با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تأکید رئیس کل دادگستری هرمزگان بر اجرای عادلانه و بدون تبعیض احکام کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها

رئیس کل دادگستری هرمزگان در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر بندرعباس بر اجرای عادلانه و بدون تبعیض احکام کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها تأکید کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دیدار و گفتگو نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی شهر بندرعباس به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز بندری ایران در حاشیه تنگه هرمز و خلیج فارس اظهار داشت: نوار ساحلی گسترده بندرعباس، این شهر را به جاذبه ای برای فعالیت های تفریحی و تجاری تبدیل نموده است که در صورت توسعه زیرساخت ها، نظر گردشگران زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

علی صالحی با تأکید بر نقش مهم گردشگری در رشد فعالیت های اقتصادی در کلان شهرها افزود: توسعه پایدار گردشگری شهری و مديريت خردمندانه آن، نيازمند برنامه ريزی دقیق و منسجم در این خصوص می باشد.

وی در ادامه با یادآوری لزوم پاسخگویی به موقع و سریع به مطالبات شهروندان، خطاب به شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس، بیان داشت: نظارت شورای شهر برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است و پارلمان شهری می‌تواند به شهرداری در جهت پیشگیری از تخلفات و ایجاد شفافیت مالی کمک شایانی نماید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با اشاره به برخی مسائل و مشکلات شهر بندرعباس از جمله مشکل روشنایی معابر در برخی نقاط این شهر و لزوم ساماندهی متکدیان و معتادین متجاهر، رسیدگی فوری به این موضوع و افزایش کیفیت ارائه خدمات در این خصوص را خواستار شد.

علی صالحی تصریح کرد: با پیگیری دستگاه قضایی استان هرمزگان، صنایع غرب بندرعباس ملزم شده اند در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی خود برای هدایت فاضلاب از تصفیه خانه جهت مصارف صنعتی و همچنین تأمین منابع مالی این پروژه اقدام نمایند که در این راستا؛ انتظار می رود شهرداری بندرعباس نیز ضمن مشارکت فعال در این طرح،کمک به دستگاه های متولی جهت ساماندهی شبکه فاضلاب را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر اجرای عادلانه و بدون تبعیض احکام کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها نیز تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: پیگیری رفع مشکلات محلات کمتر برخوردار و ساماندهی و رفع معضلات بافت فرسوده یکی از موضوعات بسیار مهمی است که باید در اسرع وقت به آن پرداخته شود.

شایان ذکر است؛ در جریان این دیدار؛ مهدی نوبانی شهردار بندرعباس، ضمن قدردانی از حمایت های دستگاه قضایی استان هرمزگان به منظور رفع مشکلات محلات و مناطق کمتر برخوردار و محروم شهر بندرعباس، به ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های خود برای خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان بندرعباسی پرداخت.

همچنین در ادامه، اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در خصوص مسائل مرتبط با حوزه مدیریت شهری و برنامه های این شورا به منظور تعامل و همکاری هر چه بیشتر با دستگاه قضایی استان هرمزگان، مطالب و نقطه نظرات خود را مطرح نمودند.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها