با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

آبرسانی به مناطق شهری و روستایی هرمزگان نیازمند ۷۵۰۰میلیارد تومان اعتبار است

استاندار هرمزگان گفت: تکمیل و اجرای پروژه های آبرسانی به مناطق شهری و روستایی هرمزگان، نیازمند هفت هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نشست بررسی مشکلات و برنامه ریزی برای آبرسانی به مناطق روستایی و شهری هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این نشست با بیان اینکه با رویه اعتبارات تخصیصی به حوزه آب در استان، مشکلات آبرسانی به مناطق روستایی حل نخواهد شد، اظهار کرد: حل مشکلات حوزه آب نیازمند کار جهادی و ارائه برنامه مدون است.

وی افزود: برنامه ریزی اولیه باید بر مبنای پهنه بندی اعتباری، کیفی و جمعیتی صورت بگیرد که امکان واگذاری بخش اجرایی پروژه های آبرسانی به دستگاه های اجرایی، نهادها، صنایع و خیران وجود داشته باشد.

استاندار هرمزگان گفت: همه این اقدام های عملیاتی و پروژه ها با مدیریت و نظارت فنی آبفای هرمزگان و ذیل قرارگاه قمر بنی هاشم (ع) تعریف خواهد شد اما مجریان پروژه ها به صورت مستقل عمل خواهند کرد.

دوستی با بیان اینکه آبرسانی به مناطق شهری و روستایی هرمزگان نیازمند هفت هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار است، افزود: اجرا و تکمیل پروژه های آبرسانی نیازمند شش هزار میلیارد تومان اعتبار دولتی و یک هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث آب شیرین کن ها است.

وی ادامه داد: جذب و تخصیص این حجم از اعتبار دولتی در عمل غیرممکن است اما با رایزنی هایی که انجام شده و در شرف انجام است، بهره گیری از منابع اعتباری دیگر نهادها و کمک خیران در دستور کار قرار دارد.

استاندار هرمزگان گفت : بر اساس طرح اولیه، به دنبال این هستیم که خط انتقال، ایستگاه پمپاژ و تاسیسات اصلی را با کمک منابع دولتی تامین و اجرای شبکه داخلی که هزینه کمتری به نسبت سایر اجزای پروژه دارد را به دیگر نهادها و خیرانی که تمایل دارند در این حوزه مشارکت کنند واگذار کنیم.

دوستی اضافه کرد: هم اکنون نزدیک به ۵۰۰ روستا در هرمزگان نیازمند ارتقاء زیرساخت ها برای پایداری شبکه آب هستند که به این منظور باید ۸۷۰لیتر بر ثانیه منابع آب جدید از محل احداث آب شیرین کن ها و یا حفر چاه جدید تامین شود.

وی با اشاره به سرانه ۳میلیون تومانی برای آبرسانی به ازای هر نفر ، گفت : هم اکنون ۹۶درصد جمعیت روستاهای هرمزگان از آب آشامیدنی بهره مند هستند اما تنها ۵۵درصد جمعیت روستایی استان به صورت ۲۴ ساعته و در تمام ساعات شبانه روز از نعمت آب برخوردارند.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها