×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 27 November , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
با اشرافیت پلیس هرمزگان، عامل ارتباط با شبکه‌های معاند در “بندرعباس” دستگیر شد

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار “غلامرضا جعفری” با اعلام اين خبر گفت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از ارتباط فردی با گروه‌های خبری معاند مطلع و بررسي موضوع را در دستور كار قرار دادند.

وی افزود: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با انجام تحقیقات فنی پلیسی و اقدامات اطلاعاتی از صحت و سقم موضوع اطمينان حاصل كرده و محل اقامت فرد مورد نظر را در یکی از محلات شهرستان بندرعباس شناسايي کردند.

فرمانده انتظامی استان بيان داشت: پس از هماهنگي قضائي متهم مورد نظر به همراه یک متهم دیگر طی یک عملیات منسجم پلیسی و با اشرافیت اطلاعاتی پلیس دستگير و با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد این افراد کليپي از معضلات اجتماعي و وضعيت شهري بندرعباس تهيه و به شبکه BBCارسال که نارضايتي عمومي مردم و مسئولين استاني را بدنبال داشته است.

این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به اینکه متهمان داراي چندين فقره سابقه کیفری می باشند، خاطر نشان کرد: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و این اقدام پلیس رضايتمندي مسئولان استاني از عملکرد پليس را در پی داشته است.

وی با تأکید بر اینکه بر کسی پوشیده نیست که بخش‌های فارسی‌زبان رسانه‌هایی مانند BBC، VOA، CNN و … اگر تنها یک کارکرد مشخص، هدف‌دار و فاش شده داشته باشند، آن اقدام علیه امنیت و تمامیت نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: برابر قانون همکاری با رسانه‌های معاند، معاونت در جرم تلقی می شود.

سردار جعفری در ارتباط با موضوع جرم انگاری مصاحبه افراد با سایت‌های بیگانه در قانون، گفت: در ماده ۵۰۰ قانون تعزیرات تصریح شده هر کس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران یا به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از سه ماه تا یکسال محکوم خواهد شد.

برچسب ها :