با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

۵۰ هکتار بوستان بزرگ شهری در حریم شهر بندرعباس احداث می شود/ شهرداری و راه و شهرسازی بعنوان بازوان اصلی اجرایی شهر بندرعباس در راستای رفع مشکلات شهروندان تلاش می کنند

شهردار بندرعباس گفت: ۵۰ هکتار زمین برای احداث بوستان بزرگ شهری در حریم شهر بندرعباس از طرف راه و شهرسازی به شهرداری واگذار می شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس به همراهی معاونین شهرسازی و عمرانی و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در نشست هم اندیشی مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان به تعامل بین دو مجموعه تأکید کرد و بیان داشت: توسعه شهر تنها با تعامل و همکاری سایر مسئولان میسر خواهد شد و شهرداری و راه وشهرسازی بعنوان بازوان اصلی اجرایی شهر بندرعباس در راستای رفع مشکلات شهروندان تلاش می کنند.
شهردار بندرعباس با اشاره به رویکرد تعامل مثبت و سازنده مجموعه شهرداری‌ با دیگر دستگاه های اجرایی استان در راستای تامین رفاه، آرامش و آسایش شهروندان بیان کرد: با هدف ایجاد فضایی مناسب و پرنشاط برای رفاه حال شهروندان، راه وشهرسازی قول واگذاری ۵۰ هکتار زمین برای احداث بوستان در شهر بندرعباس به شهرداری داده است و این بوستان فضای تفرجگاهی برای مردم و هم اینکه در مواقع اضطراری و بحران قابلیت استفاده جهت اسکان شهروندان دارد.
شهردار بندرعباس در ادامه گفت: در راستای اجرای پروژه های سرمایه گذاری گردشگری و توسعه رونق فضای گردشگری با توجه به حجم ورود مسافر به شهر بندرعباس، ۵۰ هکتار زمین در جنوب شرقی فرودگاه بصورت پذیرایی و جهانگردی از طرف راه و شهرسازی به شهرداری واگذار می شود.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به دریاچه و پارک گل کنی محله اسلام آباد اشاره و خاطر نشان کرد: قرار شد اراضی پارک و دریاچه گل کنی محله اسلام آباد از سوی مسکن و شهرسازی زودتربه شهرداری واگذار شود تا شهرداری بتواند سریعاً نسبت به احداث پارک و فضای سبز و بهسازی دریاچه اقدام نماید.
نوبانی گفت: تعیین تکلیف اراضی فاقد سند در سکونت گاه های غیر رسمی جهت تسریع در بازسازی و مقاوم سازی منازل مذکور با توجه به زلزله های اخیر از سوی مسکن و شهرسازی پیگیری شود تا مشکل صدور اسناد ساکنین سکونت گاه های غیررسمی که در پلاک دولت هستند سریعتر مرتفع شود.
شهردار بندرعباس تصریح کرد: آرامستان شهر بندرعباس دارای یک طرح جامع مصوب می باشد که بیش از یک دهه شهرداری پیگیر اخذ سند مالکیت این اراضی و برنامه ریزی جهت توسعه و احداث یک آرامستان در خور شهروندان شهر بندرعباس می باشد که دراین جلسه مسکن و شهرسازی قول مساعد دادند که دراسرع وقت این مسئله رسیدگی و سند مالکیت به نام شهرداری منتقل شود.
نوبانی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم که با همراهی و همکاری مسکن و شهرسازی، شورای شهر و شهرداری شاهد رونق و توسعه هر چه بیشتر در شهر باشیم.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها