×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 2 February , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
آماده استقبال و استفاده از ظرفیت‌ها، ایده ها و نظرات نخبگان و اساتید دانشگاهی هرمزگان در زمینه‌های مختلف هستیم

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس مهدی دوستی در نشست با اعضای کارگروه های تخصصی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان با تاکید بر لزوم تلاش و حرکت در راستای تحقق پیشرفت توأم با عدالت مدنظر مقام معظم رهبری در استان هرمزگان، از ابعاد و مدل واگذاری زمین ها در هرمزگان انتقاد کرد و بیان داشت: متاسفانه ابعاد درخواست‌ها و مدل واگذاری زمین ها در هرمزگان بسیار بزرگ است که با پیشرفت همراه با عدالت همخوانی ندارد و ابعاد واگذاری زمین ها در استان باید تغییر کند.

وی خواستار تمرکز بر روی اجرای پروژه‌های مولد در هرمزگان شد و عنوان کرد: اجرای این پروژه‌ها موجب پیشرفت و رشد اقتصادی در هرمزگان خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: اعتبارات را باید به پروژه‌های مولد اختصاص دهیم و از طریق این پروژه‌ها در استان شغل ایجاد خواهد شد.

دوستی با بیان اینکه حضور مسئولان در بین مردم از مهم‌ترین خواسته های مردم از مسئولان است، تصریح کرد: سفرها و بازدیدهای روزهای جمعه بنده از شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان در این راستا انجام می‌شود.

وی گفت: این سفرها نتیجه بخش بوده و برکات و دستاوردهای خوبی را با پیگیری رفع مشکلات به همراه داشته است و علاوه بر دلگرمی مردم از حضور مسئولان در کنار آنها، موجب پیگیری مستقیم مسائل از طریق مدیران دستگاه‌های اجرایی شده است.

استاندار هرمزگان، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را یکی از برنامه‌های اصلی مجموعه دولت در استان هرمزگان اعلام کرد و افزود: علاوه بر این فعال شدن شرکت های توسعه تجارت و شرکت های خدمات بهره‌وری تولید در هرمزگان نیز در اولویت قرار دارد.

دوستی به برنامه‌ریزی جهت ارتقای رتبه‌های دانش آموزان استان هرمزگان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در این زمینه کارگروه ویژه‌ای تشکیل شده که از نخبگان و اساتید دانشگاهی استان می‌خواهیم در این خصوص کمک کنند.

وی با اشاره به پیگیری طرح‌های پنجره واحد سرمایه‌گذاری و ایجاد نواحی سرمایه‌گذاری در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری در هرمزگان، بر لزوم رشد و توسعه شهر بندرعباس به عنوان مرکز استان هرمزگان تاکید کرد و اظهار داشت: بندرعباس باید شهری توسعه یافته و برخوردار از امکانات تفریحی و گردشگری و فناوری های نوین در عرصه شهری باشد.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: در زمینه ارتباطات بین‌المللی در استان نیز با سفرای کشورهای مختلف دیدار و گفت‌وگو داشته‌ایم که امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در زمینه‌های مختلف، آماده استقبال و استفاده از ظرفیت‌ها، ایده ها و نظرات نخبگان استان هرمزگان هستیم.

در این نشست، روسای کارگروه های تخصصی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.

برچسب ها :