با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

کمیته ويژه پرورش ماهى در هرمزگان تشکیل شود

سرپرست معاونت هماهنگى امور اقتصادی استانداری هرمزگان در نشست کارگروه شیلات استان هرمزگان که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ،مدیر کل شیلات هرمزگان، معاون آبزی پروری شیلات استان هرمزگان و جمعی از مسئولان استانی تشکیل شد بر لزوم تشکیل کمیته ويژه پرورش ماهى در هرمزگان تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی فیروزی در نشست کارگروه شیلات استان هرمزگان، عنوان کرد: باید کمیته ويژه ای براى پرورش ماهى در هرمزگان با تعیین اهداف مشخص برای کسب و کارهای نوین و توسعه کسب و کارهای موجود و تعیین وظايف مشخص برای هر یک از دستگاه های مسئول در این زمینه، تشکیل شود.
وی با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف بیمه در زمینه پرورش ماهى با برگزاری جلسات تخصصی، ادامه داد: برای پرداخت تسهیلات مرتبط نیز می توان از ظرفيت منابع تبصره ۱۸ استفاده کرد.
سرپرست معاونت هماهنگى امور اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: جلسات کمیته پرورش ماهى باید پروژه محور باشد و نیاز است کسب و کارهای خرد در این زمینه نیز تعریف شود.
فیروزی همچنین با بیان اینکه  از پیگیری حمل و نقل هوایی مناسب محصولات شیلاتی و کشاورزی استان هرمزگان با جذب سرمایه گذاری در این زمینه خبر داد.
وی در مورد بیمه طرح هم عنوان کردند ضرورت دارد از اساتید و کارشناسان متخصص بیمه دعوت شود و در جلسات تخصصی بیمه مزارع قفس مورد کنکاش قرار گیرد.
در ادامه مدیرکل شیلات هرمزگان ضمن ارائه  گزارش مبسوطی از وضعیت پرورش ماهی در دریا در استان و‌کشور با موضوع مشکلات و چالش های سد راه توسعه این صنعت و راههای برون رفت از این چالشها، خواستار مساعدت های ویژه در کنار حمایت ها و همکاری ها از سوی سازمان ها و دستگاه های زیرربط شدند .
عبدالرسول دریایی با اشاره به جایگاه ویژه شیلات هرمزگان به ویژه در صید و صیادی و  آبزی پروری کشور گفت: استان هرمزگان ۴۸/۵۸درصد از تولید میگو کشور، ۵۰/۱ درصد از تولید بچه میگو کشور و ۴۹/۳درصد از تولید ماهی در قفس کشور را به خود اختصاص داده است.
دریایی با اشاره به اهمیت و لزوم توسعه پرورش ماهی در قفس های دریایی گفت:هم راستا بودن این طرح  با توسعه دریا محور و توسعه سواحل مکران ،توسعه آبزی پروری دریایی به منظور کاهش فشار صید و حفظ گونه های با ارزش اقتصادی و محیط زیست،تولید گونه های جدید و با ارزش و … از اهم وی بهره برداری از منابع آب شور و لب شور با توجه به محدودیت منابع آب شیرین ، اشتغالزایی در جوامع محلی (بویژه جامعه صیادی)، بهره برداری از جزایر و افزایش تولید ناخالص داخلي، عدم نیاز به امکانات اولیه آبزی پروری مانند آب، برق و جاده، پایین بودن میزان سرمایه گذاری ثابت در مقایسه با سایر روش های آبزی پروری و ارز آوری مطلوب طرح و بهره برداری از پهنه های دریایی و استفاده کمتر از اراضی خشکی (بویژه در شمال كشور) را از دیگر سیاست ها، اهداف و مزایای این طرح خواند.
مدیرکل شیلات هرمزگان تعداد صيادان و گستردگي حضور آنها در طول نوار ساحلی، تسلط به عمليات دريايي، تجربه و مهارت كافي براي فعاليت هاي دريايي، کنترل و مدیریت تبعات اجتماعي و همگام سازی صیادان با سیاست های توسعه ای شیلات، تسلط به شرايط  بازار فروش داخلی آبزيان، مدیریت بهره برداری در تعدادی از بنادر ماهیگیری توسط تعاونی های صیادی و امکان استفاده بهینه از ظرفیت بنادر در توسعه پرورش ماهی در دریا، دارا بودن امکانات و تجهیزات اولیه برای ترددهای دریایی و پشتیبانی های ساحلی، نزدیکی محل زندگی و بنادر صیادی و محل تجمع صیادان به محل های مد نظر در استقرار قفس ها و اجرای طرح ها از اهم ظرفیت ها و ویژگی های جامعه صیادی برای ورود به پرورش ماهیان دریایی در قفس خواند.

در ادامه این جلسه آقای یوسفی سرمایه گذار طرح بزرگ پرورش ماهی در قفس شرکت نیکسا در منطقه بندرلنگه با ارائه پاره ای توضیحات وضعیت طرح خود و مشکلاتی که برای تولید حداکثری وجود دارد تشریح نمودند و گفتند برای برون رفت و رفع این گرانیها از این مشکلات دولت باید توجه ویژه ای از لحاظ تامین اعتبار به این طرح داشته باشد و بیمه هم به طور خاصی مدنظر قرار گیرد تا علاوه بر آنکه صنعت را کاملا بومی کرد صرفه اقتصادی طرح هم افزایش یابد تا هرچه سریعتر مجوزهای واگذار شده به بهره برداری کامل برسد.
همچنین آقای ژاله سرمایه گذار در زمینه تکثیر ماهیان دریایی نیز در این جلسه افزودند با توجه به تسهیلات ناکافی و باسود بالا که به صورت جزیی پرداخت می‌شود و در برابر این افزایش تورم غیرقابل انتظار ، راه اندازی مراکز تکثیر ماهیان دریایی که پاشنه این صنعت است دچار مشکل خواهد شد و نیاز به حمایت خاصی دارد.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها