با ما ارتباط برقرار کن

بندر عباس

بیش از ۱۲۰۰ گزارش مردمی پیرامون تخلفات در استان هرمزگان طی سال گذشته ثبت شد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان از ثبت بیش از ۱۲۰۰ گزارش مردمی پیرامون تخلفات در سامانه دادگستری استان خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان گفت: سامانه مردمی سجام آماده دریافت گزارشات جرایم و مفاسد اقتصادی است.

علیرضا احمدی منش با بیان اینکه یکی از آسیب های موجود در هر کشوری، قانون گریزی و تخلف است اظهار داشت: نتیجه قانون گریزی، تولید فساد است و ایجاد فساد مهمترین زمینه برای جلوگیری از پیشرفت در هر جامعه می باشد.

وی در ادامه افزود: بر خلاف تصور عمومی فساد صرفاً مربوط به فساد اخلاقی، اخذ رشوه و اختلاس نمی شود بلکه هر نوع قانون گریزی و سرپیچی از مقررات مانند تخلفات راهنمایی و رانندگی، قاچاق ، ایجاد آلودگی زیست محیطی، احتکار و گران فروشی و دهها مورد از این نمونه نیز نوعی فساد محسوب می گردد.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان خاطر نشان کرد: گزارش دهندگان فساد و تخلفات به عنوان دیده بانان پیشگیری نامگذاری می شوند و مهمترین مواردی که مد نظر مسئولین امر است محفوظ ماندن هویت دیده بانان می باشد.

وی یادآور شد: دیده بانان می توانند گزارش تخلفات در حوزه های مختلف اعم از محیط زیست، زمین خواری، تغییرکاربری، تصرف غیر قانونی اراضی، فضای مجازی، فساد اداری، مالی و اقتصادی ، تخلفات در حوزه امنیتی و انتظامی و حقوق عامه و … را از طریق این سامانه گزارش دهند.

این مقام قضایی در ادامه گفت: گزارشات از طریق بالاترین مقام قضائی در مرکز و استان به صورت روزانه دریافت ، بررسی و تا حصول نتیجه پیگیری می شوند و دیده بانان می توانند نتیجه گزارشات خود را از طریق همین سامانه رصد و پیگیری نمایند.

احمدی منش تصریح کرد:تمام گزارشات در سامانه سجام بلا استثناء پیگیری می شوند و هیچ گزارشی بایگانی نخواهد شد مگر اینکه گزارشی مستندات کافی را نداشته باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود، بیان داشت: بیشترین گزارشات را در دوره همه گیری ویروس کرونا در سال گذشته و شش ماهه اول سال جاری در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از طریق سامانه سجام دریافت و پیگیری کردیم.

وی در پایان تصریح کرد: در سال گذشته بالغ بر ۱۲۰۰ گزارش مردمی واصل شد که از طریق مراجع مربوطه و با همکاری دادستان های سراسر استان هرمزگان پیگیری و بررسی گردید.

بندر عباس

تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات گازی در رودخانه کُل بندرعباس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات گازی در رودخانه کُل در حوالی روستای گچین بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: در پی حادثه شکستگی لوله میعانات گازی در رودخانه کُل در حوالی روستای گچین بندرعباس، دستور تشکیل پرونده قضایی برای بررسی دقیق موضوع و تعیین علل بروز این حادثه صادر شده است.

مجتبی قهرمانی افزود: در این راستا به معاون دادستان مرکز استان هرمزگان مأموریت داده شده است این حادثه را به‌صورت ویژه مورد بررسی قرار دهد و نتیجه را گزارش نماید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با بیان اینکه براساس این دستور، سازمان های متولی و دستگاه های ذی نفع در ایجاد این خط لوله، مکلف به جبران خسارت های زیست محیطی و آسیب های به وجود آمده شده اند، خاطر نشان کرد: بررسی ها به منظور تعیین میزان خسارات وارده و مقصرین احتمالی ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، به‌ دنبال وقوع سیل و ایجاد شکستگی در خط لوله میعانات گازی در بستر رودخانه کُل در حوالی روستای گچین ، علاوه بر انتشار بوی شدید گاز در مناطق وسیعی از غرب بندرعباس، بندرخمیر و جزیره قشم، بر اثر انتقال حجمی از میعانات نفتی به همراه گل و لای ناشی از سیلاب به دریا، در آبهای شمال جزیره قشم آلودگی های نفتی ایجاد شده است.

 

ادامه ی خواندن

بندر عباس

مراسم پایانی رویداد علم داده برگزار شد

مراسم اختتامیه رویداد علم داده در سالن همایش های هتل هرمز بندرعباس و با حضور کارشناسان و متخصصین از داخل و خارج از کشور برگزار شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،علیرضا کاظمی معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در سخنرانی پایانی ضمن تشکر از استقبال صاحبنظران از این رویداد ، رویکرد و هدف فولاد هرمزگان از برگزاریی چنین همایش ها و سمینارهایی را حل مشکلات حال و آینده شرکت و ارائه راه حل به صورت تخصصی عنوان کرد.

وی در سخنان خود گفت: همانطور که میدانید دیتا زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است ؛ هدف ما از برگزاری رویداد علم داده این است که دیتایی که در شرکت داریم را ابتدا به اطلاعات سپس به دانش و در نهایت به خرد تبدیل کنیم و انتظارمان این است که با حمایتی که خواهیم کرد این مهم از طریق توان متخصصان و پژوهشگران داخلی اتفاق بیفتد.

وی در ادامه از انتفاع صنایع داخلی از برگزاری چنین رویدادهایی خبر داد و گفت: با تولید دانش و خرد مطمئنا صنایع دیگر در کشور منتفع و با اشتراک گذاری راه حل ها مشکلات آن ها نیز حل خواهد شد و این موضوع خود نوعی حمایت از تولید ملی و در جهت رفع موانع خواهد بود.

کاظمی در ادامه اظهار داشت: از آنجا که نگاه ما در فولاد هرمزگان به حل مسائل به صورت کاربردیست لذا در این رویداد مسئله کاهش عیوب تختال با استفاده از دیتایی که از ابتدای تاسیس کارخانه تا کنون جمع آوری کرده ایم را مطرح کردیم و انتظارمان این است که متخصصان و پژوهشگران راهکارهای خود را به صورت کاربردی به ما ارائه بدهند، بدیهی است تیمی از متخصیصن فولادی تمامی راهکارها را مطالعه و بهترین آن ها را انتخاب ، عملیاتی و به دانش و خرد تبدیل خواهند کرد.
معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان تصریح کرد : سعی خواهیم کرد که این دانش را به گروه مبارکه و شرکت های دیگر از طریق انتقال دانش فنی ، منتقل و از آن استفاده نماییم.

اولین رویداد علم داده با همت فولاد هرمزگان و همکاری پارک علم و فناوری از تاریخ ۲۸ الی ۳۰ دیماه در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد.

ادامه ی خواندن

بندر عباس

باطرح شکایت علیه خبرنگاران شفافیت را زیر سئوال نبرید

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان گفت :

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در پی شکایت شرکت نفت فلات قاره لاوان از مدیر مسئول و خبرنگار صدای گامبرون، علی اکسیر مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان در بیانیه ای خواستار سعه صدر بیشتر مسئولان در مواجهه با خبرنگاران شد . علی اکسیر گفت:
متاسفانه اطلاع یافتیم مدیران محترم شرکت نفت فلات قاره لاوان در پی انتشار گزارشی از پایگاه خبری صدای گامبرون ،علیه مدیر مسئول و خبرنگار این رسانه در مراجع قضایی طرح شکایت نموده است . بررسی گزارش مذکور نشان دهنده تلاش این رسانه در راستای انعکاس صدای مردم به مسئولان درخصوص ضرورت عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت می باشد و طرح مسائل نیز با رعایت ادب و اخلاق رسانه ای و عاری از هرگونه تهمت یا توهین است .عضو هیات مدیره خانه مطبوعات هرمزگان گفت:
سئوال مهم اینست اگر رسانه ها به وظایف ذاتی خود (پل ارتباطی مردم و مسئولین )عمل نکنند ،اگر خبرنگار در مقابل خواستهای بحق مردم سکوت کند،اگر مردم با رسانه ها ارتباط نگیرند ،چگونه می توان ارتباط دولت ،مردم را تحکیم بخشید ؟
وی افزود:طرح شکایت ،تشکیل پرونده قضایی برای خبرنگاران در حالی که مقام عالی وزارت نفت از شرکت‌ها و زیر مجموعه خواسته اند شکایت خود را از خبرنگاران پس بگیرند ،درتضاد با احترام نهادن به سلسله مراتب اداری است.اکسیر افزود:
نکته دیگر اینکه این رویه بر خلاف روش و منش دولت سیزدهم و خواست حضرت آیت‌الله رئیسی می باشد .ایشان همواره بر تعامل مسئولین با رسانه ها تاکید و تصریح داشته و دارند .وی خاطر نشان کرد:
آنچه مسلم است اتخاذ شیوه شکایت از خبرنگاران و رسانه ها توسط دستگاهها و شرکت‌های دولتی با هدف دلسرد کردن اصحاب رسانه از انعکاس خواست مردم نجیب در جای جای هرمزگان هرگز راه به جایی نخواهد برد چرا که رسانه ها وامدار احدی جز مردم نبوده ،نیستند و نخواهند بود .اکسیر گفت:
خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان ضمن درخواست از مدیران محترم شرکت نفت فلات قاره لاوان مبنی بر صرفنظر کردن از شکایت مطروحه ،از استاندار محترم ، نمایندگان استان، مدیران دستگاه‌های فرهنگی مصرانه درخواست دارد تدبیری اندیشیده ،تا این رویه نا مقبول پایان پذیرد .و بر سر راه شفافیت مانع ایجاد نشود
این تشکل صنفی حسب وظیفه ذاتی خواستار تعامل مناسب با اهالی رسانه و حمایت از آنان در ایفای وظایف و رسالتی که برعهده دارند ،می باشد .

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها