با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

در سفر یکروزه استاندار هرمزگان به پارسیان چه گذشت

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی استاندار هرمزگان صبح امروز جهت بازدید از پروژه ها و همچنین شرکت در جلسه شورای اداری پارسیان، عازم این شهرستان شد.

برنامه های هفتمین سفر شهرستانی استاندار هرمزگان با حضور در گلزار شهدا و تجدید پیمان با مدافعان و ایثارگران راه استقلال و آزادی میهن اسلامی آغاز شد.

در اولین برنامه سفر مهندس دوستی به پارسیان، وی به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار پارسیان و مدیران استانی و شهرستانی دستگاه‌های اجرایی در گلزار شهدای پارسیان حضور یافت و ضمن تجدید میثاق با امام راحل (ره)، مقام معظم رهبری، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای امنیت، با نثار گل به قبور مطهر شهدا، مقام شامخ آنان را گرامی داشت و از رشادت‌ و ایثارگری‌ آن ها تجلیل کرد.

استاندار هرمزگان از پروژه ساماندهی رودخانه بردول و کانال هدایت سیل بازدید کرد

فاز نخست این پروژه در پایین دست ضلع شرقی شامل کانالی به طول ۷۰۰متر با پوشش سنگ و سیمان به اتمام رسیده است.

فاز دوم نیز شامل کانالی در بالادست به طول ۱۴۶۰متر، کانال شاخه غربی به طول ۶۴۰متر، کانال شاخه فرعی به طول ۳۶۰متر و احداث سه دهنه پل ۷/۵متری است.

اعتبار هزینه شده تاکنون ۵۰میلیارد ریال و اعتبار موردنیاز برای تکمیل پروژه ۳۵۰میلیارد ریال است.

این پروژه از سال ۹۶ توسط شرکت آب منطقه ای هرمزگان در حال اجراست و هم اکنون ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بر اساس تاکید استاندار هرمزگان، مقرر شد بررسی لازم برای بهره برداری از منابع آبی این پروژه و پیشگیری از هدایت آب به دریا انجام شد.

بازدید استاندار هرمزگان از بزرگترین سردخانه غرب استان

پروژه سردخانه ۲۵۰۰تنی که در شهرک صنعتی پارسیان توسط بخش خصوصی در حال اجراست، هم اکنون ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عملیات اجرایی این سردخانه از ۱۳۹۹ آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

میزان سرمایه گذاری در این پروژه ۴۰میلیارد تومان است که با بهره برداری از آن برای ۵۰۱نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

بازدید استاندار از درمانگاه تخصصی بیمارستان رستمانی

این پروژه توسط دانشگاه علوم پزشکی و با منابع اعتباری خیران در حال ساخت است.

عملیات اجرایی درمانگاه تخصصی بیمارستان رستمانی با اعتبار ۵۰میلیارد تومان از سال ۹۹ آغاز شده و پیش می شود تا سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

پیشرفت فیزیکی پروژه ۳۰درصد و در مرحله اسکلت ساختمانی است.

استاندار هرمزگان از محور پارسيان به بندر بستانو بازدید کرد

تا کنون خاكبرداري و تسطيح سه کیلومتر از مسير ۱۲ کیلومتری این محور انجام شده است و پروژه ۳۵درصد پیشرفت داشته است.

اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه ۱۰۰میلیارد تومان است.

این محور محل تردد چهار روستای ساحلی و اسكله تجاری شيو است و جمعيت روستاهای ساحلی بالغ بر سه هزار نفر مي باشد.

بازدید استاندار از پروژه در حال ساخت تکثیر لارو ماهی در بندر بستانو

عملیات اجرایی این پروژه توسط بخش خصوصی و در ۱۳۹۳ شروع شده و از پیشرفت فیزیکی ۵۰درصدی برخوردار است.

میزان سرمایه گذاری این پروژه ۱۰میلیارد تومان است و با راه اندازی آن برای ۶۰نفر اشتغال ایجاد می شود.

بازدید استاندار از بندر صیادی جواد الائمه بستانو

دوستی استاندار هرمزگان در این بازدید، دستورات لازم را برای ترمیم دیواره حفاظتی اسکله این بندر صیادی به فرماندار پارسیان صادر کرد.

استاندار هرمزگان از جاده ساحلی بستانو به زیارت بازدید کرد

در این بازدید مقرر شد معاونت عمرانی استانداری با توجه به حادثه خیز بودن این راه ارتباطی، بررسی لازم را به منظور تعمیر و اصلاح مسیر انجام دهد.

بازدید استاندار هرمزگان از اسکله شماره پنج بندر پارسیان

اسکله شماره ۵ بندر پارسیان، نخستین اسکله ۱۰۰ درصد ایرانی است
این پروژه توسط قرارگاه خاتم و با سرمایه گذاری ۱۶۵۰ میلیارد تومانی راه اندازی شده است.

با راه اندازی طرح فوق ۱۱۰۰ شغل مستقیم با اجرای این پروژه ایجاد شده و با راه اندازی تمام اسکله های بندر پارسیان، تحولی اساسی در رفع محرومیت جنوب کشور به ویژه غرب هرمزگان رخ می دهد.

ایمیدرو اسکله شماره ۵ بندر پارسیان را با هدف تخلیه و بارگیری مواد اولیه و تولیدات کارخانه آلومینیوم جنوب ( سالکو) ، به این مجتمع اختصاص داده است.

بندر پارسیان واقع در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی ‏بر پارسیان ( متعلق به ایمیدرو) است که به عنوان دروازه اصلی واردات مواد خام و صادرات محصولات تولیدی مناطق ویژه اقتصادی جنوب کشور (پارسیان و لامرد) عمل خواهد کرد.

این منطقه بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و تجاری در ایران خواهد بود که نیازهای تخلیه و بارگیری چهار صنعت عمده انرژی‏ بر شامل پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم و سیمان واقع در مناطق ویژه جنوب را پاسخگو است.

استاندار هرمزگان از ساختمان مرجع صنایع انرژی بر بازدید کرد

ساختمان مرجع،ساختمانی است که قرار است در آینده ساختمان اداری مرکزی سازمان بنادر و دریانوردی و اداره بنادر در آن استقرار یابد.

آغاز شورای اداری و جمع بندی سفر یک روزه استاندار هرمزگان به شهرستان پارسیان

شورای اداری شهرستان پارسیان به ریاست مهندس دوستی استاندار هرمزگان و با حضور مسوولان و مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.
در این نشست در خصوص‌ مطالبات مردمی، رفع موانع و برنامه های توسعه ای این شهرستان جمع بندی و تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها