با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

هزینه در حوزه فرهنگ و رسانه سرمایه گذاری است

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان با شهردار بندرعباس دیدار کردند .

در این دیدار مهدی نوبانی با اشاره به اینکه مسئولیت و خدمت به مردم را لطف الهی میدانم، گفت : هنوز کمتر از ۳۰روز کاری را سپری کرده ایم اما در همین مدت کوتاه تلاش بر انجام خدمت بی منت و جلب رضایت الهی اصل بوده است . شهردار بندرعباس افزود : انضباط مالی ، اصلاح ساختار اداری ، ساماندهی نیروی انسانی  وبهره گیری از خدمات الکترونیک در ارائه خدمت در دستور کار قرار دارد و با جدیت دنبال می شود .

شهردار بندرعباس  با تاکید بر اینکه امکانات شهرداری متعلق به مردم است ،افزود : برای توسعه خدمات سه برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تدوین شده که نتیجه آن رضایت مندی شهروندان خواهد بود . البته در این ۴ماهه تا فرارسیدن سال نو در حوزه سیما و منظر ،تکمیل پارکها و پروژه های نیمه تمام در دستور کار قرار دارد .

معتقدم رونق گردشگری و ساماندهی بافت فرسوده باید با جدیت دنبال شود .مهندس نوبانی گزارشی از وضعیت شهرداری را ارائه و تصریح کرد :متاسفانه شهرداری ۲۵۰۰میلیارد تومان بدهی دارد که رقم بسیار بالایی و حدود ۵۸۰۰نیرو در این نهاد اشتغال دارند که می طلبد با هوشمندی و دقت آنرا مدیریت نمود . کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در حوزه منابع انسانی یکی از راهکارهاست . وی با اشاره به لزوم تقویت حوزه فرهنگ شهروندی و حمایت از رسانه ها گفت : معتقدم هزینه در حوزه فرهنگ و رسانه سرمایه گذاری است .البته در هزینه کرد از هر رفتارباندی و نیمی باید پرهیز کرد .

رسانه ها را همکار خود می دانیم و بر ضرورت تعامل بیشتر با همه رسانه ها نه رسانه های خاص تاکید می کنیم . غلامعباس شمس الدینی عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان با اشاره به عقب ماندگی های بندرعباس گفت :در سال ۱۹۹۵بندر کوبه ژاپن بر اثر افنجار تخریب شد ولی ظرف ۲۶سال در زمره ده بندر زیبای دنیاست ، بندر بارسلونا، مونترئال ،ونکوور و میامی نمونه دیگر است اما بندرعباس با موقعیت بهترحتی در ایران به عنوان شهری توسعه یافته نیست .اشکال در چیست ؟  عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان با اشاره به اشکالات موجود افزود : بخشی نگری ، جابجایی های سریع مدیریتی ، تراکم نیرو و عدم شفافیت در عملکردهاست . چرا باید یک رسانه صدهامیلیون تومان از حق مردم به جیب بزند و دهها رسانه هزینه چاپ نداشته باشند ، چرا شهروند از مبلمان شهری حراست و نگهداری نمی کند ، در حوزه فرهنگ شهروندی چه برنامه ای اجرا شده است ؟ در حالی که سازمان عریض طویل فرهنگی دارید ، چرا شهروندان در پرداخت عوارض رضایت ندارند ؟ این سئوالاتی است که باید با یک دید تخصصی پاسخ داده شود . معتقدیم افزایش فرهنگ شهروند و حمایت از رسانه ها به کاهش هزینه های مدیریت شهری کمک شایان ی کند .

عبدالعلی پور اشرف نایب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان گفت : تشکل رسانه ای ما هرگز وارد مسایل سیاسی و صنفی نمی شود و برای توسعه استان هرمزگان و شهر بندرعباس در کنار مدیران بوده و خواهد بود . نایب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان افزود : انعکاس و بازتاب عملکردها در رسانه ها موجب افزایش اعتماد عمومی می شود و در این راستا از همه مدیرانی که خدمت صادقانه را در دستور کار قرار دهند حمایت می کنیم .

حسین روحی دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان در این نشست گفت : برخی با استفاده از نام تشکل های صنفی به منافع خود می اندیشند .در حالیکه هدف از بنیان این تشکلات ،تلاش در جهت تحقق خواسته های بحق اعضاست . دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان افزود : انجمن صنفی روزنامه نگاران از سال ۱۳۹۶فعالیت خود را آغاز کرده و امروز به جرات می توان گفت تشکلی قوی ، موفق و مقتدر است که اقتدار و توفیقات بدست آمده محصول همدلی و وحدت اعضا است . تلاش کرده ایم صدای رسانه باشیم و اگر امتیازی هم باشد برای همه اعضاست .روحی با اشاره به ضرورت تعامل بیشتر شهرداری با رسانه ها تصریح کرد : نگاه عدالت محور در حمایت از رسانه ها و حوزه فرهنگ باید حاکم شود متاسفانه تا به امروز این اتفاق نیفتاده و همین امر موجب فاصله بین مدیران و رسانه ها شده است . در این دیدار اعضای هیئت مدیره با قدردانی از انتصاب یک فعال رسانه ای در مسئولیت روابط عمومی برای شهردار و موجب مدیران شهرداری آرزوی موفقیت کردند .

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها