×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Friday, 2 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با پیگیری و تلاش اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با پیگیری و تلاش اعضای شعبه ویژه شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس خبر داد.

علی صالحی یادآور شد: در راستای سیاست‌های ابلاغی از سوی ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم تلاش برای ایجاد مصالحه در پرونده‌های قصاص از طریق استفاده از ظرفیت‌های شورا‌های حل اختلاف، این پرونده قتل عمد به شعبه ویژه شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس ارجاع شد که خوشبختانه با پیگیری اعضای این شورا و معتمدین محلی پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور طرفین پرونده، منجر به سازش گردید.

وی همچنین با بیان اینکه ولی دم این پرونده قتل، خود نیز یکی از زندانیان ندامتگاه بندرعباس می باشد، گذشت وی را اقدامی درخور تحسین برشمرد و تأکید کرد: اعلام رضایت در این خصوص یقیناً رضایت الهی را به همراه دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خاتمه اظهار داشت: با توجه به رویکرد جدید دستگاه قضایی و تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص لزوم ارجاع پرونده‌های با قابلیت صلح و سازش به شورا‌های حل اختلاف، خوشبختانه این مجموعه به موفقیت‌های مهمی در این عرصه دست یافته است.