخوشایند باشیم.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها