با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

توسعه بدون مشارکت تشکل‎ها میسر نیست/ رفع مشکلات با استفاده صحیح از ظرفیت بخش خصوصی

ابراهیمی معتقد است: توسعه بدون مشارکت تشکل‎ها میسر نیست و اگر از ظرفیت بخش خصوصی و تشکل ها به عنوان شرکای اجتماعی به خوبی استفاده شود بسیاری از مسائل و مشکلات را می توانند از سر راه دستگاه های اجرایی بردارند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در جلسه هم اندیشی با تشکلات کارگری و کارفرمایی استان هرمزگان گفت: با توجه به اینکه بر اساس قانون کار وظیفه تشکل انجمن های صنفی کارفرمایی و کارگری به عنوان یک حق عمومی که برای جامعه کارگری و کارفرمایی در نظر گرفته و به آنان اعطا شده است همواره سعی کرده ایم این حق را برای تمامی کارگران و کارفرمایان در صنوف مختلف قائل باشیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت بسیار بزرگی در بدنه نهادهای مدنی به عنوان شرکای اجتماعی ایجاد شده است، خطاب به اعضای تشکل های کارگری و کارفرمایی افزود: بخشی از تشکیل این انجمن ها در صنوف مختلف بر عهده اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی است اما هر کدام از این تشکل ها عهده دار بخشی از مسائل و فعالیت های اقتصادی در این حوزه هستید و مخاطب اصلی فعالیت هایتان، دولت در بخش های مختلف از قبیل صنعت، کشاورزی، خدمات و … است.

دکتر ابراهیمی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به جایگاه فرابخشی که دارد با نوع مجموعه در اتباط است و کلیه بخش های خصوصی از مخاطبان این وزارتخانه هستند اما دولت در بخش عمومی شامل مدیران صنعتی، کشاورزی، آبزی پروری، شیلات و … نیز بخشی از فعالیت ها نظیر صدور مجور کارفرمایان و فعالیت های حوزه های مختلف با این قشر مرتبط است. در صورتی که ۵۰ درصد کار در این حوزه باشد ۵۰ درصد مابقی که تکمیل کننده آن نیز است در ارتباطی است که این تشکل های کارگری و کارفرمایی با دستگاه های متولی امر برقرار می کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ادامه داد: در این حین، طیفی را از حداقل تا حداکثر داریم که بخشی از این موضوع به قوانین و بخشی دیگر به تعامل و نوع نگاه مدیران با بخش خصوصی و این تشکل ها دارند. تشکل های کارگری و کارفرمایی و مجموعه سمن ها، ثمره دموکراسی است و بر اساس نوع نگاه حکمرانی مردم سالارانه با مشارکت همه و نوع نگاه مشارکت جویانه مسئله ایجاد شده است.

وی افزود: ما معتقدیم بخش خصوصی و تشکل ها یک ظرفیت هستند و به عنوان شرکای اجتماعی اگر به خوبی از این ظرفیت استفاده شود بسیاری از مسائل و مشکلات را می توانند از سر راه دستگاه های اجرایی بردارند. این شعار نیست و در عمل سعی کردیم این را ثابت کنیم.

دکتر ابراهیمی گفت: باید از ظرفیت بزرگ تشکل های کارگری و کارفرمایی به عنوان شرکای واقعی اجتماعی استفاده شود و این تشکل ها می بایست ارتباط و تعامل بیش از پیش با حوزه های متولی برقرار کنند چراکه این ارتباط به نفع طرفین است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه توسعه بدون مشارکت تشکل ها و سمن ها میسر نیست و دولت ها باید از این ظرفیت استفاده کنند، بیان داشت: دولت می بایست اغلب در حوزه امنیت و بین الملل ورود کند و اکثر فعالیت ها را از طریق واگذاری به بخش خصوصی مدیریت کند.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها