با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

هرمزگان پیشگام در طراحی فضاهای آموزشی

معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان گفت: رشد ۱۸ برابری طراحی فضاهای آموزشی نسبت به سه سال گذشته موید یک کار جهادی در نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس مهدی باوقار زعیمی با اشاره به اینکه مدرسه به عنوان یک نهاد فرهنگی و اجتماعی گسترده و فراگیر، نقش بنیادی و بی بدیل در سرنوشت جامعه ایفا می کند، اظهار داشت: توجه به کیفیت فضاهای آموزشی در روند یادگیری الزامی و مهم می باشد.
وی همچنین با بیان اینکه تمام آحاد ملت، بخشی از بهترین و مستعدترین سنین فراگیری خویش را در درون مدرسه و در سایه آموزش های معلمان و مربیان سپری می کنند، افزود: چگونگی شکل گیری باورها، مهارت ها و شخصیت آنان در این سنین بر روند پیشرفت و توسعه کشور تاثیر فراوان خواهد داشت.
معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان با تاکید بر اینکه آینده جوامع را می توان در آیینه مدارس مشاهده کرد، ادامه داد: مدرسه، تجلی بخش کارآمدی و توانمندی آموزش و پرورش است ، پایه های آینده سرنوشت کشور بر دوش آموزش و پرورش بوده و کلید آن در دست معلمان و مدیران آموزشی است.
باوقار همچنین ابراز داشت: آموزش با کیفیت و مدرسه کارآمد و اثربخش، دارای ضوابط و استانداردهایی بوده که در صورت دارا بودن آن ویژگی، در فرآیند توسعه نقش آفرین خواهند بود.
به گفته وی، عدم کیفیت درآموزش و مدرسه ناکارآمد به ضد خود تبدیل شده و مانع رشد و تعالی انسان ها و توسعه جوامع می شوند.
معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان ادامه داد: توجه و اهمیت به کیفیت بخشی فضاهای آموزشی و به روز رسانی نقشه ها با توجه به آخرین ویرایش ضوابط و استانداردهای آموزشی از نکات بسیار مهمی است که اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان به آن توجه ویژه ای دارد.
باوقار با بیان اینکه در طول سه سال اخیر بیش از یکصد هزار مترمربع طراحی فضاهای آموزشی جدید به آرشیو دفتر فنی این اداره کل اضافه گردیده است، خاطرنشان کرد: رشد ۱۸ برابری طراحی فضاهای آموزشی نسبت به سه سال گذشته خود موید یک کار جهادی در این حوزه است .
وی اعلام داشت: کسب چهار رتبه برتر کشوری در طی سالهای ۹۷ و ۹۹ نیز مویدتوجه به اهمیت کیفیت بخشی به فضاها در طراحی می باشد.
این مسوول با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در امر آموزش و پرورش، سرمایه گذاری برای تربیت انسان های رشد یافته و هدایت شده است، تصریح کرد: گذشت زمان، بر اثربخشی نقش آموزش و پرورش افزوده و «مدارس» را در کانون توجهات قرار داده است، زیرا در عصر حاضر، منابع انسانی و سرمایه های فرهنگی و اجتماعی، ارزشمندترین سرمایه هر کشور محسوب می شوند و بالندگی و رشد کشور به نوانمندی و شایستگی های سرمایه های انسانی «به ویژه جوانان» آنان وابسته است.
وی در پایان با اعلام اینکه استانداردها و ضوابط مطلوبیت شامل تمام مؤلفه ها و عناصر مؤثر در فرآیند تعلیم و تربیت همچون برنامه آموزشی محتوای کتب، نیروی انسانی، مدیریت و رهبری آموزشی، روش های تدریس، شیوه های تربیتی، فضای فیزیکی، تجهیزات، جو و فضای آموزشی و … بوده، اظهارداشت: تمامی مؤلفه ها نیاز به تبیین ضوابط و اصول برای دستیابی به «مدرسه مطلوب» و «آموزش و پرورش کارا و اثربخش» را میسر می سازد.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها