با ما ارتباط برقرار کن

بندر عباس

بهره برداری از مدارس مناطق زلزله زده در اسرع وقت

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت:بخش قابل توجهی از مدارس اسیب دیده در زلزله فین در اسرع وقت آماده بهره برداری است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، سید فخرالدین‌هاشمی صبح امروز با حضور در شورای آموزش و پرورش منطقه فین اظهارکرد: ساختمان های مدارس در زلزله فین آزمون خوبی را پشت سر گذاشتند و تعداد زیادی از این مدارس بعنوان ساختمانهای پشتیبان و خدمات رسان در اختیار نیروهای امدادی و جهادی و هلال احمر قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه پس از زلزله فین برای دهمین بار در این منطقه برای بررسی وضعیت مدارس حضور یافته ،افزود: با وجود نبود اعتبارات لازم از پیمانکاران خواسته در منطقه حضور پیدا کرده و کار را اغاز نمایند.
این مسوول با بیان اینکه سهم استان از مدارس غیر استاندارد در کشور ۱۰ درصد می باشد، تصریح کرد: مشکلات و دغدغه‌های مردم منطقه فین دغدغه‌ خاطر مجموعه نوسازی نیز می باشد.
هاشمی با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از مدارس آسیب دیده در زلزله در اسرع وقت آماده بهره‌برداری خواهد شد، خاطرنشان کرد: ۸کانکس در اختیار منطقه فین قرار داده شده و ۲ کانکس دیگر هم امروز در منطقه تحویل داده می شود.
به گفته وی، تا پایان هفته کار تعمیرات مدارسی که نیاز به تعمیر داشته به اتمام می‌رسد .
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی دو مدرسه تخریبی در هفته آینده با مشارکت اتاق بازرگانی استان خبر داد و افزود: عملیات اجرایی بخش قابل توجهی از مدارسی که نیازمند تخریب و بازسازی هستند طی ماه آتی اجرا خواهد شد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در پایان اظهار کرد: بایستی زلزله رخ داده در منطقه فین را که به عنوان یک تهدید بوده به یک فرصت تبديل کنیم و با تمام همت در تلاش هستیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

بندر عباس

تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات گازی در رودخانه کُل بندرعباس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات گازی در رودخانه کُل در حوالی روستای گچین بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: در پی حادثه شکستگی لوله میعانات گازی در رودخانه کُل در حوالی روستای گچین بندرعباس، دستور تشکیل پرونده قضایی برای بررسی دقیق موضوع و تعیین علل بروز این حادثه صادر شده است.

مجتبی قهرمانی افزود: در این راستا به معاون دادستان مرکز استان هرمزگان مأموریت داده شده است این حادثه را به‌صورت ویژه مورد بررسی قرار دهد و نتیجه را گزارش نماید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با بیان اینکه براساس این دستور، سازمان های متولی و دستگاه های ذی نفع در ایجاد این خط لوله، مکلف به جبران خسارت های زیست محیطی و آسیب های به وجود آمده شده اند، خاطر نشان کرد: بررسی ها به منظور تعیین میزان خسارات وارده و مقصرین احتمالی ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، به‌ دنبال وقوع سیل و ایجاد شکستگی در خط لوله میعانات گازی در بستر رودخانه کُل در حوالی روستای گچین ، علاوه بر انتشار بوی شدید گاز در مناطق وسیعی از غرب بندرعباس، بندرخمیر و جزیره قشم، بر اثر انتقال حجمی از میعانات نفتی به همراه گل و لای ناشی از سیلاب به دریا، در آبهای شمال جزیره قشم آلودگی های نفتی ایجاد شده است.

 

ادامه ی خواندن

بندر عباس

مراسم پایانی رویداد علم داده برگزار شد

مراسم اختتامیه رویداد علم داده در سالن همایش های هتل هرمز بندرعباس و با حضور کارشناسان و متخصصین از داخل و خارج از کشور برگزار شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،علیرضا کاظمی معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در سخنرانی پایانی ضمن تشکر از استقبال صاحبنظران از این رویداد ، رویکرد و هدف فولاد هرمزگان از برگزاریی چنین همایش ها و سمینارهایی را حل مشکلات حال و آینده شرکت و ارائه راه حل به صورت تخصصی عنوان کرد.

وی در سخنان خود گفت: همانطور که میدانید دیتا زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است ؛ هدف ما از برگزاری رویداد علم داده این است که دیتایی که در شرکت داریم را ابتدا به اطلاعات سپس به دانش و در نهایت به خرد تبدیل کنیم و انتظارمان این است که با حمایتی که خواهیم کرد این مهم از طریق توان متخصصان و پژوهشگران داخلی اتفاق بیفتد.

وی در ادامه از انتفاع صنایع داخلی از برگزاری چنین رویدادهایی خبر داد و گفت: با تولید دانش و خرد مطمئنا صنایع دیگر در کشور منتفع و با اشتراک گذاری راه حل ها مشکلات آن ها نیز حل خواهد شد و این موضوع خود نوعی حمایت از تولید ملی و در جهت رفع موانع خواهد بود.

کاظمی در ادامه اظهار داشت: از آنجا که نگاه ما در فولاد هرمزگان به حل مسائل به صورت کاربردیست لذا در این رویداد مسئله کاهش عیوب تختال با استفاده از دیتایی که از ابتدای تاسیس کارخانه تا کنون جمع آوری کرده ایم را مطرح کردیم و انتظارمان این است که متخصصان و پژوهشگران راهکارهای خود را به صورت کاربردی به ما ارائه بدهند، بدیهی است تیمی از متخصیصن فولادی تمامی راهکارها را مطالعه و بهترین آن ها را انتخاب ، عملیاتی و به دانش و خرد تبدیل خواهند کرد.
معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان تصریح کرد : سعی خواهیم کرد که این دانش را به گروه مبارکه و شرکت های دیگر از طریق انتقال دانش فنی ، منتقل و از آن استفاده نماییم.

اولین رویداد علم داده با همت فولاد هرمزگان و همکاری پارک علم و فناوری از تاریخ ۲۸ الی ۳۰ دیماه در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد.

ادامه ی خواندن

بندر عباس

باطرح شکایت علیه خبرنگاران شفافیت را زیر سئوال نبرید

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان گفت :

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در پی شکایت شرکت نفت فلات قاره لاوان از مدیر مسئول و خبرنگار صدای گامبرون، علی اکسیر مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان در بیانیه ای خواستار سعه صدر بیشتر مسئولان در مواجهه با خبرنگاران شد . علی اکسیر گفت:
متاسفانه اطلاع یافتیم مدیران محترم شرکت نفت فلات قاره لاوان در پی انتشار گزارشی از پایگاه خبری صدای گامبرون ،علیه مدیر مسئول و خبرنگار این رسانه در مراجع قضایی طرح شکایت نموده است . بررسی گزارش مذکور نشان دهنده تلاش این رسانه در راستای انعکاس صدای مردم به مسئولان درخصوص ضرورت عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت می باشد و طرح مسائل نیز با رعایت ادب و اخلاق رسانه ای و عاری از هرگونه تهمت یا توهین است .عضو هیات مدیره خانه مطبوعات هرمزگان گفت:
سئوال مهم اینست اگر رسانه ها به وظایف ذاتی خود (پل ارتباطی مردم و مسئولین )عمل نکنند ،اگر خبرنگار در مقابل خواستهای بحق مردم سکوت کند،اگر مردم با رسانه ها ارتباط نگیرند ،چگونه می توان ارتباط دولت ،مردم را تحکیم بخشید ؟
وی افزود:طرح شکایت ،تشکیل پرونده قضایی برای خبرنگاران در حالی که مقام عالی وزارت نفت از شرکت‌ها و زیر مجموعه خواسته اند شکایت خود را از خبرنگاران پس بگیرند ،درتضاد با احترام نهادن به سلسله مراتب اداری است.اکسیر افزود:
نکته دیگر اینکه این رویه بر خلاف روش و منش دولت سیزدهم و خواست حضرت آیت‌الله رئیسی می باشد .ایشان همواره بر تعامل مسئولین با رسانه ها تاکید و تصریح داشته و دارند .وی خاطر نشان کرد:
آنچه مسلم است اتخاذ شیوه شکایت از خبرنگاران و رسانه ها توسط دستگاهها و شرکت‌های دولتی با هدف دلسرد کردن اصحاب رسانه از انعکاس خواست مردم نجیب در جای جای هرمزگان هرگز راه به جایی نخواهد برد چرا که رسانه ها وامدار احدی جز مردم نبوده ،نیستند و نخواهند بود .اکسیر گفت:
خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان ضمن درخواست از مدیران محترم شرکت نفت فلات قاره لاوان مبنی بر صرفنظر کردن از شکایت مطروحه ،از استاندار محترم ، نمایندگان استان، مدیران دستگاه‌های فرهنگی مصرانه درخواست دارد تدبیری اندیشیده ،تا این رویه نا مقبول پایان پذیرد .و بر سر راه شفافیت مانع ایجاد نشود
این تشکل صنفی حسب وظیفه ذاتی خواستار تعامل مناسب با اهالی رسانه و حمایت از آنان در ایفای وظایف و رسالتی که برعهده دارند ،می باشد .

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها