×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 2 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 15 خبر
حرکت جهادی در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه سرعت گرفته است/ قوه قضاییه آماده است همه نقدها نسبت به عملکرد وهمه برنامه ها برای آینده را بپذیرد

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مصدق در جریان برگزاری مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری استان هرمزگان با تسلیت شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا «سلام اللّه علیها» اظهار داشت: این مراسم به منظور تقدیر از برادر جهادی آقای صالحی است که تا کنون به عنوان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان انجام وظیفه می نموده و همچنین معارفه آقای قهرمانی به عنوان رئیس کل دادگستری استان که هر دو از چهره های پرتلاش و نمونه در دستگاه قضا می باشند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه خوشبختانه حرکت جهادی در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه سرعت گرفته است، تأکید کرد: قوه قضاییه آماده است همه نقدها نسبت به عملکرد و همه برنامه ها برای آینده را بپذیرد.

وی با استقبال از راهکارهای ارائه شده توسط صاحبان اندیشه و قلم به منظور کاهش مجازات حبس، خاطرنشان کرد: ایده مطرح شده توسط حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به منظور استفاده از مجازات های جایگزین حبس، ایده بدیع و نوئی است که صاحب نظران می توانند به منظور تکمیل این موضوع یاریگر دستگاه قضایی باشند.

وی تصریح کرد: امروز قوه قضاییه کاملا آمادگی دارد از اندیشه های صاحب نظران حوزه و دانشگاه استفاده نماید و به منظور ارتقای شاخص‌های های توسعه عدالت از تمامی نقدها و پیشنهادات بهره مند شود.

وی با اشاره به اینکه عملکرد علی صالحی در استان هرمزگان بسیار درخشان است که همین موضوع سبب گردیده ایشان از سوی ریاست قوه قضاییه برای تصدی دادستانی تهران برگزیده شوند که یک چهارم پرونده های کشور در این حوزه قضایی وجود دارد و آقای صالحی برنامه جامعی را ارتقای همه شاخص ها در حوزه قضایی تهران ارائه نموده است.

معاون اول قوه قضاییه همچنین با بیان اینکه گزینه های متعددی برای تصدی ریاست کل دادگستری استان هرمزگان مطرح بودند بیان داشت: از میان همه گزینه ها، آقای مجتبی قهرمانی به عنوان گزینه اصلح برگزیده شد و امیدواریم مسیری را که آقای صالحی پایه گذاری نموده است به بهترین شکل ممکن ادامه دهند.

وی در خصوص ویژگی های رئیس کل جدید دادگستری استان هرمزگان، مجتبی قهرمانی را مدیر خلاق و فردی صاحب نظر و مسلط به فناوری اطلاعات و مسائل مهمه دستگاه قضا برشمرد و از وی خواست برای ادامه روند تحول ایجاد شده در دوران مسئولیت علی صالحی، استفاده از نظر همه صاحب نظران، نخبگان و فرهیختگان را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

برچسب ها :