با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

برنامه ویژه‌ای برای اشتغال و برآورده کردن نیازهای اولیه بانوان مناطق محروم تدوین شود

استاندار هرمزگان، با بیان اینکه توزیع جزیره ای منابع یکی از عوامل اصلی عقب ماندگی و محرومیت برخی روستاها و ایجاد محلات حاشیه ای و فقیرنشین است، گفت: برخی محله‌های بندرعباس به عنوان قطب اقتصادی کشور از بشاگرد نیز محروم تر است، لذا در برنامه های محرومیت زدایی باید مدل مطلوبی برای توزیع عادلانه منابع و امکانات تعریف شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نشست بررسی نحوه خدمات دهی به ۱۳۰ روستای محروم و ۴۶ محله کمتربرخوردار امروز به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این نشست با اشاره به فعالیت های دستگاه های اجرایی و نهادهای خدمات رسان متعدد برای رفع محرومیت و فقر در مناطق کمتربرخوردار و کمتر توسعه یافته، اظهار کرد: به منظور خدمات رسانی بهتر به این مناطق باید تمام امکانات، ظرفیت های مالی و منابع سخت افزاری تجمیع شود.

وی افزود: برای تحقق بخشیدن به این برنامه، وظایف هر یک از دستگاه ها و نهادهای خدمات رسان در استان به صورت شفاف مشخص شود اما با توجه به تعدد نهادها و دستگاه های خدمات رسان به محرومان، دستگاه های اجرایی بخش دولتی تنها مرجع پاسخگو در خصوص روند پیشرفت برنامه ها به استانداری خواهند بود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نزدیک به ۵۰درصد افراد ساکن در محلات محروم و کمتربرخوردار را بانوان تشکیل می دهند، تدارک برنامه ویژه برای اشتغال و برآورده کردن نیازهای اولیه این قشر را یک ضرورت برشمرد.

دوستی، همچنین انتخاب افراد توانمند برای مدیریت اقدام ها در دو بخش محله های حاشیه ای و روستاهای محروم را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به همراهی بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و کمیته امداد خمینی (ره) در برنامه های محرومیت زدایی استان، اجرای برخی زیرساخت های اولویت دار مانند ایجاد منابع آبی پایدار، می تواند جایگزین توزیع بسته های معیشتی در برخی روستاها شود.

وی بار دیگر، هم‌افزایی امکانات و منابع را برای پیشگیری از اقدام های بدون هدف و بی ضابطه مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در گام نخست باید به منظور هماهنگی بیشتر، دستگاه های متولی سه روز در هفته تشکیل جلسه دهند و ضمن رفع موانع پیش رو، گزارش میزان پیشرفت کار را ارائه کنند.

استاندار هرمزگان، با بیان اینکه توزیع جزیره ای منابع یکی از عوامل اصلی عقب ماندگی و محرومیت برخی روستاها و ایجاد محلات حاشیه ای و فقیرنشین است، افزود: برخی محله های بندرعباس به عنوان قطب اقتصادی کشور از بشاگرد نیز محروم تر است، بنابراین باید مدل مطلوبی برای توزیع عادلانه منابع و امکانات تعریف شود.

وی اضافه کرد: برای مناطق محروم غرب جاسک، بشاگرد و کوهشاه احمدی به عنوان مناطق دارای بیشترین میزان محرومیت در استان نیز باید برنامه ویژه ای تدوین شود.

استاندار هرمزگان همچنین به مدیران حاضر در این نشست، تأکید کرد: برنامه های پیشنهادی محرومیت زدایی باید همه جانبه باشد و بتواند نیاز این مناطق را در حوزه اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و معیشتی پوشش دهد.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری، مسئول بسیج سازندگی هرمزگان، سرپرست دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری، سرپرست دفتر امور بانوان استانداری و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان نیز در این نشست حضور داشتند و در خصوص راهکارهای پیشنهادی برای اولویت بندی عادلانه نیازمندی های مناطق محروم بحث و گفتگو کردند.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها