با ما ارتباط برقرار کن

میناب

کشف ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان میناب

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان میناب خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: در ادامه روند مبارزه بی امان با سوداگران مرگ، مأموران انتظامی از انتقال محموله مواد مخدر به وسیله یک دستگاه خودرو در حوالی روستای دلبودنی در محور مواصلاتی “بندرعباس-میناب” با خبر شدند و عملیاتی را برای توقیف محموله مورد نظر طراحی و اجرا کردند.

علی صالحی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران انتظامی با پشتیبانی عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، خودروی موردنظر را حین تردد شناسایی و پس از تعقیب و گریز، ضمن توقیف آن در بازرسی به عمل آمده، ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف و ضبط نمودند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در جریان این عملیات، یک نفر دستگیر شده است که با صدور قرار تأمین کیفری بازداشت می‌باشد.

اجتماعی

تصویر: ورود رئیس جمهور به هشتبندی میناب

منتشر شده

روی

به وسیله

عکاس: مرتضی آخوندی

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مسابقات کورس اسبدوانی منطقه جنوب کشور به میزبانی شهرستان میناب برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این دوره ۲۸ راس اسب از شهرستانهای میناب،بندرعباس،کهنوج،بندرکنگ،جیرفت،رودان در ۴ گروه با هم به رقابت پرداختند.

این مسابقه توسط هیات سوارکاری استان هرمزگان  در روز جمعه مورخ ۲۱ آبان ماه در دهکده ورزشی بسیج سپاه،پیست اسبدوانی شهید عمرانی شهرستان میناب با حضور آقای پایدار رئیس هیات سوارکاری استان هرمزگان،آقای روحی نایب رئیس ،آقای باران زاده دبیر هیات ، خانم دکترقربانی نایب ریس بانوان ، آقای سهرابی شهردار میناب ، معاون فرماندار ، اعضای شورای شهر ، نماینده فرهنگی سپاه میناب و با حضور پرشور تماشاگران برگزار گردید.

 فرهادشجاعی رییس هیات سوار کاری شهرستان میناب در ادامه با اشاره به قهرمانان و مقام آوران این سری از مسابقات گفت:

در گروه اسبهای بومی بدون امتیاز اسبهای ساحل از شهرستان بندرکنگ به مالکیت مرحوم سید یاسر زارعی با چابکسواری عبدالله علوی و اسب الکس از  شهرستان رودان به مالکیت احسان نصرتی با چابکسواری علی زمانی مشترکاً مقام اول و اسب اژدر از شهرستان میناب به مالکیت اصغر زارعی با چابکسواری یعقوب رنجبر مقام دوم این گروه را کسب نمودند.

در گروه اسبهای بومی امتیاز دار  اسب شاه پسر از شهرستان جیرفت به مالکیت محمود سهراب زاده با چابکسواری خودش مقام اول و اسب سلطان از شهرستان میناب به مالکیت امیر ظفربخش با چابکسواری امیر حسینی مقام دوم و اسب نیتروژن از شهرستان میناب به مالکیت مسلم بهرامی با چابکسواری فرشید شبتاری مقام سوم را کسب نمودند.

در گروه اسبهای فلات ایران اسب تیزپا از شهرستان میناب به مالکیت مصطفی ذاکری با چابکسواری جواد محمودی نژاد مقام اول و اسب پینوکیو از شهرستان میناب به مالکیت محمد شهمیری با چابکسواری ابراهیم رحیم زاده و مقام سوم اسب غرور از شهرستان کهنوج به مالکیت مهدی شاکری با چابکسواری محمد حسین سالاری کسب نمودند.

در گروه اسبهای اسبهای عرب مدرکدار مقام اول  اسب هارای مغ احمد از شهرستان بندرعباس به مالکیت امیر حسین آهون بر با چابکسواری مجید بهزادی و مقام دوم اسب یاتاخان از شهرستان میناب به مالکیت امیرعلی جعفرپور به سوارکاری ابراهیم رحیم زاده و ‌مقام سوم اسب نامیک پاشا از شهرستان بندرعباس به مالکیت علی امیررسولی با چابکسواری مرتضی زمردی کسب نمودند.

وی تصریح کرد: پس از پایان مسابقات به قهرمانان هر رده تندیس، لوح یادبود و جوایز نقدی اهدا شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توسعه ویژه شرق استان هرمزگان با محوریت شهرستان میناب از راهبردهای اصلی مدیریت استان هرمزگان است

استاندار هرمزگان، توسعه ویژه شرق استان هرمزگان با محوریت شهرستان میناب را از راهبردهای اصلی مدیریت استان هرمزگان، اعلام کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در نشست شورای اداری شهرستان میناب با اشاره به بازدید از زیرساخت‌ها و پروژه‌های مختلف در این شهرستان و مصوبات و راهکارهایی که در این بازدیدها و نشست ارائه شد، عنوان کرد: راهبرد اصلی مدیریت استان برای پیشبرد کارها در هرمزگان با توجه به گستردگی و وسعت این استان، توسعه ویژه شرق استان هرمزگان با محوریت شهرستان میناب و غرب استان هرمزگان با محوریت شهرستان بندرلنگه است.

وی با بیان اینکه با توجه به تمرکز امکانات مختلف در مرکز استان، مردم دیگر شهرستان‌های استان هرمزگان مجبور هستند برای موارد مختلف از جمله خدمات پزشکی به مرکز استان مراجعه کنند، ادامه داد: به دنبال توسعه خدمات و ایجاد دانشگاه علوم پزشکی و مرکز درمان ناباروری در شرق و غرب استان هرمزگان در شهرستان‌های میناب و بندرلنگه هستیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به بازدید از پروژه بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی میناب، افزود: با توجه به توقف ایجاد شده در این پروژه به دلیل مشکل اعتبارات، تلاش می‌کنیم با پیگیری‌ و به ویژه جذب اعتبارات ملی، این پروژه فعال و تکمیل شود.

دوستی تصریح کرد: شرق استان هرمزگان نیازمند ایجاد قطب دانشگاهی و پزشکی قوی است که علاوه بر احداث بیمارستان، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص نیز صورت گیرد و با توسعه و ایجاد دانشگاه علوم پزشکی و ایجاد زیرساخت‌های درمانی، تلاش خواهیم کرد پاسخگوی مردم شریف شرق هرمزگان باشیم.

وی با اشاره به بازدید از سد استقلال میناب به عنوان یکی از اساسی ترین تاسیسات زیرساختی استان هرمزگان در زمینه تامین آب، گفت: تامین آب از مسائل اصلی در شهرستان میناب است و با توجه به اینکه شغل اصلی بسیاری از مردم این شهرستان، کشاورزی است، کشت خارج از فصل شهرستان میناب حتی می‌تواند با صادرات محصولات تولیدی، برای کشور ارز آوری داشته باشد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: بر این اساس تمرکز ویژه‌ای روی این موضوع خواهیم داشت و با تخصیص تسهیلات حمایت از کشت های نوین و گلخانه‌ای، تلاش می‌کنیم کمبود منابع آب از طریق شیوه‌های نوین کشت محصولات کشاورزی، جبران و جایگزین شود.

دوستی، آبرسانی و تامین آب شرب بهداشتی و سالم برای روستاها را از مهم‌ترین اولویت‌ها در هرمزگان اعلام کرد و اظهار داشت: همچنین تصمیمات خوبی برای تامین آب مورد نیاز مردم ساکن در مجاورت سد سرنی شهرستان میناب اتخاذ شد و تامین آب مورد نیاز در بخش کشاورزی از طریق این سد صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: آب شرب شهرستان‌های ساحلی به ویژه بندرعباس را تا حد امکان از طریق آبشیرین‌کن ها تامین خواهیم کرد تا آب سدها برای توسعه به ویژه در شرق استان هرمزگان و شهرستان میناب مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار هرمزگان، بهسازی و توسعه اسکله بندرتیاب جهت تسهیل تجارت در این بندر را از دیگر برنامه‌ها برای شهرستان میناب اعلام کرد و بیان داشت: تکمیل برخی پروژه‌ها و تاسیسات ورزشی شهرستان میناب نیازمند اعتبارات است که در این راستا پیگیری لازم انجام می‌شود.

دوستی با تاکید بر اینکه مردم بومی باید از مزایای مزارع پرورش میگو بهره‌مند شوند، عنوان کرد: واگذاری این مزارع در قالب قطعات کوچک به مردم بومی هر منطقه در استان هرمزگان، در دستور کار خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر تسریع در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری توسط ادارات و دستگاه‌های اجرایی و لزوم جلوگیری از اتلاف وقت در این زمینه، ادامه داد: توسعه شهرستان‌های استان هرمزگان باید براساس مزیت‌های سرمایه‌گذاری هر شهرستان صورت گیرد و نیاز است شرایط جذب سرمایه‌گذاری تسهیل و فراهم شود.

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به تعامل بسیار خوب میان اقشار مختلف مردم و مسئولان به ویژه از سوی نماینده محترم ولی فقیه در استان هرمزگان، ائمه جمعه و نمایندگان مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و همچنین نگاه ویژه‌ دولت سیزدهم برای رفع محرومیت ها، رفع مشکلات به سرعت پیگیری و انجام خواهد شد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها