با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

طرح “پیشرفت مردم اساس هرمزگان” یک برنامه تحولی با رویکرد مسئله محوری و پیشرفت توأم با عدالت مدنظر مقام معظم رهبری است

استاندار هرمزگان، طرح “پیشرفت مردم اساس هرمزگان” را یک برنامه تحولی با رویکرد مسئله محوری و پیشرفت توأم با عدالت مدنظر مقام معظم رهبری، عنوان کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در نشست هم اندیشی برنامه تحولی طرح “پیشرفت مردم اساس هرمزگان” (اکوسیستم پیمان) که با حضور جمعی از نخبگان و رؤسای دانشگاه‌های استان هرمزگان برگزار شد، طرح “پیشرفت مردم اساس هرمزگان” را یک برنامه تحولی با رویکرد مسئله محوری و پیشرفت توأم با عدالت مدنظر مقام معظم رهبری، عنوان کرد.

وی ادامه داد: اهداف اصلی این برنامه شامل رشد اقتصادی و افزایش سطح رفاه مردم استان هرمزگان است.

استاندار هرمزگان با اشاره به ضرورت هزینه کردن اعتبارات در بخش های مولد اقتصادی، افزود: این نوع هزینه کرد منجر به رشد اقتصادی می‌شود و سرمایه‌گذاری در رشد اقتصادی، موجب فقرزدایی خواهد شد.

دوستی با بیان اینکه تاکنون بر مبنای این برنامه، ۱۲۳ پروژه برای حل مسائل مختلف استان هرمزگان استخراج شده است، تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل موارد متنوعی همچون افزایش سطح گلخانه‌ها، احداث سدها و مهار روان آب ها، امکان تردد خودروهای مناطق آزاد در سطح استان هرمزگان و دیگر موارد است.

وی گفت: همچنین در قالب این برنامه، پروژه‌های ویژه‌ای برای افزایش کیفیت زندگی در ۱۳۰ روستای کمتر برخوردار و ۴۶ محله حاشیه‌ای در استان هرمزگان تعریف شده است.

استاندار هرمزگان به ویژه برنامه‌های دو اولویت آب و آموزش در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: در بخش آموزش بیش از سه میلیارد تومان اعتبار از طریق صنایع استان به آموزش و پرورش اختصاص یافته تا بر روی ۲۰۰ دانش آموز نخبه استان جهت کسب رتبه‌های بسیار خوب در کنکور سراسری، سرمایه‌گذاری شود و همچنین با این اعتبارات برگزاری دوره های آموزشی ارتقای توانمندی ۵۰۰ معلم و دبیر دوره متوسطه در استان آغاز شده است و علاوه بر آن، هزار دانش آموز سال یازدهم، ۹۰ دانش آموز المپیادی تخصصی و ۴۴ دانش آموز المپیادی عمومی در هرمزگان تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند و آزمایشگاه های شیمی، فیزیک، زیست و زمین شناسی نیز در اختیار این دانش آموزان قرار می‌گیرد.

دوستی خاطرنشان کرد: در بحث آب نیز باید کار اساسی انجام دهیم و با تعریف یک برنامه ویژه‌، تامین آب با مشارکت نهادهای مختلف، تحت مدیریت واحد انجام شود.

وی ادامه داد: پیشرفت پروژه‌های طرح تحولی “پیشرفت مردم اساس هرمزگان” را به صورت هفتگی با برگزاری جلسات و نشست های مختلف رصد می‌کنیم.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: در اجرای این طرح از جامعه دانشگاهی استان هرمزگان کمک می‌خواهیم تا با استفاده از نظرات دانشگاهیان، این برنامه تحولی به شکل مناسبی اجرایی شود.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها