با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تمرکزمان بر روی آب و آموزش است/ دنبال عکس گرفتن نیستیم

استاندار هرمزگان گفت: آب و آموزش دو اولویت اصلی من در این استان قرار گرفته است و خوب است بدانید که ۳۷۵ روستا در هرمزگان اکنون با تانکر آب رسانی می‌شود که باید برای آنها فکری اساسی کنیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین به نقل از فارس، مهدی دوستی بعد از ظهر ۵شنبه در دیدار با فعالان تشکل‌های دانشجویی که به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: از روزی که وارد هرمزگان شدم عزم خودم را جزم خدمت به مردم استان کردم و برخی از شاخص‌هایی که شما از محرومیت‌ها می‌دانید و برخی دیگر نیز که هر ماهه رو به تزاید است، به برنامه ریزی مستمر و کار و تلاش شبانه روی برای رفع آنها نیاز دارد که باید همگی در این میدان تلاش کنیم.

وی با بیان این که ما فصلی ۱.۶ درصد افزایش بیکاری در استان داریم، خاطرنشان کرد: با وجود این گرفتاری‌ها، محرومیت‌ها و مشکلاتی که شما دانشجویان در مورد آنها بیشتر از من می‌دانید، سرمایه عظیم نیروی انسانی داریم که می‌تواند در این راه به ما کمک کرده و در رفع محرومیت‌ها موثر باشد.

۳۷۵ روستای هرمزگان با تانکر آبرسانی می‌شود

استاندار هرمزگان ادامه داد: آب و آموزش دو اولویت اصلی من در این استان قرار گرفته است و خوب است بدانید که ۳۷۵ روستا در هرمزگان اکنون با تانکر آب رسانی می‌شود که باید برای آنها فکری اساسی کنیم.

دوستی با تصریح بر این که دنبال پیشرفت توام با عدالت هستیم، خاطرنشان کرد: برنامه پیشرفت مردم نهاد هرمزگان (پیمان) را تدوین کرده ایم که تلفیقی از برنامه‌ها و پروژه‌های اقتصادی است که با مجموعه‌ای از اقدامات اقتصادی همچون امکان تردد خودروهای مناطق آزاد، رونق گلخانه‌ها، افزایش زنجیره های خرد اقتصادی و … در دل آن دیده ایم.

برنامه پیشرفت مردم نهاد هرمزگان تدوین شده است

وی اضافه کرد: برنامه پیشرفت مردم نهاد هرمزگان را پروژه محور دیده ایم و هر پروژه یک مسئول خواهد داشت و فرمانداران هر شهرستان در این برنامه مسؤول پیشبرد این برنامه هستند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان همچنین از اختصاص روزهای یک شنبه هر هفته برای رصد این پروژه‌ها نیز خبر داد و گفت: این وضعیت کنونی در شان مردم ما نیست.دوستی در بخش دیگری از اظهارات خود به اهمیت دیپلماسی اقتصادی اشاره و عنوان کرد: ما این مهم را جدی گرفته ایم و در این مدت ۱۰ نفر از سفرا را دیده ام ولی امروز گیری که در کشور داریم آن است که در فرآیندها گرفتار آمده‌ایم.

جلسات دست و پاگیر شبیه تَله است

وی ادامه داد: اصلی‌ترین مساله آن است که بجای جلسات دست و پاگیر بتوانیم راه را گشوده و در تله این ماجرای جلسات پی در پی نیفتیم.

دوستی به جهت‌گیری علمی مراکز دانشگاهی استان برای تربیت نسل جوان مورد نیاز اشتغال در صنایع هرمزگان در سال‌های آتی نیز اشاره و عنوان کرد: تربیت نیرو در رشته‌های دریا، متالوژی، شیلات و … از جمله نیازهای مهم آینده استان است و در این زمینه با آقای طهرانچی رییس دانشگاه آزاد کشور هم صحبت کردم تا بتوانیم یک سری رشته‌های جدید را به دانشگاه‌های استان اضافه کنیم.

به خوابگاه‌های دانشجویی سر خواهم زد

وی همچنین به دانشجویان قول داد تا سری به خوابگاه‌های آنان نیز بزند اما در عین حال گفت: دنبال دیدار و سرگرمی و عکس گرفتن نیستیم بلکه باید بتوانیم منابع جدیدی برای توسعه استان در زمینه‌های مختلف جذب کرده و سپس با همفکری با جامعه دانشگاهی برای رفع کمبودها اقدام کنیم.

دوستی، تدوین اطلس فقر هرمزگان را نیز بسیار با اهمیت برشمرد و گفت: معاونت اجتماعی در حال پایش وضعیت فقر است و ما نیز با کمک فرمانداران، ۱۰ روستای کم برخوردار هر شهر را احصا کرده‌ایم تا بتوانیم در قالب یک پروژه، برخی اقدامات مهم در مورد آنها را انجام دهیم.

وی به احصای ۴۶ محله کم برخوردار در همه شهرهای استان نیز اشاره و عنوان داشت: خرده اقداماتی را در این مناطق شروع کرده ایم ولی اصل ماجرا اول مالکیت است و اسناد مردم مشکل دارند و باید آن را حل کنیم.

انتقاد از واگذاری‌های ۶۰۰ و ۷۰۰ هکتاری در هرمزگان

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از اظهاراتش بیان داشت: در پیشرفت توام با عدالت واگذاری زمین ۶۰۰ و ۷۰۰ هکتاری معنا ندارد؛ اگر قرار بر پرورش میگو باشد و جوانان هرمزگانی کارگر باشند، ارزشی ندارد بلکه مشارکت در مالکیت مهم است و باید مردم این منطقه در مالکیت این مزارع سهیم باشند.

دوستی ادامه داد: دو منطقه عاری از مجوز در نظر گرفته‌ایم و دستگاهها را ملزم می‌کنیم که بروند مجوزهای کلی را در مورد این دو منطقه بگیرند تا بتوانیم در فرآیند واگذاری‌ها به بخش خصوصی و تعاونی سرعت ایجاد کرده و از گرفتار شدن سرمایه‌گذاران خودداری کنیم.

وی در بخش پایانی اظهاراتش گریزی به موضوع راه اندازی صندوق توسعه هرمزگان زد و عنوان کرد: صندوق توسعه هرمزگان باید وام بدهد و پول باید برگردد و من معتقدم سرمایه باید در خدمت توسعه باشد.

دوستی در همین زمینه گفت: آقای دسینه در مجموعه امور اقتصادی استان در حال تدوین مدل صندوق توسعه استان هستند تا کمک صنایع که تاکنون متوجه جبران کمبودهای بودجه‌ای استان بوده است، به سمت خدمات مناسب و مدونی سوق پیدا کند و از حالت کنونی خارج شود.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها