با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

همایش نماز باحضور مسولین کشوری واستانی وکارکنان نیروهای مسلح دراستان درسپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، معاون فرهنگی وتبلیغات سپاه دراین همایش گفت: در قران کریم به موضوع نماز اشاره شده است که خداوند در سوره مزمل به پیامبراکرم(ص) فرمودند: قُمِ اللَّيْلَ إِلَّا قَلِيلًا، نِصْفَهُ أَوِ انْقُصْ مِنْهُ قَلِيلًا، أَوْ زِدْ عَلَيْهِ وَرَتِّلِ الْقُرْآنَ تَرْتِيلًا یعنی به پا خيز شب را مگر اندكى ، نيمى از شب يا اندكى از آن را بكاه يا بر آن (نصف) بيفزاى و قرآن را شمرده شمرده بخوان ) چون می خواهیم مسوولیت بزرگ و خاصی را به شما محول کنیم و برای اینکه توان پذیرش این مسوولیت را پیدا کنید و توان به انجام رساندن این مسوولیت را پیدا کنید، باید نماز بخوانید.

سردار محبی افزود رهبرمعظم انقلاب نیز فرمودند: نماز صرفا یک وظیفه شخصی نیست یعنی کسی که نماز را تنها به عنوان یک وظیفه شخصی و یک عبادت فردی نگاه می کند، اشتباه است چرا که نماز یک منبع تولید قدرت است.

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه یکی از عرصه های تولید قدرت نماز، تمدن سازی جهانی است، گفت: برای ساختن تمدن نوین جامعه اسلامی تنها ماندن درعرصه ملی و منطقه ای کافی نیست و باید به عرصه جهانی ورود پیدا کنیم که نماز قدرت ساخت این تمدن را به ما می دهد.

سرتیپ دوم پاسدار محبی با اشاره به عرصه های تولید قدرت در نماز افزود: یکی از اهداف مهمی که رهبرمعظم انقلاب در بیانیه گام دوم به آن اشاره کردند، بحث تمدن سازی اسلامی است که لازمه آن ورود به عرصه جهانی بوده و این امر مهم از مسیر نماز می گذرد.

سردار محبی ادامه داد: اگر رهبرمعظم انقلاب می فرمایند که ما باید اهمیت و جایگاه نماز را برای مردم بیان کنیم و آن ها را به نمازخواندن دعوت کنیم، این بدان معنا نیست که ما فقط یک انسان غافل یا بی نماز را به نماز بکشانیم بلکه در این راستا پایه های یک حرکت عظیم جهانی که همان تمدن سازی بوده، را در میان انسان ها استوار می کنیم. ایشان درادامه گفت،

یکی دیگر از عرصه های تولید قدرت نماز این است که این فریضه مهم الهی برای تولید شکل دهی هندسه نظام اسلامی به ما کمک می کند و ما را از آن حالت عبادی و فردی و وظیفه اجتماعی صرف خارج می شود.

وی خاطرنشان کرد: تحقق حیات طیبه از دیگر عرصه های تولید قدرت نماز است و از نظر رهبرمعظم انقلاب تنها مسیر تحقق بخش حیات طیبه، نماز است.

سردار محبی افزود: سلامت معنوی هر فرد وابسته به نماز است و صراط مستقیم و حیات طیبه هر جامعه تنها با اقامه نماز در آن جامعه تحقق می یابد و راه دیگری وجود ندارد؛ اگر کسی نمازش دچار مشکل است، سلامت معنوی ندارد؛ بنابراین این نماز است که به ما قدرت تحقق حیات طیبه می دهد.

وی گفت: تحقق جامعه توحیدی یکی دیگر از عرصه های قدرت بوده که منوط به اقامه نماز است، اگر ما بخواهیم یک جامعه توحیدی، الهی و معنوی داشته باشیم نیاز به انگیزه و معیار داریم چرا که اگر کسی انگیزه نداشته باشد یا در اصل شروع نمی کند یا اگر هم شروع کند بین راه خسته می و اگر معیار هم نداشته باشد مسیر را درست نمی رود و انحرافی طی می کند که طبق بیان رهبرمعظم انقلاب این دو عامل مهم در نماز خلاصه شده است.

این مقام مسوول در سپاه پاسداران یادآورشد: همچنین یکی دیگر از عرصه های تولید قدرت توسط نماز این است که ما می توانیم اهداف اسلام و انبیای الهی را پیاده کنیم چرا که هدف همه انبیا و پیامبران نیز (أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ) بوده که از راه نماز محقق می شود.

وی یادآورشد: یکی از عرصه هایی که نماز تولید قدرت می کند، این است که نماز توان تحمل وصبر را در ایفای مسوولیت به یک فرد می دهد؛ یعنی به به فرماندهان قدرت فرماندهی، مدیران قدرت مدیریت و به رهبران جامعه و مسوولان قدرت اداره سازمان می دهد.

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ابرازداشت: همه موجودات خلقت در یک نظام هماهنگ خداوند را عبادت می کنند و این نظام هماهنگ همه را به سمت یک هدف متعالی حرکت می دهد و کسی که گناه می کند در واقع خلاف این جهت حرکت می کند و این نظم هماهنگ را به نوعی به هم می زند.

سردار محبی ادامه داد: همانگونه که رهبرمعظم انقلاب فرمودند نماز، نمازگزار را با همه آفرینش هماهنگ و همسو می سازد و راه را برای تحقق سنت های الهی در طبیعت و تاریخ باز می کند.

وی با اشاره به اینکه تامین امنیت جامعه از طریق اقامه نماز میسر خواهد شد، گفت: براین اساس ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این تصمیم را گرفته ایم که از این سفره پرنعمت الهی استفاده کنیم و قدرت معنوی خودمان را با استفاده از این منبع عظیم تقویت کنیم.

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: هرچه که از ابتدا تاکنون چه در صف جامعه و چه در صف نیروهای مسلح اتفاق افتاده است، درصد زیادی به جسم نماز پرداخته شده و کمتر به روح نماز توجه شده است.

وی گفت: درواقع ما در طی این سال ها به دنبال این بودیم که حمد و سوره ها را درست کنیم، اینکه نماز اول وقت و با جماعت اقامه شود، مقدمات نماز بهتر فراهم شود اما کمتر دنبال این بودیم که چکار کنیم که نمازمان کامل باشد یعنی هم جسم و هم روح داشته باشد.

سردار محبی ادامه داد: براین اساس یک حرکت جدیدی را پایه ریزی کردیم که با کمک صاحبان اهل اندیشه و قلم و افراد متخصص بدنبال این هستیم که از چه راهی می توانیم نماز کامل را اقامه کنیم؟ و راه علمی و تجربی آن چیست؟

وی گفت: قدم اول این کار را در برگزاری اجلاسیه نماز دیدیم لذا این اجلاسیه را در راس سپاه برنامه ریزی کردیم که مقدمه آن در همه رده های سپاه استانی به صورت همایش برگزار کنیم و خروجی همایش آن را در اجلاسیه مطرح کنیم.

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: این مهم در برنامه های سال ۱۴۰۰ قرار داده شد و همه رده های سپاه همایش استانی نماز را تحت عنوان «نماز، نماد قدرت و اقتدار معنوی در سپاه» را برگزار می کنند و ما در همه همایش های استانی، میانی و رده های عمده نماینده ای را برای بررسی کمی و کیفی نماز اعزام می کنیم و برگزیده های این ها را در اجلاسیه سراسری شرکت می دهیم و مورد تقدیر قرار می گیرند و در سال های آینده قدم بعدی این کار یعنی مباحث تخصصی چگونگی اقامه نماز کاملی که منتج به تولید قدرت شود، برداشته می شود.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها