با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

بازسازی مناطق زلزله زده نیازمند کمک های همه نهادهای حمایتی و صنایع است

استاندار هرمزگان و مدیرعامل بنیاد احسان بر هم افزایی امکانات با اولویت آواربرداری و بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده  در زلزله تأکید کردند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در دیدار با مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به اینکه نصب کانکس در مناطق زلزله زده باید به سرعت دنبال شود، اظهار کرد: با توجه به نا ایمن بودن مدارس در روستاهای زلزله زده، باید تا زمان بازسازی و تعمیر مدارس، امکان استفاده از کانکس برای مدارس فراهم شود.
وی افزود : به منظور کمک به مناطق زلزله زده و انجام فعالیت های حمایتی و اجتماعی، تا کنون نزدیک به ۴۰ گروه جهادی در استان اعلام آمادگی کرده اند که فعالیت های آنان رصد و در قالب کارگروه های تخصصی از ظرفیت های آنان استفاده می شود.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه خسارت های  زلزله در شهر فین و دیگر روستاهای این بخش با توجه به اینکه این مناطق از محرومیت دیرینه‌ای نیز رنج می بردند بیش از حد تصور است، گفت: بازسازی این مناطق نیازمند کمک همه نهادهای حمایتی، حاکمیتی و صنایع است.
دوستی بیان کرد: با توجه به خسارت انبوه زلزله به منازل مسکونی و زیرساخت های آب، برق و راه و نیز کمبود نقدینگی و منابع مالی در مقطع کنونی، کمک های نهادهای حمایتی و صنایع باید با اولویت بازسازی منازل مسکونی تخصیص پیدا کند و از هزینه‌کرد منابع به صورت جزیره ای پرهیز شود.
وی با اشاره به اینکه با تزریق منابع مالی از سوی دولت، شتاب بازسازی ها بیشتر خواهد شد، گفت: علی رغم کمبود منابع مالی در شرایط فعلی، کار آواربرداری و بازسازی مناطق با استفاده از منابع محدود داخلی استان همچنان ادامه دارد و روند اجرایی پیشرفت مناسبی دارد.
سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در این دیدار با اشاره به حساسیت ویژه رییس ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص کمک به آسیب دیدگان بلایای طبیعی، گفت: مشارکت در بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله یکی از مأموریت اصلی این نهاد است و همه ظرفیت ها برای کمک به مردم بسیج شده است.
وی افزود: هم اکنون در استان هرمزگان شبکه ای از رابطان جهادی وجود دارد که به ویژه در مواقع بحران در سطح شهرها، روستاها  و محلات فعالیت می کنند.
مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بهره برداری از ظرفیت گروههای جهادی و جریان های مردمی را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به برپایی رزمایش های مواسات و همدلی به عنوان نمونه موفق فعالیت های جهادی، گفت: پشتیبانی و حمایت از گروه های جهادی یکی از مهمترین وظایف این نهاد است که با استفاده از این سرمایه های اجتماعی علاوه بر تلاش برای گره گشایی از مشکلات مردم، فعالیت های تبلیغی و معرفت افزایی نیز در دستور کار این گروه ها قرار دارد.
سلیمانی با بیان اینکه هم اکنون ۳۵هزار گروه جهادی در سراسر کشور به صورت رسمی در سامانه این بنیاد ثبت نام کرده اند و هم اکنون در حال آموزش و ساماندهی در رسته های تخصصی هستند، خاطرنشان کرد: تخصصی شدن حمایت های گروه های جهادی یکی از عوامل افزایش بهره‌وری و خدمات بیشتر به مردم است.
منوچهر دانشمند مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص جبران بخشی از نیازها در مناطق زلزله زده، گفت: بر اساس ارزیابی انجام شده توسط بنیاد برکت، ساخت مدارس در مناطق زلزله زده نیازمند  ۲۸میلیارد تومان اعتبار است.
وی، تهیه و توزیع بسته های معیشتی ۷۲ ساعته و هفتگی، اعزام تیم های پزشکی جهادی و استقرار کاروان سلامت با امکانات کامل پزشکی و خدمات دارویی رایگان را از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان در زلزله اخیر عنوان کرد و افزود: سفارش ساخت و توزیع کانکس به ویژه برای مدارس روستاهای زلزله زده در دستور کار قرار دارد و به زودی بخشی از آن در بین مناطق توزیع می شود.
دانشمند، مشارکت در توانمندسازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی با اجرای دوهزار و ۵۳۱ طرح اقتصادی را از جمله اقدامات انجام شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان هرمزگان عنوان کرد و گفت: با اجرای طرح های بنگاه محور، اجتماع محور و تسهیلات محور، برای هفت هزار و ۶۷۴نفر در هرمزگان اشتغال ایجاد شده است.
وی، اجرای ۳۸۱ پروژه عمرانی و زیربنایی به ارزش ۷۵۲ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات این بنیاد برشمرد و افزود: این پروژه ها شامل احداث ۶۳ مدرسه، ۴۸ مسجد، ۲۲۹ واحد مسکونی و ۴۱ پروژه عمرانی دیگر ازجمله مرکز بهداشت، حسینیه، حوزه علمیه، خانه عالم و… بوده است.
تدوین سند توسعه جزیره قشم و شهرستان بشاگرد و اجرای طرح پیشرفت و آبادانی این مناطق به عنوان مناطق هدف بنیاد برکت در هرمزگان، پایدارسازی اشتغال ایجاد شده با حمایت از طرح‌های اقتصادی مشارکتی و ایجاد و تکمیل زنجیره تولید طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع محور از طریق شبکه مجریان و تسهیل‌گران،  کمک به توسعه و تقویت بازاریابی و فروش محصولات طرح‌های اشتغال زایی اجرا شده، اجرای ۷۰۰ پروژه عمرانی و زیربنایی، پوشش بیمه‌ای کلیه منازل روستایی استان در مقابل حوادث با همکاری استانداری هرمزگان و از طریق شرکت کارگزاری رسمی بیمه برکت نیز از جمله اهم اقدامات در حال انجام توسط بنیاد برکت در استان هرمزگان است که دانشمند در این نشست به آن اشاره کرد.
در پایان نشست امروز، استاندار هرمزگان و مدیرعامل بنیاد احسان، بر هم افزایی امکانات با اولویت آواربرداری و بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده تأکید کردند.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها